Jump to content

Asus Zenfone 8


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Flagship τσέπης.

 

 

Zenfone 8 packs superb performance into a compact easy-to-handle package, combining effortless operation with perfect pocketability. Qualcomm®*Snapdragon™*888 5G Mobile Platform for top-notch performance, an ultra-clear 120 Hz AMOLED display with breathtaking visuals, a long-lasting 4000 mAh battery for non-stop work or play, and a pro-grade camera system with Sony sensors with OIS.

 

 

Θα το αγοραζατε?

 

Τιμή εκκίνησης 650€[ATTACH]67957[/ATTACH]

 

Στάλθηκε από το ELE-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Ναι το θέλω. Περιμένω μείωση τιμής γιατί τόσα ευρώ δε δίνω.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πόσο πιο κάτω να πάει;

 

Στάλθηκε από το ELE-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Με τόσο σάπια μπαταρία ούτε για αστείο.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Άνετα θα το αγόραζα, το είχα βάλει από την αρχή στο μάτι. 400 ειναι τα περισσότερα που έχω δώσει για κινητό. Δεν με παίρνει για παραπάνω τώρα αλλά είναι στα πλάνα σίγουρα. Μπαταρία σε βγάζει σίγουρα μέρα
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς.

Βαρέθηκα τα μεγάλα τηλέφωνα αλλά δε θέλω να χάσω σε επιδόσεις...

iPhone 12 mini και asus οι επιλογές μου.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε θα κρατεί μια ημέρα με μέτρια χρήση???

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν σε αρκεί να βγάζει μέρα με μέτρια χρήση προχώρα, εγώ που κρατάω πολλά χρόνια τις συσκευές μου θέλω καινούργια συσκευή με βαριά χρήση να βγάζει 2+ μέρες, ώστε μετά τα 2-3 χρόνια να βγάζει άνετα την μέρα. Δυστυχώς η Asus επέλεξε να βάλει τον χειρότερο επεξεργαστή που κυκλοφορεί, θα προτιμούσα κάποιον άλλον πιο battery friendly.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Από zte v967s και μετά, όσα τηλέφωνα παίρνω έχουν άριστη αυτονομία που άνετα μπορεί να κρατήσει και 2η ημέρα με μέτρια χρήση. Με βαριά προφανώς με το ζόρι το 24ωρο... Δεν αλλάζω συχνά, αλλά ανα 2-3 χρόνια.

 

Επειδή θέλω να πάω σε μικρή(διαστάσεις) συσκευή, βλέπω οι επιλογές είναι μετρημένες στα δάχτυλα. Όπως ανέφερα παραπάνω θα πρέπει να πάω σε iphone ή asus, που απ' ότι καταλαβαίνω μια ημέρα αυτονομίας την έχουν. Στην τελική θα αρχίσω να κουβαλάω power bank.

Όμως τόσα χρήματα που κοστίζουν δε θέλω να διαθέσω. Έτσι αναγκαστικά θα πρέπει να περιμένω πτώση τιμής του asus(ΑΝ γίνει ποτέ), καθώς το iphone όσο και να πέσει πάλι ακριβό θα είναι.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από zte v967s και μετά, όσα τηλέφωνα παίρνω έχουν άριστη αυτονομία που άνετα μπορεί να κρατήσει και 2η ημέρα με μέτρια χρήση. Με βαριά προφανώς με το ζόρι το 24ωρο... Δεν αλλάζω συχνά, αλλά ανα 2-3 χρόνια.

 

Επειδή θέλω να πάω σε μικρή(διαστάσεις) συσκευή, βλέπω οι επιλογές είναι μετρημένες στα δάχτυλα. Όπως ανέφερα παραπάνω θα πρέπει να πάω σε iphone ή asus, που απ' ότι καταλαβαίνω μια ημέρα αυτονομίας την έχουν. Στην τελική θα αρχίσω να κουβαλάω power bank.

Όμως τόσα χρήματα που κοστίζουν δε θέλω να διαθέσω. Έτσι αναγκαστικά θα πρέπει να περιμένω πτώση τιμής του asus(ΑΝ γίνει ποτέ), καθώς το iphone όσο και να πέσει πάλι ακριβό θα είναι.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δες pixel 5

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

300 δεν έχουν ούτε σε black Friday μετά από ένα χρόνο.

 

Δυστυχώς στο skroutz το έχουν στα σχεδόν 900€. Από την μια είμαι με samsung και με watch 3 απλό την άλλη θα ήθελα να πέσω σε διαστάσεις και το asus είναι ιδανική.

 

Το iPhone 12 είναι επίσης καλό σε διαστάσεις αλλά πανάκριβο. Το mini δεν έχει αυτονομία της προκοπής .

Link to comment
Share on other sites

Ευελπιστώ ότι δε θα τραβήξει και θα αναγκαστούν να ρίξουν τιμή.

Βέβαια αυτό σημαίνει ότι δε θα έχει την ανάλογη επίσημη υποστήριξη. ΑΛΛΑ αν υπάρξει έστω ανεπίσημη τότε όλα καλά.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευελπιστώ ότι δε θα τραβήξει και θα αναγκαστούν να ρίξουν τιμή.

Βέβαια αυτό σημαίνει ότι δε θα έχει την ανάλογη επίσημη υποστήριξη. ΑΛΛΑ αν υπάρξει έστω ανεπίσημη τότε όλα καλά.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν δεν τραβήξει δεν θα φέρουν ούτε συσκευή. Αυτό θα ρίξει τις τιμές. Το 8άρι δεν υπάρχει πια ενώ το 7άρι είναι στα 690.....

 

 

Τα 300€ είναι ουτοπία

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτά τα λεφτά

Καλύτερα iphone 11/12

 

Στάλθηκε από το ELE-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν τραβήξει δεν θα φέρουν ούτε συσκευή. Αυτό θα ρίξει τις τιμές. Το 8άρι δεν υπάρχει πια ενώ το 7άρι είναι στα 690.....

 

 

 

 

 

Τα 300€ είναι ουτοπία

Αναφέρομαι σε τιμές εξωτερικού (βλέπε Κίνα)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι καλή συσκευή

Και στο μέγεθος άριστη

 

Το κόστος αν πάει 400€ είναι το καλύτερο

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 8
  • 2 weeks later...

Περιμένουμε mini review.
Πρέπει να ναι πολύ καλό.
Κι εννοείται καλύτερό από iphone εκτός της μπαταρίας ισως και της κάμερας.

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
6 minutes ago, ταξιδιωτης22 said:

Περιμένουμε mini review.
Πρέπει να ναι πολύ καλό.
Κι εννοείται καλύτερό από iphone εκτός της μπαταρίας ισως και της κάμερας.
 

Δεδομένου του διαφορετικού λειτουργικού, μπορείς να το συγκρίνεις με όλες τις συσκευές εκτός του iPhone.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν. Έχω την έκδοση 256/16. Είναι πανγρήγορο σε ό,τι κι αν του βάλεις στο πιάτο του. Στις πρώτες εκδόσεις ζεσταίνονταν αρκετά αλλά μετά από το προτελευταίο update έστρωσε. Με ξενέρωσε που χαράχτηκε η οθόνη του σχετικά εύκολα παρόλο που έχει gorilla glass victus. Στο χέρι άψογο τουλάχιστον για εμένα που έψαχνα κάτι compact και στιβαρό. Έρχεται και με μια πολύ ωραία θηκούλα στο κουτί. Μπαταρία ικανοποιητική αλλά όχι τίποτα τρομερό. Εμένα μου βγάζει 1,5 μέρα με περίπου 5 ώρες οθόνη. Ήχος καταπληκτικός είτε από τα ηχεία είτε από ακουστικά Bluetooth που έχω δοκιμάσει. Αν θέλετε να μάθετε κάτι πιο συγκεκριμένο, πείτε μου γιατί είναι και βράδυ και ξεχνάω.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Πες μας και για την κάμερα μιας και μετά τη μπαταρία, είμαι το δεύτερο που ενδιεφέρεται ο κόσμος καθώς και για την ποιότητα της οθόνης του. Γενικά δεν έχεις παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα, αυτό είναι ευχάριστο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...