Jump to content

Hauwei Watch 3 Pro


theopanatha
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
On 6/2/2022 at 1:22 ΠΜ, efbill said:
On 6/2/2022 at 1:22 ΠΜ, efbill said:

Το ξεκλειδώνεις μια φορά και τέλος. Όσο το φοράς δεν σου ξαναζητάει κωδικό. Αν το βγάλεις τότε θα σου ζητήσει.

Στάλθηκε από το Pixel 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Τελικά γίνεται να πληρώσεις με nfc?


 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Γεια σας

Σκέφτομαι να αγοράσω το Hauwei Watch 3 Pro (αυτό με το τιτάνιο που παίρνει esim) και θα ήθελα την βοήθεια σας.

Υπάρχουν δύο θέματα που θέλω να ξεκαθαρίσω πριν προχωρήσω σε παραγγελία.

  1. Υπάρχει διαθέσιμη εφαρμογή Spotify για το συγκεκριμένο smartwatch; Μπορεί η εφαρμογή αυτή να κατεβάσει μέσω wifι στο ρολόι playlists για μελλοντική χρήση offline; Κάνω αυτή την ερώτηση επειδή θέλω να ακούω μουσική όταν πηγαίνω για jogging χωρίς να χρειάζεται να κουβαλάω μαζί μου τηλέφωνο.
    Για να προλάβω απαντήσεις για το θέμα της μουσικής, γνωρίζω ότι υπάρχουν εφαρμογές για να μετατρέπεις μουσικά αρχεία του Spotify από υπολογιστή ή τάμπλετ για να τα μεταφορτώσεις στη συνέχεια στο ρολόι. Δεν με ενδιαφέρει κάτι τέτοιο. Με ενδιαφέρει να χρησιμοποιώ το Spotify στο ρολόι με τον ίδιο ακριβώς τρόπο που το χρησιμοποιώ στο τηλέφωνο συμπεριλαμβανόμενης της δυνατότητας download ενός playlist.
  2. Τι γίνεται με το NFC και τη δυνατότητα ηλεκτρονικών πληρωμών; Για το Huawei P40 pro+ που έχω είναι πλέον διαθέσιμη η εφαρμογή Curve για ηλεκτρονικές πληρωμές την οποία χρησιμοποιώ και παρεμπιπτόντως είναι πολύ καλή. Είναι διαθέσιμο το Curve για το συγκεκριμένο ρολόι; Το έχει χρησιμοποιήσει κανείς; 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις όποιες απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα από όσο έχω δει στις εφαρμογές δεν υπάρχει το Spotify.Σε κάθε περίπτωση μπορείς να βολευτείς πιθανότατα με φόρτωμα Playlist πολύ εύκολα στο ρολόι μέσω της εφαρμογής Huawei health του κινητού σου.

Όσο αφορά το nfc δεν λειτουργεί το wallet vπου υπάρχει ως εφαρμογή και δεν ξέρω αν θα παίξει ποτέ. Είναι κάτι που με βόλευε και εμένα πολύ.επισης λόγω απόσχιση και της ωhuawei από το playstore δεν ξέρω αν ποτέ θα μπορέσουμε να εγκαταστησουμε το Google pay στο ρολόι 

Link to comment
Share on other sites

On 11/10/2022 at 9:41 ΜΜ, mkirmizis said:

Καλησπέρα από όσο έχω δει στις εφαρμογές δεν υπάρχει το Spotify.Σε κάθε περίπτωση μπορείς να βολευτείς πιθανότατα με φόρτωμα Playlist πολύ εύκολα στο ρολόι μέσω της εφαρμογής Huawei health του κινητού σου.

Όσο αφορά το nfc δεν λειτουργεί το wallet vπου υπάρχει ως εφαρμογή και δεν ξέρω αν θα παίξει ποτέ. Είναι κάτι που με βόλευε και εμένα πολύ.επισης λόγω απόσχιση και της ωhuawei από το playstore δεν ξέρω αν ποτέ θα μπορέσουμε να εγκαταστησουμε το Google pay στο ρολόι 

mkirmizis ευχαριστώ για τις πληροφορίες! Εάν κατάλαβα καλά το Spotify δεν υπάρχει στο τμήμα του AppGallery για ρολόγια. Μήπως υπάρχει στο APK Pure ή κάτι παρόμοιο; Δεν έχω ιδέα εάν υπάρχουν εναλλακτικές πηγές software για τα ρολόγια της Huawei γιατί δεν έχω ρολόι της Huawei. 

Σχετικά με το wallet που υπάρχει σαν εφαρμογή, σε ποια εφαρμογή ακριβώς αναφέρεσαι; Στο P40 pro+ χρησιμοποιώ το Curve που έχω συνδέσει με ελληνικές πιστωτικές κάρτες και δουλεύει ρολόι. Απ' ότι είχα διαβάσει υπήρξε συμφωνία της Huawei με την Curve ειδικά για να γίνουν bypass οι περιορισμοί για τη Huawei. Χωρίς Spotify και Curve δεν βλέπω κανένα λόγο να πάρω το εν λόγω ρολόι όσο κι αν σαν hardware φαίνεται να ξεχωρίζει από τον ανταγωνισμό. Θα μείνω με το ταπεινό Gear S2 της Samsung μέχρι να αλλάξει κάτι. 

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι έχω ένα δαφορετικό πρόβλημα.... ο μόνος λόγος που πήρα το ρολόι είναι η esim...

Μίλησα με cosμοτε και αποφάνθηκαν ότι πρέπει να πάρω μία multisim ώστε να έχω τον ίδιο αριθμό σε κινητό (Huawei mate 40 pro) και στο ρολόι (Huawei watch 3 pro) αλλά από Γερμανό για πιο άμεσα.

Μετά που πήρα το QR ενεργοποίησα την esim μέσω του health app στο κινητό και έλαβα ειδοποίηση και στο ρολόι ότι η esim ενεργοποιήθηκε.

Τώρα αρχίζουν τα δύσκολα... όσο το ρολόι είναι συνδεμένο με Bluetooth στο κινητό όλα καλά... λαμβάνω ειδοποιήσεις, κλήσεις, απαντάω από το ρολόι σε μηνύματα και κλήσεις και στα social... Μόλις κλείσω Wi-Fi και BT στο ρολόι κλήσεις - μηνύματα - internet ΤΕΛΟΣ... πάω στις ρυθμίσεις ψάχνω την esim... No carrier, πηγαίνω στα data βλέπω cosmote APN ΟΝ... προσπαθώ να κάνω κλήση ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΙΚΤΥΟ.... Πάω ξανά στις ρυθμίσεις - δίκτυο κινητής ΚΑΝΕΝΑ ΔΙΚΤΥΟ.....Μπαίνω στο health app και η esim ειναι ενεργοποιημένη,  ΟΚ να πληρώσω τα 5€ το μήνα για την multisim αλλά να δουλεύει αλλιώς ποιο το νόημα....

Αν κάποιος το έχει λειτουργήσει με esim χωρίς να κουβαλάει το τηλέφωνο, μήπως μπορεί να με διαφωτίσει και εμένα, παρακαλώ πολύ.....

Edited by KostasStil
Link to comment
Share on other sites

 

On 13/10/2022 at 7:48 ΠΜ, kardavan said:

mkirmizis ευχαριστώ για τις πληροφορίες! Εάν κατάλαβα καλά το Spotify δεν υπάρχει στο τμήμα του AppGallery για ρολόγια. Μήπως υπάρχει στο APK Pure ή κάτι παρόμοιο; Δεν έχω ιδέα εάν υπάρχουν εναλλακτικές πηγές software για τα ρολόγια της Huawei γιατί δεν έχω ρολόι της Huawei. 

Σχετικά με το wallet που υπάρχει σαν εφαρμογή, σε ποια εφαρμογή ακριβώς αναφέρεσαι; Στο P40 pro+ χρησιμοποιώ το Curve που έχω συνδέσει με ελληνικές πιστωτικές κάρτες και δουλεύει ρολόι. Απ' ότι είχα διαβάσει υπήρξε συμφωνία της Huawei με την Curve ειδικά για να γίνουν bypass οι περιορισμοί για τη Huawei. Χωρίς Spotify και Curve δεν βλέπω κανένα λόγο να πάρω το εν λόγω ρολόι όσο κι αν σαν hardware φαίνεται να ξεχωρίζει από τον ανταγωνισμό. Θα μείνω με το ταπεινό Gear S2 της Samsung μέχρι να αλλάξει κάτι. 

Μπορείς να φορτώσεις σχεδόν τα πάντα από APK PURE, έχω βάλει messenger lite, viber, spotify, web browser (brave, firefox) με επιτυχία... θα χρειαστεί να αλλάξεις τα dpi της οθόνης του ρολογιού για να το βλέπεις σωστά... εμένα στα 200 - 220dpi μπορώ να χειριστώ τα πάντα... σχετικό λινκ https://forum.xda-developers.com/t/world-first-guide-to-install-apk-on-watch-3-series.4316911/

σε περίπτωση που δεν επιτρέπονται τα λινκ στείλε μου pm να σε κατευθύνω

Edited by KostasStil
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια έχω το gt 3 elite πως μπορώ να ενεργοποιήσω τα σύντομα μηνύματα; όταν μου έρχεται στο ρολόι αν το σιρω αριστερά μου βγάζει διαγραφή κ το ίδιο όταν το κάνω από κάτω προς απάνω να το σιρω.  Όσα μηνύματα κ να έστειλα να δω τι παίζει δεν τα κατάφερα.  Καμία ιδέα; 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, challenge143 said:

Παιδιά μια βοήθεια έχω το gt 3 elite πως μπορώ να ενεργοποιήσω τα σύντομα μηνύματα; όταν μου έρχεται στο ρολόι αν το σιρω αριστερά μου βγάζει διαγραφή κ το ίδιο όταν το κάνω από κάτω προς απάνω να το σιρω.  Όσα μηνύματα κ να έστειλα να δω τι παίζει δεν τα κατάφερα.  Καμία ιδέα; 

Δες αυτό μήπως σε βοηθήσει... https://consumer.huawei.com/en/community/details/WATCH-3-Series-How-to-Reply-to-Text-Messages-on-Your-Watch/topicId_164028/ 

Στο watch 3 pro όταν έρχεται ειδοποίηση, κάτω από το μήνυμα έιναι όλα τα preset μηνύματα 

Edited by KostasStil
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση αλλά διαπιστώνω ότι Στο ρολόι δεν έχω το huawei app που γράφει ενώ στο κινητό είναι εγκατεστημένο. Μήπως πρέπει να έχω Κ huawei συσκευή τελικά ενώ με το Samsung δεν παίζει;

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, challenge143 said:

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση αλλά διαπιστώνω ότι Στο ρολόι δεν έχω το huawei app που γράφει ενώ στο κινητό είναι εγκατεστημένο. Μήπως πρέπει να έχω Κ huawei συσκευή τελικά ενώ με το Samsung δεν παίζει;

Για να συνδέσεις ρολόι με κινητό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.huawei.health&hl=el 

To app galery της Huawei εμένα ήταν εγκατεστημένο στο ρολόι και κάνει update από το άλλο app (βλέπε πάνω)

Edited by KostasStil
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, KostasStil said:

Για να συνδέσεις ρολόι με κινητό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.huawei.health&hl=el 

To app galery της Huawei εμένα ήταν εγκατεστημένο στο ρολόι και κάνει update από το άλλο app (βλέπε πάνω)

Ναι τα έχω κάνει αυτά τα έχω στην συσκευή. Ίσως επειδή έχω το s21u Κ δεν συνεργάζεται . Πάντως σε κλήση όντως που το δοκίμασα έχει προεπιλεγμένο μήνυμα να στείλεις.σε ευχαριστώ για το χρόνο σου θα ζήσω Κ έτσι δεν θα σκάσω αφού δεν γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, challenge143 said:

Ναι τα έχω κάνει αυτά τα έχω στην συσκευή. Ίσως επειδή έχω το s21u Κ δεν συνεργάζεται . Πάντως σε κλήση όντως που το δοκίμασα έχει προεπιλεγμένο μήνυμα να στείλεις.σε ευχαριστώ για το χρόνο σου θα ζήσω Κ έτσι δεν θα σκάσω αφού δεν γίνεται.

Να έχεις πάντως στο μυαλό σου ότι watch 3 pro έχει πλήρες λειτουργικό OS ενώ το GT 3 έχει lite έκδοση...

Καλή σου ημέρα

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, KostasStil said:

Να έχεις πάντως στο μυαλό σου ότι watch 3 pro έχει πλήρες λειτουργικό OS ενώ το GT 3 έχει lite έκδοση...

Καλή σου ημέρα

Η αντίστοιχη εφαρμογή για SMS στο playstore είναι η next SMS πρέπει να κάνεις install στο ρολόι από το app gallery και στο κινητό από το playstore. Ελπίζω να βοήθησα 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Είμαι κάτοχος του watch 3 pro και εδώ και 3 ημέρες ξεκίνησαν τα προβλήματα με το πάνω κουμπί. Σήμερα πλέον είναι νεκρό. Το μόνο που δουλεύει είναι η περιστροφή της κορώνας. Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

On 14/10/2022 at 9:30 ΠΜ, KostasStil said:

 

Μπορείς να φορτώσεις σχεδόν τα πάντα από APK PURE, έχω βάλει messenger lite, viber, spotify, web browser (brave, firefox) με επιτυχία... θα χρειαστεί να αλλάξεις τα dpi της οθόνης του ρολογιού για να το βλέπεις σωστά... εμένα στα 200 - 220dpi μπορώ να χειριστώ τα πάντα... σχετικό λινκ https://forum.xda-developers.com/t/world-first-guide-to-install-apk-on-watch-3-series.4316911/

σε περίπτωση που δεν επιτρέπονται τα λινκ στείλε μου pm να σε κατευθύνω

Κώστα ευχαριστώ και πάλι για τις πληροφορίες. Δυστυχώς το link δεν λειτουργεί. Το APK PURE το χρησιμοποιώ για το P40 pro+ που έχω γιατί είναι πιο γρήγορο στις ενημερώσεις από το AppGallery της Huawei. Πολύ βολικό σαν δεύτερη πηγή εφαρμογών. Αυτό με τα 200dpi-220dpi όμως δεν το κατάλαβα. Εννοείς ότι κάνεις την ανάλυση του ρολογιού για όλες τις εφαρμογές 200dpi-220dpi; Αυτό δεν είναι σημαντική υποβάθμιση για μια οθόνη με καλή ανάλυση όπως αυτή; 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδιά αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει. Είχε πάρει ο μικρός το ρολόι μου κ είχε μπει στο υψόμετρο κ χάλασε την βαθμονόμηση κ το καταλάβα όταν έφτασα στην π.ραλλη κ έγραφε μείον 117μ . Κ δονησε. Υπάρχει τρόπος να το κάνω reset την βαθμονόμηση μόνο; Η πρέπει να κάνω αναγκαστικά επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων στο ρολόι; Μια λύση που βρήκα κ βλέπω να συμβαδίζει κ με το Google earth ήταν να πάω θάλασσα μιας κ την έχω κοντά μου κ να το σεταρω έτσι για αρχή. Προτείνετε κάτι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

On 2/11/2022 at 9:48 ΜΜ, challenge143 said:

Παιδιά αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει. Είχε πάρει ο μικρός το ρολόι μου κ είχε μπει στο υψόμετρο κ χάλασε την βαθμονόμηση κ το καταλάβα όταν έφτασα στην π.ραλλη κ έγραφε μείον 117μ . Κ δονησε. Υπάρχει τρόπος να το κάνω reset την βαθμονόμηση μόνο; Η πρέπει να κάνω αναγκαστικά επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων στο ρολόι; Μια λύση που βρήκα κ βλέπω να συμβαδίζει κ με το Google earth ήταν να πάω θάλασσα μιας κ την έχω κοντά μου κ να το σεταρω έτσι για αρχή. Προτείνετε κάτι άλλο;

Edit. Το βρήκα 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μέχρι στιγμής  μόνο με Cosmote λειτουργεί η esim μέσω της υπηρεσίας multisim. Για να την χρησιμοποιήσεις όμως χρειάζεται συμβόλαιο και έχει 5€ επιπλέον κόστος κάθε μήνα. 

Link to comment
Share on other sites

πειδή δεν έχω καμιά εμπειρία με huawei συσκευές και θέλω να αγοράσω κάποιο smartwatch huawei, το κινητό μου είναι xiaomi θέλω να μου πείτε εάν συνεργάζονται χωρίς προβλήματα και εάν στις ειδοποιήσεις στέλνει κανονικά από εφαρμογές όπως Gmail, viber, messenger κλπ 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...