Jump to content

Παγκόσμια διάθεση για την σειρά Huawei P50!


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ προσωπικα δεν χαλιέμαι να παρω άλλο os εάν υποστηρίζονται οι εφαρμογές που χρησιμοποιώ, αρκεί να είναι στην σωστή τιμή. Όλα τα σοσιαλ μιντια τα βλεπω απο browser και όχι απο αππς. Γουγλη έχω 1 μόνο μειλ για το store. Για search engine χρησιμοποιώ το bing. Gps χρησιμοποιώ χωρίς εγγραφή και κυριο μειλ έχω από άλλη εταιρία. Δεν έχω να κρυψω κατι, απλά με χάλασε πριν μερικά χρόνια που είδα στις ρυθμίσεις του τζιμειλ μου ότι κάποιος μπορεί να δει όλα μου τα γουστα στο YouTube και πού έχω παει με τα μαπς. Edited by Monae99
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 171
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σου εγραψε ο συμφορουμιτης πιο πισω οτι απο την μια θελεις να πετυχει το harmonyOS,απο την αλλη ομως σου ειναι αδιαφορες οι huawei συσκευες και η εταιρεια..

Κατα τα αλλα ναι,θελεις να πετυχει πολυ η Huawei και το HarmonyOS...

 

[/color]

 

Λογικα ειναι αυτα που γραφεις γιατι απο το P20pro/Mate10pro και μετα η εταιρεια μας ειχε κακομαθει με τις 4000+μπαταριες της(ιδανικες για 1080p 60hz οθονες),με την πολυ δυνατη απο τοτε ταχυφορτιση,τις επιδοσεις σε καμερες και ειδικα σε night mode που ηταν απο τις καλυτερες μαζι με την Google και παει λεγοντας.

 

Δεν ειναι τυχαιο που σου εγραψα οτι εαν δεν υπηρχαν τα θεματα με την πρασινη οθονη,θα ειχα ακομα το mate20pro. Οπως φανταζομαι πιθανως να υπαρχει κοσμος ο οποιος να ειναι ακομα με το πολυ καλο P30pro.

 

Χωρις google services και Play store,για μενα και για πολλους αλλους στην παρουσα φαση ειναι πεθαμενη η εταιρεια ειδικα σε αυτα τα χρηματα.

 

Εγώ έχω κρατήσει ακόμα p20 pro, p30 pro, p40 pro (gms icebox), τα έχουν γυναίκα και παιδιά και είναι κατευχαριστημένοι.

Για λόγους gms είπα να δοκιμάσω oneplus.

Αν υποθέσουμε ότι πάρω το p50 pro και δεν ασχοληθώ με gms και dual space....

Gmail app καθόλου απαραίτητο , το blue mail είναι μακράν ανώτερο.

Google drive αν δεν μπορώ την εφαρμογή με login πιστεύω μια χαρά θα είμαι με τα αρχεία μου μέσω browser, δεν είμαι σίγουρος αν εφαρμογές όπως File manager + θα μπορούν να κάνουν login, όπως και να χει δεν είναι τόσο αποτρεπτικός παράγοντας.

Chrome δεν τον δουλεύω έτσι κι αλλιώς, είμαι με firefox από τότε που βγήκε με άψογο συγχρονισμό σε όλες τις συσκευές μου.

Χάρτες, είναι ένα θέμα, δεν έβρισκα μέχρι τώρα λόγο να δοκιμάσω κάτι άλλο, waze που την προτιμούν έντονα ειδικά στο εξωτερικό ίσως κάτι να ξέρουν και να μην ξενερώσω.

Youtube και ΥΤ Music είναι ένα θέμα, ίσως με Vanced?

NFC σε ελληνικές τράπεζες, νομίζω ήδη έχει γραφτεί ότι έχουν αρχίσει να υποστηρίζουν τις ανέπαφες χωρίς Gms άρα είναι σε καλό δρόμο.

Google pay πόρτα

Android auto πόρτα, θα υπάρχει άραγε κάποια συνεργασία με android συσκευές ;

Google photos δεν με απασχολεί και πολύ

Cast video- audio σε smart tv;

 

Ίσως τελικά να μην είναι τραγικά τα πράγματα χωρίς GMS, εξαρτάται από τις ανάγκες του καθενός, μια δοκιμή θα μας πείσει :)

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά η πλειοψηφια των χρηστών μπορεί χωρίς gms, απλά θα χρειαστεί χρόνο προσαρμογης. Εάν ακολουθήσουν και άλλοι κατασκευαστές, θα δούμε πολλες αλλαγές στη συμπεριφορά της google για να επιβιώσει.
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά η πλειοψηφια των χρηστών μπορεί χωρίς gms, απλά θα χρειαστεί χρόνο προσαρμογης. Εάν ακολουθήσουν και άλλοι κατασκευαστές, θα δούμε πολλες αλλαγές στη συμπεριφορά της google για να επιβιώσει.

Το θέμα είναι να έχει κάποιος λόγο να φύγει από τα gms και να προσπαθήσει να προσαρμοστεί. Ας πούμε κορυφαία κινητά σε χαμηλές τιμές από τη Huawei. Αλλιώς δεν έχει νόημα όλο αυτό...

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Fulgore1 Δεν μου είναι αδιάφορες οι συσκευές της, το λειτουργικό της θα περίμενα να ωριμάσει και να μπορώ να χρησιμοποιήσω της εφαρμογές που θέλω. Είπα επίσης συσκευές γύρω στο χιλιάρικο δεν θα αγόραζα από καμιά εταιρεία.

Δεν κατάλαβα, επειδή θέλω να πετύχει το Harmony θα πρέπει να ενδιαφερθώ άμεσα και για αγορά συσκευής; Υποχρεωτικό είναι; Εδώ άλλοι γράφουν για συσκευές που ποτέ δεν θα αγόραζαν και ρίχνουν χολές! Όπως κάνανε με τα Windows Phones τότε. Θα έπρεπε κι αυτοί να μη γράφουν αφού δεν τους αρέσουν οι συσκευές ή τα λειτουργικά τους.

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Fulgore1 Δεν μου είναι αδιάφορες οι συσκευές της, το λειτουργικό της θα περίμενα να ωριμάσει και να μπορώ να χρησιμοποιήσω της εφαρμογές που θέλω. Είπα επίσης συσκευές γύρω στο χιλιάρικο δεν θα αγόραζα από καμιά εταιρεία.

Δεν κατάλαβα, επειδή θέλω να πετύχει το Harmony θα πρέπει να ενδιαφερθώ άμεσα και για αγορά συσκευής; Υποχρεωτικό είναι; Εδώ άλλοι γράφουν για συσκευές που ποτέ δεν θα αγόραζαν και ρίχνουν χολές! Όπως κάνανε με τα Windows Phones τότε. Θα έπρεπε κι αυτοί να μη γράφουν αφού δεν τους αρέσουν οι συσκευές ή τα λειτουργικά τους.

 

Η εξίσωση του "θέλω να πετύχει αλλά δεν θα αγοράσω συσκευή" με το "δεν θα γράψω για μια συσκευή, που δεν θα αγοράσω γιατί δεν μου αρέσει " δεν παίζει.....

 

Στην 2η περίπτωση η άποψη εκφράζεται και ως προς το αγοραστικό σκέλος. Στην πρώτη όχι. Και εκτός του p50 έχει και άλλες συσκευές....

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο καλό που έχει αυτό το τηλέφωνο είναι Qualcomm... Και αυτός κομμένος.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η εξίσωση του "θέλω να πετύχει αλλά δεν θα αγοράσω συσκευή" με το "δεν θα γράψω για μια συσκευή, που δεν θα αγοράσω γιατί δεν μου αρέσει " δεν παίζει.....

 

Στην 2η περίπτωση η άποψη εκφράζεται και ως προς το αγοραστικό σκέλος. Στην πρώτη όχι. Και εκτός του p50 έχει και άλλες συσκευές....

Πώς δεν παίζει. Ντε και καλά άμεσα πρέπει να αγοράσω; Δεν το κατάλαβα! Θέλω να πετύχει για να αγοράσω αργότερα. Δηλαδή πρέπει να διευκρινιστεί και το πότε; Που το λέει αυτό; Εδώ γράφουν άλλοι πιο άσχετα πράγματα, σε μένα κολλήσατε πάλι;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πώς δεν παίζει. Ντε και καλά άμεσα πρέπει να αγοράσω; Δεν το κατάλαβα! Θέλω να πετύχει για να αγοράσω αργότερα. Δηλαδή πρέπει να διευκρινιστεί και το πότε; Που το λέει αυτό; Εδώ γράφουν άλλοι πιο άσχετα πράγματα, σε μένα κολλήσατε πάλι;
Πάρε κανένα Honor κι άσε τα posts.

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Πάρε κανένα Honor κι άσε τα posts.

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Πάρε πρώτα εσύ Xiaomi και βλέπουμε....

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το θα αγοράσω όταν θα πετύχει είναι λίγο οξυμωρο γιατί αν δεν αγοράσει κάνεις περιμένοντας να πετύχει....τελικά πως θα πετύχει χωρίς πωλήσεις;
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά η πλειοψηφια των χρηστών μπορεί χωρίς gms, απλά θα χρειαστεί χρόνο προσαρμογης. Εάν ακολουθήσουν και άλλοι κατασκευαστές, θα δούμε πολλες αλλαγές στη συμπεριφορά της google για να επιβιώσει.

 

Μια χαρα η πλειοψηφια των χρηστων δεν μπορει χωρις google services και Playstore εδώ στην Δύση.

Οταν λεμε google services δεν εννοουμε μονο το εαν εχει ή δεν εχει facebook.

Εννοουμε την πληθωρα εφαρμογων(παιχνιδια,χαρτες κλπ) που εχουν αυτη την στιγμη playstore και App Store(και φυσικα που λειτουργουν μια χαρα),οπως επισης και το γεγονος οτι η πλειοψηφια του κοσμου εχει ηδη αγορασει πολλες εφαρμογες που δεν θελει να ξανααγορασει αποκλειστικα για Huawei συσκευες.

Ενα παραδειγμα ειναι η προσφατη εφαρμογη που βγηκε στην Ελλαδα για τον ελεγχο του covid στα καταστηματα(covid free gr),η οποια εφαρμογη ολως τυχαιως ειναι διαθεσιμη μονο σε PlayStore και AppStore.

Ενα αλλο παραδειγμα ειναι οι NanoSD που υποστηριζουν οι Huawei συσκευες. Η πλειοψηφια του κοσμου δεν θελει να πληρωσει για μια καρτα μνημης η οποια υποστηριζεται μονο σε Huawei συσκευες και ειναι και πανακριβη

https://www.skroutz.gr/c/45/memory-cards/m/2159/Huawei.html

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Με το petal search δεν θα υπάρχει εφαρμογή που δεν θα μπορείς να βρεις, επίσης έτσι όπως έκανε το λογισμικό της δεν θα χρειάζεται οι προγραμματιστές να στήσουν εφαρμογές από την αρχή, ένα complete θα κάνουν.

Κάποιος μπορεί να αντιμετωπίσει προβλήματα σαν αυτά που έγραψα ποιο πίσω, τώρα σε θέμα games επίσης είναι πρόβλημα κυρίως με τα save, όπως και οι αγορές που υπολογίζω ότι έχω δώσει 200-300 για apps.

Ίσως να μπορέσει να θυσιάσει κάτι από τα κέρδη της για να δελεάσει με marketing.

Μακάρι να δώσει σωστές συσκευές και δεν θα πάει χαμένη, άμα κυκλοφορήσει συσκευή χωρίς 5G θα πέσει στα βράχια σίγουρα, δεν νομίζω ότι είναι χαζή να κάνει τέτοια κίνηση.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Fulgore1 Δεν μου είναι αδιάφορες οι συσκευές της, το λειτουργικό της θα περίμενα να ωριμάσει και να μπορώ να χρησιμοποιήσω της εφαρμογές που θέλω. Είπα επίσης συσκευές γύρω στο χιλιάρικο δεν θα αγόραζα από καμιά εταιρεία.

Δεν κατάλαβα, επειδή θέλω να πετύχει το Harmony θα πρέπει να ενδιαφερθώ άμεσα και για αγορά συσκευής; Υποχρεωτικό είναι;

Εδώ άλλοι γράφουν για συσκευές που ποτέ δεν θα αγόραζαν και ρίχνουν χολές!

 

Προφανως οταν θες κατι να πετυχει,το στηριζεις με το πορτοφολι σου.

Ετσι δεν λειτουργει και το Kickstarter??

 

Αλλιως δεν υπαρχει νοημα να γινονται κενες για τα ματια του κοσμου δηλωσεις περι ταχα μου επιτυχιας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το μόνο καλό που έχει αυτό το τηλέφωνο είναι Qualcomm... Και αυτός κομμένος.

 

Τι εννοεις το μονο καλο?

Δηλαδη οι καμερες του δεν θα κανουν παλι παπαδες?

Δεν θα εχει πολυ καλη αυτονομια οπως τα προηγουμενα μοντελα?

 

Για την ναυαρχιδα της Huawei μιλαμε.

Link to comment
Share on other sites

Προφανως οταν θες κατι να πετυχει,το στηριζεις με το πορτοφολι σου.

Ετσι δεν λειτουργει και το Kickstarter??

 

Αλλιως δεν υπαρχει νοημα να γινονται κενες για τα ματια του κοσμου δηλωσεις περι ταχα μου επιτυχιας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Τι εννοεις το μονο καλο?

Δηλαδη οι καμερες του δεν θα κανουν παλι παπαδες?

Δεν θα εχει πολυ καλη αυτονομια οπως τα προηγουμενα μοντελα?

 

Για την ναυαρχιδα της Huawei μιλαμε.

Και μόνο για το ότι φοράει Harmony για εμένα ακυρώνει όλα τα άλλα.

Αλλά τι να κάνουμε :)

Ναυαρχίδα χωρίς 5g?

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για να βγει κάποιος απο τη συνήθεια του σε Android, να χάσει τις πληρωμένες εφαρμογές του για να ξανα πληρώσει ωστε να αποκτήσει πάλι ακριβώς τις ίδιες και χειρότερες (οσες βρει), να έχει τα γνωστά προβλήματα και μειονέκτηματα που έχουν αναλυθεί 1000 φορές, και ταυτόχρονα να γίνει beta tester πληρώνοντας 1000-1200€, πρέπει να υπάρχει κάποιο huge benefit.. Το οποίο απλα δεν υπάρχει. ΑΝ βγάλει κατι καλύτερο σε κάποιους τομείς, πχ φωτογραφία, θα τραβήξει ενα ποσοστό μικρο που δίνουν τεράστια σημασία σε αυτό ωστε να υποτιμήσουν ολα τα μειον, αλλά μη περιμένετε θαύματα γιατί ηδη εχει αποδειχθεί απ το παρελθόν και τις πωλήσεις της χωρίς gaps, οτι αυτο το ποσοστό είναι μικρο.

Αυτά που θα μπορούσε να κάνει (περνάει απ το χέρι της Huawei) είναι 1) να ρίξει δραστικά τιμές (μέχρι να εδραιωθεί, ετσι κάναν όλοι με καινούργιο λειτουργικό) , 2) εύκολο ροοτ ωστε να υπάρξουν εύκολα hack για τα οποία μείον, και λύσεις, 3) επιστροφή microsd (αλλα δε σε παίρνει ενα έξτρα αχρείαστο μείον και εκει), κάποια λυση - συμφωνία με τους developers ωστε όσοι ηδη έχουν πληρώσει τις εφαρμογές στη Google να μη τις ξανα πληρώσουν ή εστω κάποια έκπτωση (θα μπορούσε να γίνει γιατί δε μιλάμε για πραγματικά αλλο λειτουργικό και θα συνέφερε τελικά και τους developers καθώς θα ξανα πληρώνονταν εστω ενα μικρο ποσο για τις ΙΔΙΕΣ εφαρμογες ενω θα μπαίνανε και σε ένα νεο οικοσύστημα, το οποίο πλέον θα ειχε πιθανότητες επιτυχίας.

Από ολα αυτά δεν έχει κανει τίποτα η Huawei. Με μια καλύτερη κάμερα (μικρό διάφορες δεν υπάρχει κατι επαναστατικό, δεν ξέρουμε καν αν θα είναι καλύτερη του ανταγωνισμού), και τιμη 1000+ δεν πουλάει εχει αποδειχθεί ηδη.

Link to comment
Share on other sites

Και μόνο για το ότι φοράει Harmony για εμένα ακυρώνει όλα τα άλλα.

Αλλά τι να κάνουμε :)

Ναυαρχίδα χωρίς 5g?

 

Δεν ειναι ακομα deal breaker η απουσια 5G το οποιο δεν εχει ακομα πληρη καλυψη. Μελλοντικα σε 2-3-4χρονια,το ξαναλεμε.

Link to comment
Share on other sites

εδω στην δυση στην οποια κ ειμαστε θα πρεπει να ριξει νερο στο κρασι της για να πουλησει .

εχεις μια κορυφαια συσκευη , υπαρχουν κ αλλες αυτη την στιγμη , κοστιζει ας πουμε 1200 , ποσο να σε κανει εκπτωση για Α. betta testing , B. απουσια google , Γ. ξεβολεμα απο την συνηθεια .

 

ολα αυτα παραπανω μεταφραζονται σε ευρω αναλογα την καθε μοναδα .

εγω ας πουμε . 200 το νεο os 200 η google κ 300 η συνηθεια , στα 500 το αγοραζα !

φυσικα ειμαι ακραιος , ειμαι το σκυλι που αν του αλλαξεις πανακι θα κανει μετα 10 σβουρες για να βρει την θεση του κ ισως μερικες μερες κοιμηθει στο πλακακι !

 

ποσο αραγε κοστιζουν τα παραπανω για καποιον αλλο ;

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η "ανάγκη" για google services μοιάζει σαν την ανάγκη του τοξικομανή για πρέζα.

Γιατί τόση τρέλα; Για κινητά μιλάμε. Μπορείς και χωρίς εφαρμογή YT (τυχαία αναφορά). Μπες από τον browser διάολε!

We live for the beats

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η "ανάγκη" για google services μοιάζει σαν την ανάγκη του τοξικομανή για πρέζα.

Γιατί τόση τρέλα; Για κινητά μιλάμε. Μπορείς και χωρίς εφαρμογή YT (τυχαία αναφορά). Μπες από τον browser διάολε!

 

Το να μπαίνεις από browser στις αγαπημένες σου εφαρμογές ειναι εντελώς αβολο! Και ακριβώς αυτό λέμε παραπάνω. ΓΙΑΤΙ κάποιος να μπει στη διαδικασία να ξεβολευτει και να παιδευτεί; τι Θ κερδίσει από όλο αυτό; αν η απάντηση είναι απολύτως τίποτα, τότε να μην περιμένει η Huawei να πουλήσει σε αυτές τις τιμές...

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η "ανάγκη" για google services μοιάζει σαν την ανάγκη του τοξικομανή για πρέζα.

Γιατί τόση τρέλα; Για κινητά μιλάμε. Μπορείς και χωρίς εφαρμογή YT (τυχαία αναφορά). Μπες από τον browser διάολε!

και στον google dialer απο που θα μπούμε,μη λέτε ότι να ναι

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στα 21 χρόνια που έχω τηλέφωνα, πρώτη φορά τώρα άκουσα το "google dialer". Μπορεί για εσένα να είναι ο κόσμος όλος. Στα 10 χρόνια που έχω android smartphone, πρώτη φορά το άκουσα από εσένα. Κάτι μου λέει λοιπόν πως η πλειοψηφία του κόσμου μπορεί να ζήσει και χωρίς αυτό.

We live for the beats

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ειναι ολα συντονισμενα κ εχεις προσβαση απο παντου , δεν θελω να γραψω τις συνηθειες μου μια μια καθοτι βαριεμε , αλλα ειναι πανω σε ραγες η χρηση του κινητου , πως να το περιγραψω , παει τρενο η συμβιωση , μια συσκευη με μπαλομπες θες κ ξεχνας το καθε τι αλλο .
Link to comment
Share on other sites

Το να μπαίνεις από browser στις αγαπημένες σου εφαρμογές ειναι εντελώς αβολο! Και ακριβώς αυτό λέμε παραπάνω. ΓΙΑΤΙ κάποιος να μπει στη διαδικασία να ξεβολευτει και να παιδευτεί; τι Θ κερδίσει από όλο αυτό; αν η απάντηση είναι απολύτως τίποτα, τότε να μην περιμένει η Huawei να πουλήσει σε αυτές τις τιμές...

 

Μα να μην μπεις σε αυτή την διαδικασία. Παρέμεινε με τα google services, δεν διαφωνώ.

Απλώς λέω πως σεβαστή μερίδα του κόσμου δεν τα έχει ανάγκη και δεν τα χρησιμοποιεί καν.

 

Την άποψή μου εκφράζω. Κανένα gms δεν μου είναι απολύτως απαραίτητο. Μονάχα έναν thrid party instant messenger χρειάζομαι. Δεν είμαστε τόσο λίγοι όσο νομίζεις. Με μια καλή διαφημιστική καμπάνια, μπορούν να μαζεψουν κόσμο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ρε παιδια ειναι ολα συντονισμενα κ εχεις προσβαση απο παντου , δεν θελω να γραψω τις συνηθειες μου μια μια καθοτι βαριεμε , αλλα ειναι πανω σε ραγες η χρηση του κινητου , πως να το περιγραψω , παει τρενο η συμβιωση , μια συσκευη με μπαλομπες θες κ ξεχνας το καθε τι αλλο .

 

πραγματικά πάντως, στο παράδειγμα που έδωσε το παιδί (google dialer) δεν έχω ιδέα τι είναι.

We live for the beats

Link to comment
Share on other sites

Στα 21 χρόνια που έχω τηλέφωνα, πρώτη φορά τώρα άκουσα το "google dialer". Μπορεί για εσένα να είναι ο κόσμος όλος. Στα 10 χρόνια που έχω android smartphone, πρώτη φορά το άκουσα από εσένα. Κάτι μου λέει λοιπόν πως η πλειοψηφία του κόσμου μπορεί να ζήσει και χωρίς αυτό.
πάρε ένα με κουμπάκια δεν είναι για σένα το android εννοείται ούτε το harmony OS

ακούς εκεί μπείτε από browser ...lol

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...