Jump to content

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν και είμαι πάρα πολύ νέος στη συγκεκριμένη συσκευή, θα πω ότι δεν είναι για όλους.

Πριν το πάρω το έψαξα πάρα πολύ και μίλησα με πολλά παιδιά εδώ μέσα που είχαν περάσει από άλλες ναυαρχίδες π.χ. s21ultra, και κάποιοι από αυτούς έμειναν στο fold κάποιοι το έδωσαν.

Εγώ προσωπικά επειδή το χρειάζομαι ως τάμπλετ , δεν θα κουβαλάω πλέον τάμπλετ στη δουλειά, με βολεύει αφάνταστα οπότε ξεπερνώ το βάρος η το πάχος του.

Εάν κάποιος το θέλει ως κινητό ναυαρχίδα σε όλους τους τομείς ,κάμερες, ισχύ, φορητότητα, τότε κοιτάζει άλλου. 

Ένα είναι σίγουρο. Όποιος μπορεί να το αποκτήσει είτε το 3 είτε το 2 και είναι τρελός με τη τεχνολογία, πρέπει οπωσδήποτε να το δοκιμάσει. 

Δεν θα έχει δει, όλη την τεχνολογική εξέλιξη των συσκευών κινητής.

Καλή χρονιά με υγεία σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

Κάποτε στο πάλαι ποτέ κραταιο unwired.gr λίγοι τρελοί κάτοχοι του note 1 γράφαμε για αυτο και απολαμβάναμε. 11 χρόνια μετά η σειρά έχει κάνει τρελή επιτυχία κι επανέρχεται στο προσκήνιο με το s22 ultra /note... 

Κάτι αντίστοιχο γίνεται αργά και σταθερά με τα fold... Σύντομα θα πάψει να είναι niche επιλογή... 

https://gadgets.ndtv.com/mobiles/news/samsung-foldable-phone-sale-2021-2020-increase-galaxy-z-series-8-million-units-2681153

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, v@gelis said:

Κάποτε στο πάλαι ποτέ κραταιο unwired.gr λίγοι τρελοί κάτοχοι του note 1 γράφαμε για αυτο και απολαμβάναμε. 11 χρόνια μετά η σειρά έχει κάνει τρελή επιτυχία κι επανέρχεται στο προσκήνιο με το s22 ultra /note... 

Κάτι αντίστοιχο γίνεται αργά και σταθερά με τα fold... Σύντομα θα πάψει να είναι niche επιλογή... 

https://gadgets.ndtv.com/mobiles/news/samsung-foldable-phone-sale-2021-2020-increase-galaxy-z-series-8-million-units-2681153

Μεγάλη αλήθεια φίλε μου.

Πάντα, ως επίσημα τρελος της τεχνολογίας των κινητών, αγόραζα ότι κινητήρα υπήρχε. Όταν βγήκαν τα note το είδα σε γνωστό αλλά έκανα χρόνια να τα δοκιμάσω. Πρώτη μου επαφή με το note 10 plus και μετά με το 20 ultra. Εκεί κατάλαβα ότι ένα διαφορετικό κομμάτι της τεχνολογίας δεν το είχα ακουμπήσει ποτέ. Γιαυτό και έγραψα για το fold 2, 3, γιατί και σε αυτά δίσταζα να πάω λόγω σκέψεων ότι δεν είναι ώριμη η τεχνολογία αλλά και φόβων ειδικά για τον τρόπο λειτουργίας τους και την εσωτερική οθόνη.

Αγοράζοντας το 3 είδα πόσο λάθος είχα.

Και για να μην είμαστε off topic να δούμε πότε θα έρθει η 12η έκδοση του android και πόσο δα ταιριάζει με το fold.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχουν βγει ηδη πολλες 12αρες .
Εχει δοκιμασει κανεις να αναβαθμίσει με odin;
Ρε φίλε το πιστεύεις ότι τώρα μπήκα να ρωτήσω το ίδιο απίστευτο.
Εγώ κατεβάζω από Πορτογαλία.099c775ba7b1a020b5023cb40919784b.jpg

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ειμαι στο χωριο. Θα κατεβει σε 6 ωρες σε εμενα η πορτογαλικη (ΜΕΟ) Λογικα θα τη βαλεις πρώτος.

Αφηνουμε  HOME_CSC_OXM - σωστά;;;;

εχω ελληνικο με eux/-/eux/eux/

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε η αναβάθμιση σε Android 12 σε Ελληνική συσκευή COS από Γερμανό 

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, tsiglas said:

Μόλις ήρθε η αναβάθμιση σε Android 12 σε Ελληνική συσκευή COS από Γερμανό 

Πιο γρηγορα κι απο την EUR η branded Cosmote. Αλλαξαν τα κοζα... 😃

Link to comment
Share on other sites

Εάν δεις φίλε Βαγγέλη σχεδον παντού έχουν βγει οι πάροχοι...Το πιο κουφό ever που εχω δει ποτέ σε αναβάθμιση android.

Μόνο η Ποrτογαλική εαν δεν κάνω λάθος δεν ειναι branded.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, miltos74 said:

Εάν δεις φίλε Βαγγέλη σχεδον παντού έχουν βγει οι πάροχοι...Το πιο κουφό ever που εχω δει ποτέ σε αναβάθμιση android.

Μόνο η Ποrτογαλική εαν δεν κάνω λάθος δεν ειναι branded.

Σωστα, ναι, κι εγω αυτο παρατηρησα τσεκαροντας το samsung updates.

Σουρεαλιστικες καταστασεις...

Παντως, παιδια, εχοντας αλλαξει μπολικα exynos s21 ultra και fold 3, μπορω να πω με απολυτη βεβαιοτητα οτι ο 888 συνεχιζει να ειναι ΑΝΕΤΑ ανωτερο soc απο τον exynos (δυναμη, αυτονομια, gsm/wifi radio).

Ελπιζω η κατασταση αυτη να ανατραπει με το s22 ultra, παει καιρος που διαιωνιζεται το θεμα...

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, miltos74 said:

Θα συμπληρώσω Βαγγέλη ότι ο Exynos στο s21ultra που είχα ήταν πιο ζεστός από τον Snap του Fold 3. 

Ισχύει. Η Samsung έδωσε την καλύτερη υλοποίηση 888 τόσο στο s21 ultra snap edition, όσο και στο fold 3, από τα υπόλοιπα 888 του ανταγωνισμού (oneplus, xiaomi κλπ) 

Link to comment
Share on other sites

v@gelis, και ο αδερφός μου με το Fold 3, κι εγώ με το flip 3, και τα δύο από cosmote, δεν είναι κανένα branded...μου έκανε μεγάλη εντύπωση. Ίσως γι'αυτό ήρθε κατευθείαν η αναβάθμιση.

Στάλθηκε από το SM-F711B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, tfd1978 said:

v@gelis, και ο αδερφός μου με το Fold 3, κι εγώ με το flip 3, και τα δύο από cosmote, δεν είναι κανένα branded...μου έκανε μεγάλη εντύπωση. Ίσως γι'αυτό ήρθε κατευθείαν η αναβάθμιση.

Στάλθηκε από το SM-F711B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Αν είναι από cosmote έχεις cos csc. Για αυτό έλαβες την αναβάθμιση. Στην ουσία branded είναι. Περίεργως αυτή τη φορά τα branded προηγήθηκαν από τα vanilla...

Link to comment
Share on other sites

Ναι την πέρασα και εγώ αλλά έχω ένα θέμα μου έχει εμφανιστεί το εικονίδιο του nova launcher και δεν μπορώ να το βγάλω με τίποτα.

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, bikiapo said:

Ναι την πέρασα και εγώ αλλά έχω ένα θέμα μου έχει εμφανιστεί το εικονίδιο του nova launcher και δεν μπορώ να το βγάλω με τίποτα.

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δηλαδη? Τι ακριβως θεμα εχεις?

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι από cosmote έχεις cos csc. Για αυτό έλαβες την αναβάθμιση. Στην ουσία branded είναι. Περίεργως αυτή τη φορά τα branded προηγήθηκαν από τα vanilla...
Όντως περίεργο...όσο θυμάμαι, σχεδόν τελευταία ήτανε της cosmote στα update..

Στάλθηκε από το SM-F711B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bikiapo said:

ΕινΙ μόνιμα εκεί δεν μπορώ να το βγάλω Screenshot_20220106-100702_Nova7.jpg

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Κάνεις τα εξής.

Ρυθμισεις / προσβασιμοτητα / εγκατεστημενες εφαρμογές / nova launcer / κλείνεις το κουμπί που λέει συντομεύσεις nova.

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις τα εξής.
Ρυθμισεις / προσβασιμοτητα / εγκατεστημενες εφαρμογές / nova launcer / κλείνεις το κουμπί που λέει συντομεύσεις nova.
Είσαι άρχοντας ευχαριστώ πολύ.

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, miltos74 said:

Κάνεις τα εξής.

Ρυθμισεις / προσβασιμοτητα / εγκατεστημενες εφαρμογές / nova launcer / κλείνεις το κουμπί που λέει συντομεύσεις nova.

Με πρόλαβε ο miltos74

Για να δούμε αυτονομία με την 12... 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που πέρασα πορτογαλική θα παίρνω updates όταν παίρνει αυτή σωστά

 

Αλλιώς για να γυρίσω στη προηγούμενη που είχα μαμά πρέπει να βάλω με odin την ευρωπαϊκή,  σωστά? Από εγγύηση εάν το αφήσω έτσι δεν θα έχω θέμα?

Screenshot_20220106-114035_Settings.jpg

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

Για όσους θέλουν σκούρο Facebook  στην εσωτερική οθόνη, επειδή δεν το κάνει, κάνετε τα εξής.

Ρυθμισεις / επιλογές προγραμματιστη /  πηγαινετε κάτω και ενεργοποιειτε εκεί που γράφει επιβολή σκουρόχρωμης λειτουργίας 

 

Για όσους δεν έχουν ενεργοποιήσει τις επιλογές προγραμματιστη κάνουν τα εξής για ενεργοποίηση.

Ρυθμισεις / πληροφορίες για το τηλέφωνο / πληροφορίες για το λογισμικό  / πατάτε επαναλαμβανομενα με το δάχτυλο εκεί που λέει αριθμός κατασκευής. Μετά από καμιά 10 άρια χτυπήματα εμφανίζεται ένα παράθυρο που λέει ότι είσαστε πλέον προγραμματιστης...ούτε πολυτεχνική σχολή να βγάλετε ούτε τίποτα...έτσι απλά γίνατε.

 

Μετά επιστρέφουμε πίσω στις ρυθμισεις και το έχει τέρμα κάτω.

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...