Jump to content

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήρα σήμερα τηλέφωνο στην Samsung για την μεμβράνη και μου έδωσε τηλ από την omnitec μου είπαν να πάω να αλλάξω μεμβράνη αν θέλω.
Στη Samsung μου είπαν ότι προς το παρόν είναι το μόνο σέρβις που αλλάζει μεμβράνη στο fold.
Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επειδή την έχω χρησιμοποιήσει για 8 μήνες στο Fold 2 έχω να σας πω πως σαν αυτή την μεμβράνη δεν έχει...

Κλάσεις ανώτερη από την original σε όλα και μπορεί ο καθένας να την περάσει με ευκολία και χωρίς κανένα πρόβλημα.

Οπότε ορμάτε και θα με θυμηθείτε 😉

https://www.amazon.de/NEWZEROL-Compatible-Protector-Scratch-Resistant-Bubble-Free-transparent/dp/B09BCRWRXN/ref=sr_1_2_sspa?crid=1BUYCVZ2NU3ZP&keywords=z+fold+3+displayschutz&qid=1642512854&sprefix=z+fold+3+scr%2Caps%2C101&sr=8-2-spons&psc=1&spLa=ZW5jcnlwdGVkUXVhbGlmaWVyPUEyMVZKMlRXRE5HTks2JmVuY3J5cHRlZElkPUExMDA4MzAzNFpRTVc2S0ZLRFhOJmVuY3J5cHRlZEFkSWQ9QTA4NzYyMDUxNTRaS1RVTUdGSjlBJndpZGdldE5hbWU9c3BfYXRmJmFjdGlvbj1jbGlja1JlZGlyZWN0JmRvTm90TG9nQ2xpY2s9dHJ1ZQ==

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα, εγω εδωσα s21 ultra + tab s7 και ουσιαστικα καλυψα το budget του fold 3.
Προσωπικα το αντικατέστησα πληρως και μαλιστα καταφερα να:
1) εχω παντου και παντα ταμπλετα, ενω το s7 συνηθως εμενε σπιτι και το ειχα μονο στη δουλεια μου, αλλα κι εκει οχι παντου για μια γρηγορη σημειωση κλπ
2) φορτιζω / αναβαθμιζω / μπιρμπιλιζω μια συσκευη - μεγαλη υποθεση στην εποχη ελλειψης χρονου να απαλλαγεις απο ενα γκατζετ
3) προσωπικα τα 8ιντσα ταμπλετ παντα με καλυπταν για αυτα που θελω, για αυτο το format του fold 3 με καλυψε πληρως. Δεν ασχολουμαι ιδιαιτερα με πολυμεσα, οπου εκει υστερει μερικως το format της οθονης. Αντιθετα για web surfing, pim (πχ onenote, evernote), pdf reading / annotation κλπ κλπ ειναι καταπληκτικο
4) Η ποιοτητα της οθονης ειναι αρκετα ανωτερη απο αυτη του s7. Αν θες αντιστοιχη εμπειρια σε απεικονιση πας σε s7 plus, ητοι μεγαλο μεγεθος / πανακριβο, το plus εχει οθοναρα, αλλα ακομα και στο σπιτι κουραζει μετα απο λιγη ωρα στο κρατημα (πχ στο κρεβατι που χαζευεις πριν κοιμηθεις)
5) Γενικα, πλεον οτιδηποτε πλην των foldables ειναι ξαναζεσταμενο φαγητο. Μια -ακομη- αλλαγη σε s22 ultra δε λεει τιποτα -ενα ακομα, τυπικο, slab phone. Αν θες κατι φρεσκο, που δειχνει το μελλον και ειναι, θεωρω, ετοιμο για prime time, πας σε fold 3.
6) ακομα δε σε επεισα να ετοιμασεις την αγγελια...? 
Καλώς σας ήρθα!


Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


84a5486bb5c1af356f4eeb6f131ab519.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τελικά όλοι οι notaκιδες εδώ μαζευτήκαμε.
Το pro pen που το βρήκες? Αξίζει; θα το είχα πάρει αν ήταν μικρότερο.
Sorry τωρα Είδα ότι είναι το fold edition
Λάζαρος..





Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, vfragos said:

Καλώς σας ήρθα!


Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Χαααα καλορίζικο! 

Θα το ευχαριστηθείς

12 ώρες πριν, dimitriossara said:

Λοιπόν επειδή την έχω χρησιμοποιήσει για 8 μήνες στο Fold 2 έχω να σας πω πως σαν αυτή την μεμβράνη δεν έχει...

Κλάσεις ανώτερη από την original σε όλα και μπορεί ο καθένας να την περάσει με ευκολία και χωρίς κανένα πρόβλημα.

Οπότε ορμάτε και θα με θυμηθείτε 😉

https://www.amazon.de/NEWZEROL-Compatible-Protector-Scratch-Resistant-Bubble-Free-transparent/dp/B09BCRWRXN/ref=sr_1_2_sspa?crid=1BUYCVZ2NU3ZP&keywords=z+fold+3+displayschutz&qid=1642512854&sprefix=z+fold+3+scr%2Caps%2C101&sr=8-2-spons&psc=1&spLa=ZW5jcnlwdGVkUXVhbGlmaWVyPUEyMVZKMlRXRE5HTks2JmVuY3J5cHRlZElkPUExMDA4MzAzNFpRTVc2S0ZLRFhOJmVuY3J5cHRlZEFkSWQ9QTA4NzYyMDUxNTRaS1RVTUdGSjlBJndpZGdldE5hbWU9c3BfYXRmJmFjdGlvbj1jbGlja1JlZGlyZWN0JmRvTm90TG9nQ2xpY2s9dHJ1ZQ==

Καλό προϊόν, υπάρχει ομως μια σημαντική διαφορά. Αναφέρεσαι στην εργοστασιακή ζελατίνα του fold 2, που έχει αρκετά θέματα, και κατά συνέπεια η αλλαγή με καλή after market αξίζει. Στην περίπτωση του fold 3, η εργοστασιακή έχει αναβαθμιστεί σημαντικά, και κατά συνέπεια θεωρώ πως αξίζει μόνο ελλείψει άλλων εναλλακτικών. 

 

13 ώρες πριν, bikiapo said:

Πήρα σήμερα τηλέφωνο στην Samsung για την μεμβράνη και μου έδωσε τηλ από την omnitec μου είπαν να πάω να αλλάξω μεμβράνη αν θέλω.
Στη Samsung μου είπαν ότι προς το παρόν είναι το μόνο σέρβις που αλλάζει μεμβράνη στο fold.
Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Μία χαρά. Σημαντικό ότι ανταποκριθηκαν στο αίτημα των πελατών να παρέχεται η υπηρεσία από εξουσιοδοτημενο service. 

Πάντως καλού κακού πριν πας, πάρε κι ένα τηλ την omnitec για επιβεβαίωση... 

 

2 ώρες πριν, GalaxyNote said:

Τελικά όλοι οι notaκιδες εδώ μαζευτήκαμε. emoji23.png
Το pro pen που το βρήκες? Αξίζει; θα το είχα πάρει αν ήταν μικρότερο.
Sorry τωρα Είδα ότι είναι το fold edition
Λάζαρος..




 

Άνετα. Όλοι όσοι είχαμε όλα τα note στο παρελθόν θέλαμε κάτι φρέσκο και διαφορετικό. Το fold προσφέρει αυτή την εμπειρία... 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παρατηρώ ότι το fold θέλει χρόνο προσαρμογής, πέρασαν κάποιες ώρες για να έρθει το σοκ και δέος! Τι εμπειρία χρήση είναι αυτή...δεν υπάρχει γυρισμός, η μπροστά οθόνη με την στενή αναλογία απίστευτα βολική για χρήση με ένα χέρι που την είχα ξεχάσει εδώ και χρόνια...παράλληλα ανά πάσα στιγμή έχεις ένα απίστευτα βολικό μικρό ταμπλετ στα χέρια σου.

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάποια βάση στήριξης για αυτοκίνητο έχετε να προτείνετε;

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, vfragos said:

Κάποια βάση στήριξης για αυτοκίνητο έχετε να προτείνετε;

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

https://www.amazon.de/-/en/Wireless-Charger-Compatible-Samsung-Galaxy-Black/dp/B09C7WV439/ref=sr_1_13?crid=2LHW5E7DVVNDW&keywords=z+fold+3+wireless+charger&qid=1642615349&sprefix=z+fold+3+w%2Caps%2C243&sr=8-13

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, matkatis said:

Ο ίδιος ακριβώς υπάρχει και στο ebay  πολύ πιο φθηνά δεν ξέρω για εγγύηση βέβαια.

Screenshot_20220119-201100_eBay.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ και τους δύο παιδιά αυτή είχα βρει και εγώ. Καλή μου φαίνεται, μάλλον θα την παραγγείλω από Amazon δεν μπλέκω με eBay. Αν την έχει ήδη κάποιος ας πει εντυπώσεις.

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εσκασε και η αναβάθμιση με την ασφάλεια Ιανουαρίου... 250mb σε συσκευή απο Γερμανό (COS).... Μόλις την πέρασα.... 

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν ήρθε ακόμα, έχω την εντύπωση ότι το τηλέφωνο έχει firmware Βουλγαρίας, σωστα; Για να πάρει Ελληνικό πρέπει να κάνω επαναφορά με την sim μέσα;

ΥΓ. Τι συσκευάρα είναι αυτή...δεν την χορταίνω.43d1f306de28d120e22033d93629c64b.jpg

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, vfragos said:


ΥΓ. Τι συσκευάρα είναι αυτή...δεν την χορταίνω.

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ειχα χρονια να "συγκινηθω" με μια συσκευη. Εντελως εθιμοτυπικα δοκιμαζα οτι νεο εβγαινε... 

Αλλα εδω τα πραγματα ειναι διαφορετικα. Το fold 2 δε με κρατησε, ελεω ελλειψης γραφιδας. Το 3αρι, ομως, ειναι αλλο πραγμα.

Μεγαλη υποθεση να καταργεις μια συσκευη (tablet) απο το καθημερινο setup σου...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για το Fold 3 ούτε καν μπήκα στη διαδικασία γιατί ήξερα από την αρχή ότι δεν θα με καλύψει για το λόγο που αναφέρεις και εσύ. Επίσης ήμουν σχεδόν σιγουρος ότι το επόμενο θα έρθει με spen. Αυτή είναι η συσκευή που περίμενα. Επίσης να προσθέσω ότι είναι μεγάλο πράγμα να έχεις ανά πάσα στιγμή μαζί σου ένα μικρό βολικό tablet με λειτουργία Stylus.
Για εμένα μεγάλη διαφορά κάνει και το μέγεθος το spen από το κατανοητά μικρό αλλά αναιμικο μέγεθος του spen στην σειρά note που με δυσκόλευε.

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, vfragos said:

Εγώ για το Fold 3 ούτε καν μπήκα στη διαδικασία γιατί ήξερα από την αρχή ότι δεν θα με καλύψει για το λόγο που αναφέρεις και εσύ. Επίσης ήμουν σχεδόν σιγουρος ότι το επόμενο θα έρθει με spen. Αυτή είναι η συσκευή που περίμενα. Επίσης να προσθέσω ότι είναι μεγάλο πράγμα να έχεις ανά πάσα στιγμή μαζί σου ένα μικρό βολικό tablet με λειτουργία Stylus.
Για εμένα μεγάλη διαφορά κάνει και το μέγεθος το spen από το κατανοητά μικρό αλλά αναιμικο μέγεθος του spen στην σειρά note που με δυσκόλευε.

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ισχύει για το size του spen. Νομίζω όμως ότι τελικά κάνουμε πολύ πιο άνετη κι ενδελεχή χρήση, λόγω του μεγέθους οθόνης που σε προδιαθέτει να θες να κρατάς σημειωσεις, marking σε pdf κλπ. Γενικά, πλέον είναι ξεκάθαρο ότι χρήση spen για productivity σκοπούς, size matters, κι εδώ το "τετράγωνο" format βοηθάει τα μέγιστα... 

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει για το size του spen. Νομίζω όμως ότι τελικά κάνουμε πολύ πιο άνετη κι ενδελεχή χρήση, λόγω του μεγέθους οθόνης που σε προδιαθέτει να θες να κρατάς σημειωσεις, marking σε pdf κλπ. Γενικά, πλέον είναι ξεκάθαρο ότι χρήση spen για productivity σκοπούς, size matters, κι εδώ το "τετράγωνο" format βοηθάει τα μέγιστα... 
Συμφωνώ απόλυτα.
Λοιπόν 1ο θέμα, όταν επιστρέφω σπίτι ενώ συνδέετε κανονικά στο wifi δεν έχω internet. Πρέπει να κλείσω και να ανοίξω πάλι το wifi στο τηλέφωνο και μετά όλα καλά.

2ο, είδα την θήκη που έχεις που παίρνει και το spen και μου φάνηκε αρκετά ογκώδης ρε γαμωτο. Αν σου είναι εύκολο ανέβασε καμία φωτογραφία που να κρατάς την συσκευή σε διάφορες φάσεις, ανοιχτή κλειστή, ακόμα καλύτερα και ένα σύντομο βιντεακι.
Προς το παρόν έβαλα την original silicone cover, δίνει ελάχιστο όγκο και έχει πολύ ωραία αίσθηση.

3ο Με την φόρτιση έκανα το εξής, ενεργοποίησα την επιλογή προστασίας της μπαταρίας που Φορτίζει την μπαταρία μέχρι 85% και με κάθε ευκαιρία αφήνω το τηλέφωνο στην ασύρματη φόρτιση. Νομίζω ότι δουλεύει πολύ καλά τουλάχιστον για την δικιά μου χρήση και συνθήκες και είμαι πάντα με σχεδόν φουλ μπαταρία, μηδέν άγχος.

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vfragos said:

Συμφωνώ απόλυτα.
Λοιπόν 1ο θέμα, όταν επιστρέφω σπίτι ενώ συνδέετε κανονικά στο wifi δεν έχω internet. Πρέπει να κλείσω και να ανοίξω πάλι το wifi στο τηλέφωνο και μετά όλα καλά.

2ο, είδα την θήκη που έχεις που παίρνει και το spen και μου φάνηκε αρκετά ογκώδης ρε γαμωτο. Αν σου είναι εύκολο ανέβασε καμία φωτογραφία που να κρατάς την συσκευή σε διάφορες φάσεις, ανοιχτή κλειστή, ακόμα καλύτερα και ένα σύντομο βιντεακι.emoji846.png
Προς το παρόν έβαλα την original silicone cover, δίνει ελάχιστο όγκο και έχει πολύ ωραία αίσθηση.

3ο Με την φόρτιση έκανα το εξής, ενεργοποίησα την επιλογή προστασίας της μπαταρίας που Φορτίζει την μπαταρία μέχρι 85% και με κάθε ευκαιρία αφήνω το τηλέφωνο στην ασύρματη φόρτιση. Νομίζω ότι δουλεύει πολύ καλά τουλάχιστον για την δικιά μου χρήση και συνθήκες και είμαι πάντα με σχεδόν φουλ μπαταρία, μηδέν άγχος.

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φωτο, μπορω να βγαλω τη θηκη, αλλα "it doesn't do justice", που λενε...

Με αλλα λογια δες ενα βιντεο, ειναι δεδομενο πως υπαρχει ογκος, αν θες το slim profile της σιλικονης, αυτο δεδομενα το εχεις χασει με τη spigen.

Spigen Thin Fit P - Z Fold 3 - Unboxing - Deep Dive - S-Pen Holder - YouTube

Αναφορικα με το wifi, δε μου εχει τυχει ποτε, ουτε με τα παλια soft revisions, ουτε με τα νεα (android 12).

Θα προτεινα να τσεκαρεις τα καναλια στα οποια συνδεεται το κινητο σου, αφου ομως πρωτα κανεις ενα reset σε οτι σχετιζεται με ρυθμισεις δικτυου κλπ κλπ... Φυσικα, θεωρω δεδομενο οτι εχεις κανει επαναφορα στη συσκευη και clear cache, μετα την αναβαθμιση σε 12...

Link to comment
Share on other sites

Φωτο, μπορω να βγαλω τη θηκη, αλλα "it doesn't do justice", που λενε...
Με αλλα λογια δες ενα βιντεο, ειναι δεδομενο πως υπαρχει ογκος, αν θες το slim profile της σιλικονης, αυτο δεδομενα το εχεις χασει με τη spigen.
Spigen Thin Fit P - Z Fold 3 - Unboxing - Deep Dive - S-Pen Holder - YouTube
Αναφορικα με το wifi, δε μου εχει τυχει ποτε, ουτε με τα παλια soft revisions, ουτε με τα νεα (android 12).
Θα προτεινα να τσεκαρεις τα καναλια στα οποια συνδεεται το κινητο σου, αφου ομως πρωτα κανεις ενα reset σε οτι σχετιζεται με ρυθμισεις δικτυου κλπ κλπ... Φυσικα, θεωρω δεδομενο οτι εχεις κανει επαναφορα στη συσκευη και clear cache, μετα την αναβαθμιση σε 12...
Βαγγέλη, και στου αδερφού μου το Fold 3, και στο Flip 3 μου μετά το update στο 12 (θεωρώ δεδομένη την επαναφορά, clear cache και φόρτωμα backup) μου το κάνει και σπίτι και στην δουλειά...δείχνει συνδεδεμένο χωρίς internet. Τώρα που έβαλα το νέο μικρό update, θα δω αν αλλαξει κάτι...

Επίσης με έχετε κάψει άσχημα! Πώς κρατιεμαι ακόμα και δεν το έχω ξαναπάρει...με το ζόρι!!!! Πιστεύω ότι αν δεν είχα το Flip 3, θα είχα προχωρήσει σε αγορά. Αλλά το ότι θα αφήνω το τάμπλετ σπιτιού, με ψήνει περισσότερο από όλα!!!

Στάλθηκε από το SM-F711B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλάω για τα αυτονόητα, για την εσωτερική οθόνη αλλά και σαν απλό smartphone με την εξωτερική οθόνη με έχει βολέψει απίστευτα με την αναλογία του, μακράν το πιο βολικό smartphone μου εδώ και πολλά χρόνια. Έχει και φοβερή αίσθηση στο κράτημα, ειδικά με με την silicone case.

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, tfd1978 said:

Βαγγέλη, και στου αδερφού μου το Fold 3, και στο Flip 3 μου μετά το update στο 12 (θεωρώ δεδομένη την επαναφορά, clear cache και φόρτωμα backup) μου το κάνει και σπίτι και στην δουλειά...δείχνει συνδεδεμένο χωρίς internet. Τώρα που έβαλα το νέο μικρό update, θα δω αν αλλαξει κάτι...

Επίσης με έχετε κάψει άσχημα! Πώς κρατιεμαι ακόμα και δεν το έχω ξαναπάρει...με το ζόρι!!!! Πιστεύω ότι αν δεν είχα το Flip 3, θα είχα προχωρήσει σε αγορά. Αλλά το ότι θα αφήνω το τάμπλετ σπιτιού, με ψήνει περισσότερο από όλα!!!

Στάλθηκε από το SM-F711B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Χμμμ πολύ περίεργο. Δε μου το έχει κάνει καθόλου, φοβάμαι ότι ίσως χρειαστείτε πλήρη επαναφορά και να αποφύγετέ να κάνετε restore ένα backup. 

Ετοιμάσου για επάνοδο, μην καθυστερεις 😁

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα παιδιά χωρίς επαναφορά εργοστασιακων μετά την 12 (μόνο ενα clear cache απο recovery) δεν εχω κανένα πρόβλημα στις συνδέσεις σε WiFi δίκτυα και συνδέομαι συνήθως καθημερινά σε 3 διαφορετικά.... 

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα και γω το περιμενω να έρθει προέρχομαι από z fold 2 και νοτε 20 ultra.

1 ερώτηση εχω μόλις ανοίξω το σετ άρω με λογαριασμό Google κάνω το update se 12 αν έχει έρθει μετά clear cache από recovery και κατόπιν ριστορ από backup?

και κάτι άλλο σκέφτομαι να κάνω και μια επέκταση εγγύησης για ένα Χρόνο  αξίζει ?επειδη φοβάμαι το θέμα της οθόνης που οποία κίνηση εκτός εγγύησης θα είναι κοστοβορα.

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση λίγο περίεργη....

Συμφέρει να μένει ανοιχτό η διπλωμένο; σκοπός της ερώτησης είναι να γίνει όσο το λιγότερο εμφανής η τσάκιση.

Επίσης σήμερα το πρωί επειδή είχε αρκετό κρύο όταν το άνοιγα ακουγόταν κάποια κρακ. Η οθόνη μια χαρά πάντως δεν έδειξε κάτι.

Μετά από λίγο ενώ το χρησιμοποιούσα αυτά σταμάτησαν. Το δοκίμασα αρκετές φορές. Στην αρχή πάντα το έκανε. Αυτά σε συνδυασμό με κάποιους που στο εξωτερικό είχαν προβλήματα με τις οθόνες τους λόγω κρύου.

 

Θα ήθελα να σας παρακαλέσω οποίος μπορεί να ανοίξει ακόμα και σιγά σιγά το κινητό του και να μου πει εάν ακούει ειδικά 4η στιγμή που ανοίγει πληρως κάποιους ήχους καθώς "τεντωνει" πληρως η εσωτερική οθόνη. 

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, vfragos said:

Έχει έρθει update στα Ελληνικά η μόνο cosmote;

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

EUR, vanilla unbranded δηλαδή από αύριο θα φανεί κάποια στιγμή... 

3 ώρες πριν, miltos74 said:

Μια ερώτηση λίγο περίεργη....

Συμφέρει να μένει ανοιχτό η διπλωμένο; σκοπός της ερώτησης είναι να γίνει όσο το λιγότερο εμφανής η τσάκιση.

Επίσης σήμερα το πρωί επειδή είχε αρκετό κρύο όταν το άνοιγα ακουγόταν κάποια κρακ. Η οθόνη μια χαρά πάντως δεν έδειξε κάτι.

Μετά από λίγο ενώ το χρησιμοποιούσα αυτά σταμάτησαν. Το δοκίμασα αρκετές φορές. Στην αρχή πάντα το έκανε. Αυτά σε συνδυασμό με κάποιους που στο εξωτερικό είχαν προβλήματα με τις οθόνες τους λόγω κρύου.

 

Θα ήθελα να σας παρακαλέσω οποίος μπορεί να ανοίξει ακόμα και σιγά σιγά το κινητό του και να μου πει εάν ακούει ειδικά 4η στιγμή που ανοίγει πληρως κάποιους ήχους καθώς "τεντωνει" πληρως η εσωτερική οθόνη. 

Ο ήχος που ακούς είναι ένας μηχανισμός σαν "βούρτσα" που έχει ο μεντεσες για να καθαρίζει τη σκόνη. Κάνενα θέμα. 

Χρησιμοποιείστε τη συσκευή όπως θέλετε παιδιά, αν χαλάσει υπάρχει η εγγύηση. Μη φορτώνεστε με πρόσθετα αγχη για μια συσκευή... 

8 ώρες πριν, nikolasn80 said:

Το πηρα και γω το περιμενω να έρθει προέρχομαι από z fold 2 και νοτε 20 ultra.

1 ερώτηση εχω μόλις ανοίξω το σετ άρω με λογαριασμό Google κάνω το update se 12 αν έχει έρθει μετά clear cache από recovery και κατόπιν ριστορ από backup?

και κάτι άλλο σκέφτομαι να κάνω και μια επέκταση εγγύησης για ένα Χρόνο  αξίζει ?επειδη φοβάμαι το θέμα της οθόνης που οποία κίνηση εκτός εγγύησης θα είναι κοστοβορα.

Εννοείς ασφάλεια για θραύση κλπ; αν νομίζεις ότι είσαι επιρρεπής σε... ατυχήματα, τότε αξίζει. Κατά τα άλλα τα 2 έτη εγγύησης της Samsung και με service υπόδειγμα σαν τη smartec είναι υπέρ-αρκετά... 

Μόλις το ανοίξεις πέρασε 12, χωρίς να σεταρεις τίποτα άλλο, κάνε κι ένα wipe cache (και data, δε θα χάσεις και πολύ χρόνο) και προχωράς σε setup... 

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...