Jump to content

Ιοί, αντιβιοτικά, Νέοι Ιοί - Προσοχή όχι Hoaxes


vampyre
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να αλλάξεις AV...τι βρίσκετε σε αυτό δεν μπορώ να σας καταλάβω.

αποτελεσματικό πάντως δεν είναι σύμφωνα με τα τεστς.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρωτάς αν είναι καλό και θες να το βγάλεις για να βάλεις το 6.0.2.666;:confused:

 

το αντιστροφο εννοουσα :rolleyes:

απλα ζηταω διευκρινηση για το αν ειναι σταθερη η 7 εκδοση!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε elteo πρόσφατα κατέβασα το NOD32 και είναι πανάλαφρο πρέπει να σου πω και τα κάνει όλα μόνο του. Εγώ πάντως έχω ακούσει τα καλύτερα λόγια γι αυτό το antivirus και πρέπει να πω ότι είμαι πολύ ευχαριστημένος. Το kaspersky δεν ξέρω γιατί, αλλά πάντα με δυσκόλευε όταν το είχα
Link to comment
Share on other sites

Κωστή, το Kaspersky έχει μακράν φιλικότερο user interface. Το NOD θα του μοιάσει μόνο από την 3 έκδοση και μετά, στον τομέα αυτό.

 

Κωστάκη, το KIS (όχι το KAV) λειτουργεί -μέχρι στιγμής- μια χαρά). Ωστόσο, παρά το γεγονός πως πρόκειται για ένα stable release, είναι ένα πρόγραμα σχετικά καινούριο που ίσως δεν έχει «ζυμωθεί» τόσο όσο η έκδοση 6.

 

Mobilis, μήπως έχεις το firewall των XP ενεργό; Σε κάθε περίπτωση, θα πρέπει να ξέρεις πως το NOD32 δεν έχει repair επιλογή. Άρα, αν εκτελέσεις από την έναρξη το «services.msc» και δεις αν και κατά πόσο η υπηρεσία «NOD32 Kernel Service» είναι ενεργή και ρυθμισμένη να εκκινείται αυτόματα, και ΔΕΝ πιάσει, θα πρέπει πιθανά να επανεγκαταστήσεις την εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Κωστή, το Kaspersky έχει μακράν φιλικότερο user interface. Το NOD θα του μοιάσει μόνο από την 3 έκδοση και μετά, στον τομέα αυτό.

 

Σίγουρο είναι αυτό για το interface στο nod 32? Γιατί αυτό το interface με ενοχλεί.

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας

Εχω το avast χρειαζεται να κανω καποιες ρυθμισεις για να προστατευομαι ή δουλευει αυτοματα επισης οταν βρισκει ιο τι πρεπει να κανω?μου λεει διαγραφει ή μετακινησει στο κιβωτιο κ.α μπορω να αποκαταστησω ενα αρχειο παλι?

Μικρη ζωη

 

 

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρο είναι αυτό για το interface στο nod 32? Γιατί αυτό το interface με ενοχλεί.

 

 

 

Φυσικά ναι.

 

http://farm2.static.flickr.com/1166/1452321680_9e5cd41b0f_o.png

 

http://farm2.static.flickr.com/1214/1451465585_4cf785333c_o.png

 

http://farm2.static.flickr.com/1175/1452322562_4c72d57897_o.png

 

Δε βάζω μεγαλύτερης ανάλυσης εικόνες (έχω) ώστε να μη ξεχειλώσει το θέμα.

Τα screenshots είναι από την εφαρμογή ESET NOD32 Antivirus 3 RC1.

Link to comment
Share on other sites

Ρε globy ξέρεις πληροφορίες για το πότε θα κυκλοφορήσει; Με ενδιαφέρει για αγορά.
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Οχι, δεν γνωρίζω. Η αλήθεια είναι πως, τουλάχιστο σε ότι αφορά την έκδοση ESET Smart Security, παρά το γεγονός πως βρισκόμαστε σε έκδοση RC (Release Candidate), υπάρχουν προβλήματα. Φυσικά, ας μη ξεχνάμε πως το προϊόν είναι brand new, δεν προσμετρά κάποιον βασικό και «δουλεμένο» κώδικα. Τέλος, χωρίς να σημαίνει απαραίτητα κάτι, η beta άδεια χρήσης της έκδοσης RC1 έχει ισχύ έως τις 31 Οκτωβρίου οποτε θεωρητικά θα αναμένουμε την έκδοση RC2. Θεωρητικά, ΞΑΝΑ, θα υπάρξει ΚΑΙ δεύτερη έκδοση RC.
Link to comment
Share on other sites

Globy να είσαι καλά με τις πληροφορίες που μου έδωσες .Θα περιμένω μέχρι να βγει.
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου θα ήθελα υπεύθυνα την βοήθεια σας σε ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω με το Panda Internet Security 2008, από την στιγμή που το εγκατέστησα στον Η/Υ μου, (Windows XP, SP2), δεν εμφανίζει σωστά την αρχική σελίδα του Modem-Router μου, SpeedTouch 530. Κάθε φορά που πληκτρολογώ την διεύθυνση του στον ΙΕ (10.0.0.138), άλλες φορές δε μου εμφανίζει σωστά το μενού, λείπουν στοιχεία του που δε μπορώ να επιλέξω και να το διαχειριστώ έιτε δεν ανοίγει καθόλου. Διευκρινίζω πως με το Panda Antivirus 2007 δεν είχα κανένα πρόβλημα. Επίσης το λογισμικό μου είναι Original, καθώς και ότι έχω απεγκαταστήσει τα AVG Antivirus free και AVG Antispyware που έτσι κι αλλιώς δεν προχωρούσε η εγκατάσταση του αν δεν τα απεγκαταστούσα πρώτα. Σας παρακαλώ πολύ όποιος γνωρίζει κάτι σχετικό να με βοηθήσει, ευχαριστώ.
Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

παιδια τι να κανω με το avast εχει ρυθμισεις πως μπορω να προστατευομαι ξερεις κανεις να μου πει? πρεπει να το βαζω να ψαχνει για ιους καθε μερα?οταν ειμαι στο internet αποτρεπει τους ιους οι πρεπει να κανω κατι?

Μικρη ζωη

 

 

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Extended Download for Kaspersky Internet Security 7.0 - 1 license (1 year) [300154745] (12 months) [Info]

Αυτό τι είναι ; Δεν θα μπορώ να ξανακατεβάσω το kaspersky μετά την αγορά;

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Extended Download for Kaspersky Internet Security 7.0 - 1 license (1 year) [300154745] (12 months) [Info]

Αυτό τι είναι ; Δεν θα μπορώ να ξανακατεβάσω το kaspersky μετά την αγορά;

 

Μόλις λήξει το πρόγραμμα απλά θα σου ξαναζητήσουν κάποια χρήματα για να το ξαναγοράσεις στην ουσία. Πιθανόν και από πριν λήξει θα έχεις κάποια μηνύματα είτε στο mail που δήλωσες είτε μέσα από το πρόγραμμα.

 

Το avast το ειχα παλιά αλλα δεν θυμαμε να ηθελε τιποτα ιδιαιτερο στις ρυθμισεις. Διαβασε λιγο ομως στο help. Δεν χρειαζεται καθε μερα να κανεις scan βεβαια. Οσο ποιο συχνα ομως τοσο ποιο καλα. Περιπου μια φορα την εβδομαδα καλα ειναι.

Ειπε ο Εβραιος να παει στο παζαρι και ηταν ημερα...............Σαββατο!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Tankwart

καλημερα.

Χρησιμοποιω Spysweeper.

1.βγηκε νεα εκδοση

2.μου ηρθε email και μου λεει για subscribe 19$...κλπ...

τι να κανω?Δε μπορω επιτελους να το εχω εντελως "απελευθερωμενο απ τα δεσμα του οπως το ειχα παλια?η μηπως να μην κανω τιποτα αφου τα definitions μου ερχονται κανονικα και να μην ανησυχω?

Τη βοηθεια σας εστω και με ΠΜ αν κατι δεν επιτρεπεται στο τοπικ

Σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

an to KIS 7 ine ligo Jack Sparow....katevazei updates h se briskoun kai se petane ston iptameno olando ? :P

 

exw NIS 2005 kai mou fenete bary kai palio.

na paw NIS 2007, NIS 2008 h KIS 7?

HUAWEI NEXUS 6P 32GB GREY

LENOVO MIX 3 10"

NOKIA LUMIA 920 White WIN10 SAMSUNG NEXUS S ANDROID 4.1.2 JELLY BEAN

SAMSUNG GALAXY TAB 10.1 3G ANDROID 4.0.4 ICE CREAM SANDWICH

NOKIA 2700 CLASSIC HTC TOUCH HD, SONY ERICSSON P910I-P900I, SIEMENS SL45,NOKIA 7110-5110

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε απο τους ιούς που κολλάς στο msn messenger. που λέει κλικ here. look my photo pls. και πατά οποιος βιαστεί και μετά το στέλνει αυτός σε όλους.

Ξέρετε πως σβήνονται? Είναι για κάποιον γνωστό μου που κολλησε ένα τέτοιο. έχει το avast και το firefox ( νομίζω) και του είπα να σκανάρει τον φάκελο του messenger αλλα δεν του βρήκε τίποτα. Επίσης του είπα να βγάλιε και να ξαναβάλει το messenger αλλά πάλι το έχει. ξέρει κανείς πως λύνετε το πρόβλημα?

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

πρέπει να σκανάρει όλο το pc με τις τελευταίες ενημερώσεις του avast.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Διαθέσιμα τα NOD32 v3 και ESET Smart Security. Οι μεν εκδόσεις home edition θα είναι διαθέσιμες από τις 5 Νοεμβρίου και οι business editions των εφαρμογών από τις 26 (ίσως και νωρίτερα) του ίδιου μήνα.

 

Το επίσημο δελτίο τύπου απ'εδώ μεριά: http://www.eset.com/company/article/-ESET-LAUNCHES-ESET-NOD32-ANTIVIRUS-V3.0-AND-ESET-SMART-SECURITY/4079.php?contentID=4079

 

Σχετική ειδηση (τιμές κυρίως μιας και οι εφαρμογές θα'ρθουν ελλάδα μάλλον στις 26 του μήνα - το επίσημο δελτίο τύπου που έλαβα σήμερα από την ADAOX κάνει λόγο για τέλη Νοέμβρη):

http://www.securitylabs.gr/content/view/195/29/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...