Jump to content

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

8 minutes ago, vfragos said:

Και εγώ δεν το σκέφτηκα καθόλου αν και μάλλον δεν θα με σταματούσε. Όταν λες φορτίζει εννοείς με το spen στην θήκη η το αφαιρείς;


Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Με το s-pen στη θήκη. Θέλει προσεκτική τοποθέτηση στον φορτιστή, δεν εφάπτεται αλλά φορτίζει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Με το s-pen στη θήκη. Θέλει προσεκτική τοποθέτηση στον φορτιστή, δεν εφάπτεται αλλά φορτίζει κανονικά.
Μια χαρά.
Ρε παιδιά παρατήρησα το εξής στην εξωτερική οθόνη όταν γράφω ελληνικά δεν μπορώ να πατήσω τον τόνο, αντι του τονου πατιέται το λ. Χρησιμοποιώ το πληκτρολόγιο της Samsung. Το κάνει και εσάς, αν μπορείτε κάντε μια δοκιμή

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


3ec72fa5e6d94f7c4dfda435a4bcd9dc.jpg
Link to comment
Share on other sites

Spigen Slim Armor Pro Case Compatible with Samsung Galaxy Z Fold 3 5G  ξερει κανεισ αν μπορω να τη βρω απο ελλαδα?

Edited by nikolasn80

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, vfragos said:

Μια χαρά.
Ρε παιδιά παρατήρησα το εξής στην εξωτερική οθόνη όταν γράφω ελληνικά δεν μπορώ να πατήσω τον τόνο, αντι του τονου πατιέται το λ. Χρησιμοποιώ το πληκτρολόγιο της Samsung. Το κάνει και εσάς, αν μπορείτε κάντε μια δοκιμή

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


3ec72fa5e6d94f7c4dfda435a4bcd9dc.jpg

Το παθαίνω και γω.

Link to comment
Share on other sites

Βρήκαμε bug, πιθανόν λόγω αναλογίας οθόνης

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, vfragos said:

Βρήκαμε bug, πιθανόν λόγω αναλογίας οθόνης

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Πιθανόν. Αν και έχω την αίσθηση πως η καινούργια θήκη αφήνει περισσότερο χώρο και δε συμβαίνει τόσο συχνά πλέον. Αυτό το κείμενο γράφτηκε χωρίς να προκύψει το πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν. Αν και έχω την αίσθηση πως η καινούργια θήκη αφήνει περισσότερο χώρο και δε συμβαίνει τόσο συχνά πλέον. Αυτό το κείμενο γράφτηκε χωρίς να προκύψει το πρόβλημα!
Τώρα με έβαλες σε σκέψεις, εγώ ήδη φοράω λεπτή θήκη συγκεκριμένα την silicone case της Samsung, πιο λεπτή δεν γίνεται. Αλλά το πρόβλημα συνεχίζετα..

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα γενικά μου κάνει νερά η οθόνη. Πέρα από τον τόνο και το λ εκεί που περίπου στο μέσο της οθόνης σκρολαρω προς τα κάτω με γυρίζει πίσω σε προηγούμενη οθόνη, ενώ αυτό θα έπρεπε να γίνεται αν κάνω την κίνηση αυτή χαμηλά. Επίσης μου κολλάει στην περιστροφή καμμια φορά και αργεί να επανέλθει. Σκέφτομαι να κάνω ένα factory reset αλλά σκέφτομαι το στήσιμο από την αρχή. Με έχει ξενερώσει πάντως κάπως σε σημείο να σκέφτομαι το s22...

Sent from my SM-F926B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, vfragos said:

Τώρα με έβαλες σε σκέψεις, εγώ ήδη φοράω λεπτή θήκη συγκεκριμένα την silicone case της Samsung, πιο λεπτή δεν γίνεται. Αλλά το πρόβλημα συνεχίζετα..

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Η aramid της Samsung είναι πιο λεπτή και από τη σιλικόνης.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, vfragos said:

Τώρα με έβαλες σε σκέψεις, εγώ ήδη φοράω λεπτή θήκη συγκεκριμένα την silicone case της Samsung, πιο λεπτή δεν γίνεται. Αλλά το πρόβλημα συνεχίζετα..

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Και γω αυτή φορούσα πριν!

Link to comment
Share on other sites

Και γω αυτή φορούσα πριν!
Δηλαδή με τη silicone είχες το ίδιο πρόβλημα και με την καινούργια οχι;

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, vfragos said:

Δηλαδή με τη silicone είχες το ίδιο πρόβλημα και με την καινούργια οχι;

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ναι. Η καινούργια μπαίνει λιγότερο στην οθόνη από εκείνη την πλευρά. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα. Μια ερώτηση....
Ανοίγω πχ facebook marketplace στην μεγάλη οθόνη και όταν κλείνω να συνεχίσω στην μικρή μου κόβει από την οθόνη δεξιά αριστερά περιεχόμενο. Υπάρχει κάποια ρύθμιση γι αυτό?

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, akizaki said:

Καλησπέρα στην ομάδα. Μια ερώτηση....
Ανοίγω πχ facebook marketplace στην μεγάλη οθόνη και όταν κλείνω να συνεχίσω στην μικρή μου κόβει από την οθόνη δεξιά αριστερά περιεχόμενο. Υπάρχει κάποια ρύθμιση γι αυτό?

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις  φίλε μου υπάρχει για να δουλέψει σωστά..  Αν το άνοιξες τώρα το κινητό πρώτη φορά ίσως δουλέψει σωστά μετά την πρώτη αναβάθμιση, ενημέρωση συστήματος 

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στις ρυθμίσεις  φίλε μου υπάρχει για να δουλέψει σωστά..  Αν το άνοιξες τώρα το κινητό πρώτη φορά ίσως δουλέψει σωστά μετά την πρώτη αναβάθμιση, ενημέρωση συστήματος 
Λογικά θα υπάρχει αλλά που.
Τι εννοείς με το ίσως δουλέψει σωστά με την πρώτη αναβάθμιση?

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 27/1/2022 at 12:45 ΜΜ, vfragos said:

Καλημέρα φίλε. Για πες μου κάτι, η χρήση όταν έχεις τη συγκεκριμένη θήκη με το ένα χέρι πώς είναι, είναι εφικτή όπως ένα κλασικό smartphone;
Βρήκα και μια που είναι μαζεμένη περίπου όπως η silicone και έχει ένα elastic band στην πλάτη για το pen, αργότερα θα βάλω και φώτο. Έχω την εντύπωση ότι κάτι τέτοιο θα είναι πιο βολικό για χρήση με το ένα χέρι.

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Καλημέρα. 

Λίγο ετερόχρονισμενα, αλλά θα σου πω πως η spigen thin fit p σου επιτρέπει να έχεις την ίδια χρηστικότητα με τις υπόλοιπες κλασικές θήκες, ήτοι aramid /silicone cover κλπ. Απλά προσδίδει λίγο bulkiness, γιατί έχει το εξόγκωμα για το spen. Πρακτικά αυτή η υλοποίηση με βολεύει περισσότερο από τις υπόλοιπες, καθώς όταν πχ το spen μπαίνει στην πλάτη η συσκευή δε μπορεί να ακουμπήσει σωστά σε τραπέζι, είτε για ασύρματη φόρτιση, είτε ακόμα περισσότερο για να γράψεις με το spen στην οθόνη. 

Η θηκουλα που βλέπω ότι αγοράσατε πολλοί φαίνεται καλή λύση, με μοναδικό μείον το παραπάνω. 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, akizaki said:

Λογικά θα υπάρχει αλλά που.
Τι εννοείς με το ίσως δουλέψει σωστά με την πρώτη αναβάθμιση?

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Είσαι καινούργιος κάτοχος της συσκευής; αν ναι περίμενε να κάνεις την αναβάθμιση συστήματος κ μετά θα δουλεύει κομπλέ, έτσι θυμάμαι ότι έγινε κ μένα στην αρχή.. Αν κάνω λάθος ας γράψει κάποιος 

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

On 18/1/2022 at 3:39 ΜΜ, dimitriossara said:

Λοιπόν επειδή την έχω χρησιμοποιήσει για 8 μήνες στο Fold 2 έχω να σας πω πως σαν αυτή την μεμβράνη δεν έχει...

Κλάσεις ανώτερη από την original σε όλα και μπορεί ο καθένας να την περάσει με ευκολία και χωρίς κανένα πρόβλημα.

Οπότε ορμάτε και θα με θυμηθείτε 😉

https://www.amazon.de/NEWZEROL-Compatible-Protector-Scratch-Resistant-Bubble-Free-transparent/dp/B09BCRWRXN/ref=sr_1_2_sspa?crid=1BUYCVZ2NU3ZP&keywords=z+fold+3+displayschutz&qid=1642512854&sprefix=z+fold+3+scr%2Caps%2C101&sr=8-2-spons&psc=1&spLa=ZW5jcnlwdGVkUXVhbGlmaWVyPUEyMVZKMlRXRE5HTks2JmVuY3J5cHRlZElkPUExMDA4MzAzNFpRTVc2S0ZLRFhOJmVuY3J5cHRlZEFkSWQ9QTA4NzYyMDUxNTRaS1RVTUdGSjlBJndpZGdldE5hbWU9c3BfYXRmJmFjdGlvbj1jbGlja1JlZGlyZWN0JmRvTm90TG9nQ2xpY2s9dHJ1ZQ==

Μου επεσε το ηλεκτρονικό τσιγάρο πανω στην εξωτερική οθόνη ευτυχώς χαλασε μόνο η μεμβρανη και μιας και smartec δεν... πήρα την παραπάνω μεμβρανη και την έβαλα πριν 2 ώρες... Πρέπει να έχω 120 φουσκάλες το λιγότερο... Για να δουμε θα την ξήλωσω πριν το ξημερωμα ή θα κρατηθώ μέχρι αύριο βράδυ... 

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Μου επεσε το ηλεκτρονικό τσιγάρο πανω στην εξωτερική οθόνη ευτυχώς χαλασε μόνο η μεμβρανη και μιας και smartec δεν... πήρα την παραπάνω μεμβρανη και την έβαλα πριν 2 ώρες... Πρέπει να έχω 120 φουσκάλες το λιγότερο... Για να δουμε θα την ξήλωσω πριν το ξημερωμα ή θα κρατηθώ μέχρι αύριο βράδυ... 
Βάζει η omnitech την ορίτζιναλ, είναι εξουσιοδοτημένο service Samsung

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε δώσει ένα σκασμο λεφτά και ακόμα δεν ξέρουμε γιατί και πως το καλύτερο σέρβις της σαμι.. Δεν βάζει μεμβράνες κτλ έχουν άγνοια για τις οθόνες  και γενικά βλέπω μια προβληματική αντιμετώπιση.. 

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε δώσει ένα σκασμο λεφτά και ακόμα δεν ξέρουμε γιατί και πως το καλύτερο σέρβις της σαμι.. Δεν βάζει μεμβράνες κτλ έχουν άγνοια για τις οθόνες  και γενικά βλέπω μια προβληματική αντιμετώπιση.. 
Δεν είναι θέμα άγνοιας, η μεμβράνη τοποθετείται με ειδικό μηχάνημα, αυτή την στιγμή το έχει μόνο η omnitech.

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, vfragos said:

Δεν είναι θέμα άγνοιας, η μεμβράνη τοποθετείται με ειδικό μηχάνημα, αυτή την στιγμή το έχει μόνο η omnitech.

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ναι αλλα η omnitech είναι στο Γέρακα... Θα μας πιάσει το χιόνι... 

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. 
Λίγο ετερόχρονισμενα, αλλά θα σου πω πως η spigen thin fit p σου επιτρέπει να έχεις την ίδια χρηστικότητα με τις υπόλοιπες κλασικές θήκες, ήτοι aramid /silicone cover κλπ. Απλά προσδίδει λίγο bulkiness, γιατί έχει το εξόγκωμα για το spen. Πρακτικά αυτή η υλοποίηση με βολεύει περισσότερο από τις υπόλοιπες, καθώς όταν πχ το spen μπαίνει στην πλάτη η συσκευή δε μπορεί να ακουμπήσει σωστά σε τραπέζι, είτε για ασύρματη φόρτιση, είτε ακόμα περισσότερο για να γράψεις με το spen στην οθόνη. 
Η θηκουλα που βλέπω ότι αγοράσατε πολλοί φαίνεται καλή λύση, με μοναδικό μείον το παραπάνω. 
Τελικά δεν με βολεύει ιδιαίτερα και εμένα για τους λόγους που είπες. Την πάτησα γιατί αυτή που είχα δει στο Amazon έχει την θήκη στην πλάτη αλλά από ελαστικό ύφασμα, οπότε αφαιρώντας το spen λύνεται το πρόβλημα της ασύρματης φόρτισης και φυσικά το πρόβλημα με τις σημειώσεις. Παράγγειλα λοιπόν αυτή που είχα δει στο Amazon μαζί και με μια Spigen slim fit P σαν την δική του σου.
Εξακολουθώ και με το πληκτρολόγιο Samsung (όχι της google αφού τον τονισμό δεν τον έχει σε ξεχωριστό πλήκτρο) δεν μπορώ να πατήσω τον τόνο στην εξωτερική οθόνη ακόμα και χωρίς θήκη.
Κάνε μου την χάρη και δοκίμασε το και όποιος άλλος φίλος μπορεί.

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα. Έτσι γράφω τώρα. Όλα οκ σε εμένα.

Φοράω την πράσινη την θήκη που πήρες και δεν σε βολέψε.

Οκ και με την aramid. 

 

Έχεις πάει στις ρυθμίσεις πληκτρολογίου να το κάνεις στη μέγιστη δυνατή διάταξη.

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα. Έτσι γράφω τώρα. Όλα οκ σε εμένα.
Φοράω την πράσινη την θήκη που πήρες και δεν σε βολέψε.
Οκ και με την aramid. 
 
Έχεις πάει στις ρυθμίσεις πληκτρολογίου να το κάνεις στη μέγιστη δυνατή διάταξη.
Όλα οκ, νομίζω θέλει διαφορετικό τρόπο πατήματος.
Ευχαριστώ!


Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...