Jump to content

Hauwei Watch 3 Pro


theopanatha
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 minute ago, Plakost said:

Καλησπέρα lesa19822,

 

Δεν γνωρίζω αν κάποια από τα παιδιά μπορούν να σε βοηθήσουν στα ερωτήματά σου, εύχομαι να υπάρχουν.

Οι περισσότεροι έχουμε το Huawei watch 3 pro μιάς και το τόπικ αφορά το συγκεκριμένο ρολόι και όχι το Gt3 pro.

Α οκ λαθος απο μερους μου, δε το προσεξα..

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα συνδεσα άλλο watch 3 pro ενός φίλου.. το ίδιο πράγμα.. δεν έρχονται ειδοποιήσεις....

Συνδέω όπως είναι στην εφαρμογή ένα gt2 και έρχονται κανονικά στο gt2...

Συνδέω πάλι watch 3 pro.. πάλι τπτ...τι σκατα φταίει ..????

 

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Δείχνει ασυμβατότητα. Γιατί το 3pro έχει ποιο καινούργιο λογισμικό που κάτι δεν συνεργάζεται με το one plus. Δυστυχώς αν τα έχεις ψάξει όλα θα πρέπει να περιμένεις κάποια ενημέρωση μήπως διορθωθεί.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, challenge143 said:

Δείχνει ασυμβατότητα. Γιατί το 3pro έχει ποιο καινούργιο λογισμικό που κάτι δεν συνεργάζεται με το one plus. Δυστυχώς αν τα έχεις ψάξει όλα θα πρέπει να περιμένεις κάποια ενημέρωση μήπως διορθωθεί.

Κ πώς έπαιζε με το 10 pro που είχα!???ίδιο λογισμικό....τι να κάνω άλλο?με έχει σκάσει 

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Εδώ και τέσσερις μέρες, ενώ μου καταγράφει τον ύπνο δεν μου βγάζει καθόλου rem και deep sleep. Μου δείχνει όλη την διάρκεια σαν ελαφρύ ύπνο.  Έχω κάνει και factory settings, μπορεί να βοηθήσει κάνεις?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, steliosk said:

Καλησπέρα σε όλους.

Εδώ και τέσσερις μέρες, ενώ μου καταγράφει τον ύπνο δεν μου βγάζει καθόλου rem και deep sleep. Μου δείχνει όλη την διάρκεια σαν ελαφρύ ύπνο.  Έχω κάνει και factory settings, μπορεί να βοηθήσει κάνεις?

Περίεργο. Είναι ενημερωμένο το  health?   Κάνε κ μια επανεκκίνηση το ρολόι.  

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, challenge143 said:

Περίεργο. Είναι ενημερωμένο το  health?   Κάνε κ μια επανεκκίνηση το ρολόι.  

Τα έχω κάνει,  επίσης έχω κάνει hard reset

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, steliosk said:

Τα έχω κάνει,  επίσης έχω κάνει hard reset

Πολύ περίεργο . Για δώστου λίγο χρόνο μήπως έχει φάει κανένα σκάλωμα. Μήπως δεν είναι σφιχτό το λουράκι για να πιάσει σωστά κ τα rem? 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, challenge143 said:

Πολύ περίεργο . Για δώστου λίγο χρόνο μήπως έχει φάει κανένα σκάλωμα. Μήπως δεν είναι σφιχτό το λουράκι για να πιάσει σωστά κ τα rem? 

Θα το δοκιμάσω απόψε 

Edit: Με σφυκτοτερο μπρασελε φαίνεται ότι καταγράφει.  Σε ευχαριστώ για την συμβουλή. 

Edited by steliosk
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα θελω ενα smartwatch με nfc υποδοχη καρτας sim και καλη αυτονομια,μετα απο ψαξιμο βρηκα αυτο το ρολοι,το θεμα αυτονομιας το τικαρουμε θετικα οτι εχω διαβασει ειναι αρκετα μεγαλη,αναφερομαι παντοτε συγκριτικα με τα samsung 40 ωρων μαξ οκ αναγνωριζω οτι το 2 βδομαδες που υποχονται ειναι καπως πλασματικο.

 

1)Τωρα δεν καταλαβα τι ισχυει με nfc????βλεπω στα χαρακτηριστικα οπου εχω διαβασει σε ελληνικα και ξενα σαιτ οτι εχει αλλα επισης διαβαζω σε πολλα σχολια στο σκρουτζ οτι δεν λειτουργει,τι ισχυει????Μηπως χρειαζεται μονο κατι στγκεκριμενο πχ googlewallet με αποκλειστικα alpha bank κουμπωμενη η κατι τετοιο???

 

και 2)με τις sim πως λειτουργει βαζω μια μικρη κομπλαρω αρκετα gb και τελειωσε η υποθεση οποτε θελω ανοιγω και το χρησιμοποιω η το κανω hotspot???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.

Το Huawei watch 3 pro:

1) έχει αυτονομία 5 μέρες 

2) έχει nfc αλλά ακόμα η Huawei δεν έχει έρθει σε συμφωνία με τις ελληνικές τράπεζες όπως πχ  η Samsung και apple, με αποτέλεσμα να μην λειτουργεί με τραπεζικές κάρτες αλλά μόνο με κάρτες επιβράβευσης πχ σούπερ μάρκετ.

3) Έχει esim δηλαδή ψηφιακή sim, όχι φυσική, και αυτή τη στιγμή λειτουργεί, απ'ότι ξέρω, μόνο με cosmote μέσω του προγράμματος multi sim.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, νέος κάτοχος του ρολογιού και θέλω να ρωτήσω υπάρχει ρύθμιση που να κλείνει το nfc και να μην ξανά ανοίγει μετά; Το απενεργοποιώ απο τις περισσότερες ρυθμίσεις που έχει στο μενού και μετά απο μια ημέρα ξανά ανοίγει μόνο του.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Hd1980,

Το nfc απενεργοποιείται μέσω των ρυθμίσεων του ρολογιού και την επιλογή περισσότερες ρυθμίσεις.

Σε περίπτωση όμως που ανοίξεις το "πορτοφόλι" του ρολογιού τότε το nfc ενεργοποιείται αυτόματα και παραμένει ενεργοποιημένο έως ότου το απενεργοποιήσεις ξανά.

Οπότε μήπως ενεργοποιείται εξαιτίας του προαναφερόμενου γεγονότος;

Επίσης η ενεργοποίηση του nfc γίνεται και όταν ανοίξεις το "πορτοφόλι" μέσω της εφαρμογής.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Hd1980,
Το nfc απενεργοποιείται μέσω των ρυθμίσεων του ρολογιού και την επιλογή περισσότερες ρυθμίσεις.
Σε περίπτωση όμως που ανοίξεις το "πορτοφόλι" του ρολογιού τότε το nfc ενεργοποιείται αυτόματα και παραμένει ενεργοποιημένο έως ότου το απενεργοποιήσεις ξανά.
Οπότε μήπως ενεργοποιείται εξαιτίας του προαναφερόμενου γεγονότος;
Επίσης η ενεργοποίηση του nfc γίνεται και όταν ανοίξεις το "πορτοφόλι" μέσω της εφαρμογής.


Καλησπέρα και ευχαριστώ για την απάντηση! Όχι! Δεν πρέπει να ισχύει αυτό που λες με την χρήση του πορτοφολιού διότι είμαι εκτός Αθηνών εδώ και 8 ημέρες και δεν έχω κάνει χρήση καμίας συναλλαγής & γενικώς χρήση του πορτοφολιού.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Με esim μέσα; 

Όχι! Χωρίς rain


Sent from my iPhone using Tapatalk

Όχι! Χωρίς esim


Sent from my iPhone using Tapatalk



Sent from my iPhone using Tapatalk
Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους . Το ρολόι έφταιγε . Μετά την αναβάθμιση που πήρα σήμερα 3.00.157 άνοιξαν όλα.. και οι ειδοποιήσεις κλήσεις μετρήσεις τα πάντα όλα .....Αντε γιατί λίγο ακόμα θα το πετούσα 

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

On 27/3/2023 at 2:27 ΠΜ, venduza said:

Με esim μέσα; 

Άμα βάλεις και την esim μέσα με φουλ χρήση και data αντε να σου βγάζει 2 μέρες.. Εγώ είχα το απλό και μου έβγαζε 4 ημέρες οπότε το lte υπολόγισε στο μισό περίπου. Της 2 εβδομάδες που λέει η εταιρία μπορείς να της πετύχεις εάν βάλεις μόνο την σούπερ εξοικονόμηση με αρκετούς περιορισμούς μετά.. 

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, zerv_5800 said:

Άμα βάλεις και την esim μέσα με φουλ χρήση και data αντε να σου βγάζει 2 μέρες.. Εγώ είχα το απλό και μου έβγαζε 4 ημέρες οπότε το lte υπολόγισε στο μισό περίπου. Της 2 εβδομάδες που λέει η εταιρία μπορείς να της πετύχεις εάν βάλεις μόνο την σούπερ εξοικονόμηση με αρκετούς περιορισμούς μετά.. 

Καλά για 21 μέρες εννοείται πως το ξεχνάμε αλλά περίμενα ότι με esim μέσα μήπως και βγάζει τέσσερις μέρες. Αλλά όταν τα ανοίγεις όλα και το χρησιμοποιήσεις σαν κινητό μετά λογικό είναι να μην έχεις τόσο καλή αυτονομία. 

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

On 30/3/2023 at 4:39 ΜΜ, venduza said:

Καλά για 21 μέρες εννοείται πως το ξεχνάμε αλλά περίμενα ότι με esim μέσα μήπως και βγάζει τέσσερις μέρες. Αλλά όταν τα ανοίγεις όλα και το χρησιμοποιήσεις σαν κινητό μετά λογικό είναι να μην έχεις τόσο καλή αυτονομία. 

Ας απαντήσει και κάποιος φίλος που είχε το LTE γιατί εγώ είχα το απλό μοντέλο το bluetooth αλλά σου απάντησα με έναν μέσο όρο όταν το ένα βγάζει τέσσερις μέρες περίπου ε το άλλο θα βγάζει περίπου το μισό στην καλύτερη. Μακάρι να είναι παραπάνω. 

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 16/3/2023 at 4:58 ΜΜ, lesa19822 said:

Καλησπερα Κυριοι,

Απεκτησα εχθες το GT3 Pro Titanium το οποίο ζευγοποιησα με το iPhone 13 Pro.

Δυστυχώς την πάτησα διότι πρώτου προβώ στην αγορά, δεν είχα ψάξει επαρκώς, ώστε να γνωρίζω ότι δεν υποστηρίζει το ρολόι πληρωμές και επίσης ότι δεν απαντάει σε μηνύματα από διάφορες εφαρμογές τύπου Viber messenger κτλ.

Ένα δεύτερο πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι το γεγονός ότι εχθές το απόγευμα με κάποιον τρόπο βρήκα τυχαία και έκανα μέτρηση της αρτηριακής πίεσης πράγμα το οποίο απεικονιζόταν και στο ρολόι αλλά και στην εφαρμογή στο κινητό αλλά σήμερα ενώ ήθελα να το επαναλάβω σαν διαδικασία δηλαδή να ξανά μετρήσω την πίεση μου δυστυχώς δεν έχω βρει ούτε από το ρολόι αλλά ούτε από το κινητό το που βρίσκεται έτσι ώστε να το ξανακάνω. Θα παρακαλούσα αν κάποιος γνωρίζει να μου το υπόδειξει.

Ένα δεύτερο πράγμα που προσπαθώ να βρω είναι το wallpaper αυτό που έχει στη φωτογραφία του ρολογιού επάνω στο κουτί όταν το αγοράζεις την χρυσαφί..δεν υπάρχει κάπου μέσα στις επιλογές. Επίσης αν γνωρίζει κάποιος να μου υποδείξει που μπορώ να το βρω ή με ποιον τρόπο θα του είμαι υπόχρεος.

Ευχαριστω

Νέος κάτοχος gt 3 pro εδω, αυτό που είδες μάλλον ήταν η μέτρηση της αρτηριακής ανελαστικότητας και όχι η πίεση. Δεν διαθέτει τέτοια λειτουργία το ρολόι. Τώρα ποια η χρησιμότητα του να μετράς την ανελαστικότητα δε ξέρω. Δεν είμαι καρδιολόγος. Όπως επίσης δεν έχω καταλάβει και την μέτρηση θερμοκρασίας δέρματος. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα και χρόνια πολλά. 

Έχω αρκετούς μήνες το ρολόι, συνδεμένο τελευταία με s23 ultra και όλα καλά. 

Χθες το μηδένισα και το εδωσα στην γυναίκα. Συνδεμένο σε S10 plus. 

Τι μπορεί να συμβαίνει και δεν εμφανίζει τις επαφές στο ρολόι? 

Σε δικά μου κινητά χωρίς να κάνω τίποτα ιδιαίτερο οι επαφές ήταν στην θέση τους κάθε φορά. 

Κατέβασα την ίδια έκδοση εφαρμογής έδωσα άδεια σε ότι ζητούσε, και στο εικονίδιο επαφές γράφει συγχρονισμός.. 

Περνάει πόση ώρα και η επαφές δεν μεταφέρονται στο ρολόι. 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Έχω ένα θέμα με το Huawei watch 3, (το απλό smartwatch, όχι pro ούτε gt) δεν έχει πάρει καμία από τις τελευταίες αναβαθμίσεις, αλλά παραμένει στην 2.0. Προηγουμένως είχε πάρει αυτόματα κάνα δυο αναβαθμίσεις . Από ότι έχω διαβάσει στο xda είναι αρκετά συνηθισμένο και σε αυτό και στο pro μοντελο.

https://forum.xda-developers.com/t/watch-3-pro-is-not-receiving-harmonyos-2-1-update.4493369/

Κάποιοι το διόρθωσαν πηγαίνοντας το για service με αλλαγή πλακέτας. Έχει κανείς άλλος αυτό το πρόβλημα? 

Δεν καίγομαι να το φτιάξω γιατί δεν αντιμετωπιζω κάποιο τρομερό πρόβλημα (πέρα ίσως από κανένα 5λεπτο που κάνει μερικές φορές το gps να πιάσει στο τρέξιμο) και από ότι έχω καταλάβει και το harmony os 3 δεν προσφέρει κάτι το τρομερό. Περισσοτερο να βολιδοσκοπησω την κατάσταση να δω αν υπάρχει καποιος ομοιοπαθης. Θα το πάω βέβαια εντός εγγύησης κάποια στιγμή για αναβάθμιση για να δώσει μια μικρή αξία στη συσκευή.

Πάντως μετά από 1 χρόνο στην κατοχή μου, η αλήθεια είναι ότι δεν το χάρηκα πολύ περισσότερο από το gt2 που είχα πριν. Αν δούλευε το nfc για πληρωμές και έπαιρνε και κανένα εξωτερικό πληκτρολόγιο της προκοπής με μετατροπή φωνής σε κείμενο στα ελληνικα θα ήταν καλύτερα τα πράγματα. Το μικροσκοπικό πληκτρολόγιο είναι αστείο, μόνο οι έτοιμες απαντήσεις αξίζουν, που τις είχε νομιζω και το gt3. Για την ταλαιπωρία να περάσεις εφαρμογές με πλάγιους τρόπους δε θα το συζητήσω, αυτά προϋποθέτουν χρόνο και όρεξη και δε δικαιολογούνται για μια συσκευή του 2022.

Motorola RAZR XT910 -> Nokia Lumia 820 -> Oneplus One -> LG G7 -> Oneplus 8T

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα vag1989,

 

Όταν πηγαίνεις μέσω των ρυθμίσεων του ρολογιού στις ενημερώσεις λογισμικού και κάνει έλεγχο δεν σου αναφέρει ότι υπάρχει νεώτερη έκδοση;

 

Δοκίμασες να κάνεις ενημέρωση μέσω της εφαρμογής στην ενότητα Ενημέρωση υλικολογισμικού;

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...