Jump to content

Δεν θα λάβετε αυτές τις λειτουργίες iOS 15 εάν έχετε iPhone 7 έως 11


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λίγες ώρες μετά την επίσημη αποκάλυψη του iOS 15, η Apple έσπευσε να κυκλοφορήσει μια public beta έκδοση και υπερηφανευόταν για τις πολλές νέες λειτουργίες που συνοδεύουν αυτή την μεγάλη της ενημέρωση. Κυρίως μεταξύ αυτών των νέων αλλαγών συμπεριλαμβάνεται ο επανασχεδιασμός του προγράμματος περιήγησης Safari, το νέο σύστημα ειδοποιήσεων και εστίασης, η λειτουργία πορτραίτου FaceTime-ing, η εφαρμογή υγείας, οι ανανεωμένοι χάρτες και οι εφαρμογές του πορτοφολιού που λαμβάνουν μοντέρνα νέα χαρακτηριστικά και πολλά άλλα.

 

Επιπλέον, η Apple ανακοίνωσε ότι η σταθερή υποστήριξη για παλαιότερα iPhone είναι εδώ για να μείνει, καθώς η λίστα των συσκευών που θα λάβουν μερικά ή όλα τα νέα καλούδια iOS 15 ξεκινά από τα iPhone 6s

 

Ποια iPhone θα λάβουν μερικά και ποια όλα τα νέα χαρακτηριστικά του iOS 15;

 

Εδώ είναι όλες οι νέες λειτουργίες του iOS 15 που δεν θα λάβουν τα iPhone 6s, iPhone 7, iPhone 8 και iPhone X, λόγω της έλλειψης τουλάχιστον του chipset A12 Bionic:

 

Home, office, hotel, car keys, and remote keyless entry controls: basically all the new Wallet app features are off-limits for older iPhones.

Spatial audio during FaceTime: voices are spread out to sound like they’re coming from the direction in which they’re positioned on the call.

Portrait mode: portrait mode in FaceTime blurs your background and puts the focus on you.

Live Text and object recognition: interact with text and recognized objects or landmarks in live Camera previews, Photos, Screenshot, Quick Look, and Safari.

Fast on-device speech processing: faster Siri, offline Timers & Alarms, Phone, Messaging, Sharing, App Launch, Control Audio Playback, and Settings control.

Continuous on-device dictation.

Interactive globe: interactive 3D globe in Maps, with extra mountain ranges, deserts, forests, oceans, etc., details.

Immersive walking directions: step-by-step directions shown in augmented reality.

Detailed city experience in Maps: San Francisco, Los Angeles, New York, or London get high level of detail for roads, trees, buildings, or landmarks.

New animated backgrounds in the Weather app: reflecting the sun position, clouds, or precipitation.

Zoom in QuickTake video: swipe up or down while taking a QuickTake video to zoom in or out.

 

Εκτός από όλες τις παραπάνω λειτουργίες, τόσο τα μοντέλα iPhone 6s όσο και iPhone 7, δεν θα λάβουν τη νέα δυνατότητα Walking Steadiness που συνοδεύει το iOS 15. Περιλαμβάνει νέους αλγόριθμους που αξιολογούν την ισορροπία, τη σταθερότητα και τον συντονισμό μέσω του iPhone και των αισθητήρων τους, αλλά τα παλαιότερα iPhone δεν διαθέτουν τους απαραίτητους αισθητήρες.

 

Ακόμη, τα iPhone 6s και 6s Plus κατά την ακρόαση με τα AirPods Pro και AirPods Max, θα προσφέρουν μια λιγότερο "συναρπαστική εμπειρία μουσικής Dolby Atmos" στο iOS 15.

 

Τα μοντέλα iPhone που σίγουρα θα υποστηρίζουν όλα τα χαρακτηριστικά του iOS 15, είναι:

 

iPhone 12

iPhone 12 mini

iPhone 12 Pro

iPhone 12 Pro Max

iPhone SE (2ης γενιάς)

iPhone 11

iPhone 11 Pro

iPhone 11 Pro Max

iPhone XS

iPhone XS Max

iPhone XR

 

[via]

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

"Θα είναι σαν να έχετε το ios15, αλλά δεν θα το έχετε..."

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Nagata

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Ο τίτλος είναι λάθος. Λέει μέχρι το iPhone 11 μπαίνουν περιορισμοί ενώ μέσα στο άρθρο λέει μέχρι το iPhone x!

 

"Τα μοντέλα iPhone που σίγουρα θα υποστηρίζουν όλα τα χαρακτηριστικά του iOS 15, είναι:

iPhone 12

iPhone 12 mini

iPhone 12 Pro

iPhone 12 Pro Max

iPhone SE (2ης γενιάς)

iPhone 11

iPhone 11 Pro

iPhone 11 Pro Max

iPhone XS

iPhone XS Max

iPhone XR"

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

"Θα είναι σαν να έχετε το ios15, αλλά δεν θα το έχετε..." Πατήρ Απλ-ήσιος

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πρώτη φορά το ακούς εσύ ότι οι παλιότερες συσκευές θα πάρουν τα 6 από τα 10 νέα χαρακτηριστικά του νέου λειτουργικού???

the show must go on...
Link to comment
Share on other sites

Γελα και λίγο. Δεν θα πάθεις τίποτα αγαπητέ... και αριθμητικά δεν θα πάρουν 11 από τα (Χ?) νέα χαρακτηριστικά. Οπότε?

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vriz27

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Γελα και λίγο. Δεν θα πάθεις τίποτα αγαπητέ... και αριθμητικά δεν θα πάρουν 11 από τα (Χ?) νέα χαρακτηριστικά. Οπότε?

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Χαχαχαχα ικανοποιημένος?

the show must go on...
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα ικανοποιημένος?

 

Aρχοντας!!!

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

"Θα είναι σαν να έχετε το ios15, αλλά δεν θα το έχετε..." Πατήρ Απλ-ήσιος

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η Apple δεν θα δώσει κάποια χαρακτηριστικά λόγω έλλειψης hardware σε κάποιες συσκευές, τι δεν καταλαβαίνεις και το ειρωνικό σχόλιο;

Ειδικά για τις αναβαθμίσεις και την υποστήριξη της Apple στις συσκευές της νομίζω ότι δεν πρέπει να υπάρχει παράπονο, είναι αιώνες μπροστά από όλους.

Γιαυτό όταν γράφουμε κάτι φροντίζουμε να είναι αληθές και όχι λαϊκισμός.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

"Θα είναι σαν να έχετε το ios15, αλλά δεν θα το έχετε..."

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το αρθρο δεν το διαβασες καθολου ειμαι σιγουρος.

Edited by Nagata
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...