Jump to content

Asus Zenfone 8


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά έχω το Asus Zenfone 8 Flip μόλις 1,5 μήνα απλά επειδή λόγω δουλειάς μας δώσαν το 21 ultra αποφάσισα να το πουλήσω.... το βάζω 600 δεν φεύγει, 550 τίποτα, τώρα το έχω 500 και πάλι τίποτα.... μα τι στο καλό το κινητό είναι σε κατάσταση καινούργιου, είναι ναυαρχίδα τρομερή με Snapdragon 888, το έχω κάτω 200 ευρώ και δεν φεύγει με τίποτα.... πια η γνώμη σας λέτε να το κατεβάσω κ άλλο αλλά είναι κρίμας έτσι μου ρχεται να το κρατήσω κ αυτό!

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να το χαρίσεις καλύτερα κράτησε το αμαρτία είναι. Εδώ που τα λέμε με τον χάλια sd888 ούτε 200€ δεν θα έδινα.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
17 minutes ago, elessar86 said:

Ρε παιδιά έχω το Asus Zenfone 8 Flip μόλις 1,5 μήνα απλά επειδή λόγω δουλειάς μας δώσαν το 21 ultra αποφάσισα να το πουλήσω.... το βάζω 600 δεν φεύγει, 550 τίποτα, τώρα το έχω 500 και πάλι τίποτα.... μα τι στο καλό το κινητό είναι σε κατάσταση καινούργιου, είναι ναυαρχίδα τρομερή με Snapdragon 888, το έχω κάτω 200 ευρώ και δεν φεύγει με τίποτα.... πια η γνώμη σας λέτε να το κατεβάσω κ άλλο αλλά είναι κρίμας έτσι μου ρχεται να το κρατήσω κ αυτό!

Απλά δυστυχώς είναι αντιεμπορικό μοντέλο, παρόλο που η Asus είναι επώνυμη και γνωστή εταιρία με κύρος, στο τομέα των κινητών είναι ανύπαρκτη και δύσκολα θα δώσει κάποιος πολλά χρήματα για τη συγκεκριμένη συσκευή. Αν και κατά τη γνώμη μου τα αξίζει σαν συσκευή overall, τα χρήματα που ζητάς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μόνο κάποιος που ξέρει θα το αγοράσει.  Βλέπεις δεν είναι σαμσουνγκ, χιαομι, απλ....

 

Γνώμη μου είναι να μη το δώσεις παρακάτω, εκτός αν θέλεις να το ξεφορτωθείς

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που ψάχνω το απλό 8αρι
Δεν το βρισκω

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Έχω ψυχολογικό όριο τα 300 για νέα συσκευή. Θέλω να το δω τριακόσια 
Ψάχνε από τώρα άλλη συσκευή και εταιρία διότι δεν πρόκειται το βρεις ποτέ τόσο!!

Sent from my KB2003 using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, alextrela said:

Ψάχνε από τώρα άλλη συσκευή και εταιρία διότι δεν πρόκειται το βρεις ποτέ τόσο!!

Sent from my KB2003 using Tapatalk
 

Μα το ξέρω ότι δε θα βρεθεί τόσο. Μόνο μεταχειρισμένο και αν...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Ποτέ μου δεν συμπάθησα τά τηλέφωνα παντόφλες νομίζω ότι είναι το ιδανικό τηλέφωνο για τά θέλω μου βέβαια εδώ πρέπει νά πω ότι διανύω τόν πέμπτο χρόνο με το oneplus 5T καί έχοντας και ένα galaxy s10e σέ αναμονή τό οποίο λειτουργεί μόνο το καλοκαίρι στο χωριό (λόγω δυνατότητας wifi calls) έχω χρόνο καί υπομονή ώστε νά τό αγοράσω σε μία λογική τιμή κάποια στιγμή στο μέλλον. Εννοείται φυσικά ότι φωτογραφίες τύπου dslr καί οθόνες 120 hz μού είναι αδιάφορες σέ αντίθεση μέ τό βύσμα των ακουστικών και τήν οθόνη amoled πού για μένα είναι προτεραιότητα καί εάν τό led πού έχω δει στό κάτω μέρος τής συσκευής νά ανάβει κατά τήν φόρτιση λειτουργεί και για τίς ειδοποιήσεις (εάν το γνωρίζει κάποιο μέλος παρακαλώ νά μέ ενημερώσει) τότε μιλάμε για τήν απόλυτη συσκευή για μένα προσωπικά. 

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ μου δεν συμπάθησα τά τηλέφωνα παντόφλες νομίζω ότι είναι το ιδανικό τηλέφωνο για τά θέλω μου βέβαια εδώ πρέπει νά πω ότι διανύω τόν πέμπτο χρόνο με το oneplus 5T καί έχοντας και ένα galaxy s10e σέ αναμονή τό οποίο λειτουργεί μόνο το καλοκαίρι στο χωριό (λόγω δυνατότητας wifi calls) έχω χρόνο καί υπομονή ώστε νά τό αγοράσω σε μία λογική τιμή κάποια στιγμή στο μέλλον. Εννοείται φυσικά ότι φωτογραφίες τύπου dslr καί οθόνες 120 hz μού είναι αδιάφορες σέ αντίθεση μέ τό βύσμα των ακουστικών και τήν οθόνη amoled πού για μένα είναι προτεραιότητα καί εάν τό led πού έχω δει στό κάτω μέρος τής συσκευής νά ανάβει κατά τήν φόρτιση λειτουργεί και για τίς ειδοποιήσεις (εάν το γνωρίζει κάποιο μέλος παρακαλώ νά μέ ενημερώσει) τότε μιλάμε για τήν απόλυτη συσκευή για μένα προσωπικά. 
Το led αναβοσβήνει σε ειδοποιήσεις και φόρτιση φιλαράκι.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Fick said:
7 ώρες πριν, rimike said:
Ποτέ μου δεν συμπάθησα τά τηλέφωνα παντόφλες νομίζω ότι είναι το ιδανικό τηλέφωνο για τά θέλω μου βέβαια εδώ πρέπει νά πω ότι διανύω τόν πέμπτο χρόνο με το oneplus 5T καί έχοντας και ένα galaxy s10e σέ αναμονή τό οποίο λειτουργεί μόνο το καλοκαίρι στο χωριό (λόγω δυνατότητας wifi calls) έχω χρόνο καί υπομονή ώστε νά τό αγοράσω σε μία λογική τιμή κάποια στιγμή στο μέλλον. Εννοείται φυσικά ότι φωτογραφίες τύπου dslr καί οθόνες 120 hz μού είναι αδιάφορες σέ αντίθεση μέ τό βύσμα των ακουστικών και τήν οθόνη amoled πού για μένα είναι προτεραιότητα καί εάν τό led πού έχω δει στό κάτω μέρος τής συσκευής νά ανάβει κατά τήν φόρτιση λειτουργεί και για τίς ειδοποιήσεις (εάν το γνωρίζει κάποιο μέλος παρακαλώ νά μέ ενημερώσει) τότε μιλάμε για τήν απόλυτη συσκευή για μένα προσωπικά. 

Το led αναβοσβήνει σε ειδοποιήσεις και φόρτιση φιλαράκι.

Ευχαριστώ για την ενημέρωση 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Εάν κρίνω από το ενδιαφέρον πού (δεν) υπάρχει για το συγκεκριμένο θέμα ο φίλος που είχε ψυχολογικό τά 300 ευρώ μάλλον σύντομα θά το αποκτήσει 😂😂

Έτσι για νά έχει λίγο κίνηση το θέμα 🙄

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, rimike said:

Εάν κρίνω από το ενδιαφέρον πού (δεν) υπάρχει για το συγκεκριμένο θέμα ο φίλος που είχε ψυχολογικό τά 300 ευρώ μάλλον σύντομα θά το αποκτήσει 😂😂

Έτσι για νά έχει λίγο κίνηση το θέμα 🙄

Εδώ είμαι... 

Παρακολουθώ την πορεία της τιμής. Ακόμη περιμένω 300 και κάτω και το πήρα!

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, mol said:

Εδώ είμαι... 

Παρακολουθώ την πορεία της τιμής. Ακόμη περιμένω 300 και κάτω και το πήρα!

Άντε μέ το καλό καί μόλις τό πάρεις εφόσον περάσεις ένα εύλογο διάστημα μαζί του νά μάς πεις καί εντυπώσεις 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έχω σχεδόν ένα μήνα το κινητό και το έχω αγαπήσει, αν θέλετε να ρωτήσετε κάτι είμαι εδώ 

Edited by koyjkoyk
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος κάποιο πρόβλημα με την αυτόματη φωτεινότητα, συνήθως μου εμφανίζεται μετά από κλήση.τι συμβαίνει ακριβώς... όταν κλειδώσω την συσκευή μετά το άνοιγμα η φωτεινότητα είναι στο 15-20%

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος κάποιο πρόβλημα με την αυτόματη φωτεινότητα, συνήθως μου εμφανίζεται μετά από κλήση.τι συμβαίνει ακριβώς... όταν κλειδώσω την συσκευή μετά το άνοιγμα η φωτεινότητα είναι στο 15-20%
Ούτε αυτό το έχω παρατηρήσει. Τσέκαρε και στο φόρουμ της Asus μήπως βρεις τίποτα.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημέρα σας ενδιαφέρομαι να αγοράσω το zenfone 9 και θα ήθελα να μου πείτε την εμπειρία σας από την asus, αν είστε ευχαριστημένοι σε ενημερώσεις και υποστήριξη.. Οι ενημερώσεις ήταν καλες οι έκαναν χειρότερο το κινητο? Ευχαριστώ οποιος απαντήσει..

:respect:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 11/8/2022 at 11:54 ΠΜ, filkatsxlt said:

Καλημέρα σας ενδιαφέρομαι να αγοράσω το zenfone 9 και θα ήθελα να μου πείτε την εμπειρία σας από την asus, αν είστε ευχαριστημένοι σε ενημερώσεις και υποστήριξη.. Οι ενημερώσεις ήταν καλες οι έκαναν χειρότερο το κινητο? Ευχαριστώ οποιος απαντήσει..

Στο 8 τα Update είναι σχετικά γρήγορα και αρκετά συχνά. Δεν ήταν κάθε μήνα βέβαια τα SP, αλλα το Android 12 το πήρε σχετικά γρήγορα (Δεκέμβρη) Το 9 θα το πάρω και εγώ, το λογισμικό ειναι πολύ καλό, γρήγορο, με προσεγμένα updates, αλλα μέτρα οτι επίσημα θα πάρει μονο Android 13 και 14, μετά τέλος, 

Link to comment
Share on other sites

On 19/8/2022 at 11:11 ΜΜ, Papp0us said:

Στο 8 τα Update είναι σχετικά γρήγορα και αρκετά συχνά. Δεν ήταν κάθε μήνα βέβαια τα SP, αλλα το Android 12 το πήρε σχετικά γρήγορα (Δεκέμβρη) Το 9 θα το πάρω και εγώ, το λογισμικό ειναι πολύ καλό, γρήγορο, με προσεγμένα updates, αλλα μέτρα οτι επίσημα θα πάρει μονο Android 13 και 14, μετά τέλος, 

Ναι το είδα οτι εχει μονο 2 αναβαθμισεις αλλα δεν με ενοχλει πολυ. Απλα ψαχνω ενα μικρο και καλο κινητο και είδα πολυ καλα λογια για το συγκεκριμένο.. Πιστεύεις οτι θα πεσει η τιμη του κάποια στιγμή στα 600 ευρώ?

:respect:
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, filkatsxlt said:

Ναι το είδα οτι εχει μονο 2 αναβαθμισεις αλλα δεν με ενοχλει πολυ. Απλα ψαχνω ενα μικρο και καλο κινητο και είδα πολυ καλα λογια για το συγκεκριμένο.. Πιστεύεις οτι θα πεσει η τιμη του κάποια στιγμή στα 600 ευρώ?

Κοιτα να δεις, η μικρή έκδοση πάει 799 στο καλημέρα, οπότε με λίγη καλή τύχη, BF/Χριστούγεννα θα παίξει κανα 600αρι στο Amazon. Κανα 500αρι ειχα πάρει και το 8.

Εγώ τσίμπησα το μεγάλο απο το Plaisio, λένε για 29 του μηνα αποστολή, θα δείξει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...