Jump to content

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όσοι το πήρατε με προπαραγγελία, είχατε ενημέρωση από Samsung για τα δώρα; Και σε ποιο μήνα είναι η ενημέρωση ασφαλείας που έχετε;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έκανα τη διαδικασία από το samsung members και μου ήρθε ένα mail ότι τα δώρα θα έρθουν εντός 20 εργάσιμων ημερών. Εμένα είναι του Ιουλίου.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου ήρθε email για την καταχώρηση των στοιχείων και ακόμα περιμένω για επιβεβαίωση. 

Μίλησα με Samsung και μου είπαν 7-8 εργάσιμες για επιβεβαίωση!

Και το δικό μου στον Ιούλιο είναι.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη το δώρο γιατί δεν σας το δίνει απ' ευθείας με την αγορά της συσκευής?

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα είναι με ενημέρωση Ιουλίου. 

Ως προς το δώρο μου είπανε σε 3 εργάσιμες ημέρες αλλά το έχει αναλάβει ο Γερμανός δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με αυτό. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, guy_fawkes said:

Συγγνώμη το δώρο γιατί δεν σας το δίνει απ' ευθείας με την αγορά της συσκευής?

Γιατί ίσως κάποιοι απ' τους αγοραστές δε μπουν καν στη λογική να ψάχτουν, οπότε και θα χάσουν το δώρο. 

Ε μόνο από αυτούς η σαμμυ κάτι θα κερδίσει. 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, mol said:

Γιατί ίσως κάποιοι απ' τους αγοραστές δε μπουν καν στη λογική να ψάχτουν, οπότε και θα χάσουν το δώρο. 

Ε μόνο από αυτούς η σαμμυ κάτι θα κερδίσει. 

Ακόμα και έτσι, έγκειται και στο μαγαζί να σας ενημερώσει!

ότι Sony πήρα με δώρο, πάντα με ενημέρωνε το μαγαζί και μάλιστα μου έδινε και ενναλακτικές!

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Στις προπαραγγελίες μέχρι 27/8 τα δώρα ήταν θήκη με s-pen, φορτιστής και ασφάλεια οθόνης για ένα χρόνο. Αυτή η διαδικασία γίνεται αποκλειστικά μέσω samsung members. Για αγορές μετά τις 27/8, το δώρο είναι θήκη με s-pen, απευθείας από τα καταστήματα. Αυτό ήταν γνωστό από την αρχή. Δε νομίζω κάποιος να δίνει 1800€ αλλά να μην έχει "ψαχτεί"!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ως προς τις θήκες πέραν της προ παραγγελίας και για τις άλλες αλυσίδες (Γερμανός/ Cosmote κλπ)  η παράδοση- παραγγελία γίνετε μέσα από το κανάλι της Samsung. 

Τώρα ως προς την θήκη OK είναι κομμένη στα μέτρα του τηλεφώνου διπλωμένη για να έχουμε το τηλέφωνο ανοικτό μέχρι να χαλαρώσει είναι λίγο ενοχλητικά μεγάλ, η ενώ με κλειστό το τηλέφωνο ο μόνος όγκος είναι το πενάκι στο πλάι της συσκευής. 

Το πενάκι τωρα πραγματικά είναι άψογο ενώ και η γραφή πάνω στην μεμβράνη δεν σε δυσκολεύει καθόλου. Το πενάκι ρολαρει πάνω στην μεμβράνη χωρίς να κολλάει πουθενά. 

Αυτά προς το παρόν με την θήκη πάνω στο τηλέφωνο. 

Τώρα εάν κάτι μού έχει ξεφύγει εδώ είμαστε........

Edited by jpol2410
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα το Fold 2,και ο λόγος που το έδωσα είναι η απαράδεκτη αίσθηση στην εσωτερική οθόνη. Το «πλαστικό» που κόλλαγε το δάχτυλο επάνω και δεν είχα ελευθερία κίνησης. Δεν έχω χέρια που ιδρώνουν, και πάλι με χάλαγε πάρα πολύ. Επειδή όμως σε όλα τα άλλα ήτανε εργαλείο!, θα ήθελα την γνώμη αυτών που είχανε το 2 και πήγανε σε 3, να πούνε αν έχει διαφορά στην αίσθηση και στην χρήση.

Το Flip 3 που πήρα στην σύζυγο (από το 2 που είχε) έχει μεγάλη διαφορά (στην αίσθηση της οθόνης). Βέβαια γενικά έχει διαφορά προς το καλύτερο, από το προηγούμενο.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
44 minutes ago, tfd1978 said:

Εγώ είχα το Fold 2,και ο λόγος που το έδωσα είναι η απαράδεκτη αίσθηση στην εσωτερική οθόνη. Το «πλαστικό» που κόλλαγε το δάχτυλο επάνω και δεν είχα ελευθερία κίνησης. Δεν έχω χέρια που ιδρώνουν, και πάλι με χάλαγε πάρα πολύ. Επειδή όμως σε όλα τα άλλα ήτανε εργαλείο!, θα ήθελα την γνώμη αυτών που είχανε το 2 και πήγανε σε 3, να πούνε αν έχει διαφορά στην αίσθηση και στην χρήση.

Δε γνωρίζω που βρίσκεσαι, αλλά το ιδανικό θα ήταν να πήγαινες σε κάποιο κατάστημα να το δεις live και να το επεξεργαστείς για να έχεις ιδία άποψη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δε γνωρίζω που βρίσκεσαι, αλλά το ιδανικό θα ήταν να πήγαινες σε κάποιο κατάστημα να το δεις live και να το επεξεργαστείς για να έχεις ιδία άποψη.

Δεν έχει άδικο…Αθήνα είμαι, και νομίζω ότι είδα την συσκευή περνόντας έξω από κατάστημα της Vodafone. Αλλά δεν ήξερα να είναι dummy ή λειτουργική.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Just now, tfd1978 said:


Δεν έχει άδικο…Αθήνα είμαι, και νομίζω ότι είδα την συσκευή περνόντας έξω από κατάστημα της Vodafone. Αλλά δεν ήξερα να είναι dummy ή λειτουργική.

Τα μεγάλα γνωστά καταστήματα, το έχουν όλα σχεδόν για να το δεις και να το επεξεργαστείς. Η Samsung ως γνωστόν δεν κάνει εκπτώσεις στις προωθήσεις των συσκευών της.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς κάνει σε άλλα εκτπώσεις αλλά δεν είναι επι του παρόντος.

Εγω πάντως που προέρχομαι απο κανονικό κινητό, την αίσθηση την "ψεύτικη" που αναφέρει και ο @tfd1978 στην οθόνη,δεν θα μπορούσα να την συνηθίσω.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς κάνει σε άλλα εκτπώσεις αλλά δεν είναι επι του παρόντος.
Εγω πάντως που προέρχομαι απο κανονικό κινητό, την αίσθηση την "ψεύτικη" που αναφέρει και ο@tfd1978 στην οθόνη,δεν θα μπορούσα να την συνηθίσω.

Συμφωνώ! Ήτανε κάτι στο 2, που όσο και να προσπάθησα, δεν κατάφερα να συνηθίσω. Και χαλούσε όλο την άψογη αίσθηση της υπόλοιπης συσκευής. Βέβαια, θα δω από κοντα το 3, και θα αποφασίσω. Δεν θέλω να το κρίνω βιαστικά. Γιατί με εντυπωσίασε του Flip 3, που είναι πολύ ωραία στο χέρι, κι ας μην είναι τζάμι. Καμία σχέση με το Flip 2, που ήτανε σαν του Fold 2, το ψεύτικο-πλαστικό.
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας τώρα το 3 αλλά και το 2 μπορώ να σου πω ότι η αίσθηση της οθόνης δεν έχει καμμία σχέση. Στο 2 πράγματι το δάκτυλο κόλλαγε, στο 3 η κύλιση είναι ανεμπόδιστη λες και είναι γυαλί. Περιμένω και το spen για να δω συμπεριφορά αλλά μέχρι τώρα είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Sent from my SM-F926B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας τώρα το 3 αλλά και το 2 μπορώ να σου πω ότι η αίσθηση της οθόνης δεν έχει καμμία σχέση. Στο 2 πράγματι το δάκτυλο κόλλαγε, στο 3 η κύλιση είναι ανεμπόδιστη λες και είναι γυαλί. Περιμένω και το spen για να δω συμπεριφορά αλλά μέχρι τώρα είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Sent from my SM-F926B using Tapatalk



Αυτά είναι καλά νέα! Σήμερα δεν κατάφερα να το δω από κοντά, αλλά αύριο σίγουρα. Μεταξύ των δύο, πώς είναι η μπαταρία;;
Link to comment
Share on other sites

Ρε ομάδα ερώτηση ως προς την μπαταρία. 

Κυρίως για κάποιους που έχουνε το fold 2 έτσι ώστε να έχω μια πιο ολοκληρωμένη άποψη. 

Πόσο σας έβγαζε η μπαταρία στο 2???

Προσωπικά εμένα με όλα on με 5g / 2  sim  / σε σερφαρισμα κυρίως με data/ και πολλές κλήσεις & Spotify μέρα δεν......  

Εννοείται ότι και οθόνη με ρύθμιση στα 120 / φωτεινότητα full/ μαύρο φόντο everywhere. 

Βέβαια για όλα τα παραπάνω είναι και ο λόγος που το πήρα είμαι με φορτιστή και στο γραφείο για ένα quick charge αλλά δεν με χαλάει. 

Ο λόγος λοιπόν πού ρωτάω είναι για να έχω ένα  συγκριτικό vs fold 2 , και βέβαια εάν κάνω κάτι λάθος οποιαδήποτε υπόδειξη για καλύτερη απόδοση της μπαταρίας καλοδεχουμενη. 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Z Fold 3 5G
Ρε ομάδα ερώτηση ως προς την μπαταρία. 
Κυρίως για κάποιους που έχουνε το fold 2 έτσι ώστε να έχω μια πιο ολοκληρωμένη άποψη. 
Πόσο σας έβγαζε η μπαταρία στο 2???
Προσωπικά εμένα με όλα on με 5g / 2  sim  / σε σερφαρισμα κυρίως με data/ και πολλές κλήσεις & Spotify μέρα δεν......  
Εννοείται ότι και οθόνη με ρύθμιση στα 120 / φωτεινότητα full/ μαύρο φόντο everywhere. 
Βέβαια για όλα τα παραπάνω είναι και ο λόγος που το πήρα είμαι με φορτιστή και στο γραφείο για ένα quick charge αλλά δεν με χαλάει. 
Ο λόγος λοιπόν πού ρωτάω είναι για να έχω ένα  συγκριτικό vs fold 2 , και βέβαια εάν κάνω κάτι λάθος οποιαδήποτε υπόδειξη για καλύτερη απόδοση της μπαταρίας καλοδεχουμενη. 

Το 120 και η φούλ φωτεινότητα, σίγουρα τρώνε πολύ μπαταρία. Τα υπόλοιπα έτσι τα είχα κι εγώ, αλλά πάντα με μία sim. Εμένα έβγαζε μία «εργάσιμη» χωρίς άγχος και δεύτερη φόρτιση. Αλλά με υπόλοιπο κάτω από 20% φτάνοντας σπίτι. Γι’αυτό ρωτάω αν υπάρχει διαφορά με το 3, και αυτό μπορεί να το πει κάποιος που είχε το 2 και πήγε στο 3.

Επίσης η οθόνη όντως έχει μεγάλη διαφορά στην αίσθηση, χωρίς φυσικά να είναι γυαλί. Αλλά τουλάχιστον δεν κολλάει το δάχτυλο επάνω όπως στο 2. Έχω πάντως την εντύπωση ότι στο Flip 3 (λόγω μεγέθους της οθόνης λογικά) έχει γίνει καλύτερη δουλειά!!
Link to comment
Share on other sites

Και γω σήμερα παρέλαβα. Την Τρίτη πήρα email επιβεβαίωσης και σήμερα ήρθε το ασφαλιστήριο και το πακέτο. Ωραία κυλάει το πενάκι πάνω στην οθόνη. Η θήκη αν και δίνει όγκο, ταιριάζει πολύ στο τηλέφωνο. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...