Jump to content

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

29 minutes ago, varonos80 said:

Και γω σήμερα παρέλαβα. Την Τρίτη πήρα email επιβεβαίωσης και σήμερα ήρθε το ασφαλιστήριο και το πακέτο. Ωραία κυλάει το πενάκι πάνω στην οθόνη. Η θήκη αν και δίνει όγκο, ταιριάζει πολύ στο τηλέφωνο. 

Παιδιά ποτέ είχατε στείλει την αίτηση για την προσφορά . Εγώ την Παρασκευή την  έκανα και δεύτερο email δεν μου έχουν στείλει ακόμα?

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, tomco37 said:

Παιδιά ποτέ είχατε στείλει την αίτηση για την προσφορά . Εγώ την Παρασκευή την  έκανα και δεύτερο email δεν μου έχουν στείλει ακόμα?

27/08 έστειλα την αίτηση και 7/09 πήρα την έγκριση. Στο ενδιάμεσο πήρα τηλέφωνο να ρωτήσω και μου είπαν 7-8 εργάσιμες για επιβεβαίωση. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ 23/08 έστειλα την αίτηση και 31/08 πήρα την έγκριση. Παρέλαβα το Note Pack χθες 9/9. Θέλει δυο εβδομάδες μέχρι να έρθει...

Χρήστης Nokia 9210, SE P900, Nokia 9500, Qtek 9000, Nokia Ε90, Νokia N95 8GB, SonyEricsson Xperia X1, LG KM900 ARENA, Samsung GT i-8000 Omnia II, Sony Xperia S, Samsung Galaxy S4, Huawei P8 MAX, Samsung Galaxy S8+,Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Galaxy Z Fold 3 και τώρα  Motorola Razr 40 Ultra   :respect:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σας εχει ερθει καμια αναβαθμιση;

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, ioma said:

Σας εχει ερθει καμια αναβαθμιση;

Όχι ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

On 23/9/2021 at 11:21 ΠΜ, ioma said:

Σας εχει ερθει καμια αναβαθμιση;

Ουτε και στο μικροτερο αδελφακι ηρθε flip 3.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει δει κάποιος κανένα λογικό trade από fold 2, ας σφυρίξει

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ψιλοχαζή ερώτηση αλλά anyway.

Στα location settings μπορώ να βρώ μόνο location on/off και improve accuracy with wifi.

Έχω χάσει επεισόδια αλλά απ' ότι βλέπω δεν γίνεται να έχει κανείς wifi+bluetooth only για location.

Γίνεται μήπως με άλλο τρόπο; (οκ θα μου πεις έχεις fold 3 και κοιτάς για το gps - powersaving).....

Btw, ούτε εδώ έχει καμία ενημέρωση ακόμα.

edit: το είδα και στο samsung tablet, ακριβώς το ίδιο είναι. Άρα είναι feature oneui 3.1.

Edited by stavpal
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
33 minutes ago, stavpal said:

Έχω χάσει επεισόδια αλλά απ' ότι βλέπω δεν γίνεται να έχει κανείς wifi+bluetooth only για location.

Δεν μπορείς γιατί ούτως ή άλλως ποτέ το Bluetooth δεν μπορούσε να χρησιμοποιηθεί για το προσδιορισμό του location.

Όπως εξάλλου και ο ίδιος είπες… δεν έχει νόημα να σε απασχολούν τέτοια πράγματα εν ετει 2021 και μάλιστα με τέτοια συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα ήρθε. 839 mb

 Άσχετο, ποια θήκη χρησιμοποιείτε; Έβαλα την Samsung silicon case αλλά δεν έχει θήκη για το spen.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, stavpal said:

Και σε μένα ήρθε. 839 mb

 Άσχετο, ποια θήκη χρησιμοποιείτε; Έβαλα την Samsung silicon case αλλά δεν έχει θήκη για το spen.

Και γω αυτήν πήρα μέχρι να έρθει το note pack. Τώρα χρησιμοποιώ τη flip  cover που έχει και τη θήκη για το πενάκι. Δίνει όγκο και δυσκολεύει το άνοιγμα, αλλά από την άλλη έχει τη θέση για το s-pen και το stand mode.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, χρησιμοποιεί κανείς το HD Widgets; Σας ενημερώνει και ανανεώνει κανονικά τη τοποθεσία (για τον καιρό);

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Πέρασμα από Note 10 plus. Περιμένω μια θήκη από bangood που παίρνει και το πενάκι και έχει ανοιχτή την αρχική οθόνη. Η θήκη της μαμάς με το πενάκι δεν βολεύει , εμένα τουλάχιστον, γιατί είναι σαν βιβλίο και δεν έχεις πρόσβαση στην αρχική οθόνη, άμεσα. Έχω βάλει Nova launcher και το αγαπημένο "συν ai.type Πληκτρολόγιο" διότι το δικό του χωρίζει στα 2 και δεν βολεύει. 

Edited by dimotika
Link to comment
Share on other sites

Και γω την έβγαλα την Flip cover και κράτησα τη silicon. Ευτυχώς που η υποδοχή του s-pen αφαιρείται από τη θήκη και μπορώ να το κουβαλάω με κάποια ασφάλεια. Το Samsung keyboard αλλάζει διάταξη πάντως. Και αιωρούμενο και σε πλήρη οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ομάδα έχω γράψει και προηγούμενα για την άποψή μου / σχέση μου αποκλειστικά με το z fold3. 

Ένα μικρό διάστημα είχα πάλι το μήλο σε 12 αλλά και 13 pro max αλλά τα χατίρια την άνεση και την λειτουργικότητα του z + τον snap 888 δεν την ακουμπούσε το μήλο με την καμία οπότε I'm back. Εννοείτε ότι το z 512 που είχα το είχα δώσει και τώρα είμαι με 256 αλλά never mind. Vs 512 με 256 κάτι διαφορετικό σε απόδοση δεν είδα οπότε εάν τυχόν υπάρχει το δίλημμα ότι το 512 είναι κάτι τις πιο forget it. 

Τέλος στα περί συσκευής και εγώ με την γνήσια θήκη με το πενάκι είμαι δεν βολεύει γιατί το flip cover ψηλό ανοίγει και η οθόνη ανάβει αλλά έχω παραγγείλει αυτήν ( θα αφήσω link παρακάτω) φαίνεται αρκετά βολική και ειδομεν. 

Ως προς την μπαταρία που σίγουρα είναι ένα μείον την δουλεύετε στο 85% ή στο 100%????

https://www.amazon.de/gp/r.html?C=3KS82OZ9FHPVW&K=2WL8GKAZGU737&M=urn:rtn:msg:20211015042753a73bcc67c6a244cabe7b318a8300p0eu&R=1SY1GAK5SIRSO&T=C&U=https%3A%2F%2Fwww.amazon.de%2Fdp%2FB09HPV45BH%2Fref%3Dpe_27091401_487027711_TE_SCE_3p_dp_1&H=ZTNJFGSMLTP5BXG6NNDEGQJIXVQA&ref_=pe_27091401_487027711_TE_SCE_3p_dp_1

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, jpol2410 said:

Ως προς την μπαταρία που σίγουρα είναι ένα μείον την δουλεύετε στο 85% ή στο 100%????

Εγώ κάνω δύο φορτίσεις την ημέρα από το 40-45% εώς το 85% και μια φορά την εβδομάδα μέχρι 100%. Έχω περίπου 5 ώρες SoT σχεδόν εξ ολοκλήρου με 4G/5G. Αρκετά ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

On 16/10/2021 at 11:12 ΜΜ, varonos80 said:

Εγώ κάνω δύο φορτίσεις την ημέρα από το 40-45% εώς το 85% και μια φορά την εβδομάδα μέχρι 100%. Έχω περίπου 5 ώρες SoT σχεδόν εξ ολοκλήρου με 4G/5G. Αρκετά ευχαριστημένος.

Να υποθέσω ότι είσαι με 1 κάρτα sim σωστά??

5 ώρες sot δεν έχω δει / αυτό εννοείτε 3 ημερών το λες καινούργιο αλλά ούτε με το 512 είχα δει. 

Ο κύριος όγκος που το δουλεύω είναι 5g η μία γραμμή 4g η άλλη bl ανοικτό με σύνδεση στο watch 3 και βασικά όλα on. 

Πιστεύω ότι σε περίπου 10 ημέρες θα έχω μια ολοκληρωμένη άποψη για την μπαταρία που δυστυχώς την αναμονή/ ώρες οθόνης ενός μήλου δεν της έχει. 

Βέβαια ένα μήλο ακόμα και το 13 δεν είναι z fold3 οπότε κάνουμε μια υποχώρηση μόνο σε αυτό και σε όλα τα άλλα είμαστε πολύ μπροστά. 

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, jpol2410 said:

Να υποθέσω ότι είσαι με 1 κάρτα sim σωστά??

5 ώρες sot δεν έχω δει / αυτό εννοείτε 3 ημερών το λες καινούργιο αλλά ούτε με το 512 είχα δει. 

Ο κύριος όγκος που το δουλεύω είναι 5g η μία γραμμή 4g η άλλη bl ανοικτό με σύνδεση στο watch 3 και βασικά όλα on. 

Μία κάρτα sim, bt με Buds pro και watch4, 1,5 ώρα internet radio και όλα ανοιχτά.

Το τηλέφωνο το έχω day 1, αλλά μεγάλη βελτίωση έχω δει τις τελευταίες μέρες.

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, varonos80 said:

Μία κάρτα sim, bt με Buds pro και watch4, 1,5 ώρα internet radio και όλα ανοιχτά.

Το τηλέφωνο το έχω day 1, αλλά μεγάλη βελτίωση έχω δει τις τελευταίες μέρες.

OK ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες και εγώ τέτοια αίσθηση έχω ότι θα διορθώσει day by day. 

Απ την άλλη επιλογή μου είναι ( 2η φορά πάλι με το z) οπότε όπως λέει μία παροιμία 'ηθελες τα και παθεστα '  🙃🙃🙃  

Καλή εβδομάδα σε όλους στο forum 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το έχει αναφέρει κανείς, αλλά η Πόπη Τσαπανίδου (γνωστή και ως Ποπάρα) έχει το Fold, και το βλέπουμε κάθε φορά στο δελτίο ειδήσεων του Open!!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, tfd1978 said:

Δεν ξέρω αν το έχει αναφέρει κανείς, αλλά η Πόπη Τσαπανίδου (γνωστή και ως Ποπάρα) έχει το Fold, και το βλέπουμε κάθε φορά στο δελτίο ειδήσεων του Open!! emoji13.png

Φανη v@gelis εδώ με πετσοκομμενο nick

Βλέπω όλους τους καλούς φίλους μαζεμενους. Αύριο θα το μαζέψω για 2η φορά με τη θήκη, ελπίζοντας αυτή τη φορά να μείνω....για να δούμε....

Link to comment
Share on other sites

Φανη v@gelis εδώ με πετσοκομμενο nick
Βλέπω όλους τους καλούς φίλους μαζεμενους. Αύριο θα το μαζέψω για 2η φορά με τη θήκη, ελπίζοντας αυτή τη φορά να μείνω....για να δούμε....

Γεια σου Βαγγέλη! Με το καλό να το ξαναπάρεις. Το 3 είναι σε αλλο επιπεδο απο τα προηγουμενα, αλλα αυτο το ξερεις! Τωρα αν θα μεινουμε και για ποσο, ειναι αλλο θεμα! χαχαχαχα
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, vgelis said:

Φανη v@gelis εδώ με πετσοκομμενο nick

Βλέπω όλους τους καλούς φίλους μαζεμενους. Αύριο θα το μαζέψω για 2η φορά με τη θήκη, ελπίζοντας αυτή τη φορά να μείνω....για να δούμε....

Βαγγέλη να υποθέσω πως το 13 ούτε που σε συγκίνησε????😉😉😉  

Πιστεύω πως το fold και ιδίως το 3 είναι συσκευή που ήρθε για να μείνει και απευθύνεται σε ψαγμένους. 

Τόσο απλά.......

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, tfd1978 said:


Γεια σου Βαγγέλη! Με το καλό να το ξαναπάρεις. Το 3 είναι σε αλλο επιπεδο απο τα προηγουμενα, αλλα αυτο το ξερεις! Τωρα αν θα μεινουμε και για ποσο, ειναι αλλο θεμα! χαχαχαχα emoji23.png

Το Spen είναι που με φέρνει ξανά. Γιατί κακά τα ψέματα άλλη χρηστικότητα στα note τοσα χρόνια και τελευταία στο s21 ultra, κι άλλη στο screen estate του fold. Έλεγα να περιμένω να πάω απευθείας σε rollable, αλλά κουράστηκα να κουβαλάω s21 ultra και Tab s7 καθημερινά, οπότε πάω σε μια all around συσκευή πάλι...

5 ώρες πριν, jpol2410 said:

Βαγγέλη να υποθέσω πως το 13 ούτε που σε συγκίνησε????😉😉😉  

Πιστεύω πως το fold και ιδίως το 3 είναι συσκευή που ήρθε για να μείνει και απευθύνεται σε ψαγμένους. 

Τόσο απλά.......

Τα μήλα είναι ωραία φάση Τζον, το 13 pro max, δε, όπως θα έπρεπε να είναι το 12 πέρυσι. Η 120hz οθόνη μονόδρομος πλέον για σοβαρά smartphones...

Εσύ, όμως, είσαι ακόμα με το fold 3 ή θα λυγισεις σύντομα για κάνα μήλο;  εδώ σε θέλω...😂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...