Jump to content

Hauwei Watch 3 Pro


theopanatha
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ο καιρος ανανεωνεται/ενημερωνεται μονο μεσω wifi.
παλια ενημερωνοταν μεσω bluetooth.
Έχω κλειστό το WiFi στο ρολόι και δεν έχω πρόβλημα. Ανανεώνεται κανονικά ο καιρός.

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα παιδιά νέος χρήστης αυτής της ρολογαρας!!
Χρησιμοποιεί κάποιος strava και κατάφερε να συγχρονίσει? 79d8603b9df85a26d359d6701a839478.jpg

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
5 ώρες πριν, scorpio3 said:

Χρησιμοποιεί κάποιος strava και κατάφερε να συγχρονίσει? 

Δες αυτό το video.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δες
το video.
έκανα ακριβώς τα βήματα έχω αγοράσει κ το huawei sync αλλά τίποτα

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Έχει να προτείνει κάποιος κανένα καλό δοκιμασμένο tempered glass για το ρολόι??
Δοκίμασα της hofi που είναι σαν μάσκα και το πέταξα κατευθείαν

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Προστασία οθόνης Flexible glass από την 3mk!!
Φοβερή προστασία κ τελείως καθαρό.... a811590dec87b9e835d1a54fc5040712.jpgb8e7dec9d10999ddfc9ef9704bbd9a6b.jpgd5b71082bc42831f33bd1709643a79dc.jpg

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ακριβως ζαφειρι 

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 2/12/2021 at 10:53 ΜΜ, nektarios73 said:

για οποιον ενδιαφερεται να βαλει e-sim αυτη ειναι η ιστορια μου... 

Πάω σε κατάστημα της cosmote ζητάω e-sim για το smartwatch, μου την δίνουν, πληρώνω 9.90 την ενεργοποιώ στο smartwatch, μου κάνουν μία κλήση εκεί για να δω αν δουλεύει και πραγματικά δούλεψε, όλα καλά μέχρι εδώ. Κοιτάω το κινητό και παρατηρώ ότι δεν έχω δίκτυο, πανικός, μου λέει η υπάλληλος ότι μου έγινε αντικατάσταση διότι δεν μπορώ να έχω μία φυσική sim και μία e-SIM.

Με πίεση 19 και κατακόκκινος τους λέω ακυρώστε την e-SIM και δώστε μου νέα sim για το κινητό, εντάξει μου λένε αλλά θα ενεργοποιηθεί σε 6 ώρες, έτοιμος για εγκεφαλικό εγώ.

Τέλος πάντων το βράδυ στο σπίτι αφού ενεργοποιήθηκε μετά από 6 ώρες η κανονική sim στο κινητό, παίρνω τηλέφωνο την τηλεφωνική εξυπηρέτηση στην cosmote με την κρυφή ελπίδα να ξέρουν κάτι παραπάνω. Τους ρώτησα αν μπορώ να έχω μία φυσική sim και μία e-sim παράλληλα στο smartwatch, μου λένε όχι δεν γίνεται αυτό. Επειδή μετά εμένα κάτι με έτρωγε άρχισα να ψάχνω τα διάφορα προγράμματα της cosmote, μέχρι που ανακάλυψα ένα πρόγραμμα που λέγεται multiSIM.

Παίρνω την την cosmote και τους λέω ότι θέλω το συγκεκριμένο πρόγραμμα, δηλαδή να κρατήσω την φυσική sim στο κινητό μου και παράλληλα ότι θέλω μια e-SIM για το smartwatch μου, μου είπε εντάξει ότι γίνεται αυτό και έκανε τις διαδικασίες για την ενεργοποίηση και αποστολή σε μένα με κούριερ.

Το συμπέρασμα μου είναι ότι: δεν είναι όλοι οι υπάλληλοι στην cosmote ενήμεροι και δεν είναι όλοι το ίδιο ικανοί στην δουλειά τους.

Ελπίζω να βοήθησα.

 

https://www.cosmotesmartliving.gr/ένας-αριθμός-πολλές-συσκευές/

Καλη σου ημέρα συνεχίζει να λειτουργεί καονικά η esim της Cosmote? Αν ναι έχεις αντιμετωπίσει προβλήματα με συμβατότητα, χαμένες κλήσεις κ.λ.π. Ρωτάω γιατί περιμένω απαντηση κι εγώ με τη σειρά μου για ενεργοπίηση multi sim με μία esim και μία sim. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Κι εγώ κάτοχος εδω κι ενα δίμηνο περίπου του gt 3pro . Η μπαταρία με όλα ανοιχτά διαρκεί 5-6 ημέρες (είναι κλειστό το βράδυ).

Πριν ήμουν κάτοχος ενός gt2 στο οποίο είχα μπαταρία πάνω απο 2 εβδομάδες.... 👿

Αγόρασα το νέο smartwatch για το nfc αλλα δεν βλέπω φως.... Ως και η garmin έχει wallet... Έλεος ...

Γνωρίζετε αν θα επιτραπεί σε μελλοντικό update?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Κι εγώ κάτοχος εδω κι ενα δίμηνο περίπου του gt 3pro . Η μπαταρία με όλα ανοιχτά διαρκεί 5-6 ημέρες (είναι κλειστό το βράδυ).
Πριν ήμουν κάτοχος ενός gt2 στο οποίο είχα μπαταρία πάνω απο 2 εβδομάδες....
Αγόρασα το νέο smartwatch για το nfc αλλα δεν βλέπω φως.... Ως και η garmin έχει wallet... Έλεος ...
Γνωρίζετε αν θα επιτραπεί σε μελλοντικό update?
Υπομονή λίγο φίλε μου θα έρθει και curve για ανέπαφες συναλλαγές με μελλοντικό update..... Σήμερα δουλεύει κ το πορτοφόλι για να βάζεις κάρτες με qr

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Κι εγώ κάτοχος εδω κι ενα δίμηνο περίπου του gt 3pro . Η μπαταρία με όλα ανοιχτά διαρκεί 5-6 ημέρες (είναι κλειστό το βράδυ).
Πριν ήμουν κάτοχος ενός gt2 στο οποίο είχα μπαταρία πάνω απο 2 εβδομάδες....
Αγόρασα το νέο smartwatch για το nfc αλλα δεν βλέπω φως.... Ως και η garmin έχει wallet... Έλεος ...
Γνωρίζετε αν θα επιτραπεί σε μελλοντικό update?
Καλησπέρα. Αν αγόρασες το gt 3 δύο πράγματα...
1ον γράφεις σε λάθος θέμα.
2ον η σειρά gt ΔΕΝ έχει nfc.

Στάλθηκε από το FIG-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αν αγόρασες το gt 3 δύο πράγματα...
1ον γράφεις σε λάθος θέμα.
2ον η σειρά gt ΔΕΝ έχει nfc.

Στάλθηκε από το FIG-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Λογικά το μπέρδεψε φίλε το κάνουν πολλοί κ βάζουν το gt

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

On 27/1/2022 at 9:30 ΜΜ, efbill said:

Καλησπέρα. Αν αγόρασες το gt 3 δύο πράγματα...
1ον γράφεις σε λάθος θέμα.
2ον η σειρά gt ΔΕΝ έχει nfc.

Στάλθηκε από το FIG-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ζητώ συγνώμη. Huawei watch 3 pro

On 27/1/2022 at 12:48 ΜΜ, scorpio3 said:
On 27/1/2022 at 12:35 ΜΜ, doc_lin said:
Καλημέρα σας. Κι εγώ κάτοχος εδω κι ενα δίμηνο περίπου του gt 3pro . Η μπαταρία με όλα ανοιχτά διαρκεί 5-6 ημέρες (είναι κλειστό το βράδυ).
Πριν ήμουν κάτοχος ενός gt2 στο οποίο είχα μπαταρία πάνω απο 2 εβδομάδες.... emoji49.png
Αγόρασα το νέο smartwatch για το nfc αλλα δεν βλέπω φως.... Ως και η garmin έχει wallet... Έλεος ...
Γνωρίζετε αν θα επιτραπεί σε μελλοντικό update?

Υπομονή λίγο φίλε μου θα έρθει και curve για ανέπαφες συναλλαγές με μελλοντικό update..... Σήμερα δουλεύει κ το πορτοφόλι για να βάζεις κάρτες με qr

Δουλεύει το πορτοφόλι στο 3?

Link to comment
Share on other sites

ναι δουλεύει φίλε
Καλημέρα.Όταν λες δουλεύει, πληρώνεις με το ρολόι ανέπαφα; Μπορείς να μας πεις την διαδικασία; Ποιο κινητό έχεις; Ποια χώρα έχεις επιλέξει στον λογαριασμό της Huawei;

Στάλθηκε από το Pixel 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, scorpio3 said:
On 31/1/2022 at 8:15 ΜΜ, doc_lin said:
Δουλεύει το πορτοφόλι στο 3?

ναι δουλεύει φίλε

Αν εννοείς ότι μπορείς πια να προσθέσεις κάρτες αφοσίωσης ναι ισχύει...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Όταν λες δουλεύει, πληρώνεις με το ρολόι ανέπαφα; Μπορείς να μας πεις την διαδικασία; Ποιο κινητό έχεις; Ποια χώρα έχεις επιλέξει στον λογαριασμό της Huawei;

Στάλθηκε από το Pixel 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχω το oneplus 7.Αυτή η λειτουργία (πορτοφόλι) δεν είναι για πληρωμές ανέπαφα παρα να προσθέτεις κάρτες με qr code. Έχω βάλει Ελλάδα στον λογαριασμό

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα να γυρισω χωρα Κινα.με αφησε να προχωρησω,αλλα μου ζητησε PIN για να ξεκλειδωνω καθε φορα το ρολοι και δεν προχωρησα.

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα να γυρισω χωρα Κινα.με αφησε να προχωρησω,αλλα μου ζητησε PIN για να ξεκλειδωνω καθε φορα το ρολοι και δεν προχωρησα.
Το ξεκλειδώνεις μια φορά και τέλος. Όσο το φοράς δεν σου ξαναζητάει κωδικό. Αν το βγάλεις τότε θα σου ζητήσει.

Στάλθηκε από το Pixel 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι, έχω μια ερώτηση και αν γνωρίζει κάποιος ας απαντήσει.
Έχω το watch 3 και ήθελα να μάθω το εξής, όταν έχω συνδεμένα τα ασύρματα ακουστικά Huawei free bubs 4i δεν μπορώ να μιλήσω όταν με καλέσουν ή όταν καλέσω εγώ, για να καταφέρω να μιλήσω πρέπει να κλείσω το Bluetooth στο ρολόι για να έρθει ο ήχος στα ακουστικά, ξέρει κάποιος τι πρέπει να κάνω για να μεταφέρεται αυτόματα στα ακουστικά χωρίς να χρειάζεται να κλείνω το Bluetooth του ρολογιού;
Ευχαριστώ και συγνώμη για την ερώτηση....


Στάλθηκε από το Huawei P40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, duc said:

Καλησπέρα φίλοι, έχω μια ερώτηση και αν γνωρίζει κάποιος ας απαντήσει.
Έχω το watch 3 και ήθελα να μάθω το εξής, όταν έχω συνδεμένα τα ασύρματα ακουστικά Huawei free bubs 4i δεν μπορώ να μιλήσω όταν με καλέσουν ή όταν καλέσω εγώ, για να καταφέρω να μιλήσω πρέπει να κλείσω το Bluetooth στο ρολόι για να έρθει ο ήχος στα ακουστικά, ξέρει κάποιος τι πρέπει να κάνω για να μεταφέρεται αυτόματα στα ακουστικά χωρίς να χρειάζεται να κλείνω το Bluetooth του ρολογιού;
Ευχαριστώ και συγνώμη για την ερώτηση....


Στάλθηκε από το Huawei P40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

εχω παρόμοιο πρόβλημα στο αυτοκίνητο. όταν εχω συνδεδεμενο το 3pro και καλεσω καποιον ερχεται ο ηχος στο κινητο κι οχι στο αυτοκινητο, Όταν με καλουν δεν συμβαινει κατι τετοιο. Μπορει καποιος να δωσει μια λυση?

Link to comment
Share on other sites

εχω παρόμοιο πρόβλημα στο αυτοκίνητο. όταν εχω συνδεδεμενο το 3pro και καλεσω καποιον ερχεται ο ηχος στο κινητο κι οχι στο αυτοκινητο, Όταν με καλουν δεν συμβαινει κατι τετοιο. Μπορει καποιος να δωσει μια λυση?
Εν τω μεταξύ παρέλειψα να πω ότι το κινητό που είναι συνδεμένα αυτά είναι το Realme 7 pro, δεν ξέρω αν παίζει ρόλο που δεν είναι σε Huawei κινητό.

Στάλθηκε από το Huawei P40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, duc said:

Εν τω μεταξύ παρέλειψα να πω ότι το κινητό που είναι συνδεμένα αυτά είναι το Realme 7 pro, δεν ξέρω αν παίζει ρόλο που δεν είναι σε Huawei κινητό.

Στάλθηκε από το Huawei P40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

το δικο μου ειναι samsung s21 ultra

Link to comment
Share on other sites

On 8/2/2022 at 6:17 ΜΜ, doc_lin said:

εχω παρόμοιο πρόβλημα στο αυτοκίνητο. όταν εχω συνδεδεμενο το 3pro και καλεσω καποιον ερχεται ο ηχος στο κινητο κι οχι στο αυτοκινητο, Όταν με καλουν δεν συμβαινει κατι τετοιο. Μπορει καποιος να δωσει μια λυση?

Ακριβώς το ίδιο θέμα υπάρχει και στο Huawei watch gt2..  Μπήκα στα θέματα να δω αν υπάρχει και στα νεώτερα μοντέλα γιατί σκεφτόμουν να αναβαθμισω στο 3 εφόσον το έχουν διορθώσει. Μάλλον το θέμα είναι της εφαρμογής Huawei health, σε συνεργασία με μη Huawei κινητα. Ενδεικτικά σε ξένο φόρουμ κάποιος έγραψε ότι η Samsung εξετασε το πρόβλημα και απεφάνθη ότι φταίει η εφαρμογή που κάνει συνεχώς αίτημα για αλλαγή της διαδρομής της κλησης. Μου φαίνεται αδιανόητο να μην το έχουν διορθώσει ακόμα... Διαβάστε την προτελευταία σελίδα στο γενικό θέμα wearables και την ερώτηση που έκανα στο φίλο που άνοιξε το θέμα Huawei watch 3. Εν ολίγοις, σε εμένα έφτιαξε η συμπεριφορά στο αυτοκίνητο, και μόνο σε αυτή γιατί με τα ακουστικά υπάρχει ακομα θέμα, όταν έβαλα την εφαρμογή από το play store. Δηλαδή την παλιά Huawei health 10. Δεν ξέρω βέβαια αν υποστηρίζονται τα δικά σας νεώτερα ρολόγια. Το παραλογο είναι ότι μέχρι και πριν από μερικούς μηνες, με την προηγούμενη συσκευή μου, δούλευαν όλα τέλεια.

Motorola RAZR XT910 -> Nokia Lumia 820 -> Oneplus One -> LG G7 -> Oneplus 8T

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Hauwei Watch 3 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...