Jump to content

Η United Group, εταιρία της BC Partners, συμφώνησε να εξαγοράσει την Wind Hellas


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έχει γιατί είναι άμεσα συγκρίσιμη. Η United με τη σταθερή της Forthnet και της wind γίνεται ο δεύτερος μεγαλύτερος πάροχος σταθερής κάτι που η VODAFONE δεν μπορεί να ακολουθήσει.
Στο κομμάτι της κινητής ακόμα έχει μεγαλύτερη πίτα αν δεν προχωρήσει άμεσα σε αναβαθμίσεις θα αρχίσει να χάνει και από την κινητή.
Μόνο αν ξεβρακώνεται με συμβόλαια τύπου Black Friday σαν αυτό που πήρα το unlimited για δεύτερο αλλά έτσι δε θα πάει πολύ μακριά. Πρέπει τουλάχιστον στην κινητή να κινηθεί πολύ ποιο γρήγορα σε αναβαθμίσεις εκεί που σέρνεται.
Η Cosmote παραμένει αυτή με τη μεγαλύτερη πίτα στην κινητή και σταθερή και από ότι φαίνεται θα πέσει σχεδόν τριπλό χρήμα σε σύγκριση με τους άλλους δυο μαζί για όλες τις αναβαθμίσεις. Εκτός από την τιμολογιακή πολιτική δεν έχει κάτι άλλο να την αγχώνει και αν φτιάξει σύντομα και τις προβληματικές περιοχές θα έχει ακόμα μεγαλύτερο προβάδισμα.
αυτές είναι πολιτικές των εταιρειών,αυτά που λες εσύ ειναι προσωπικές εκτιμήσεις,αν θέλει η κάθε εταιρεία να είναι τρίτη πρόβλημα της,αυτό λέω
δεύτερον μια ζωή είχα Q τώρα cu μια ζωή με τους χαμένους ειμαι,λες να με χαλάσει τώρα και Τετάρτη να πάει?
την comote την έχω γραμμένη κανονικοτατα όμως ...
Link to comment
Share on other sites

Τώρα πια που μετά την εξαγορά η εταιρεία έχει αποκτήσει νέα δυναμική, ας μου επιτραπεί ως συνδρομητής από το 1998, να καταθέσω τις προσωπικές μου απόψεις για το τι πρέπει να γίνει στη συνέχεια:

  • Μεγάλη διαφημιστική εκστρατεία προκειμένου να επικοινωνηθεί το νέο όνομα της εταιρείας. Αυτό είναι απολύτως βέβαιο ότι θα γίνει, όπως γίνεται σε τέτοιες περιπτώσεις, όμως θα πρέπει να δαπανηθούν αρκετά χρήματα ώστε να γίνει σωστά.
  • Όσο το δυνατόν ταχύτερη επέκταση του δικτύου 5g, σε συνδυασμό με κατάργηση του απηρχαιωμένου 3g (αυτό έχει ήδη δρομολογηθεί και ανακοινωθεί)
  • Άμεση ενεργοποίηση του VoWIFI και της esim
  • Τwin sim και στην καρτοκινητή, όχι μόνο στα συμβόλαια
  • Επιπλέον sim data only για διαμοιρασμό
  • Επιπλέον μείωση τιμών στα συμβόλαια και ειδικά στο W Unlimited
  • Αναδιοργάνωση της ιστοσελίδας και εμπλουτισμός της με νέες online υπηρεσίες

Αυτά όσον αφορά την κινητή. 

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τώρα πια που μετά την εξαγορά η εταιρεία έχει αποκτήσει νέα δυναμική, ας μου επιτραπεί ως συνδρομητής από το 1998, να καταθέσω τις προσωπικές μου απόψεις για το τι πρέπει να γίνει στη συνέχεια:
  • Μεγάλη διαφημιστική εκστρατεία προκειμένου να επικοινωνηθεί το νέο όνομα της εταιρείας. Αυτό είναι απολύτως βέβαιο ότι θα γίνει, όπως γίνεται σε τέτοιες περιπτώσεις, όμως θα πρέπει να δαπανηθούν αρκετά χρήματα ώστε να γίνει σωστά.
  • Όσο το δυνατόν ταχύτερη επέκταση του δικτύου 5g, σε συνδυασμό με κατάργηση του απηρχαιωμένου 3g (αυτό έχει ήδη δρομολογηθεί και ανακοινωθεί)
  • Άμεση ενεργοποίηση του VoWIFI και της esim
  • Τwin sim και στην καρτοκινητή, όχι μόνο στα συμβόλαια
  • Επιπλέον sim data only για διαμοιρασμό
  • Επιπλέον μείωση τιμών στα συμβόλαια και ειδικά στο W Unlimited
  • Αναδιοργάνωση της ιστοσελίδας και εμπλουτισμός της με νέες online υπηρεσίες
Αυτά όσον αφορά την κινητή. 
αφού αυτά τα έχουν ήδη οι άλλες εταιρείες και μάλιστα και μερικά πράγματα που επίτηδες ξεχνάς για ποια δυναμική μιλάμε ?
αν δεν κάνω λάθος τα ίδια έλεγες και για τον προηγούμενο που την έθαψε,εννοείται για την κινητή μιλάμε όλοι
και μεις είχαμε wind ούτε θυμάμαι από πότε αλλά ευτυχώς κρατήσα χαρακτήρα γιατί τα διαζύγια κοστίζουν
δυναμική είχε έχει και θα έχει μόνο η cote
οι άλλοι δύο απλά ακολουθούν και σέρνονται απλά,αυτή είναι η αλήθεια με τελευταία και καταιδρωμενη την ανέμου σε όλα τα επίπεδα

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, p_k said:

Γιατί να θέλει να διώξει κόσμο;

Το αντίθετο θα γίνει.

Εδώ θα είμαστε να τα συζητάμε. Δεν αργεί η ώρα που θα περάσει δεύτερη και στην κινητή.

Μακάρι να γίνει αυτό που λες, αλλά όταν το πιο οικονομικό τους όπλο το ακριβαινουν, τότε μάλλον προς αυτοκτονία το πανε... 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, akalos said:

αυτές είναι πολιτικές των εταιρειών,αυτά που λες εσύ ειναι προσωπικές εκτιμήσεις,αν θέλει η κάθε εταιρεία να είναι τρίτη πρόβλημα της,αυτό λέω
δεύτερον μια ζωή είχα Q τώρα cu μια ζωή με τους χαμένους ειμαι,λες να με χαλάσει τώρα και Τετάρτη να πάει?
την comote την έχω γραμμένη κανονικοτατα όμως ...

 

Όσο για τα δίκτυα αυτά που λέω δεν είναι προσωπικές εκτιμήσεις είναι τα πραγματικά νούμερα. Αυτή είναι η εικόνα σου αρέσει δε σου αρέσει. Η United γινεται δεύτερή στη σταθερή  και με πολύ μεγαλύτερα μεγέθη από τη Vodafone και το δίκτυο της κινητής περπατάει καλά.

 

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

και μας τι μας νοιάζει ? αν θέλετε να παίζετε παιχνίδια εδώ μέσα ποιος την έχει πιο μακρυά ελεύθερα

Link to comment
Share on other sites

On 18/1/2022 at 7:09 ΜΜ, p_k said:

Γιατί να θέλει να διώξει κόσμο;

Το αντίθετο θα γίνει.

Εδώ θα είμαστε να τα συζητάμε. Δεν αργεί η ώρα που θα περάσει δεύτερη και στην κινητή.

Στην Cyta υι έπαθαν οι εμπορουπαλληλοι στο δρομό ολοι  το ιδιο θα γινεί και εδω 

Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

πολλοί θα χάσουν την δουλειά τους όταν γίνει ενοποίηση τμημάτων και λογικό είναι
απορώ που κάποιοι πανηγυρίζουν στις πλάτες τους

Link to comment
Share on other sites

Ουδείς πανηγυρίζει για τέτοια πράγματα.

 

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ας περιμένουμε λοιπόν της επίσημες ανακοινώσεις και τοτε κάνετε ότι θέλετε
προς το παρόν δεν βλέπω κάτι

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...