Jump to content

Παρουσιάστηκε επίσημα το ZTE Axon 30 με κάμερα μέσα στην οθόνη


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όσο για την μπαταρία, η λύση δεν είναι (μόνο) τα πολλά mah, αλλά η κατανάλωση.. Η apple, όπως και παλιά τα windows phones, έχουν/είχαν ελάχιστη κατανάλωση μπαταρίας λόγω λειτουργικού, καλογραμμένων εφαρμογών κλπ. Δυστυχώς το android το τρώμε στη...μούρη και μας καταβροχθίζει επεξεργαστική ισχύ άρα και μπαταρία..

να βαλω και το symbian ?

ποσοι ανθρωποι το εχουν καταλαβει ? και μετα .... τι μπορουν να κανουν ?

Link to comment
Share on other sites

Βρε αγαπητό και χρυσό μου Myphone,για ποιο λογο ειναι σαν είδηση συσκευη της ZTE,που δεν εισαγονται καθολου στην χωρα μας και δεν υπαρχει εδω και μερες ειδηση για την παρουσιαση των P50 και P50pro, τα οποια αν και χωρις google services(και ας μην τα αγορασουν πολλοι),μια χαρα εισάγονται στην χωρα μας????
Link to comment
Share on other sites

Βρε αγαπητό και χρυσό μου Myphone,για ποιο λογο ειναι σαν είδηση συσκευη της ZTE,που δεν εισαγονται καθολου στην χωρα μας και δεν υπαρχει εδω και μερες ειδηση για την παρουσιαση των P50 και P50pro, τα οποια αν και χωρις google services(και ας μην τα αγορασουν πολλοι),μια χαρα εισάγονται στην χωρα μας????

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=490664

 

Έχει ανέβει η είδηση και έχει και 200 σχόλια!

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=490664

 

Έχει ανέβει η είδηση και έχει και 200 σχόλια!

 

Λαθος.

 

Το αρθρο αυτο αφορουσε κυριως στην διαθεσιμοτητα των chip και εαν προσεξεις καλυτερα στην πρωτη 1 γραμμη,λεει οτι 1εβδομαδα μετα θα γινει η παρουσιαση τους επισημα.

 

'''η Huawei επιβεβαίωσε επίσημα ότι τα νέα της μοντέλα θα παρουσιαστούν 29 Ιουλίου'''

Κοντεύουμε μια εβδομάδα απο αυτήν

https://www.gsmarena.com/huawei_p50_and_p50_pro_unveiled_s888_kirin_9000_chipsets_in_4g_upgraded_cameras-news-50298.php

Link to comment
Share on other sites

Βρε αγαπητό και χρυσό μου Myphone,για ποιο λογο ειναι σαν είδηση συσκευη της ZTE,που δεν εισαγονται καθολου στην χωρα μας και δεν υπαρχει εδω και μερες ειδηση για την παρουσιαση των P50 και P50pro, τα οποια αν και χωρις google services(και ας μην τα αγορασουν πολλοι),μια χαρα εισάγονται στην χωρα μας????

 

Ειναι στην κατηγορια "Συσκευες" κι οχι στην "Ελλαδα"

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Ειναι στην κατηγορια "Συσκευες" κι οχι στην "Ελλαδα"

Εμ εδώ τα βλέπουμε όλα από Ελλάδα... Λες και μόνο εμείς είμαστε σε όλη τη γη. Κάτι σαν την οδήγηση...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δει πολλές παρουσιάσεις συσκευών στην ενότητα Ελλάδα; Έχει απόλυτο δίκιο. Στην ενότητα συσκευές υπάρχουν όλα είτε όταν κυκλοφορούν εδώ Ελλάδα είτε όχι. Όταν δεν κυκλοφορούν Ελλάδα απλά είναι ...εγκυκλοπαιδικη γνώση για να γράψει ο καθένας ότι νομίζει, ακόμα και το πιο άσχετο, όπως βλέπω να γίνεται εδώ.

 

Μα γι'αυτό η κατηγορία λέγεται συσκευές ώστε να έχει όλες τις συσκευές ανεξαρτήτως αν είναι για Ελλάδα ή όχι.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Η ZTE δεν ερχόταν Ελλάδα; Έβλεπα αρκετούς που είχαν ZTE. Ακόμα και Tablets. Πότε σταμάτησαν να έρχονται;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αυτό του απάντησες πριν; Έτσι όπως το είπες θα έπρεπε στο Ελλάδα να έχει συσκευές που έρχονται Ελλάδα. Δεν είναι όμως αυτό. Εδώ γράφονται όλες είτε έρχονται είτε όχι. Εκτός κι αν άλλο εννοείς κι άλλο γράφεις!

 

Η κατηγορία Ελλάδα είναι για ειδήσεις που αφορούν την Ελλάδα (εταιρίες κινητής, καταστήματα), η κατηγορία Κόσμος είναι σαν την Ελλάδα αλλά για τον υπόλοιπο Κόσμο (πωλήσεις συσκευών, λειτουργικά, ενημερώσεις) και η κατηγορία Συσκευές είναι για ότι αφορά τις συσκευές.

Αν εσύ νομίζεις ότι θα έπρεπε να γράφουν μόνο για συσκευές που έρχονται Ελλάδα είσαι λίγο λάθος γιατί θέλουμε να ενημερωθούμε για όλες τις συσκευές.

Τα pixel πχ δεν έρχονται Ελλάδα, μήπως να μην ενημερωθούμε γι'αυτά;

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

OPPO has released a preview of how its first-gen under-display camera (UDC) phone might look. This technology is intended to render a small portion of a device's touchscreen transparent so that the camera located underneath it can take selfies at need.

 

σημερα υπαρχει σε πολλες γνωστες σελιδες αυτη η ειδηση. Προσωπικα δεχομαι αυτη την περιγραφη ως σωστη για να προσδιορισουμε την νεα μορφη πραγματων

Link to comment
Share on other sites

Αποδεκτές οι απόψεις σας, αλλά υπάρχει συγκεκριμένη ενότητα για να συζητήσουμε ότι αφορά την λειτουργία και την θεματολογία του φόρουμ, μην χαλάμε πάντα τα ενημερωτικά άρθρα =)

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πώς θα ξέρουμε σε ποιό σημείο θα βρίσκεται η μπροστινή κάμερα αν είναι κάτω από την οθόνη;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πώς θα ξέρουμε σε ποιό σημείο θα βρίσκεται η μπροστινή κάμερα αν είναι κάτω από την οθόνη;

 

Σε φωτογραφίες είδα ότι "φαίνεται" το θόλωμα όπου είναι η κάμερα.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Σε φωτογραφίες είδα ότι "φαίνεται" το θόλωμα όπου είναι η κάμερα.

Με σβηστή την οθόνη ή ανοιχτή;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πώς θα ξέρουμε σε ποιό σημείο θα βρίσκεται η μπροστινή κάμερα αν είναι κάτω από την οθόνη;
Δεν θα ξέρεις, για να σε παρακολουθεί ο Μάρκος :lol:

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

σχετικα με τις νεες καμερες UDC (και τις οθονες) που ο καταναλωτης δεν βλεπει καποιο ανοιγμα στην οθονη ....

 

οι κατασκευαστες πρακτικα μπορουν μιας και ειναι "αορατες" να τις βαλουν οπου θελουν. Λειτουργικα θα ειναι κατω απο το ακουστικο, δηλαδη τερμα πανω και στο κεντρο της οθονης, ωστε να εχουμε "κεντραρισμενες" selfie και video κλησεις.

 

εαν εχουμε συσκευη στα χερια μας, ανοιγουμε την εφαρμογη καμερα και πατωντας στην οθονη με το δακτυλο θα την βρουμε

Link to comment
Share on other sites

Αποδεκτές οι απόψεις σας, αλλά υπάρχει συγκεκριμένη ενότητα για να συζητήσουμε ότι αφορά την λειτουργία και την θεματολογία του φόρουμ, μην χαλάμε πάντα τα ενημερωτικά άρθρα =)

 

Να ξεκαθαρίσω μονο το παραπάνω για να κλείσω το θεμα(μιας και εγώ το ανεφερα). Το σχόλιο μου δεν έχει να κανει με το τι ανεβαίνει στην συγκεκριμένη ενότητα. Κοινώς καλά κανουν και παρουσιάζονται συσκευες που δεν εισαγονται καν στην Ελλαδα προς ενημέρωση.

 

Η απορία/προβληματισμός μου έχει να κάνει περισσοτερο με το οτι σε καμια ενότητα εδώ και μια εβδομάδα δεν υπάρχει παρουσίαση για τις συσκευες παρα πολυ γνωστης εταιρειας,για τις οποιες υπάρχει και πραγματικο ενδιαφερον απο κοσμο προς αγορα οπως και με το προηγουμενο p40. Μόνο αυτό.

 

Τωρα στα περι off topic,δυστηχώς παίζει μεγάλο ρόλο η τωρινή κατάτασταση σε Android αγορά και αρα ειναι αναλογα και τα σχόλια

τιμές που έπιασαν ταβάνι σε ακρίβεια,κατι που συνηθως ισχυε παλιοτερα κυριως για τα μηλοτηλεφωνα,

απουσια features που ξεχώριζαν το Android απο τον ανταγωνισμό(notification led,θύρας ακουστικών,microSD,usb dongle κλπ),

απουσία πραγματικού ανταγωνισμού/καινοτομιων όπως ίσχυε παλιοτερα,

Και για φέτος με τον Snap888,έχουμε και τα θεματα υπερθέρμανσης.

 

Τα ίδια σε μεγάλο βαθμό ισχύουν και για το Zte του θεματος για την οποία μάλιστα θυμαμαι παλιοτερα που τα βλέπαμε και εδώ στην Ελλαδα(Zte Axon 7) να υπάρχουν πολλα παραπονα για την software υποστηριξη της,οτι δηλαδή ισχυει και για την Asus.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

σχετικα με τις νεες καμερες UDC (και τις οθονες) που ο καταναλωτης δεν βλεπει καποιο ανοιγμα στην οθονη ....

 

οι κατασκευαστες πρακτικα μπορουν μιας και ειναι "αορατες" να τις βαλουν οπου θελουν. Λειτουργικα θα ειναι κατω απο το ακουστικο, δηλαδη τερμα πανω και στο κεντρο της οθονης, ωστε να εχουμε "κεντραρισμενες" selfie και video κλησεις.

 

εαν εχουμε συσκευη στα χερια μας, ανοιγουμε την εφαρμογη καμερα και πατωντας στην οθονη με το δακτυλο θα την βρουμε

 

Για μένα προσωπικά η καλύτερη λύση στο κομμάτι self καμερας ειναι να γίνει στυλ Xiaomi Mi Mix 2s,δηλαδή να υπάρχει ενα μικρο κομμάτι bezel στο πανω μερος στο οποιο να βρίσκεται η selfie camera+iris scanner/face id+notification led+stereo speaker.

 

Αυτή δηλαδή η μανία που τους έχει πίασει για ενα κινητό όλο οθόνη,δεν είναι και πολύ πρακτική στην πράξη,λες και αν η συσκευη έχει και λιγο bezel,χάθηκε ο κοσμος.

Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για μένα προσωπικά η καλύτερη λύση στο κομμάτι self καμερας ειναι να γίνει στυλ Xiaomi Mi Mix 2s,δηλαδή να υπάρχει ενα μικρο κομμάτι bezel στο πανω μερος στο οποιο να βρίσκεται η selfie camera+iris scanner/face id+notification led+stereo speaker.

 

Αυτή δηλαδή η μανία που τους έχει πίασει για ενα κινητό όλο οθόνη,δεν είναι και πολύ πρακτική στην πράξη,λες και αν η συσκευη έχει και λιγο bezel,χάθηκε ο κοσμος.

η συσκευη Xiaomi Mi Mix 2s εχει την καμερα στο κατω μερος

 

προσωπικα δεν εχω κανενα προβλημα με σχεδιασμο τυπου "Sony Xperia 1 III" στο θεμα της καμερας. Μια χαρα ειναι τα περιθωρια.

εαν ομως ηθελα τηλεφωνο, το ιδανικο ειναι αυτο σε μεγεθος, σχεδιασμενο με τεχνολογια 2021 εως 200ευρω

https://www.gsmarena.com/htc_wildfire_s-3777.php

Link to comment
Share on other sites

η συσκευη Xiaomi Mi Mix 2s εχει την καμερα στο κατω μερος

 

προσωπικα δεν εχω κανενα προβλημα με σχεδιασμο τυπου "Sony Xperia 1 III" στο θεμα της καμερας. Μια χαρα ειναι τα περιθωρια.

εαν ομως ηθελα τηλεφωνο, το ιδανικο ειναι αυτο σε μεγεθος, σχεδιασμενο με τεχνολογια 2021 εως 200ευρω

https://www.gsmarena.com/htc_wildfire_s-3777.php

 

Αν το θες μόνο για τηλέφωνο, καλό είναι το μέγεθος. Αν θες να κάνεις οτιδήποτε άλλο, email, messengin, να διαβάσεις μια είδηση, να δεις κάποιο video, δεν έχεις ελπίδα. Ειδικά αν είσαι από 45 και πάνω, δεν θα βλέπεις τίποτα. Εγώ σε 5,5" ζορίζομαι πλέον στα 47 μου. Το επόμενο κινητό μου σίγουρα θα είναι πάνω από 6".

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Αν το θες μόνο για τηλέφωνο, καλό είναι το μέγεθος. Αν θες να κάνεις οτιδήποτε άλλο, email, messengin, να διαβάσεις μια είδηση, να δεις κάποιο video, δεν έχεις ελπίδα. Ειδικά αν είσαι από 45 και πάνω, δεν θα βλέπεις τίποτα. Εγώ σε 5,5" ζορίζομαι πλέον στα 47 μου. Το επόμενο κινητό μου σίγουρα θα είναι πάνω από 6".

 

πρεπει καποια στιγμη να κανουμε χρηση στις σωστες λεξεις ωστε να μην υπαρχει μπερδεμα. Κατι που βλεπω πως γινεται και απο τους κατασκευαστες, μαλλον εσκεμενα.

 

τηλεφωνο, στην περιπτωση μας σε εξωτερικους χωρους (outdoor) ειναι το κινητο (mobile phone). Δηλαδη κατι οπως αυτο, πριν απο 2 δεκαετιες

https://www.gsmarena.com/nokia_5310_xpressmusic-2087.php

απ' οσο θυμαμαι, μικροι και μεγαλοι, ολοι μια χαρα εκαναν την δουλεια τους. Ειδικα οταν το ειχαμε συνδεσει στο Nokia suite, ειχαμε τρομερες δυνατοτητες, σε συνδυασμο με την ευκολια της μεγαλης οθονης, keyboard, mouse του home PC.

backup, restore, print, copy, move, merge - σε επαφες, μηνυματα, εφαρμογες, ρυθμισεις. Ολα αυτα, οχι μονο σε αυτη την μαρκα. Τουλαχιστον το εχω δει σε samsung και sony.

 

Ακομα και αυτο το φορουμ λεγεται myphone και οχι mysmartphone. Πριν απο 20 χρονια δεν υπαρχαν smartphones, τουλαχιστον με την εννοια την σημερινη.

Το προβλημα σημερα ειναι η συγχυση / εννωση των 2 ορων 1. mobile phone 2.smartphone σε μια και μοναδικη συσκευη.

ΟΧΙ, αυτο ειναι λαθος. Πρεπει να υπαρχουν 2 διαφορετικα ειδη προιοντων στην αγορα, ωστε ολοι να μπορουν να διαλεγουν αναλογα τις αναγκες τους. Δεν ειναι προσωπικη μου αποψη. Αυτα τα παραπονα υπαρχουν σε παγκοσμιο επιπεδο και μπορεις να τα βρεις σε πολλα γνωστα site.

 

Ενα κινητο τηλεφωνο, με την σωστη εννοια του ορου, μπορει να χωρεσει σε καθε τσεπη στα ρουχα μας. Γιατι να εχω μπουφαν το χειμωνα ωστε να μπορω να μεταφερω την συσκευη των 6 ιντσων ? Και το καλοκαιρι να κουβαλαω σακιδιο πλατης μιας και ειμαι με το σορτς ?

Γιατι να μην πληρωσω περιπου 100 ευρω σημερα και να εχω ενα 5310 του 2007 με 100% ιδιες λειτουργικες δυνατοτητες, αλλα με chips του 2021 ωστε να εχω μικροτερη καταναλωση ενεργειας, 3 εβδομαδες standby - 20 ωρες ομιλια. Να πεφτει κατω και να μην σπαει τιποτα. Να μπορω να αλλαζω μπαταριες, και να λειτουργει 10+ χρονια ? οχι μονο εγω, ολος ο κοσμος να μπορει να επιλεξει mobile phones. Και οχι να ειναι αναγκασμενος να αγοραζει μονο οτι υπαρχει στα καταστηματα (smartphones) .

 

τα smartphones δεν ειναι κινητα. Εινα και κινητα, κατα ενα πολυ μικρο ποσοστο. Πρακτικα ειναι handheld PC ή μικρες πολυσυσκευες. Και αυτες τις συσκευες, σε αυτες τις διαστασεις και το κοστος, δεν τις χρειαζονται ολοι. Ενα κινητο στα 100 ευρω σημερα μπορει να κανει πολλα πραγματα και σωστα. Ενα smartphone στα 100 ευρω, ειναι κακης ποιοτητας, κακης αποδοσης σε ολες τις λειτουργιες του. Σπαει με την πρωτη πτωση και δεν συμφερει η επισκευη του. Πριν απο 15 χρονια τα κινητα δεν ειχαν ιους, ουτε ηθελαν καμια αναβαθμιση. Απλα πραγματα για απλους καταναλωτες, χωρις σκοτουρες και εννοιες απο τους καταναλωτες

 

Παρακαλώ θερμά, οτιδήποτε σας απασχολεί να το διατυπώνετε στο κατάλληλο θέμα, υπάρχουν πολλές

Edited by Nagata
Link to comment
Share on other sites

πρεπει καποια στιγμη να κανουμε χρηση στις σωστες λεξεις ωστε να μην υπαρχει μπερδεμα. Κατι που βλεπω πως γινεται και απο τους κατασκευαστες, μαλλον εσκεμενα.

 

τηλεφωνο, στην περιπτωση μας σε εξωτερικους χωρους (outdoor) ειναι το κινητο (mobile phone). Δηλαδη κατι οπως αυτο, πριν απο 2 δεκαετιες

https://www.gsmarena.com/nokia_5310_xpressmusic-2087.php

απ' οσο θυμαμαι, μικροι και μεγαλοι, ολοι μια χαρα εκαναν την δουλεια τους. Ειδικα οταν το ειχαμε συνδεσει στο Nokia suite, ειχαμε τρομερες δυνατοτητες, σε συνδυασμο με την ευκολια της μεγαλης οθονης, keyboard, mouse του home PC.

backup, restore, print, copy, move, merge - σε επαφες, μηνυματα, εφαρμογες, ρυθμισεις. Ολα αυτα, οχι μονο σε αυτη την μαρκα. Τουλαχιστον το εχω δει σε samsung και sony.

 

Ακομα και αυτο το φορουμ λεγεται myphone και οχι mysmartphone. Πριν απο 20 χρονια δεν υπαρχαν smartphones, τουλαχιστον με την εννοια την σημερινη.

Το προβλημα σημερα ειναι η συγχυση / εννωση των 2 ορων 1. mobile phone 2.smartphone σε μια και μοναδικη συσκευη.

ΟΧΙ, αυτο ειναι λαθος. Πρεπει να υπαρχουν 2 διαφορετικα ειδη προιοντων στην αγορα, ωστε ολοι να μπορουν να διαλεγουν αναλογα τις αναγκες τους. Δεν ειναι προσωπικη μου αποψη. Αυτα τα παραπονα υπαρχουν σε παγκοσμιο επιπεδο και μπορεις να τα βρεις σε πολλα γνωστα site.

 

Ενα κινητο τηλεφωνο, με την σωστη εννοια του ορου, μπορει να χωρεσει σε καθε τσεπη στα ρουχα μας. Γιατι να εχω μπουφαν το χειμωνα ωστε να μπορω να μεταφερω την συσκευη των 6 ιντσων ? Και το καλοκαιρι να κουβαλαω σακιδιο πλατης μιας και ειμαι με το σορτς ?

Γιατι να μην πληρωσω περιπου 100 ευρω σημερα και να εχω ενα 5310 του 2007 με 100% ιδιες λειτουργικες δυνατοτητες, αλλα με chips του 2021 ωστε να εχω μικροτερη καταναλωση ενεργειας, 3 εβδομαδες standby - 20 ωρες ομιλια. Να πεφτει κατω και να μην σπαει τιποτα. Να μπορω να αλλαζω μπαταριες, και να λειτουργει 10+ χρονια ? οχι μονο εγω, ολος ο κοσμος να μπορει να επιλεξει mobile phones. Και οχι να ειναι αναγκασμενος να αγοραζει μονο οτι υπαρχει στα καταστηματα (smartphones) .

 

τα smartphones δεν ειναι κινητα. Εινα και κινητα, κατα ενα πολυ μικρο ποσοστο. Πρακτικα ειναι handheld PC ή μικρες πολυσυσκευες. Και αυτες τις συσκευες, σε αυτες τις διαστασεις και το κοστος, δεν τις χρειαζονται ολοι. Ενα κινητο στα 100 ευρω σημερα μπορει να κανει πολλα πραγματα και σωστα. Ενα smartphone στα 100 ευρω, ειναι κακης ποιοτητας, κακης αποδοσης σε ολες τις λειτουργιες του. Σπαει με την πρωτη πτωση και δεν συμφερει η επισκευη του. Πριν απο 15 χρονια τα κινητα δεν ειχαν ιους, ουτε ηθελαν καμια αναβαθμιση. Απλα πραγματα για απλους καταναλωτες, χωρις σκοτουρες και εννοιες απο τους καταναλωτες

 

Παρακαλώ θερμά, οτιδήποτε σας απασχολεί να το διατυπώνετε στο κατάλληλο θέμα, υπάρχουν πολλές

Δυστυχώς μας έκαναν έτσι ώστε το Smartphone να μας είναι απαραίτητο κι ας μην είμαστε power users όπως λένε. Μπορούμε να μπλοκάρουμε ανεπιθύμητες κλήσεις, κάτι που δεν γινόταν στο απλό κινητό. Στα τωρινά απλά κινητά δεν ξέρω αν γίνεται κάτι τέτοιο. ...και πολλά άλλα!

Είμαστε off επί του παρόντος...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...