Jump to content

Xiaomi: Επιτρέπει αντικατάσταση του Mi 11 εάν υπάρχει πρόβλημα με το WiFi


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με το κλείσιμο του περασμένου έτους, είδαμε την Xiaomi εσπευσμένα να κυκλοφορεί την σειρά Mi 11 και ως η ετήσια ναυαρχίδα τους, είναι απολύτως λογικό να διαθέτει όλες τις τελευταίες δυνατότητες σε hardware και software. Επιπλέον, διαθέτει πολλές καινοτόμες τεχνολογίες και μεταξύ αυτών είδαμε πως υποστηρίζει και το πιο πρόσφατο πρότυπο Wi-Fi με ακόμη υψηλότερες ταχύτητες συνδεσιμότητας, το WiFi 6 (Enhanced Version). Το εύρος ζώνης είναι διπλάσιο από την προηγούμενη γενιά, φτάνοντας τα 160MHz. Ταυτόχρονα, η πυκνότητα πληροφοριών μετάδοσης αυξάνεται κατά 20%. Η τελική ταχύτητα δικτύου είναι 2,1 φορές ταχύτερη, έως 3,5Gbps. Αυτό το πρότυπο υποστηρίζει επίσης για πρώτη φορά κωδικοποίηση 4K QAM.

 

Ωστόσο, ορισμένοι χρήστες διαπίστωσαν ότι τα κινητά τηλέφωνα της σειράς Xiaomi Mi 11 είχαν προβλήματα με το Wi-Fi, όπως η αδυναμία ενεργοποίησης Wi-Fi και hotspots.

 

Σε αυτό το πλαίσιο, η Xiaomi απάντησε επίσημα πριν κάποιες ώρες και κατέστησε σαφές ότι οι χρήστες με τέτοια φαινόμενα έχουν το δικαίωμα να ζητήσουν την αντικατάσταση με νέα τηλέφωνα κατόπιν ελέγχου και δοκιμών. Επιπλέον, ακόμη και αν δεν κάνουν αντικατάσταση του τηλεφώνου και έχουν διάφορες ανησυχίες μήπως συναντήσουν αργότερα το πρόβλημα, μπορούν να υποβάλλουν αίτηση για εξάμηνη επέκταση της εγγύησης.

 

[via]

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

για ευκολια στην διατυπωση της νεας γρηγοροτερης εκδοσης WiFi, τουλαχιστον η qualcomm το γραφει WiFi 6E

The FastConnect 6900 is an advanced 14nm 2x2 Mobile Connectivity system that is primed to redefine Wi-Fi connectivity for the next generation of mobile and computing devices by extending the power of Wi-Fi 6 into the 6 GHz band (Wi-Fi 6E)

Link to comment
Share on other sites

Λογικό ειναι αυτό αφου μιλαμε για προβλημα εντος εγγύησης.

 

Δεν σου κάνει την χάρη η εταιρεια που στο επισκευάζει.

Συμφωνώ απολύτως.

Αυτό όμως να το δει αυτός που έγραψε το άρθρο, κάναμε το αυτονόητο προσφορά και το πλασάρουμε ως χάρη :(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι βλέπω πως μυρίζεται μαλακί@. Κάτι μου λέει πως κυκλοφόρησαν συσκευές με πρόβλημα στο wifi εν γνώση της Xiaomi και για να καλύψουν τον κwλο τους αντικαθιστούν τις συσκευές με πρόβλημα στο WiFi. Ναι μεν εγγύηση αλλά ποιος ο λόγος να βγάζεις μια τόσο στοχευμένη διευκρίνιση; Προετοιμάζουν το θύμα; Αυτοί παλιότερα συνήθιζαν να κυκλοφορούν ίδια μοντέλα με διαφορετικό hardware, μήπως παίζει κάτι τέτοιο :lol::lol:
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι βλέπω πως μυρίζεται μαλακί@. Κάτι μου λέει πως κυκλοφόρησαν συσκευές με πρόβλημα στο wifi εν γνώση της Xiaomi και για να καλύψουν τον κwλο τους αντικαθιστούν τις συσκευές με πρόβλημα στο WiFi. Ναι μεν εγγύηση αλλά ποιος ο λόγος να βγάζεις μια τόσο στοχευμένη διευκρίνιση; Προετοιμάζουν το θύμα; Αυτοί παλιότερα συνήθιζαν να κυκλοφορούν ίδια μοντέλα με διαφορετικό hardware, μήπως παίζει κάτι τέτοιο :lol::lol:

 

Μα ακόμη βγάζουν με διαφορετικό hardware απλά ι διαφορά με την xiaomi είναι ότι άλλοι βγαζουν αντε 2 παραλλαγές του ιδού chip πχ στην xiaomi 2 γίνεται 10, σαν αποτέλεσμα διμιουργουνται αμέτρητοι συνδιασμοι hardware τους οποίους αδυνατεί να υποστιριξει, κάτι τέτοιο ομος ρίχνει το κόστους, έτσι οποίος αγωραζει αγωραζει μια συσκευή αρκετά φτινα απλά η αγορά είναι κάτι σαν λαχείο

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν έχω προβλήματα με το WiFi :p

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Λογικό ειναι αυτό αφου μιλαμε για προβλημα εντος εγγύησης.

 

Δεν σου κάνει την χάρη η εταιρεια που στο επισκευάζει.

Ναι εδω δε μιλαει για επισκευη αλλα για αντικατασταση ακομα και 2,5 χρονια απ'την αγορα της.

Βεβαια πως θα γινει αυτο σε συσκευες αγορασμενες απο σκρουτζομαγαζα χωρις επισημη εγγυηση αντιπροαωπειας, ενας θεος το ξερει.

nokia 5110 - siemens c35 - ericsson T65-

nokia 7210 - samsung V200 - ericsson V800-

nokia N70 - nokia 5800 - HTC EVO 3D-

LG G2

Link to comment
Share on other sites

Το Mi 11 δεν κυκλοφόρησε πριν δυο χρόνια. Είναι στην εγγύηση
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το Mi 11 δεν κυκλοφόρησε πριν δυο χρόνια. Είναι στην εγγύηση

Δηλαδη πιστευεις οτι αν εχεις τη συσκευη 10 μηνες πχ αγορασμενη απο σκρουτζομαγαζο και σου προκυψει αυτο τη ζητημα, θα στην αντικαταστησουν?

Εγω το θεωρω απιθανο.

Απο την info quest ναι αλλα εκει πληρωνεις και σχεδον 50% πανω το συγκεκριμενο κινητο οποτε δεν τιθεται καν σαν επιλογη γισ τους περισσοτερους.

nokia 5110 - siemens c35 - ericsson T65-

nokia 7210 - samsung V200 - ericsson V800-

nokia N70 - nokia 5800 - HTC EVO 3D-

LG G2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...