Jump to content

Η Nokia υποβάλλει πολλαπλές αγωγές εναντίον της Oppo


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@Mivas

 

Από Lumia, το μοναδικό τηλέφωνο που με συνεπήρε ήταν το Lumia 920. Ακόμα το λατρεύω. Φυσικά κα9ταλαβαίνεις γιατί. Έχει να κάνει με την εμφάνιση και τα υλικά. Έρωτας.

Όσο για το 808, είναι το καλύτερο πλαστικό τηλέφωνο που έχω πιάσει ποτέ στο χέρι μου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@nikoslikos, αδερφέ συγνώμη για την επιθετικότητα στο προ-προηγούμενο μου μήνυμα. Νόμιζα πως δεν είμαι έτσι πλέον. Δυστυχώς από ό,τι βλέπω τελικά ίσως και να είμαι. Και δεν πρέπει. Μιλάμε για τηλέφωνα. Who tf cares?

 

: D

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

ότι και να πούμε κύκλους κάνουμε, οπότε... Κι η ίδια η Nokia όταν ήταν ακόμη ενεργή στα κινητά, είχε εργοστάσια σε διάφορες χώρες της Ευρώπης και στην Ασία, ανάμεσά τους και στην Κίνα. Δηλαδή θα έλεγες ότι η παλιά Nokia ήταν κινεζική, ή Ρουμανική ή οτιδήποτε άλλο επειδή έφτιαχνε τα κινητά της εκεί; Τέλος πάντων... Συμφωνούμε για το ότι η HMD είναι πολύ μικρή για το όνομα της Nokia, διαφωνούμε ως προς την γεωγραφία λιγάκι! :lol:

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

@Mivas

 

Από Lumia, το μοναδικό τηλέφωνο που με συνεπήρε ήταν το Lumia 920. Ακόμα το λατρεύω. Φυσικά κα9ταλαβαίνεις γιατί. Έχει να κάνει με την εμφάνιση και τα υλικά. Έρωτας.

Όσο για το 808, είναι το καλύτερο πλαστικό τηλέφωνο που έχω πιάσει ποτέ στο χέρι μου.

 

Το 920 είχε βραβευτεί ως το πιο καινοτόμο της χρονιάς! Ασύρματη φόρτιση χρόνια πριν γίνει της μόδας, οπτικός σταθεροποιητής με BSI αισθητήρα, πάλι χρόνια πριν γίνει στάνταρ, Clearblack με PureMotion οθόνη για καθαρό μαύρο και ομαλή κίνηση, Nokia Rich Recording όπως στο 808, και πολλά άλλα. Ειδικά το έντονο κόκκινο glossy και curvy phone ήταν όλα τα λεφτά!

 

Επίσης το 925 σε διαφορετικό στυλ, premium slim, το 930/icon με το μεταλλικό περίγραμμα, επίσης premium, ακόμη πιο πολύ οι ειδικές limited Gold Edition των 930 και 830 με χρυσό περίγραμμα, χρυσά γράμματα Νόκια και καλής ποιότητας glossy πλάτη (έχω το 830 gold edition από αυτά, καμία σχέση με την κανονική έκδοση, πολύ πιο premium), αλλά και το ακυκλοφόρητο McLaren μεταλλικό, μεγάλο, στιβαρό, σαν 1020 με στεροειδή, ειδικά σε ασημένιο είναι πολύ καλό! Αυτή ήταν η Nokia... αχ... :rolleyes:

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Σε κόκκινο και κίτρινο είναι έρωτας. Ιδιαίτερα σε αυτό το ντοματί κόκκινο, συμφωνώ. Σαν γλυκάκι είναι.

Και το 1020 είχα για λίγο (σε πανέμορφο κίτρινο). Μετάνιωσα που το έδωσα (μίσος σε WP γαρ).

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

@nikoslikos Μήπως να την πούμε και αμερικανική εταιρεία επειδή εμπλέκονται και η Google και η Qualcomm; Ή να την κάνουμε πολυεθνική;

 

Μπορείς να την πεις όπως θέλεις δεν εχω πρόβλημα, εσείς βγάλατε καντήλες που την είπα Κινεζική.

Η ουσία είναι μια, η Microsoft το 2016 πούλησε σε HMD Global ( μια ανύπαρκτη εταιρία μέχρι τότε με έδρα την Φιλανδία ) και στην FIH Mobile (όλοι ξέρουμε για την Κινέζικη εταιρία) το logo Nokia μαζί με τις πατέντες μέχρι το 2024, οι άλλοι investors include Google, Qualcomm μπήκαν στην πορεία και είναι άσχετοι με την αρχική παραχώρηση. Το 2024 μπορεί να το παραχωρήσει το όνομα NOKIA στην MLS όποτε θα γίνει Ελληνική.:up: εγώ κινέζικη θα την λέω και τότε.

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά, on-topic και χωρίς προσβλητικά σχόλια από 'δω και πέρα ;)

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να την πεις όπως θέλεις δεν εχω πρόβλημα, εσείς βγάλατε καντήλες που την είπα Κινεζική.

Η ουσία είναι μια, η Microsoft το 2016 πούλησε σε HMD Global ( μια ανύπαρκτη εταιρία μέχρι τότε με έδρα την Φιλανδία ) και στην FIH Mobile (όλοι ξέρουμε για την Κινέζικη εταιρία) το logo Nokia μαζί με τις πατέντες μέχρι το 2024, οι άλλοι investors include Google, Qualcomm μπήκαν στην πορεία και είναι άσχετοι με την αρχική παραχώρηση. Το 2024 μπορεί να το παραχωρήσει το όνομα NOKIA στην MLS όποτε θα γίνει Ελληνική.:up: εγώ κινέζικη θα την λέω και τότε.

Εσύ μπορεί να λες ότι θες κινέζικο, η πραγματικότητα ποιά είναι όμως!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...