Jump to content

Ποια συσκευή να προτιμήσω;;;


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Note 3 και απο εμενα.. Η σειρα note ειναι φοβερη, το lg g3 απο την αλλη τα εχει τα λαγκακια του.

Όχι πως το note 3 δεν τα έχει.... Και έχει knox...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 309
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

lg flex 2 ή Nexus 6?Ποιο απο τα δυο προτιματε?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Nexus 6 αν δε σε χαλάει το μέγεθος. Το flex 2 δυστυχώς εχει θέματα με τον επεξεργαστή του και μέχρι στιγμής μηδενική υποστηρίξει στο xda.
Link to comment
Share on other sites

Αυτη τη στιγμή εχω το flex δεν υπερθερμενεται και η κουρμπα είναι πολυ βολική περιμένω και το nexus αλλα λόγω επεξεργαστή δεν είναι καλύτερο το flex?δεν εχω θέμα με το μέγεθος και είμαι φαν του pure android απλά νομίζω πως ο επεξεργαστής του nexus είναι κατώτερος.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Χαίρεται σε όλους θέλω την γνώμη σας θέλω να πάρω την εν λόγω συσκευή να πάω στο m8 η το m8s

 

Το Μ8s εχει κακη εμπρος καμερα, μετρια οπισθια και τη μιση επεξεργαστικη δυναμη απο το M8.

Το μονο υπερ ειναι μεγαλυτερη διαρκεια χρησης λογω ηπιοτερου επεξεργαστη και λιγο μεγαλυτερης μπαταριας.

Στην ουσια ειναι ενα χειροτερο κινητο με λιγο μεγαλυτερη μπαταρια!

Choose wisely! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά η κάμερα δεν είναι βελτιωμένη?

 

Υπάρχει κάποιο συγκριτικό επιδόσεων ??

Τι νόημα έχει να το βγάλουν ως S και να είναι χειρότερο?!

Link to comment
Share on other sites

Ποιό κατά την γνώμη σας είναι καλύτερο σε θέμα ταχύτητας τόσο σε app opening ,web browsing αλλά και multitasking?Εάν υπάρχει διαφορά στην ταχύτητα του s6 με το s6 edge ας συμπεριληφθεί και το s6 edge!
Link to comment
Share on other sites

Το Μ8 χαλαρά. Άσε που και με την τιμή που έχει αυτή την στιγμή είναι πολύ πιο συμφέρουσα αγορά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Μην βαζετε την τιμη σαν κριτηριο(που φυσικα παιζει καθοριστικο ρολο) τωρα,ας κανουμε μια απλη συγκριση για το ποιο πραγματικα ειναι το καλυτερο!Γιαννη φιλικα το λεω μην παρεξηγηθεις...:) Edited by Greekspinner
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα σε όλους . Έχω ηδη το note 4 και σκέφτομαι να περάσω στο g4. Αξίζει λέτε; θα ήθελα τη γνώμη κάποιου που έχει δοκιμάσει και τα 2. Με ενδιαφέρει αρκετά η κάμερα και η απουσία lag. Το πενακι δεν με ενδιαφέρει ιδιαίτερα.

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους . Έχω ηδη το note 4 και σκέφτομαι να περάσω στο g4. Αξίζει λέτε; θα ήθελα τη γνώμη κάποιου που έχει δοκιμάσει και τα 2. Με ενδιαφέρει αρκετά η κάμερα και η απουσία lag. Το πενακι δεν με ενδιαφέρει ιδιαίτερα.

 

Το G4 σε καμερα βρισκεται σε αλλα επιπεδα...

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αγοράσω μια απο αυτές τις 2 μηχανές. Με ενδιαφέρουν κυρίως οι φωτογραφίες, οπότε η ξεκάθαρη υπεροχή της Samsung στα βίντεο ακυρώνεται.

 

Μέχρι πριν 2 μήνες η Sony ήταν καλυτερη στις φωτογραφίες, όμως πλέον έχουν και οι 2 λάβει σημαντικά firmware updates. Η sony το 2.0 που έχει βελτιώσει πολύ το βίντεο της, ενώ η Samsung το 1.10, που έχει βελτιώσει πολύ τα AF (autofocus) & low light autofocus.

 

Με δεδομένο πως η Α6000 είναι σχεδόν 2 ετών, ενώ η Samsung είναι του μερικών μηνών, σκέφτομαι μη τυχόν σταματήσει η υποστήριξη από τη Sony, ενω η ΝΧ500 λάβει ακόμα περισσότερες βελτιώσεις, ειδικά στο image quality & autofocus, και τελικά είναι η καλύτερη επιλογή απο τις 2.

 

Μπορεί κάποιος με γνώσεις να με βοηθησει? (δυστυχως δεν υπάρχει πρόσφατο συγκριτικό στο youtube αναμεσα στις 2 αυτές μηχανές μετα τις τελευταίες αναβαθμίσεις τους).

 

Ευχαριστώ

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Να τονίσω οτι με ενδιαφέρει η αγορά τους με τους κιτ φακούς και μόνο. Αν μελλοντικά αλλάξω φακούς δεν το γνωρίζω, αλλα δεν θα κρίνω την τωρινη μου αγορά με βάσει τους μελλοντικούς υποθετικους φακούς :)

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα ξερω τα δυο μοντελα...αλλα ειχα τη Sony Rx100 που εκανε παπαδες.

Η Samsung ειναι καλη στο να φτιαχνει οθονες

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά, η Sony έχει καλύτερο φλας, με διαφορά κιόλας. Υπέρ της σαμμυ ότι έχει touchscreen, αν το θες φυσικά. Έχοντας μια μικρή εμπειρία από την Sony, χτυπάς άνετα φωτογραφίες μέχρι και iso 3200 ή και λίγο παραπάνω, χωρίς ιδιαίτερα μεγάλη απώλεια ποιότητας, αν και φυσικά όσο πιο χαμηλό iso τόσο καλύτερη ποιότητα θα έχεις. Η Samsung σε μερικά reviews που είδα έχει ουσιαστικά ως όριο το iso 1600 για να διατηρείται η ποιότητα. Ωστόσο, εξαρτάται από το πόσο μεγάλη θα είναι η χρήση που θα κάνεις σε νυχτερινές συνθήκες. Δυστυχώς δεν έχω πρόσβαση σε υπολογιστή αυτές τις μέρες οπότε από το κινητό δεν μπορώ να κρίνω δείγματα. Πάντως εγώ θα πήγαινα και για τη σονυ, μιας και αν θελήσεις να ασχοληθείς περισσότερο έχει μεγαλύτερη ποικιλία φακών.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω την Sony A6000 και πριν την αγοράσω το είχα ψάξει σε εξαντλητικά μεγάλο βαθμό και μάλιστα η NX500 ήταν κι αυτή υποψήφια. Η Sony είναι πολυ καλύτερη και σε autofocus και σε χαρακτηριστικά και σε ποιότητα φωτογραφίας. To μόνο μελανό σημείο της είναι οτι στο βίντεο τραβάει σε AVCHD και όχι σε XAVCS που σημαίνει οτι το bitrate είναι στα 28 Mbps αλλά να σου πω την αλήθεια εγώ διαφορά σε ποιότητα δεν έχω δει

 

Κάνε το τελευταίο update 2.0. Το έβαλαν αυτό που λες :)

 

Απλά προβληματίστηκα γιατί λέγεται ότι με το τελευταίο update, ή nx,500 βελτιώθηκε πολύ..

 

----- προσθήκη μηνύματος 99 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αρχικά, η Sony έχει καλύτερο φλας, με διαφορά κιόλας. Υπέρ της σαμμυ ότι έχει touchscreen, αν το θες φυσικά. Έχοντας μια μικρή εμπειρία από την Sony, χτυπάς άνετα φωτογραφίες μέχρι και iso 3200 ή και λίγο παραπάνω, χωρίς ιδιαίτερα μεγάλη απώλεια ποιότητας, αν και φυσικά όσο πιο χαμηλό iso τόσο καλύτερη ποιότητα θα έχεις. Η Samsung σε μερικά reviews που είδα έχει ουσιαστικά ως όριο το iso 1600 για να διατηρείται η ποιότητα. Ωστόσο, εξαρτάται από το πόσο μεγάλη θα είναι η χρήση που θα κάνεις σε νυχτερινές συνθήκες. Δυστυχώς δεν έχω πρόσβαση σε υπολογιστή αυτές τις μέρες οπότε από το κινητό δεν μπορώ να κρίνω δείγματα. Πάντως εγώ θα πήγαινα και για τη σονυ, μιας και αν θελήσεις να ασχοληθείς περισσότερο έχει μεγαλύτερη ποικιλία φακών.

 

Αρχικά θέλω με κιτ φακό, βλέπουμε για μετά.. Λογικά προς σονυ θα πάω, αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι δεν θα απογοητεύτω σίγουρα

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

OMG έβαλαν XAVCS στην Α6000. Αυτή θα πάρεις με κλειστά μάτια. Πάω να κάνω την αναβάθμιση:D

 

Την θέλω αρχικά με τον κιτ φακό και μου έχουν πει αρκετά άσχημα λόγια. Ισχύει?

 

Πως το είδες το update?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι οτι ο kit φακός της A6000 ο 16-50 παρουσιάζει barrel distortion στα χαμηλά mm. Στα 50 mm είναι υποφερτό. Βέβαια αυτό διορθώνεται στο Lightroom με το πάτημα ενός κουμπιού.

O kit φακός της Samsung δεν πάει πίσω όμως καθώς έχει και αυτός barrel distortion και δεν είναι τόσο οξύς όσο της Sony.

Το έκανα το Update αλλά δεν μπόρεσα να τραβήξω βίντεο διότι θέλει κάρτα UHS-I λόγω του οτι το codec xavcs είναι στα 50 Mbps.

Εγώ πάντως από την Sony είμαι υπερ-ευχαριστημένος μέχρι στιγμής

 

Θα προχώρησω να την πάρω. Συνήθως Αγγλία έχουν 1 χρόνο εγγύηση αλλά βρήκα κατάστημα που δίνει 2. Θα την έπαιρνα από Ελλάδα που θεωρητικά βάσει νομού έπρεπε να δίνουν 2 , αλλά όσα καταστήματα βρήκα δίνουν 1 και δεν έχω ορεξγ για καυγάδες.

 

Είδες διάφορες και στον χρόνο εκκίνησης της μηχανής; Γιατί στο update λέει πως το βελτίωσαν και αυτο

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Ποια συσκευή να προτιμήσω;;;

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...