Jump to content

Nokia XR20 5G


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

https://www.youtube.com/watch?v=HX6uojSRG4s

νέο βίντεο από την ταινία "no time to die"

Edited by nikosxeng3

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites


νέο βίντεο από την ταινία "no time to die"
Πραγματικά αστείο.hi tech ναυαρχίδα θα πρεπε να έχουν στη ταινία και οχι ένα κινητό με snap 480...
Ελπίζω τουλάχιστον η ταινία να ναι καλή.

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 hour ago, ταξιδιωτης22 said:

Πραγματικά αστείο.hi tech ναυαρχίδα θα πρεπε να έχουν στη ταινία και οχι ένα κινητό με snap 480...
Ελπίζω τουλάχιστον η ταινία να ναι καλή.

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Η Nokia πληρώνει για τη διαφήμιση και αυτό είχε να τους δώσει… τι άλλο να κάνουν εκεί στη ταινία;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιά ταινία βλέπουν τι συσκευή έχει ο πρωταγωνιστής; Κι ο Will Smith σε μια ταινία του τότε κρατούσε το Lumia 1020. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
On 16/9/2021 at 11:36 ΜΜ, ταξιδιωτης22 said:

Πραγματικά αστείο.hi tech ναυαρχίδα θα πρεπε να έχουν στη ταινία και οχι ένα κινητό με snap 480...
Ελπίζω τουλάχιστον η ταινία να ναι καλή.

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Καλημέρα. Καμιά φορά τα φαινόμενα απατουν....επειδή δουλεύω εδώ και ημέρες ένα XR20 έχω να σου πω ότι είναι τηλεφωναρα. Ο 480 στην πράξη αποδεικνύεται πολύ καλύτερος του αναμενόμενου μαζι με 6GB RAM. Πέραν της CPU λοιπόν, που είναι μια χαρά, η συσκευή είναι πλήρης από κάθε άποψη και προσφέρει χαρακτηριστικά που δεν βρίσκεις μαζί σε μια συσκευή εύκολα: αδιάβροχο/σκληρή χρήση, πραγματικά στέρεο ηχεία πολύ δυνατά και ποιοτικά, ασύρματη φόρτιση 15 W , κουμπί sos προγραμματιζόμενο με δύο  διαφορετικούς τρόπους (εξαιρετικά χρήσιμο), δυο led flash (το κάθε νέα με διπλά led) που στην λειτουργία φακού είναι απίστευτα δυνατά, πολύ καλές κάμερες, λειτουργία οθόνης με γάντια, ραδιόφωνο fm.

Το πακέτο είναι πλήρες. Και ο 480 μαζί με τα 6GB RAM και το καθαρό Android, που παρεμπιπτόντως πλέον η HMD. έχει παραμετροποιησει πολύ καλά, προσφέρουν πολύ καλή εμπειρία χρήσης. Επίσης μην ξεχνάμε ότι προσφέρεται με 3 χρόνια αναβαθμίσεων λειτουργικού και 4 χρόνια αναβαθμίσεων ασφαλείας. Στα γράφω εγώ που τα τελευταία 4 χρόνια έχω γυρίσει σε iPhone. Το XR20 όμως μου έχει αφήσει τις καλύτερες των εντυπώσεων. 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, asikis said:

Καλημέρα. Καμιά φορά τα φαινόμενα απατουν....επειδή δουλεύω εδώ και ημέρες ένα XR20 έχω να σου πω ότι είναι τηλεφωναρα. Ο 480 στην πράξη αποδεικνύεται πολύ καλύτερος του αναμενόμενου μαζι με 6GB RAM. Πέραν της CPU λοιπόν, που είναι μια χαρά, η συσκευή είναι πλήρης από κάθε άποψη και προσφέρει χαρακτηριστικά που δεν βρίσκεις μαζί σε μια συσκευή εύκολα: αδιάβροχο/σκληρή χρήση, πραγματικά στέρεο ηχεία πολύ δυνατά και ποιοτικά, ασύρματη φόρτιση 15 W , κουμπί sos προγραμματιζόμενο με δύο  διαφορετικούς τρόπους (εξαιρετικά χρήσιμο), δυο led flash (το κάθε νέα με διπλά led) που στην λειτουργία φακού είναι απίστευτα δυνατά, πολύ καλές κάμερες, λειτουργία οθόνης με γάντια, ραδιόφωνο fm.

Το πακέτο είναι πλήρες. Και ο 480 μαζί με τα 6GB RAM και το καθαρό Android, που παρεμπιπτόντως πλέον η HMD. έχει παραμετροποιησει πολύ καλά, προσφέρουν πολύ καλή εμπειρία χρήσης. Επίσης μην ξεχνάμε ότι προσφέρεται με 3 χρόνια αναβαθμίσεων λειτουργικού και 4 χρόνια αναβαθμίσεων ασφαλείας. Στα γράφω εγώ που τα τελευταία 4 χρόνια έχω γυρίσει σε iPhone. Το XR20 όμως μου έχει αφήσει τις καλύτερες των εντυπώσεων. 

Εδώ πάντως λέει 18W. Στα 15W είναι η ασύρματη φόρτιση. Αν και θα προτιμούσα να είχε 33W. 

https://www.gsmarena.com/nokia_xr20-11013.php

Πόσο σου βγήκε η έκδοση 6/128; 

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, evris2013 said:

Εδώ πάντως λέει 18W. Στα 15W είναι η ασύρματη φόρτιση. Αν και θα προτιμούσα να είχε 33W. 

https://www.gsmarena.com/nokia_xr20-11013.php

Πόσο σου βγήκε η έκδοση 6/128; 

Μα αυτο εγραψα οτι εχει ασυρματη 15W οταν τα περισσοτερα Mid-rage ειναι στα 5 ή 10 W.

Ειναι εταιρικο δωρο. Εχω μεινιε πολυ ευχαριστημενος. 

Απο εβδομαδα θα εχω ενα ακομα 6/128. Αν δεν το κρατησει η γυναικα μου θα το βαλω αγγελια.

Η συσκευη, μετα απο χρονια, θυμιζει παλια ΝΟΚΙΑ απο Symbian εποχης με την ενωοια του ολοκληρωμενου SW και τοων δικων της πινελιων στο Android One.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, asikis said:

Μα αυτο εγραψα οτι εχει ασυρματη 15W οταν τα περισσοτερα Mid-rage ειναι στα 5 ή 10 W.

Ειναι εταιρικο δωρο. Εχω μεινιε πολυ ευχαριστημενος. 

Απο εβδομαδα θα εχω ενα ακομα 6/128. Αν δεν το κρατησει η γυναικα μου θα το βαλω αγγελια.

Η συσκευη, μετα απο χρονια, θυμιζει παλια ΝΟΚΙΑ απο Symbian εποχης με την ενωοια του ολοκληρωμενου SW και τοων δικων της πινελιων στο Android One.

Συγνώμη δεν το πρόσεξα. 

Ποσο σε βγήκε η 6/128 έκδοση δεν μας είπες. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, evris2013 said:

Συγνώμη δεν το πρόσεξα. 

Ποσο σε βγήκε η 6/128 έκδοση δεν μας είπες. 

Βρε συ ειπα οτι ειναι εταιρικο δωρο. Και περιμενω ενα ακομα. Αν δεν το κρατησω για την γυναικα μου, θα το βαλω αγγελια οπως θα ερθει σφραγισμενο.

Link to comment
Share on other sites

Aπό καμερα στις νυκτερινες φωτο με την δικη του εφαρμογη  πως τα παει ;  Με Gcam καλυτερα ;

Απο 5G υποστηρίζεται στο δίκτυο σου ;

Edited by mkaras
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, mkaras said:

Aπό καμερα στις νυκτερινες φωτο με την δικη του εφαρμογη  πως τα παει ;  Με Gcam καλυτερα ;

Απο 5G υποστηρίζεται στο δίκτυο σου ;

Το 5G σε όλα τα Nokia είναι για παντού όπως στο 8.3 5G, απ' ότι ξέρω. 

@asikis συγνώμη και πάλι. Δεν το πρόσεξα! 😳

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, mkaras said:

Aπό καμερα στις νυκτερινες φωτο με την δικη του εφαρμογη  πως τα παει ;  Με Gcam καλυτερα ;

Απο 5G υποστηρίζεται στο δίκτυο σου ;

Εχω κανονικα 5G με Cosmote καρτα. Καμερα την νυχτα δεν την εχω πολυδοκιμασει να ειμαι ειλικρινης. Ουτε GCam. Γενικα η καμερα του βγαζει μια χαρα φωτογραφιες, οταν τις βλεπω και στον υπολογιστη ειναι εξισου καλες.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα η συζυγος δεν πειστηκε να κρατησει το δευτερο XR20, το οποιο παραλαμβανω αυριο. Οποτε μπηκε ηδη αγγελια εδω:

https://www.insomnia.gr/classifieds/item/1858052-nokia-xr20-6128-σφραγισμενο-με-εξτρα/

 

Οποιος ενδιαφερεται με ενημερωνει.

 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, evris2013 said:

Εντυπωσιακή σε εμφάνιση πάντως!!! 

Πραγματικα ειναι πολυ ομορφη συσκευη, Μεγαλη μεν αλλα πολυ ομορφη. Βεβαια το μεγεθος ειναι σχετικο γιατι σε ενα 6,4-6,5 ιντσες smartphone που βαζεις θηκη τελικα γινεται ακριβως σαν το XR20. Το οποιο στην ουσια δεν χρειαζεται θηκη. Πραγματικα, οπως ειπα και νωριτερα, μια συσκευη που φωναζει ΝΟΚΙΑ απο καθε αποψη.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδια για οποιον ενδιαφερεται ας δει εδω:

https://myphone.gr/forum/classifieds/item/104-300-efro-nokia-xr20-5g-6128-sfraghismeno-me-ekstra-300-efro/

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 21/10/2021 at 3:36 ΜΜ, asikis said:

Εχω κανονικα 5G με Cosmote καρτα. Καμερα την νυχτα δεν την εχω πολυδοκιμασει να ειμαι ειλικρινης. Ουτε GCam. Γενικα η καμερα του βγαζει μια χαρα φωτογραφιες, οταν τις βλεπω και στον υπολογιστη ειναι εξισου καλες.

Έχεις 5G και VOLTE με το XR20 με Cosmote; Ρωτάω γιατί δεν υπάρχει στην λίστα της Cosmote. Αν υποστηρίζει 5G και VOLTE λέω να το πάρω. Χωρίς VOLTE δεν μπορώ χωρίς 5G δεν θα είχα θέμα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, CPR said:

Έχεις 5G και VOLTE με το XR20 με Cosmote; Ρωτάω γιατί δεν υπάρχει στην λίστα της Cosmote. Αν υποστηρίζει 5G και VOLTE λέω να το πάρω. Χωρίς VOLTE δεν μπορώ χωρίς 5G δεν θα είχα θέμα.

Τελικα δεν ειχα VoLTE Και VoWiFi. Για αυτο το λογο το εδωσα και εγω.....

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να το φέρει ο Γερμανός τότε γιατί μόνο έτσι θα έχει αυτές τις λειτουργίες ενεργοποιημένες. Οπότε δεν είχες ούτε 5G.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, CPR said:

Μακάρι να το φέρει ο Γερμανός τότε γιατί μόνο έτσι θα έχει αυτές τις λειτουργίες ενεργοποιημένες. Οπότε δεν είχες ούτε 5G.

Η πρώτη συσκευή που δούλεψα, δανεική, ήταν πειραγμένη και είχε 5g.  Όταν ομως πήρα  την δικη μου που ήταν συσκευη με κανονικό sw τελικα δεν είχα ούτε 5G. Από ότι έμαθα από φίλο που είναι στην Nokia HMD δεν θα έρθει Ελλάδα….κρίμα γιατί είναι πολύ πλήρης συσκευή 

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ο Γερμανός φέρνει μόνο τις πολύ φτηνές Nokia συσκευές. Όντως είναι πολύ κρίμα γιατί η συγκεκριμένη είναι πάρα πολύ καλή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...