Jump to content

Ιοί, αντιβιοτικά, Νέοι Ιοί - Προσοχή όχι Hoaxes


vampyre
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1.μιλαω για το panda2006 titanium(antivirys+spyware).ειναι πιο ελαφρυ απο το νορτον?

2.ξερω πως μπορω να βαλω αλλο firewall.απλως ρωταω αν εχει δοκιμασει καποιος το avg internet(antivirus+firewall) ,αν ειναι καλο κ ελαφρυ ωστε να κατεβασω αυτο κ να μην χρειαστει να κατεβασω αλλο firewall.και αν ξερετε για ποσο καιρο ειναι trial?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά ALLUTO!!!

Έχει κολλήσει ένας Η/Υ στη δουλειά τον W32.Stration.CX@MM και δεν φεύγει με τίποτα το ρημάδι.

 

Έχουμε Norton Corporate, τον βρίσκει (κάνω σκαν με safe mode & system restore disabled), τον βάζει καραντίνα και ζητάει ριμπούτ αλλά μετά πάλι εκεί...!!

 

Φοβάμαι μη γεμίσει το δίκτυο ρε παίδες!! Καμία λύση?

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο, μιας και εγγράφηκες στο σλ, σου εχω ηδη απαντήσει εκεί.

Επαναλαμβάνω, για ΟΤΙ χρειαστείς -οσο κι αν μπορει να σου μοιάσει χαζή μια ερωτηση- μη διστάσεις να την κάνεις.

 

Καλό μεσημέρι,

και καλή επιτυχια ευχομαι.

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή mswiz32.exe σας λέει κάτι? Παρόλο που έβγαλα τον παραπάνω ιό, το mswiz32 ξεκινάει με την εκκίνηση κ 'τρώει' μνήμη από 260mbytes έως και 380... Δεν ξέρω τι κάνει αλλά και στο νετ δεν βρήκα τίποτα.. :(
Link to comment
Share on other sites

Χτες εγκατέστησα το Kaspersky Internet Security 6.0.303.

Καταπληκτικό all-in-one εργαλείο. Μπράβο στους Ρώσους!

Μου έκανε εντύπωση η αποτελεσματικότητα του και το ότι δεν είναι τόσο

βαρύ όσο οι εκδόσεις 5.0.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Χτες εγκατέστησα το Kaspersky Internet Security 6.0.303.

Καταπληκτικό all-in-one εργαλείο. Μπράβο στους Ρώσους!

Μου έκανε εντύπωση η αποτελεσματικότητα του και το ότι δεν είναι τόσο

βαρύ όσο οι εκδόσεις 5.0.

Μακαρι να το ειχα αγορασει πριν πιασω το virus. Πολυ καλο προγραμμα και ελαφρυτερο απο το NOD32 kai Zone Alarm combined

Link to comment
Share on other sites

Elteo, για μια φορά στη ζωή μου θα πω "τα'λεγα".

Οχι προσωπικά σε σένα, γενικά στο Myphone. Απλά, κατηγορήθηκα για διαφήμιση (ευτυχώς απο ανθρώπους μετρημένους στο ενα χέρι και όχι από μοντς. Ελεγα οτι η εφαρμογή ροκάρει και προς στιγμήν είναι η πιο ελαφρία απο όλες τις άλλες σουίτες. Με λιγη δε παραμετροποίηση στο σκάνινκ, γίνεται ταχυτερη.

 

Ηλία, το NOD είναι πολύ ελαφρύ. Αυτό που χαλάει τον συνδυασμό είναι το ZA.

Υ.γ Εν αναμονή του ESET Security Suite (αναμένεται να είναι ακόμη πιο ελαφρύ με εξίσου ισχυρή προστασία).

Link to comment
Share on other sites

Υ.γ Εν αναμονή του ESET Security Suite (αναμένεται να είναι ακόμη πιο ελαφρύ με εξίσου ισχυρή προστασία).
Υπάρχει κάποια πληροφορία για το πότε θα κυκλοφορήσει αυτό;
Link to comment
Share on other sites

γεια σας, ξέρει κανείς αν μπορεί να βγει η splash screen του nod32 (2.5) κατά το startup?

 

ευχαριστώ πολύ.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας, ξέρει κανείς αν μπορεί να βγει η splash screen του nod32 (2.5) κατά το startup?

 

ευχαριστώ πολύ.

 

NOD 32 Control Center / Nod 32 system setup / setup / general / Do not display Nod32 splash screen at startup.

Link to comment
Share on other sites

H μόνη πληροφορία MCDE είναι πως το προιόν ενδέχεται να μη βγεί καθόλου σε δοκιμαστική έκδοση. Aπευθείας σε Final Release, μα θα δούμε.
Link to comment
Share on other sites

NOD 32 Control Center / Nod 32 system setup / setup / general / Do not display Nod32 splash screen at startup.

ευχαριστώ πολύ.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να μου εξηγησετε τι θα πει ελαφρυ? Μιλαμε για το footprint μνημης? Με cpu duo 2Ghz & RAM 1,5GB θα εχω προβλημα αποδοσης? Full scan ταχυτητα δεν με ενδιαφερει γιατι κανω σπανια και σε ασχετες ωρες, οποτε 1 η 2 η 3 ωρες το ιδιο μου ειναι. Στο browsing εχει διαφορα av απο av? Αντε να πουμε στο σκαναρισμα κανενος μεγαλου email?
Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να μου εξηγησετε τι θα πει ελαφρυ? Μιλαμε για το footprint μνημης? Με cpu duo 2Ghz & RAM 1,5GB θα εχω προβλημα αποδοσης? Full scan ταχυτητα δεν με ενδιαφερει γιατι κανω σπανια και σε ασχετες ωρες, οποτε 1 η 2 η 3 ωρες το ιδιο μου ειναι. Στο browsing εχει διαφορα av απο av? Αντε να πουμε στο σκαναρισμα κανενος μεγαλου email?

Εμένα το μεγαλύτερο πρόβλημα που μου προκαλούν προγράμματα antivirus + firewall είναι η καθυστέρηση στην εκκίνηση του υπολογιστή.

Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να μου εξηγησετε τι θα πει ελαφρυ? Μιλαμε για το footprint μνημης? Με cpu duo 2Ghz & RAM 1,5GB θα εχω προβλημα αποδοσης? Full scan ταχυτητα δεν με ενδιαφερει γιατι κανω σπανια και σε ασχετες ωρες, οποτε 1 η 2 η 3 ωρες το ιδιο μου ειναι. Στο browsing εχει διαφορα av απο av? Αντε να πουμε στο σκαναρισμα κανενος μεγαλου email?

για δες εδώ: http://reviews.cnet.com/4520-6600_7-6655968-1.html?tag=cnetfd.mt

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.μετα απο απολυτη συνεργασια με το Avg antivirus,ηρθε η στιγμη να το αποχωριστω γιατι εληξε.με τα απο αρκετο ψαξιμο βρηκα 3 προγραμματα.ποιο με συμβουλευεται να βαλω στον υπολογιστη μου.

 

NOD32AS_2.70.9

 

Kaspersky.Anti-Virus.v6.0.0.299.

 

Kaspersky Anti-Virus Personal 2007

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.μετα απο απολυτη συνεργασια με το Avg antivirus,ηρθε η στιγμη να το αποχωριστω γιατι εληξε.με τα απο αρκετο ψαξιμο βρηκα 3 προγραμματα.ποιο με συμβουλευεται να βαλω στον υπολογιστη μου.

 

NOD32AS_2.70.9

 

Kaspersky.Anti-Virus.v6.0.0.299.

 

Kaspersky Anti-Virus Personal 2007

 

Εγώ έχω το Kaspersky Anti-Virus Personal Pro και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

Το μόνο αρνητικό που έχει, είναι το "βάρος" του...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.μετα απο απολυτη συνεργασια με το Avg antivirus,ηρθε η στιγμη να το αποχωριστω γιατι εληξε.με τα απο αρκετο ψαξιμο βρηκα 3 προγραμματα.ποιο με συμβουλευεται να βαλω στον υπολογιστη μου.

 

NOD32AS_2.70.9

 

Kaspersky.Anti-Virus.v6.0.0.299.

 

Kaspersky Anti-Virus Personal 2007

Το 3 δεν υπαρχει. Μηπως εννοεις το Kaspersky Internet Security 6.0?

Link to comment
Share on other sites

Raver: NOD και Kaspersky είναι σχεδόν εξίσου καλά.

Το NOD είναι πολύ γρήγορο στο σκάν, και λίγο πιο ελαφρύ.

Το Kaspersky απο την άλλη πλευρά, μπορεί και αυτό να γίνει πιο ταχύ στο σκάν αν ενεργοποιήσετε κάποιες ρυθμίσεις.

 

Τέλος, ΜΗΝ πιστεύετε πάντα ότι διαβάζετε σε σελίδες με κρακαρισμένες εφαρμογές. Σας τάζουνε Windows XP με SP3 (που ΔΕΝ υφίσταται), και άλλα λοιπά ευτράπελα όπως π.χ. νέες εκδόσεις εφαρμογών που δεν έχουν καν βγεί ή είναι στην πραγματικότερα παλαιότερες.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Πιαδια μπορει να με βοηθησει καποιος? εβαλα το kaspersky intrnet security...και οταν τρεχω το DC++ δεν κανει search...οταν θετω εκτος το firewall (antihacker)τοτε δουλευει> δεν ξερω πως να το ρυθμισω καμια ιδεα?
ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ!! :)
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς, το κόβει το Firewall.

Δεν είμαι σίγουρος μα, κάνε ένα κόπο και απενεργοποίησε για λίγο το stealth mode. Eναλλακτικά, υπάρχουνε λύσεις αλλά δοκίμασέ το πρώτα αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Το 3 δεν υπαρχει. Μηπως εννοεις το Kaspersky Internet Security 6.0?

Ετσι το βρηκα σε ενα site.το τριτο ανοιγει με κλειδι ενω τα αλλα ειναι free.:)

Παντως ειμαι ευχαριστημενος και με το avg και θα περιμενω και καενα περιοδικο να το προσφερει.

 

Raver: NOD και Kaspersky είναι σχεδόν εξίσου καλά.

Το NOD είναι πολύ γρήγορο στο σκάν, και λίγο πιο ελαφρύ.

Το Kaspersky απο την άλλη πλευρά, μπορεί και αυτό να γίνει πιο ταχύ στο σκάν αν ενεργοποιήσετε κάποιες ρυθμίσεις.:)

 

Καλημερα.Ευχαριστω για τις απαντησεις σου.θελω να βαλω ενα ελαφρυ προγραμμα,εξισου και ειχαι Avg.

θα δοκιμασω το Nod32 και αν :worry: οτι δουλευει καλα θα το κρατησω,αλλιως θα περιμενω να βαλει κανενα περιοδικο το νεο avg.να φανταστεις το antivirus το εχω απο περυσι το πασχα.:blink: :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Raver, τόσο το NOD32 όσο και το Kaspersky Antivirus είναι εφαρμογές που κοστίζουν για να τις αγοράσεις, για το λόγο αυτό, ΔΕΝ είναι δωρεάν.

:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...