Jump to content

Παγκόσμια διάθεση για την σειρά Huawei P50!


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε Γιάννη, τι είναι το Google dialer; Ρωτάω γιατί ζω με Android από το 2012 χωρίς να γνωρίζω την ύπαρξή του.

Ξέρεις τι είναι; Eίναι απλά άλλος ένας dialer ή κάτι άλλο;

 

Απλά ένας dialer, σαν αυτόν που έχουν προεγκατεστημένα τα κινητά από τα γεννοφάσκια τους. Τώρα γιατί να βάλεις 18MB έξτρα εφαρμογή dialer, δεν ξέρω. Σε τρόλλαραν φίλε μου. Δεν εξηγείται αλλιώς.

Edited by Nagata
Ανούσια σχόλια αφαιρέθηκαν!

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 171
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εαν κυριολεκτικα θελετε και τριτο παιχτη στα OS,να αγορασετε για να τον στηριξετε...τι οχι???

 

Το έκανα μία φορά με τα wph και είδα που κατάντησαν.

Εδώ η Huawei κάνει μία σοβαρή προσπάθεια.

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνεις να διαβάσεις για μια συσκευή και έχουν μπει όλοι οι "ήρωες" να "σώσουν" τους υπόλοιπους... smh

 

Γιατί Google Drive/Photos; Δεν υπάρχει Onedrive; Ή όλα τα υπόλοιπα cloud;

 

Γιατί Google Calendar; Δεν υπάρχουν άλλα;

 

Γιατί Google Keep; Δεν υπάρχει Onenote;

 

Γιατί Google Dialer; Επειδή για τα "δικαιώματά" μας επιβάλλει στους OEMs η Google την εγκατάστασή του, δε σημαίνει ότι είναι ο μοναδικός ή ο καλύτερος.

 

Γιατί Gmail; Τέλος τα άλλα domains;

 

Γιατί, γενικότερα, πρέπει να έχουμε μόνο Google apps στις συσκευές μας;

 

Λέτε για το κλείδωμα του ios, αλλά κι εδώ δε βλέπω κάτι διαφορετικό.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μπαίνεις να διαβάσεις για μια συσκευή και έχουν μπει όλοι οι "ήρωες" να "σώσουν" τους υπόλοιπους... smh

 

/QUOTE]

 

Ναι μεν εχεις δικιο σε αυτο που λες,αλλα συγκεκριμενα το θεμα Huawei ειναι ειδικη περιπτωση σε σχεση με τις αλλες εταιρειες.

Ολοι για παραδειγμα λιγο πολυ περιμενουν το P50 pro να κανει παπαδες στο κομματι των καμερων.

Επισης οπως και στα προηγουμενα κινητα,αναμενουμε καλη οθονη και μπαταρια/αυτονομια/ταχυφορτιση,και φυσικα καλα specs γενικα.

 

Τα προβληματα ομως ειναι 2 που υπαρχουν γυρω απο αυτο.

α)το γνωστο θεμα με κατωτερο Store προς το παρον

β)προβληματα με τσιπακια/παραγωγη/διαθεσιμοτητα συσκευων. Ειμαστε τελος Ιουλιου και ακομα δεν εχει παρουσιαστει επισημα το P50,κατι που παλιοτερα γινοταν τον Απριλιο περιπου.

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν είπαμε ότι θα πάμε κιόλας να αγοράσουμε Huawei.

 

Μάλλον δε ξέρεις καν τι λες evris ?

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δε ξέρεις καν τι λες evris ?

Μάλλον δεν με καταλαβαίνεις εσύ τι θέλω να πω.

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνεις να διαβάσεις για μια συσκευή και έχουν μπει όλοι οι "ήρωες" να "σώσουν" τους υπόλοιπους... smh

 

Γιατί Google Drive/Photos; Δεν υπάρχει Onedrive; Ή όλα τα υπόλοιπα cloud;

 

Γιατί Google Calendar; Δεν υπάρχουν άλλα;

 

Γιατί Google Keep; Δεν υπάρχει Onenote;

 

Γιατί Google Dialer; Επειδή για τα "δικαιώματά" μας επιβάλλει στους OEMs η Google την εγκατάστασή του, δε σημαίνει ότι είναι ο μοναδικός ή ο καλύτερος.

 

Γιατί Gmail; Τέλος τα άλλα domains;

 

Γιατί, γενικότερα, πρέπει να έχουμε μόνο Google apps στις συσκευές μας;

 

Λέτε για το κλείδωμα του ios, αλλά κι εδώ δε βλέπω κάτι διαφορετικό.

 

Φυσικά και υπάρχουν και άλλα και σε κάποιες περιπτώσεις και καλυτέρα.

Σε android έχεις την επιλογή να βάλεις ότι θέλεις .

One drive , Nokia maps, hotmail κ.ο.κ.

Το πρόβλημα με το harmony είναι ότι δεν έχεις αυτή την επιλογή.

Δεν μπορω να βάλω youtube , google maps , gmail κ.ο.κ.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και υπάρχουν και άλλα και σε κάποιες περιπτώσεις και καλυτέρα.

Σε android έχεις την επιλογή να βάλεις ότι θέλεις .

One drive , Nokia maps, hotmail κ.ο.κ.

Το πρόβλημα με το harmony είναι ότι δεν έχεις αυτή την επιλογή.

Δεν μπορω να βάλω youtube , google maps , gmail κ.ο.κ.

 

Επίσης δεν έχεις android auto. Όπως είπαν και προηγουμένως οι χρήστες θέλουν ευκολίες. Το να πάρεις μια συσκευή και να τα κάνεις από τον browser όπου ορισμένες φορές η mobile μορφή είναι λιγότερο λειτουργική από ένα app, σημαίνει ότι πρέπει να αλλάξεις τις συνηθειές σου.

 

Επομένως όπως είπε και ένα άλλος συνφορουμίτης, προσφέρεις μια συσκευή θεωρητικά με ότι έχει και ο ανταγωνισμός με ίσως καλύτερη κάμερα. Οπότε ας πούμε έχουμε ισοδύναμες προτάσεις μέχρι να μπει στην εξίσωση το sw. Θα πρεπει η τιμή να είναι δελεαστική για να κάνεις την δοκιμή/μετάβαση. 1500 για να είσαι beta tester είναι πολλά...

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνεις να διαβάσεις για μια συσκευή και έχουν μπει όλοι οι "ήρωες" να "σώσουν" τους υπόλοιπους... smh

 

 

 

Γιατί Google Drive/Photos; Δεν υπάρχει Onedrive; Ή όλα τα υπόλοιπα cloud;

 

 

 

Γιατί Google Calendar; Δεν υπάρχουν άλλα;

 

απλά εγώ επιλέγω να μην έχω διπλές εφαρμογές στο τηλέφωνο μου

 

Γιατί Google Keep; Δεν υπάρχει Onenote;

 

 

 

Γιατί Google Dialer; Επειδή για τα "δικαιώματά" μας επιβάλλει στους OEMs η Google την εγκατάστασή του, δε σημαίνει ότι είναι ο μοναδικός ή ο καλύτερος.

 

 

 

Γιατί Gmail; Τέλος τα άλλα domains;

 

 

 

Γιατί, γενικότερα, πρέπει να έχουμε μόνο Google apps στις συσκευές μας;

 

 

 

Λέτε για το κλείδωμα του ios, αλλά κι εδώ δε βλέπω κάτι διαφορετικό.

ποιος είπε να μη βάλεις οποίο apk θέλεις ,σε εμποδίζει το android ? ειλικρινά δεν το κατάλαβα αυτό,ίσα ίσα που σε διευκολύνει και μάλιστα ούτε καν από το play store μπορείς να βάλεις οποία εφαρμογή θέλεις

μήπως το μπέρδεψες με το iOS που πράγματι υπάρχουν κάποιοι περιορισμοί

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν με καταλαβαίνεις εσύ τι θέλω να πω.

 

Τα πράγματα απλά.

Πήγαινε και αγόρασε το αν όντως πιστεύεις ότι είναι αξιόπιστη λύση.

Edited by Nagata
Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Να δούμε πότε θα δούμε μια δημοσίευση που να αφορά τη Huawei και να μη μας πρήξετε από κάτω τα συκώτια με το google play services. Μιλάμε το έχετε γανιάσει το θέμα. Δεν έχω δει τέτοια γκρίνια κάτω από δημοσιεύσεις που αφορούν την Apple. Ούτε τα iphone έχουν google services, έχουν τα δικά τους, όπως έχει και το Harmony. Mε τη διαφορά μάλιστα ότι το harmony βασίζεται στο android, οπότε σου δίνει ελευθερία κινήσεων με το τι εφαρμογές θα βάλεις. Από κει και πέρα, όποιος θέλει τις εφαρμογές της google, θα πάει να πάρει το αντίστοιχο κινητό, όποιος ζει και χωρίς αυτές, έχει άλλες επιλογές. Τόσο δύσκολο είναι;

 

Εαν κυριολεκτικα θελετε και τριτο παιχτη στα OS,να αγορασετε για να τον στηριξετε...τι οχι???

 

Καλά εσύ δεν είπες πιο πριν ότι χαίρεσαι για τη Huawei και θέλεις και τρίτο παίχτη στον ανταγωνισμό; αν δεν αγοράσεις εσύ ποιος θα αγοράσει;

 

Δεν καταλαβαίνω τη λογική. Εγώ συνηθίζω να κρατώ τις συσκευές μου μέχρι να χαλάσουν ή να μην τραβάνε. Πρέπει σώνει και καλά να πάρω το p50 επειδή απλά μου αρέσει και μου αρέσει η ύπαρξη τρίτου παίκτη στην αγορά; Μπορεί να κρατήσει το κινητό μου άλλα δύο ή και παραπάνω χρόνια και όταν έρθει η ώρα, θα μου αρέσει να έχω την επιλογή. Όπως μου είχε αρέσει η κίνηση της Apple να βγάλει το SE με πολύ μικρή οθόνη, δεν πήγα σώνει και καλά να το πάρω μόλις βγήκε.

Παραλίγο βέβαια να την κάνω την αλλαγή με το p40 όταν το είχα βρει σε καλή προσφορά, αλλά με κράτησε το ελεεινό τεράστιο notch. Το P50 μοιάζει, από τις διαρροές, να μην έχει αυτό το πρόβλημα :D

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

@il_tifosi Σωστά τα λες, αλλά εδώ επιβάλλουν αγορά συσκευής για να πεις την άποψη σου. Αλλιώς δεν δικαιούσαι να την έχεις! :(

 

@enigma84 Γιατί έχει το iOS Android Auto ή Gapps γενικώς; Το Harmony σας πείραξε; Κάποιοι θα βρεθούν να το πάρουν το P50 ή άλλες συσκευές της εταιρείας. Πρέπει να είμαστε εμείς αυτοί επειδή θέλουμε να έχει επιτυχία; Αλλά κι εμείς να το πάρουμε, θα πετύχει με τη μία; Όχι... Τότε τι κόπτεσθαι;

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

@il_tifosi

@enigma84 Γιατί έχει το iOS Android Auto ή Gapps γενικώς; Το Harmony σας πείραξε; Κάποιοι θα βρεθούν να το πάρουν το P50 ή άλλες συσκευές της εταιρείας. Πρέπει να είμαστε εμείς αυτοί επειδή θέλουμε να έχει επιτυχία; Αλλά κι εμείς να το πάρουμε, θα πετύχει με τη μία; Όχι... Τότε τι κόπτεσθαι;

Η διαφορά είναι ότι ολα τα καινούργια αυτοκίνητα υποστηρίζουν android auto με gapps ητε car pay με ios. Με huawei παίρνεις τον πουλο, δε δουλεύει. Αμα δεν βλέπεις τη διαφορά κατι δεν πάει καλα γενικότερα.. Προλάβανε και θέσανε τα πρότυπα αυτές οι 2 εταιρείες. Ας βαλει και η huawei στα νεα συστήματα να δουλεύουν με το δικό της για να μην έχεις πρόβλημα. Εαν και οταν γίνει αυτό το ξανα συζητάμε, αλλιώς ας σύμφωνησουμε όλοι οτι όποιος θέλει πλοήγηση κλπ στο αυτοκίνητο την ξεχναει την huawei.

Και κανενας δεν έχει πριξει κανεναν. Οποίος θέλει πάει και αγοράζει. Το πρόβλημα είναι οτι δεν πάει (σχεδόν) κανένας..

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά είναι ότι ολα τα καινούργια αυτοκίνητα υποστηρίζουν android auto με gapps ητε car pay με ios. Με huawei παίρνεις τον πουλο, δε δουλεύει. Αμα δεν βλέπεις τη διαφορά κατι δεν πάει καλα γενικότερα.. Προλάβανε και θέσανε τα πρότυπα αυτές οι 2 εταιρείες. Ας βαλει και η huawei στα νεα συστήματα να δουλεύουν με το δικό της για να μην έχεις πρόβλημα. Εαν και οταν γίνει αυτό το ξανα συζητάμε, αλλιώς ας σύμφωνησουμε όλοι οτι όποιος θέλει πλοήγηση κλπ στο αυτοκίνητο την ξεχναει την huawei.

Και κανενας δεν έχει πριξει κανεναν. Οποίος θέλει πάει και αγοράζει. Το πρόβλημα είναι οτι δεν πάει (σχεδόν) κανένας..

Το "σχεδόν κανένας" μπορεί να ισχύει για τη χώρα μας, αν και δεν το πιστεύω.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το "σχεδόν κανένας" μπορεί να ισχύει για τη χώρα μας, αν και δεν το πιστεύω.

Ναι ε? Σε ποια χώρα πούλησε δηλαδή από οταν αφαίρεσε τα gapps? Πλην Κινας πουθενά.

Αφου ολα πάνε μια χαρα, σκοτωνει στις πωλήσεις ή δε σας ενδιαφέρει αν πουλάει η όχι, γιατι βγάζετε μια επιθετικοτητα σε όποιον περιγράφει την πραγματικότητα? Καταλαβαίνω οτι κάποιοι μπορεί να ενδιέφερονται να μάθουν περισσότερα για το κινητό, πόσο καλη είναι η κάμερα κλπ, αλλα δεν γράφει και κανεις τίποτε προφανώς επειδή δεν ξέρει κανενας ακομα ή ενδιαφέρονται ελάχιστοι να το ψάξουν. Όποιος ξέρει κατι ας το γράψει, δεν του το απαγόρευσε κανεις. Σχόλια του τυπου "μπήκα εδω να διαβασω για τη συσκευή και διαβάζω χαζομάρες" δείχνει επίπεδο κατανόησης υπο του μηδενός. Κακώς μπηκες να διαβάσεις φίλε γιατί προφανώς κάνεις δεν ξέρει η δεν ενδιαφέρεται. Αμα ξέρεις εσύ γραφτό να το μάθουμε και εμείς. Οχι ομως οτι δεν ενδιαφέρεται ο κόσμος να μάθει τι δουλεύει και τι οχι στη συσκευή της huawei. Ολη η παραπάνω συζήτηση είναι αναπόφευκτη ετσι οπως έχει η κατάσταση.

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχει το iOS Android Auto ή Gapps γενικώς; Το Harmony σας πείραξε; Κάποιοι θα βρεθούν να το πάρουν το P50 ή άλλες συσκευές της εταιρείας. Πρέπει να είμαστε εμείς αυτοί επειδή θέλουμε να έχει επιτυχία; Αλλά κι εμείς να το πάρουμε, θα πετύχει με τη μία; Όχι... Τότε τι κόπτεσθαι;

 

Προεγκατεστημένα, όχι. Στο store έχει όμως αν θες να τα βάλεις.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχει το iOS Android Auto ή Gapps γενικώς; Το Harmony σας πείραξε; Κάποιοι θα βρεθούν να το πάρουν το P50 ή άλλες συσκευές της εταιρείας. Πρέπει να είμαστε εμείς αυτοί επειδή θέλουμε να έχει επιτυχία; Αλλά κι εμείς να το πάρουμε, θα πετύχει με τη μία; Όχι... Τότε τι κόπτεσθαι;

 

"Ούτε τα iphone έχουν google services, έχουν τα δικά τους, όπως έχει και το Harmony. Mε τη διαφορά μάλιστα ότι το harmony βασίζεται στο android, οπότε σου δίνει ελευθερία κινήσεων με το τι εφαρμογές θα βάλεις."

 

κάπου μπερδεύεστε και οι δύο.

Στο ios υπάρχουν ΟΛΕΣ οι εφαρμογές της Google στο store.

Θα πας από android σε ios και δεν θα σου λείψει τίποτα!

Επίσης βάζεις τον λογαριασμό σου Google στο ios και συγχρονιζονται τα πάντα (επαφές, ημερολόγιο κτλ.) Καμία σχέση με το harmony.

Edited by koutsis

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν καταλαβαίνω τη λογική. Εγώ συνηθίζω να κρατώ τις συσκευές μου μέχρι να χαλάσουν ή να μην τραβάνε. Πρέπει σώνει και καλά να πάρω το p50 επειδή απλά μου αρέσει και μου αρέσει η ύπαρξη τρίτου παίκτη στην αγορά;

 

Οταν κυκλοφορησαν τα windows phone,αναλογα σχολια γραφανε και πολλοι αλλοι σαν και εσενα.

''ηρθε η MS να σπασει το duopoly'',''βρηκαμε τον σωτηρα μας απο το παλιοτερο lagdroid''και παει λεγοντας.

 

Βεβαια οι περισσοτεροι καλη ωρα εμειναν μονο στα λογια,στην πραξη ελαχιστοι οπως φανηκε στηριξαν την πλατφορμα αυτη και οχι μονο ξαναγυρισαμε στο duopoly Android-Ios αλλα πλεον το Android εφτασε και ξεπερασε σε τιμες της Apple.

Link to comment
Share on other sites

κάπου μπερδεύεστε και οι δύο.

Στο ios υπάρχουν ΟΛΕΣ οι εφαρμογές της Google στο store.

Θα πας από android σε ios και δεν θα σου λείψει τίποτα!

Επίσης βάζεις τον λογαριασμό σου Google στο ios και συγχρονιζονται τα πάντα (επαφές, ημερολόγιο κτλ.) Καμία σχέση με το harmony.

 

Συγνωμη αλλα δουλεψες το HarmonyOS και εισαι απολυτα σιγουρος οτι ΔΕΝ γινεται;

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αλλα δουλεψες το HarmonyOS και εισαι απολυτα σιγουρος οτι ΔΕΝ γινεται;

 

Καλά εννοείτε ότι εννοώ χωρίς πατέντες και πρόχειρες προσωρινές λύσεις. Αν το πάρω και το δώσω στην αδερφή μου θα μπορεί να κατεβάσει τις εφαρμογές της Google από το store? Θα μπορεί να κάνει συγχρονισμό όλα τα δεδομένα της από το παλιό κινητό στο νέο Huawei?

Αυτό λέμε και πιο πάνω, θα δώσει κάποιος 1200€ και θα κάθεται να παιδεύεται και να βλέπει βιντεακια στο YouTube για να κάνει τα αυτονόητα;

Και για πιο λογο να μπει στη διαδικασία; για να κερδίσει τι ακριβώς; Άντε εσύ και άλλοι 10 μπορεί να καθησετε να ασχοληθείτε γιατί σας αρέσει. Το υπόλοιπο 99% των χρηστών δεν θα ασχοληθεί καν.

Και αυτά τα λέμε όχι γιατί μισουμε τη Huawei ή γιατί δεν θέλουμε και τρίτο παίκτη. Απλά σχολιάζουμε ότι με την παρουσα κατάσταση η Huawei πρέπει να δει την πραγματικότητα και να δώσει πολλά περισσότερα και πολύ φθηνότερα στους χρήστες εκτός Κίνας για να επεκταθεί!

Edited by koutsis

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

@il_tifosi Σωστά τα λες, αλλά εδώ επιβάλλουν αγορά συσκευής για να πεις την άποψη σου. Αλλιώς δεν δικαιούσαι να την έχεις! :(

 

Αυτο που κανεις σε ολα αυτα τα θεματα,ξεφευγει του κλασσικου ''μπηκα να πω την αποψη μου και αποχωρώ''.

 

Τις περισσοτερες φορες γραφεις για πραγματα που δεν εχεις ιδεα,και ασε που σχολιαζεις λες και εισαι στο αγοραστικο κοινο αυτων των συσκευων,ενω ξεκαθαρα(οπως και εσυ εχεις παραδεχτει)δεν εισαι.

 

Αλλιως βλεπει τα πραγματα καποιος που ολες οι συσκευες μιας κατηγοριας(πχ high end) που σχολιαζει του ειναι αδιαφορες,και αλλιως ενας πιθανος υποψηφιος αγοραστης.

Link to comment
Share on other sites

Καλά εννοείτε ότι εννοώ χωρίς πατέντες και πρόχειρες προσωρινές λύσεις. Αν το πάρω και το δώσω στην αδερφή μου θα μπορεί να κατεβάσει τις εφαρμογές της Google από το store? Θα μπορεί να κάνει συγχρονισμό όλα τα δεδομένα της από το παλιό κινητό στο νέο Huawei?

Αυτό λέμε και πιο πάνω, θα δώσει κάποιος 1200€ και θα κάθεται να παιδεύεται και να βλέπει βιντεακια στο YouTube για να κάνει τα αυτονόητα;

Και για πιο λογο να μπει στη διαδικασία; για να κερδίσει τι ακριβώς;

 

Δεν απαντησες ομως στην απλη ερωτηση.

Δουλεψες το HarmonyOS ωστε αυτα που λες ισχυουν;

 

Να πω οτι εχετε κουρασει με το "δεν θα εχω προσβαση στις εφαρμογες της Google".

Οποιος εχει επιλεξει να ειναι εξαρτημενος απο την Google χωρις να θελει ν'αλλαξει ας μην παρει συσκευη χωρις GMS.

Προσωπικα να πω οτι απο Google εφαρμογες δουλευω μονο Photos και Drive οπου και αυριο να μου κοπει η προσβαση απο το κινητο δεν με νοιαζει γιατι πολυ απλα υπαρχουν και αλλου πορτοκαλιες που κανουν πορτοκαλια.

Επισης πριν μερικους μηνες δοκιμασα το Edison mail αντι του Gmail και απλα δεν μπορω να καταλαβω γιατι καποιοι μενουν ακομα στο Gmail.

Εχω περασει στο Edison 2 Gmail κι ενα Hotmail κι εχω push notification και στα 3 και το πιο σημαντικο, ειναι αμεσο.

Γι'αυτο μην κολατε σε μια εταιρεια ή εφαρμογη, δοκιμαστε και αλλες που και που, θα εκπλαγειτε οτι υπαρχουν αλλες ποιο βολικες εφαρμογες απο της Google.

Αλλωστε η Google πολλες φορες ακυρωσε εφαρμογες (inbox) ή αλλαξε υπηρεσιες (free tier photos) ετσι απλα χωρις λογο.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Δεν απαντησες ομως στην απλη ερωτηση.

Δουλεψες το HarmonyOS ωστε αυτα που λες ισχυουν;

 

Να πω οτι εχετε κουρασει με το "δεν θα εχω προσβαση στις εφαρμογες της Google".

Οποιος εχει επιλεξει να ειναι εξαρτημενος απο την Google χωρις να θελει ν'αλλαξει ας μην παρει συσκευη χωρις GMS.

Προσωπικα να πω οτι απο Google εφαρμογες δουλευω μονο Photos και Drive οπου και αυριο να μου κοπει η προσβαση απο το κινητο δεν με νοιαζει γιατι πολυ απλα υπαρχουν και αλλου πορτοκαλιες που κανουν πορτοκαλια.

Επισης πριν μερικους μηνες δοκιμασα το Edison mail αντι του Gmail και απλα δεν μπορω να καταλαβω γιατι καποιοι μενουν ακομα στο Gmail.

Εχω περασει στο Edison 2 Gmail κι ενα Hotmail κι εχω push notification και στα 3 και το πιο σημαντικο, ειναι αμεσο.

Γι'αυτο μην κολατε σε μια εταιρεια ή εφαρμογη, δοκιμαστε και αλλες που και που, θα εκπλαγειτε οτι υπαρχουν αλλες ποιο βολικες εφαρμογες απο της Google.

Αλλωστε η Google πολλες φορες ακυρωσε εφαρμογες (inbox) ή αλλαξε υπηρεσιες (free tier photos) ετσι απλα χωρις λογο.

 

Φίλε μου διάβασε και αυτά που συμπλήρωσα στο μήνυμα μου. Σου απαντάω. Εσύ και 10 άλλοι μπορεί να βολευτείτε και να κάνετε τη δουλειά σας με το p50. Το 99% των χρηστών όμως εκτός Κίνας δεν θα κάτσει να ασχοληθεί να βάλει edison mail ή να βρει αλλά drive ή και γω δεν ξέρω τι άλλο!

Αυτούς πρέπει να σκεφτεί η Huawei και όχι εσένα αν θέλει να επεκταθεί στη δύση, και να τους δώσει κίνητρα! Κάτι που δεν κάνει μέχρι τώρα, ειδικά με αυτές τις τιμές.

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου διάβασε και αυτά που συμπλήρωσα στο μήνυμα μου. Σου απαντάω. Εσύ και 10 άλλοι μπορεί να βολευτείτε και να κάνετε τη δουλειά σας με το p50. Το 99% των χρηστών όμως εκτός Κίνας δεν θα κάτσει να ασχοληθεί να βάλει edison mail ή να βρει αλλά drive ή και γω δεν ξέρω τι άλλο!

Αυτούς πρέπει να σκεφτεί η Huawei και όχι εσένα αν θέλει να επεκταθεί στη δύση, και να τους δώσει κίνητρα! Κάτι που δεν κάνει μέχρι τώρα, ειδικά με αυτές τις τιμές.

 

Παλι δεν απαντησες στο αν εχεις δουλεψει το HarmonyOS αλλα δεν πειραζει την απαντηση την ξερουμε.

Ας κυκλοφορησει το λειτουργικο να το δουμε κι υστερα σχολιαζουμε τι μπορει και τι δεν μπορει να κανει ή αν ειναι καλο ή κακο.

Αρκει βεβαια να μην εχουμε παλι τους πληρωμενους blogers των Αμερικανικων blogs να λενε τις μπαρουφες τους.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...