Jump to content

Hauwei Watch 3 Pro


theopanatha
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νέος κάτοχος και έχω μια απορία όταν μπαίνει η οθόνη aod μετά από λίγο η ώρα μένει στάσιμη π.χ κολλάει στο 15:22.Αναγκαζομαι να "ξυπνησω" το ρολόι για να συνεχίσει η σωστή ώρα. Έχετε κάποια ιδέα τι μπορεί να φταίει? Edit : Το πρόβλημα βρέθηκε αλλά δεν ξέρω αν είναι έτσι από το ρολόι η υπάρχει λύση. Όταν έρχονται οι ειδοποιήσεις τότε σταματάει κ η ώρα στην aod Όταν απενεργοποιώ τις ειδοποιήσεις τότε η aod δουλεύει κανονικά. Το έχει προσέξει κάποιος άλλος?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή δύναμη με τον καύσωνα,

Με ενδιέφερε πάρα πολυ το Huawei Watch 3 pro Elite (ειδικά), αλλά ρε παιδιά δεν μπορούσα να αποδεχτώ αυτό το αριθμητικό bezel με τίποτα!

Τώρα διαπίστωσα και κάτι (για εμένα) πιο ενιοχλητικό, αν προσέξετε οι αριθμοί 10, 12, 14 και 16 έχουν ανάποδο προσανατολισμό σε σχέση με τους άλλους (και καλά προφανώς για να διαβάζονται ευκολότερα όταν το φοράς). Το σημείο που χτυπάει πιο πολύ είναι το 16 με το 18!!

Για πείτε τη γνώμη σας, μόνο εγώ είμαι τόσο ψείρας;

 

ΥΓ. Μετά από ψάξιμο, διαπίστωσα ότι η εταιρεία ακολουθεί αυτή την τακτική σε όσα από τα ρολόγια της έχει αριθμητικό bezel... :down::down:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα στην παρέα. 

Κάτοχος του 3 pro.

Έχει δοκιμάσει κάποιος eSim, αν ναι, ποιας εταιρείας? 

Σε ερώτηση που έκανα ανα στον Γερμανό και Huawei, απάντηση δεν έχω πάρει! 

Panasonic G500/G600 - Siemens S25/SL45/SX1 - Nokia N95 - HTC HD - HTC HD2 - HTC SENSATION -Samsung V200/Omnia I / GALAXY S3 _ S5 / NOTE 3/ Huawei P8 _ Mate8 _Mate 10 pro _ P30 pro _ Mate 30 pro ....
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
11 hours ago, tini78vj said:

Έχει δοκιμάσει κάποιος eSim, αν ναι, ποιας εταιρείας? 

Στην Ελλάδα δυστυχώς (ακόμα τουλάχιστον) δεν έχεις και άλλη επιλογή εκτός της Cosmote.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ομάδα! Με την τελευταία αναβάθμιση έβγαλε σαν επιλογή το ψηφιακό πορτοφόλι το έχει φτιάξει κανείς; 

Link to comment
Share on other sites

Δεν υποστηρίζετε στην χώρα μας.

Το λέει στην εφαρμογη Υγεία

Panasonic G500/G600 - Siemens S25/SL45/SX1 - Nokia N95 - HTC HD - HTC HD2 - HTC SENSATION -Samsung V200/Omnia I / GALAXY S3 _ S5 / NOTE 3/ Huawei P8 _ Mate8 _Mate 10 pro _ P30 pro _ Mate 30 pro ....
Link to comment
Share on other sites

On 25/8/2021 at 12:07 ΜΜ, athanaso77 said:

Στην Ελλάδα δυστυχώς (ακόμα τουλάχιστον) δεν έχεις και άλλη επιλογή εκτός της Cosmote.

Έκανα τελικά αίτηση στην Cosmote για διπλή κάρτα στον ίδιο αριθμό.

Δευτέρα θα τη έχω, για να δούμε τι ψάρια θα πιάσουμε, γιατί από τηλεφώνου δεν έβγαλα άκρη.

Panasonic G500/G600 - Siemens S25/SL45/SX1 - Nokia N95 - HTC HD - HTC HD2 - HTC SENSATION -Samsung V200/Omnia I / GALAXY S3 _ S5 / NOTE 3/ Huawei P8 _ Mate8 _Mate 10 pro _ P30 pro _ Mate 30 pro ....
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 hour ago, tini78vj said:

Έκανα τελικά αίτηση στην Cosmote για διπλή κάρτα στον ίδιο αριθμό.

Δευτέρα θα τη έχω, για να δούμε τι ψάρια θα πιάσουμε, γιατί από τηλεφώνου δεν έβγαλα άκρη.

Διπλή εννοείς… μια φυσική sim και μια e-sim με τον ίδιο αριθμό;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, athanaso77 said:

Διπλή εννοείς… μια φυσική sim και μια e-sim με τον ίδιο αριθμό;

Ακριβώς, δεν υπάρχει άλλη λύση. 

Έτσι είναι και ο μόνος τρόπος για να έχω στο ρολόι τα data και τα λεπτά ομιλίας του προγράμματος. 

Panasonic G500/G600 - Siemens S25/SL45/SX1 - Nokia N95 - HTC HD - HTC HD2 - HTC SENSATION -Samsung V200/Omnia I / GALAXY S3 _ S5 / NOTE 3/ Huawei P8 _ Mate8 _Mate 10 pro _ P30 pro _ Mate 30 pro ....
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
On 29/8/2021 at 1:37 ΜΜ, theopanatha13 said:

Ξέρετε αν το ρολόι θα μετράει αρτηριακή πίεση και θα κάνει ΗΚΓ  στο άμεσο μέλλον με κάποια αναβάθμιση?

Δύσκολο μιας και είναι θέμα σένσορα και όχι μόνο software.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι για όσους ενδιαφέρονται. 

Η υπηρεσία που ήθελα παρέχεται αυτή τη στιγμή μόνο από την Cosmote (τυχερός μέχρι εδώ). 

Την ονομάζει MultiSim, προσθέτω το link

https://www.cosmotesmartliving.gr/ένας-αριθμός-πολλές-συσκευές/

Η ατυχία μου είναι ότι είμαι σε αναμονή για ενεργοποίησή της από τα κεντρικά και αποστολή και το χειρότερο, σε καταστήματα Cosmote και Γερμανός (12 μετρημένα!!!! σε Πειραιά και Αθήνα κέντρο) δεν την γνωρίζουν ΚΑΝ σαν υπηρεσία. 

Μάλιστα, στο κατάστημα Cosmote στον Πειραιά ήταν πέραν από άσχετη/οι και αγενέστατη/οι η/οι υπάλληλοι. 

Αυτή την ώρα για να δοκιμάσω έχω βάλει μια απλή eSim με άλλο αριθμό και δουλεύουν όλα ρολόι. 

Panasonic G500/G600 - Siemens S25/SL45/SX1 - Nokia N95 - HTC HD - HTC HD2 - HTC SENSATION -Samsung V200/Omnia I / GALAXY S3 _ S5 / NOTE 3/ Huawei P8 _ Mate8 _Mate 10 pro _ P30 pro _ Mate 30 pro ....
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα ομάδα! Πόσο σας κρατάει η μπαταρία; εμένα με όλα σχεδόν ανοιχτά εκτός από wifi nfc κ GPS με το ζόρι να βγάλει 4 ημέρες. 

Link to comment
Share on other sites

Εκεί περίπου μου κραταει και έμενα.

 

Panasonic G500/G600 - Siemens S25/SL45/SX1 - Nokia N95 - HTC HD - HTC HD2 - HTC SENSATION -Samsung V200/Omnia I / GALAXY S3 _ S5 / NOTE 3/ Huawei P8 _ Mate8 _Mate 10 pro _ P30 pro _ Mate 30 pro ....
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!Έχετε υπόψιν τίποτα για χρήση nfc ώστε να καταχωρούμε τραπεζική κάρτα?Δηλαδή να πληρώνω με το ρολόι ανέπαφα?

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 5/9/2021 at 12:48 ΜΜ, tini78vj said:

Επανέρχομαι για όσους ενδιαφέρονται. 

Η υπηρεσία που ήθελα παρέχεται αυτή τη στιγμή μόνο από την Cosmote (τυχερός μέχρι εδώ). 

Την ονομάζει MultiSim, προσθέτω το link

https://www.cosmotesmartliving.gr/ένας-αριθμός-πολλές-συσκευές/

Η ατυχία μου είναι ότι είμαι σε αναμονή για ενεργοποίησή της από τα κεντρικά και αποστολή και το χειρότερο, σε καταστήματα Cosmote και Γερμανός (12 μετρημένα!!!! σε Πειραιά και Αθήνα κέντρο) δεν την γνωρίζουν ΚΑΝ σαν υπηρεσία. 

Μάλιστα, στο κατάστημα Cosmote στον Πειραιά ήταν πέραν από άσχετη/οι και αγενέστατη/οι η/οι υπάλληλοι. 

Αυτή την ώρα για να δοκιμάσω έχω βάλει μια απλή eSim με άλλο αριθμό και δουλεύουν όλα ρολόι. 

καλησπερα,

καταφερες κατι με την MultiSim; μπορεσες να βαλεις μια φυσικη sim και μια e-sim με τον ιδιο αριθμο;

Nektarios
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ήρθε η 197 για όποιον ενδιαφέρεται. Αν και είμαστε λίγοι :)

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

για οποιον ενδιαφερεται να βαλει e-sim αυτη ειναι η ιστορια μου... 

Πάω σε κατάστημα της cosmote ζητάω e-sim για το smartwatch, μου την δίνουν, πληρώνω 9.90 την ενεργοποιώ στο smartwatch, μου κάνουν μία κλήση εκεί για να δω αν δουλεύει και πραγματικά δούλεψε, όλα καλά μέχρι εδώ. Κοιτάω το κινητό και παρατηρώ ότι δεν έχω δίκτυο, πανικός, μου λέει η υπάλληλος ότι μου έγινε αντικατάσταση διότι δεν μπορώ να έχω μία φυσική sim και μία e-SIM.

Με πίεση 19 και κατακόκκινος τους λέω ακυρώστε την e-SIM και δώστε μου νέα sim για το κινητό, εντάξει μου λένε αλλά θα ενεργοποιηθεί σε 6 ώρες, έτοιμος για εγκεφαλικό εγώ.

Τέλος πάντων το βράδυ στο σπίτι αφού ενεργοποιήθηκε μετά από 6 ώρες η κανονική sim στο κινητό, παίρνω τηλέφωνο την τηλεφωνική εξυπηρέτηση στην cosmote με την κρυφή ελπίδα να ξέρουν κάτι παραπάνω. Τους ρώτησα αν μπορώ να έχω μία φυσική sim και μία e-sim παράλληλα στο smartwatch, μου λένε όχι δεν γίνεται αυτό. Επειδή μετά εμένα κάτι με έτρωγε άρχισα να ψάχνω τα διάφορα προγράμματα της cosmote, μέχρι που ανακάλυψα ένα πρόγραμμα που λέγεται multiSIM.

Παίρνω την την cosmote και τους λέω ότι θέλω το συγκεκριμένο πρόγραμμα, δηλαδή να κρατήσω την φυσική sim στο κινητό μου και παράλληλα ότι θέλω μια e-SIM για το smartwatch μου, μου είπε εντάξει ότι γίνεται αυτό και έκανε τις διαδικασίες για την ενεργοποίηση και αποστολή σε μένα με κούριερ.

Το συμπέρασμα μου είναι ότι: δεν είναι όλοι οι υπάλληλοι στην cosmote ενήμεροι και δεν είναι όλοι το ίδιο ικανοί στην δουλειά τους.

Ελπίζω να βοήθησα.

 

https://www.cosmotesmartliving.gr/ένας-αριθμός-πολλές-συσκευές/

Nektarios
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Silky21 said:

με 10 ευρω αυτο?εφαπαξ?

και τι σου ηρθε με κουριερ? ενα qr code που σκαναρεις?

Εφάπαξ ναι.

Ο φάκελος έχει το qr code.

Nektarios
Link to comment
Share on other sites

Εφάπαξ ναι.
Ο φάκελος έχει το qr code.
Καλημέρα. "Για να αξιοποιήσεις την υπηρεσία MultiSIM, θα πρέπει να είσαι συνδρομητής Cosmote με κάποιο συμβατό πρόγραμμα συμβολαίου". Μπορείς να μου πεις σε ποιο πρόγραμμα είσαι εσύ; Ή αν ξέρεις ποια είναι τα συμβατά προγράμματα. Ευχαριστώ.

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 5/12/2021 at 12:59 ΠΜ, efbill said:

Καλημέρα. "Για να αξιοποιήσεις την υπηρεσία MultiSIM, θα πρέπει να είσαι συνδρομητής Cosmote με κάποιο συμβατό πρόγραμμα συμβολαίου". Μπορείς να μου πεις σε ποιο πρόγραμμα είσαι εσύ; Ή αν ξέρεις ποια είναι τα συμβατά προγράμματα. Ευχαριστώ.

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

απλο προγραμμα συμβολαιου εχω

Nektarios
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • The title was changed to Hauwei Watch 3 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...