Jump to content

Παγκόσμια διάθεση για την σειρά Huawei P50!


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφήστε στην άκρη τις σάλτσες και τις παραφημολογιες για την νέα σειρά τηλεφώνων P50, καθώς η Huawei επιβεβαίωσε επίσημα ότι τα νέα της μοντέλα θα παρουσιαστούν 29 Ιουλίου και δεν θα είναι διαθέσιμα μόνο για την Κίνα. Ένας εκπρόσωπος της εταιρείας στη Φινλανδία δήλωσε ότι οι ναυαρχίδες P50 θα κυκλοφορήσουν παγκοσμίως!

 

Η εταιρεία θα συνεχίσει να αναπτύσσει το δικό της οικοσύστημα, το οποίο διαθέτει ήδη 134.000 εφαρμογές και έχει φθάσει τα 4 εκατομμύρια προγραμματιστές που έχουν εγγραφούν στην πλατφόρμα Harmony.

 

Ένα επίσημο teaser από προχθές, επιβεβαίωσε ότι τα τηλέφωνα Huawei P50 θα εξακολουθούν να χρησιμοποιούν κάμερες Leica και ότι τουλάχιστον ένα μοντέλο θα διαθέτει φακό periscope 125 mm με διάφραγμα f / 3,4. Φαίνεται να είναι ο ίδιος φακός που ήταν στα P40 Pro και Mate 40 Pro, αλλά οι φήμες υπόσχονται νέους αισθητήρες για τη γενιά P50.

 

Λιγότερο ξεκάθαρη όμως είναι η κατάσταση με τα chipsets, με αναφορές και πάλι για έλλειψη σε chips Kirin 9000 και ενδέχεται η εταιρεία να καταφύγει στη χρήση του Snapdragon 888 με δυνατότητα σύνδεσης μόνο 4G.

 

[via]

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 171
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μου αρέσει που δε τα παρατάει και δεν κάνει πίσω.

Το έχουμε πει πολλές φορές, θέλουμε και τρίτο παίχτη στα OS.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι θα μείνει στο 4G αφού σκέφτεται να τα πουλήσει παγκοσμίως.

Μακάρι να επανέλθει έστω και με Harmony OS. Να ανοίξει λίγο ο ανταγωνισμός, γιατί τα δύο λειτουργικά που κυριαρχούν ότι θέλουν μας κάνουν.

 

@left_ace Συμφωνώ μαζί σου! Το πήρε στα σοβαρά και καλά κάνει. Κάπως πρέπει να αρχίσει για να έχουμε και τρίτο OS.

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικές συσκευές με υποστήριξη που συνεχώς βελτιώνεται.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ας πάνε όσοι θέλουν να το πάρουν με Harmony και 4G.

Ας σταματήσουν οι παραφιλολογίες και οι σαλτσες και όπως λένε και οι αμερικάνοι, put your money where your mouth is.:lol:

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Ας πάνε όσοι θέλουν να το πάρουν με Harmony και 4G.

Ας σταματήσουν οι παραφιλολογίες και οι σαλτσες και όπως λένε και οι αμερικάνοι, put your money where your mouth is.:lol:

Καλά δεν είπαμε ότι θα πάμε κιόλας να αγοράσουμε Huawei.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν είπαμε ότι θα πάμε κιόλας να αγοράσουμε Huawei.

Εγώ απλά είπα ότι όποιος θέλει να βάλει το χεράκι του στη τσέπη να αγοράσει κάτι που έχει το Harmony OS και όχι Google Services και να σκάσει αρκετά ευρώ για αυτό, πλέον δεν έχει δικαιολογίες αφού εν τέλει συμφωνα με την είδηση , μιλάμε για global launch.

 

Αφήστε στην άκρη τις σάλτσες και τις παραφημολογιες για την νέα σειρά τηλεφώνων P50

Αυτό λέω και γώ.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

...και γιατί είναι παραφημολογίες η διάθεση της συσκευής παγκοσμίως; Μήπως δεν θα το κάνει;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το έχουμε πει πολλές φορές, θέλουμε και τρίτο παίχτη στα OS.

 

Εαν κυριολεκτικα θελετε και τριτο παιχτη στα OS,να αγορασετε για να τον στηριξετε...τι οχι???

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν είπαμε ότι θα πάμε κιόλας να αγοράσουμε Huawei.

 

Καλά εσύ δεν είπες πιο πριν ότι χαίρεσαι για τη Huawei και θέλεις και τρίτο παίχτη στον ανταγωνισμό; αν δεν αγοράσεις εσύ ποιος θα αγοράσει;

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όσοι δεν έχουν δοκιμάσει ναυαρχίδες της Huawei δεν μπορούν να έχουν άποψη.

Μακάρι να πετύχει και να μείνει εντός ανταγωνισμού, μακάρι να είναι η εταιρία που θα μας ξεκρεμάσει από τα παπάκια της google.

Άμα δεν έχει 5G σίγουρα θα πάει άκλαυτο ακόμα και αν το δώσει στη μισή τιμή, άμα έρθει με 5g θα το περιμένω με ανοιχτές αγκάλες, ελπίζω να είναι με Kirin 9000 και όχι με το σομπάκι.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

ολοι εσεις που θελετε ενα τριτο os ( και καλα κανετε), δεν αγορασετε συσκευες και δεν σκοπευετε να αγορασετε συσκευη με αυτο το os για να το στηριξετε, αδικα γραφετε οτι γραφετε.
Link to comment
Share on other sites

Καλά εσύ δεν είπες πιο πριν ότι χαίρεσαι για τη Huawei και θέλεις και τρίτο παίχτη στον ανταγωνισμό; αν δεν αγοράσεις εσύ ποιος θα αγοράσει;

 

Ποιος θα αγορασει?Δεν βλεπεις τι κινητο εχει στην υ πογραφη του?

Αλλα και αν το προσπερασουμε αυτο,εδω δεν αγοραζε huawei πιο πριν με google services,θα δωσει τωρα 1000+ευρω για huawei με HarmonyOS?

 

Ειπαμε,στην Ελλαδα ειδικα,ολοι στα λογια καλοι ειναι. Στην πραξη ομως,αλλαζουν πεζοδρόμιο...

Link to comment
Share on other sites

Ποιος θα αγορασει?Δεν βλεπεις τι κινητο εχει στην υ πογραφη του?

Αλλα και αν το προσπερασουμε αυτο,εδω δεν αγοραζε huawei πιο πριν με google services,θα δωσει τωρα 1000+ευρω για huawei με HarmonyOS?

 

Ειπαμε,στην Ελλαδα ειδικα,ολοι στα λογια καλοι ειναι. Στην πραξη ομως,αλλαζουν πεζοδρόμιο...

 

Καλά στην ουσία δεν αλλάζει και τίποτα, εγώ δεν βλέπω καμιά διαφορά στο Harmony με το Android, δεν ξέρω σε πυρήνα κτλπ τι γίνεται, πάντως οπτικά και λειτουργικά βλέπουμε ένα android 10 χωρίς google, χίλιες φορές να δούλευαν πάνω σε καμία διανομή Linux.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλά στην ουσία δεν αλλάζει και τίποτα, εγώ δεν βλέπω καμιά διαφορά στο Harmony με το Android, δεν ξέρω σε πυρήνα κτλπ τι γίνεται, πάντως οπτικά και λειτουργικά βλέπουμε ένα android 10 χωρίς google, χίλιες φορές να δούλευαν πάνω σε καμία διανομή Linux.

 

Δεν ξερω για σενα,αλλα σε Android μερια εχω εφαρμογες(ή παιχνιδια)οι οποιες δεν ειναι διαθεσιμες σε huawei μερια.

 

Το εκανα μια φορα αυτο το πειραμα με windows phone που στηριξα τον ανταγωνισμο αγοραζοντας μαλιστα και ναυαρχιδα τοτε(lumia 930/1520),ευχαριστω δεν θα μπω σε αυτη την θεση ξανα.

 

Για Huawei μερια/εταιρεια,εχω καλα λογια να πω απο το mate20pro που ηταν η τελευταια συσκευη μου αυτης,το οποιο πιθανως να κρατουσα μεχρι και σημερα εαν δεν υπηρχαν τοτε τα γννωστα θεματα με πρασινες οθονες.

 

Αρα οπως βλεπεις εχω προσωπικη εμπειρια και απο ανταγωνισμο αλλων OS και απο Huawei.

 

Οσο για το harmonyOS,εγω το εχω ξαναγραψει οτι ειναι κατι ''προχειρο'',γιατι η huawei ειναι ακομα με την ελπιδα να φυγει συντομα το ban απο google,γιαυτο δεν εχουν επενδυσει ακομα πολυ σε αυτο.

 

Τελος εχει πλακα που τρωει κραξιμο ο snapdragon,ενω παλιοτερα πολλοι κραζανε τους κατωτερους Kirin,και παρακαλαγανε την huawei(οπως την Samsung σε Ευρωπη)να βαλει snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ποιος θα αγορασει?Δεν βλεπεις τι κινητο εχει στην υ πογραφη του?

Αλλα και αν το προσπερασουμε αυτο,εδω δεν αγοραζε huawei πιο πριν με google services,θα δωσει τωρα 1000+ευρω για huawei με HarmonyOS?

 

Ειπαμε,στην Ελλαδα ειδικα,ολοι στα λογια καλοι ειναι. Στην πραξη ομως,αλλαζουν πεζοδρόμιο...

Μάλλον φαίνεται ότι ούτε εσύ έχεις καταλάβει τι λέω. Είπα εγώ ποτέ ότι θα αγόραζα συσκευή στα 1000+ Ευρώ ποτέ;

Καμία δεν θα αγόραζα τόσο. Ούτε είπα ότι θα αγόραζα άμεσα Huawei.

Κι εγώ είχα Windows και φαινόταν ότι θα πήγαινε καλά αλλά δεν πήγε. Γι αυτό πιο πολύ ελπίζω να πάει καλύτερα το Harmony OS. Κάπως πρέπει να γίνει η αρχή. Αλλά όχι από μένα. Ή μήπως στο Android όταν πρωτοβγήκε πήγαν όλοι εκεί με τη μία;

Στα λόγια καλά τα πάμε, αλλά στην ασυνεννοησία ακόμα καλύτερα! ;)

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ή μήπως στο Android όταν πρωτοβγήκε πήγαν όλοι εκεί με τη μία;

κατά ένα περίεργο τρόπο όλοι,είναι να σε θέλει

η ερώτηση πάντως ειναι γιατί να πάω σε harmony OS ? υπάρχει κάποιος ιδιαίτερος λόγος εκτός της ξερόκεφαλιας της hua?

πολύ θα ήθελα να τον ακούσω

δεν είμαι Κινέζος και ούτε λάτρης των κου*****στικων απολυταρχικών καθεστώτων και πρακτικων

 

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Όπως ο ιδιαίτερος λόγος που πήγε κάποιος σε Android τότε; Ένα Symbian μόνο υπήρχε. Τώρα έχει πιο σκληρό ανταγωνισμό, οπότε θα είναι πιο δύσκολο για το Harmony OS να πάρει κάποιο μερίδιο.

Δεν υπάρχει ελπίδα πλέον για να γυρίσει στη Google η Huawei. Ο Biden αποδείχτηκε πιο σκληρός τελικά απ' ότι περίμεναν.

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

ούτε εσύ δεν βρίσκεις λόγο οκ το καταλάβαμε όσο για κάποιους που ψελλίζουν δήθεν για εναλλακτική του android το harmony OS ας μας πουν κάτι εναλλακτικό να το μάθουμε και μεις

δεν έχει καμία δουλειά ο Μπάιντεν υπάρχουν στατηγικα συμφέροντα των ΗΠΑ που ο κάθε πρόεδρος πρέπει να υποστηρίζει

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Όπως ο ιδιαίτερος λόγος που πήγε κάποιος σε Android τότε; Ένα Symbian μόνο υπήρχε.

 

Ένα Bada κι ένα Blackberry OS.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω για σενα,αλλα σε Android μερια εχω εφαρμογες(ή παιχνιδια)οι οποιες δεν ειναι διαθεσιμες σε huawei μερια.

 

Το εκανα μια φορα αυτο το πειραμα με windows phone που στηριξα τον ανταγωνισμο αγοραζοντας μαλιστα και ναυαρχιδα τοτε(lumia 930/1520),ευχαριστω δεν θα μπω σε αυτη την θεση ξανα.

 

Για Huawei μερια/εταιρεια,εχω καλα λογια να πω απο το mate20pro που ηταν η τελευταια συσκευη μου αυτης,το οποιο πιθανως να κρατουσα μεχρι και σημερα εαν δεν υπηρχαν τοτε τα γννωστα θεματα με πρασινες οθονες.

 

Αρα οπως βλεπεις εχω προσωπικη εμπειρια και απο ανταγωνισμο αλλων OS και απο Huawei.

 

Οσο για το harmonyOS,εγω το εχω ξαναγραψει οτι ειναι κατι ''προχειρο'',γιατι η huawei ειναι ακομα με την ελπιδα να φυγει συντομα το ban απο google,γιαυτο δεν εχουν επενδυσει ακομα πολυ σε αυτο.

 

Τελος εχει πλακα που τρωει κραξιμο ο snapdragon,ενω παλιοτερα πολλοι κραζανε τους κατωτερους Kirin,και παρακαλαγανε την huawei(οπως την Samsung σε Ευρωπη)να βαλει snapdragon.

 

Αυτό που είπα είναι ότι στην ουσία είναι πάλι android, όλες οι εφαρμογές και όλα τα παιχνίδια μπαίνουν με apk, άρα δεν μιλάμε για ουσιαστική αλλαγή λογισμικού , είχα όλη τη σειρά P pro της Huawei και ήμουν λάτρης, τώρα είμαι με 888, δεν ξέρω τι έκαναν οι άλλοι με τα kirin, εγώ είχα βρει την ησυχία μου, σε κάθε μοντέλο που άλλαζα ένιωθα ουσιαστική αναβάθμιση, είχα αυτονομία που ήταν μακριά από τον ανταγωνισμó, είχα σταθερότητα που δεν συναντάς εύκολα, με τις κάμερες ήταν πάντα μπροστά και γενικώς έτρεχε τον ανταγωνισμό.

Άρα η έννοια να στηρίξω το λογισμικό για τον ανταγωνισμό δεν υφίσταται, ποιο πολύ πάει να στηρίξω Android χωρίς Google.

Επειδή με OnePlus 9 pro εγώ ένιωσα την υποβάθμιση σε αυτονομία, σε κάμερα ευτυχώς σε σταθερότητα όχι τόσο έντονα, φυσικά και θα δοκιμάσω το p 50 pro και μακάρι να μπορεί να καλύψει τα θέλω μου από άποψη λογισμικού και έλλειψης GMS.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ένα Bada κι ένα Blackberry OS.

Μόνο που ήταν κατώτερα του Symbian.

Όπως και να έχει Android και iOS έχουν εδραιωθεί πιο γερά, αφού ούτε η Microsoft κατάφερε να τα φτάσει. Ή δεν ήθελε γιατί βρήκε κάτι καλύτερο για αυτήν να κάνει. Είπαμε, κάποιος πρέπει να κάνει την αρχή.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Στα λόγια καλά τα πάμε, αλλά στην ασυνεννοησία ακόμα καλύτερα! ;)

 

Σου εγραψε ο συμφορουμιτης πιο πισω οτι απο την μια θελεις να πετυχει το harmonyOS,απο την αλλη ομως σου ειναι αδιαφορες οι huawei συσκευες και η εταιρεια..

Κατα τα αλλα ναι,θελεις να πετυχει πολυ η Huawei και το HarmonyOS...

 

[/color]

είχα όλη τη σειρά P pro της Huawei και ήμουν λάτρης, τώρα είμαι με 888, δεν ξέρω τι έκαναν οι άλλοι με τα kirin, εγώ είχα βρει την ησυχία μου, σε κάθε μοντέλο που άλλαζα ένιωθα ουσιαστική αναβάθμιση, είχα αυτονομία που ήταν μακριά από τον ανταγωνισμó, είχα σταθερότητα που δεν συναντάς εύκολα, με τις κάμερες ήταν πάντα μπροστά και γενικώς έτρεχε τον ανταγωνισμό.

 

Λογικα ειναι αυτα που γραφεις γιατι απο το P20pro/Mate10pro και μετα η εταιρεια μας ειχε κακομαθει με τις 4000+μπαταριες της(ιδανικες για 1080p 60hz οθονες),με την πολυ δυνατη απο τοτε ταχυφορτιση,τις επιδοσεις σε καμερες και ειδικα σε night mode που ηταν απο τις καλυτερες μαζι με την Google και παει λεγοντας.

 

Δεν ειναι τυχαιο που σου εγραψα οτι εαν δεν υπηρχαν τα θεματα με την πρασινη οθονη,θα ειχα ακομα το mate20pro. Οπως φανταζομαι πιθανως να υπαρχει κοσμος ο οποιος να ειναι ακομα με το πολυ καλο P30pro.

 

Χωρις google services και Play store,για μενα και για πολλους αλλους στην παρουσα φαση ειναι πεθαμενη η εταιρεια ειδικα σε αυτα τα χρηματα.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...