Jump to content

Nokia XR20 5G


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

H ανθεκτική έκδοση του Χ20 ανακοινώθηκε με Gorilla Glass Victus, πληρεί τις προδιαγραφές IP68 και MIL-STD-810H.

Υποστηρίζει OZO audio, ενώ έχει στέρεο ηχεία με δυνατά ηχεία (96dB αναφέρει η εταιρεία). Διαθέτει οθόνη υψηλής φωτεινότητας 550 nit. Τέλος υποστηρίζει ασύρματη φόρτιση.

 

 

Πλήρεις προδιαγραφές: https://www.gsmarena.com/nokia_xr20-11013.php

 

Η επίσημη ιστοσελίδα: https://www.nokia.com/phones/el_gr/nokia-xr-20?sku=VMA750E9DE1CN0

 

Δωρεάν αντικατάσταση οθόνης το πρώτο έτος.

Edited by nikosxeng3

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

500 ευρώ το 4GB RAM + 64GB στην Γερμανία.

 

Υποστηρίζει ενσύρματη γρήγορη φόρτιση (Quick Charge 4.0) 18W και ασύρματη φόρτιση ως 15W.

 

Το Nokia XR20 5G σε μαύρο χρώμα με 4GB RAM + 64GB θα είναι διαθέσιμο στην Ελλάδα τέλη Αυγούστου στα 569 ευρώ περίπου.

Edited by nikosxeng3

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα επρεπε να ανέβει στην κεντρική σελίδα το θέμα; Είναι ενδιαφέρον κινητό.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα επρεπε να ανέβει στην κεντρική σελίδα το θέμα; Είναι ενδιαφέρον κινητό.

Ανέβηκε αλλά πήγε στη δεύτερη σελίδα λόγο ελάχιστου ενδιαφέροντος.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=490562

Εκτός κι αν το είπες κοροϊδευτικά....

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ανέβηκε αλλά πήγε στη δεύτερη σελίδα λόγο ελάχιστου ενδιαφέροντος.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=490562

Εκτός κι αν το είπες κοροϊδευτικά....

 

A, είχε ανέβει; Sorry τότε!

όχι δεν το είπα κοροϊδευτικά.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς οι συσκευές της Nokia άρχισαν να γίνονται... αόρατες. Ούτε επί Microsoft δεν ήταν τόσο τραγικά.

Άρχισε δυναμικά η HMD τη πρώτη με δεύτερη χρονιά και μετά χάθηκε... :(

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 23/8/2021 at 10:28 ΜΜ, mkaras said:

Δεν υπάρχει επισημα στην Ελλάδα ,ότι φέρουν μονο οι αλυσίδες και τα καταστήματα Σκρουτζ.

Έχω δει και στο Κωτσόβολο Nokia συσκευές. Τις φέρνουν κανονικά. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, mkaras said:

Δικη τους εισαγωγη ,ευρωπαικη εγγυηση

Τι θες να πεις, ότι μόνο ο Κωτσόβολος τα φέρνει;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, στο site της Nokia έχει και ελληνική γλώσσα, και υποστήριξη, από ότι βλέπω, που μπορούν να πάρουν κάποια χαλασμένη συσκευή για επισκευή. Αυτό νομίζω παίζει ρόλο. 

Link to comment
Share on other sites

Αντιπροσωπεια δεν έχει ,οχι υποστηριξη ,που σε παραπέμπουν στο κατάστημα που το πήρες ,ειτε στην Ts solutions .

Link to comment
Share on other sites

Το ζητούμενο είναι αν έχει υποστήριξη, και είναι σαφές πως έχει.

By the way, ο όρος αντιπροσωπεία έτσι όπως έχει επικρατήσει, δεν είναι απόλυτα σωστός. Από ότι θυμάμαι, αντιπρόσωπος είναι κάποιος που λειτουργεί για λογαριασμό της μαμά εταιρείας σε άλλη χώρα, αλλά οι πωλήσεις είναι από την μαμά. Τα τιμολόγια δηλαδή κόβονται στη χώρα προέλευσης. Αυτό που λογαριάζουμε εμείς σαν αντιπροσωπεία, είναι ο τοπικός διανομέας. Που αγοράζει από την μαμά εταιρεία και μεταπωλεί στην άλλη χώρα.

Και τίποτα από τα 2 να μην υπάρχει στην περίπτωση αυτή, εφόσον η μητρική εταιρεία είναι συμβεβλημένη με τοπικό επισκευαστή, υποστήριξη υπάρχει. Και έχω εμπειρία ο ίδιος, καθώς με Nokia που αγόρασα από ελληνική αλυσίδα και είχε πρόβλημα, μια χαρά πήγε στο σέρβις και μου άλλαξαν οθόνη και πλακέτα. Το αντίθετο από αυτό θα ήταν να μην υπάρχει τίποτα στη χώρα μας, και να πρέπει να πάει έξω.

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο αυτό ακριβώς 

Ήθελα καιρό να το γράψω γιατί υπάρχει σύγχυση του τι σημαίνει αντιπροσωπεία. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Να αναφερθεί ότι όπως διαβάζω έχει ραδιόφωνο.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Eιναι σημαντικο το ραδιόφωνο  ,γιατί σε 5G το έχουν καταργήσει οι περισσότερες εταιρίες .Να πληρωνεις data ..

Φαινεται όμως το ραδιοφωνο στο Νοκια  δεν έχει υποστήριξη εγγραφής και ευκολιες.

Σε αυτα που αναφέρθηκαν ....τα ορια εισαγωγεων,επισημων διανομέων,αντιπροσωπων ,καταστηματων κλπ ,είναι τι έχουν συμφωνήσει με την μητρική ..

Για την υποστήριξη καθενας που πουλά Νοκια φαίνεται ακολουθεί διαφορετική πολιτική. Μπορεί να το πας σε αυτούς και αυτοί αναλαμβάνουν ..

Χαιρομαι που διαβαζω καλο service για τα nokia  .Αν έχει γίνει  απο την Ts solutions  ,εχουν αναφερθεί αρκετά αρνητικά για την εταιρία αυτη ..

Φαίνεται ομως τα motorola και Νοκια έχουν  καλυτερη αντιμετώπιση ,συμφωνιες ισως  ..

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως όταν το πήγα στο κατάστημα που το αγόρασα και το στείλανε στην TS, είχα κάποιες αμφιβολίες. Αλλά τελικά όλα καλά. Άρα δεν είναι ότι είσαι ξεκρέμαστος. Δηλαδή έχω δει περιπτώσεις παραεισαγωγής xiaomi που σου δίνουν 1 χρόνο εγγύηση και αν πάθει κάτι το πας αναγκαστικά σε αυτούς που δεν ξέρεις που θα το στείλουν για σέρβις. Θαρρώ πως είναι καλύτερα με τα Nokia.

Link to comment
Share on other sites

Να αλλαξουμε θέμα....προς το παρον αγνωστο γιατι ,δεν βλέπω σε αλυσίδες να κυκλοφορούν  τα νέα Νοκια Χ ,να τα δει κανείς ,να τα πιασει ,τι τον  βολεύει ,μόνο τα πιο φθηνα .

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
53 minutes ago, mkaras said:

Να αλλαξουμε θέμα....προς το παρον αγνωστο γιατι ,δεν βλέπω σε αλυσίδες να κυκλοφορούν  τα νέα Νοκια Χ ,να τα δει κανείς ,να τα πιασει ,τι τον  βολεύει ,μόνο τα πιο φθηνα .

Είναι πολύς ο καιρός που η HMD έχει σταματήσει να δίνει βάση στην προώθηση των προϊόντων της μιας και προφανώς δεν της περισσεύουν χρήματα για δυναμικό marketing όπως βλέπεις σε άλλες εταιρίες. Και αν δεν δύναται η HMD, δεν έχει κανένα όφελος να το κάνει η όποια αλυσίδα ή κατάστημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εμπορικο το θεμα ,θελουν να πουλανε αυτά που τους συμφέρουν περισσότερο.

Παραδειγμα το νεο Νοκια Χ10 ,δεν  εχει τόσο μεγάλη διαφορά τιμης απο αλλα φθηνοτερα της εταιρίας   ....

Απλά για δικους τους λογους οι αλυσίδες δεν το φέρνουν .

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
14 minutes ago, mkaras said:

Εμπορικο το θεμα ,θελουν να πουλανε αυτά που τους συμφέρουν περισσότερο.

Παραδειγμα το νεο Νοκια Χ10 ,δεν  εχει τόσο μεγάλη διαφορά τιμης απο αλλα φθηνοτερα της εταιρίας   ....

Απλά για δικους τους λογους οι αλυσίδες δεν το φέρνουν .

 

Τι δικούς τους λόγους; Μυστικούς;

Οι λόγοι αναφέρθηκαν πιο πάνω αλλά τέλος πάντων… ούτως ή άλλως αυτή η συζήτηση δεν αφορά το συγκεκριμένο θέμα. Ας επιστρέψουμε στα της συσκευής του τίτλου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...