Jump to content

Asus Zenfone 8


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μ

5 ώρες πριν, Papp0us said:

Κοιτα να δεις, η μικρή έκδοση πάει 799 στο καλημέρα, οπότε με λίγη καλή τύχη, BF/Χριστούγεννα θα παίξει κανα 600αρι στο Amazon. Κανα 500αρι ειχα πάρει και το 8.

Εγώ τσίμπησα το μεγάλο απο το Plaisio, λένε για 29 του μηνα αποστολή, θα δείξει.

Μια χαρά αρα περιμενουμε εντυπωσεις οταν το παρεις.. Επισης μηπως γνωριζεις αν θα ερθει η μικρη εκδοση Ελλαδα γιατι δεν την βλεπω πουθενα..

:respect:
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, filkatsxlt said:

Μ

Μια χαρά αρα περιμενουμε εντυπωσεις οταν το παρεις.. Επισης μηπως γνωριζεις αν θα ερθει η μικρη εκδοση Ελλαδα γιατι δεν την βλεπω πουθενα..

Πλαίσιο και ΜSystems που ρώτησα, δεν έχουν σκοπό να φέρουν άλλες εκδόσεις για την ώρα 8/256GB το MSystem λευκό και μαύρο, 16/256 το πλαίσιο μαύρο. 

Υπάρχει απο Γερμανικό Amazon το μικρό . αλλα πάει 840€ https://www.amazon.de/-/en/Zenfone-Smartphone-Display-Exclusive-Midnight/dp/B0B7XZ2FBB/ δε συμφέρει με τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Γεια σας φίλοι μου. Εδώ και αρκετό καιρό έχω το 8 με τα 16g ram. Εχει αρχίσει και μου κανει νερά ο αισθητήρας εγγύτητας δηλαδή δεν επανέρχεται ο φωτισμός της οθόνης μετά απο το τέλος μιας κλήσης. Άρχισα να το παρατηρώ οταν πέρασε το beta android 13. Για να επανέλθει ο φωτισμός πρέπει να κάνω επανεκκίνηση. Σας εχει συμβεί; Ειναι ακόμα σε εγγύηση και δεν υπάρχει επιστροφή απο το 13. Τα φώτα σας.....

Edited by alexst2006
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Γεια σας φίλοι μου. Εδώ και αρκετό καιρό έχω το 8 με τα 16g ram. Εχει αρχίσει και μου κανει νερά ο αισθητήρας εγγύτητας δηλαδή δεν επανέρχεται ο φωτισμός της οθόνης μετά απο το τέλος μιας κλήσης. Άρχισα να το παρατηρώ οταν πέρασε το beta android 13. Για να επανέλθει ο φωτισμός πρέπει να κάνω επανεκκίνηση. Σας εχει συμβεί; Ειναι ακόμα σε εγγύηση και δεν υπάρχει επιστροφή απο το 13. Τα φώτα σας.....
Άργησα λίγο αλλά απαντάω. Δε μου έχει τύχει ευτυχώς αλλά πλέον κυκλοφορεί η επίσημη 13. Την έβαλες;

Στάλθηκε από το ASUS_I006D μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

On 6/2/2023 at 2:46 ΜΜ, Fick said:

Άργησα λίγο αλλά απαντάω. Δε μου έχει τύχει ευτυχώς αλλά πλέον κυκλοφορεί η επίσημη 13. Την έβαλες;

Στάλθηκε από το ASUS_I006D μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

On 6/2/2023 at 2:46 ΜΜ, Fick said:

Άργησα λίγο αλλά απαντάω. Δε μου έχει τύχει ευτυχώς αλλά πλέον κυκλοφορεί η επίσημη 13. Την έβαλες;

Στάλθηκε από το ASUS_I006D μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Η αλήθεια είναι είναι ότι δεν το κάνει συνεχώς. Με τις μέρες του το πιάνει. Μέχρι τώρα έχει την 33.0210.0210.180 αν είναι αυτή που εννοείς. Σε λίγο καιρό θα χτυπήσω το 9 αλλά τέρμα τα beta. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Η αλήθεια είναι είναι ότι δεν το κάνει συνεχώς. Με τις μέρες του το πιάνει. Μέχρι τώρα έχει την 33.0210.0210.180 αν είναι αυτή που εννοείς. Σε λίγο καιρό θα χτυπήσω το 9 αλλά τέρμα τα beta. 
Έχω την 33.0210.0210.210 εγώ. Θα πάρεις και το 9 ε; Εμένα δε με ξαναβλέπω για Asus. Είχα κακή εμπειρία με το 8. Έπεσα σε κακή παρτίδα και το έχω στείλει ήδη δύο φορές στο service. Είναι πολύ καλό κινητό αλλά με χάλασε αυτή η ταλαιπωρία. Επίσης νομίζω ότι τελικά δε μπορώ να συνηθίσω τη μικρή οθόνη. 🥸

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Fick said:

Έχω την 33.0210.0210.210 εγώ. Θα πάρεις και το 9 ε; Εμένα δε με ξαναβλέπω για Asus. Είχα κακή εμπειρία με το 8. Έπεσα σε κακή παρτίδα και το έχω στείλει ήδη δύο φορές στο service. Είναι πολύ καλό κινητό αλλά με χάλασε αυτή η ταλαιπωρία. Επίσης νομίζω ότι τελικά δε μπορώ να συνηθίσω τη μικρή οθόνη. 🥸

 

On 6/2/2023 at 2:46 ΜΜ, Fick said:

Άργησα λίγο αλλά απαντάω. Δε μου έχει τύχει ευτυχώς αλλά πλέον κυκλοφορεί η επίσημη 13. Την έβαλες;

Στάλθηκε από το ASUS_I006D μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Την πέρασε αυτόματα την 210 ή την πέρασες εσύ;

Η αλήθεια είναι ότι εγώ δεν μπορώ πια τις μεγάλες οθόνες που όσο πάνε γίνονται μεγαλύτερες. Αγορασα το velvet πριν αυτό αλλά με πόνεσαν τα χέρια μου. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...



Την πέρασε αυτόματα την 210 ή την πέρασες εσύ;
Η αλήθεια είναι ότι εγώ δεν μπορώ πια τις μεγάλες οθόνες που όσο πάνε γίνονται μεγαλύτερες. Αγορασα το velvet πριν αυτό αλλά με πόνεσαν τα χέρια μου. 


Την κατέβασα γιατί ανυπομονούσα τη 210. Είχα συνηθίσει σε μεγαλύτερες οθόνες και δε μου βγήκε το πείραμα δυστυχώς.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Καλησπέρα,

έχω και εγώ το 8άρι και παρατηρώ ότι έχει 4G++ και Volte ενώ είναι 5G. Επειδή δεν είναι πιστοποιημένο από τη Cosmote το γράφει αυτό και κατά πόσο επηρεάζει την ταχύτητά του;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,
έχω και εγώ το 8άρι και παρατηρώ ότι έχει 4G++ και Volte ενώ είναι 5G. Επειδή δεν είναι πιστοποιημένο από τη Cosmote το γράφει αυτό και κατά πόσο επηρεάζει την ταχύτητά του;
Καλημέρα. Νομίζω ότι είναι πιστοποιημένο πια από την cosmote. Μήπως βρίσκεσαι σε περιοχές που δεν έχουν 5G ή απλώς δεν το έχεις ενεργοποιήσει στις ρυθμίσεις;


United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει πιστοποιηθεί ακόμα για την cosmote, αν στείλεις 5g στο 1333 θα δεν ενημερώσει το σύστημα. Για τις άλλες εταιρείες δεν γνωρίζω 

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει πιστοποιηθεί ακόμα για την cosmote, αν στείλεις 5g στο 1333 θα δεν ενημερώσει το σύστημα. Για τις άλλες εταιρείες δεν γνωρίζω 
Σωστό. Το έχω δώσει στη σύζυγο και το δοκίμασα εχθές. Αν θυμάμαι καλά, είχα βάλει τη SIM σε πιστοποιημένη συσκευή κι έστειλα το μήνυμα για ενεργοποίηση. Μόλις έλαβα την απάντηση ότι ενεργοποιήθηκε, έβαλα τη SIM στο ZenFone κι έπαιξε το 5G.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...