Jump to content

Ποια συσκευή να προτιμήσω;;;


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τί λέτε ποιο είναι καλύτερο για overall χρήση ??
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 309
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Κι εγώ το ίδιο θα έλεγα, Note 3. Είναι γενικώς από τα καλύτερα smartphones .

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν χρησιμοποιείς πένακι το 7Α...καλύτερη οθόνη,ποιοτικότερο,vooc φόρτιση..πολύ καλύτερη κάμερα...Δεν έχει θέματα με εγγύηση ούτε Knox ..καλύτερη εγγύηση

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

ποιο απο τα 2 επιλεξατε\θα επιλεγατε και γιατι? σε τι υστερει το ενα αντι του αλλου? σε τι ειναι καλητερο το ενα αντι του αλλου?:cool:
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

ποιο απο τα 2 επιλεξατε\θα επιλεγατε και γιατι? σε τι υστερει το ενα αντι του αλλου? σε τι ειναι καλητερο το ενα αντι του αλλου?:cool:

 

εγω πηρα το νοτε περσυ τον οκτωβριο διοτι:

1. τοτε ειχε θεματα ακομη το Ζ2 με την οθονη. καποια ειχαν οθονη ομοια με το Ζ1 και ηταν μετρια. και δεν ηθελα να το διακυνδυνευσω και να παρω καποιο με μαπα οθονη.

2. παρομοιο μεγεθος με μεγαλυτερη οθονη το νοτε.

3. το πενακι βολευει σε πολλα.

το ζ2 μου αρεσε διοτι ηταν αδιαβροχο ειχε 20αρα καμερα. βεβαια αν δεις συγκριτικα το νοτε βγαζει καλυτερες φωτο τελικα παροτι περνει απο την σονυ αισθητηρα.εχουν καλυτερο αλγοριθμο στη σαμσουνγκ.

το ζ2 εχει καλυτερα υλικα.

Link to comment
Share on other sites

απο μπαταρια ειναι καλητερο το ζ2 νομιζω. αν και την υπερθερμανση ακομα να την φτιαξουν...
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

απο μπαταρια ειναι καλητερο το ζ2 νομιζω. αν και την υπερθερμανση ακομα να την φτιαξουν...

 

υπερθερμανση μονο στο 4Κ βιντεο υπαρχει. νομιζω ολα εχουν θεμα εκει.

για μπαταρια δεν ξερω να σου πω. εγω στην αθηνα το τηλεφωνο το φορτιζω καθε 4 μερες.

στις διακοπες επειδη ημουν συνεχεια στο ιντερνετ (2-3 ωρες την μερα ειτε με wifi ειτε με 3g ) ,μιλαγα πολυ κλπ με εβγαζε 1,5 μερα βαρια 2.

Link to comment
Share on other sites

το ζ2 κρατουσε τοσο? Edited by RAVEN_
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

εγω πηρα το νοτε περσυ τον οκτωβριο διοτι:

1. τοτε ειχε θεματα ακομη το Ζ2 με την οθονη. καποια ειχαν οθονη ομοια με το Ζ1 και ηταν μετρια. και δεν ηθελα να το διακυνδυνευσω και να παρω καποιο με μαπα οθονη.

2. παρομοιο μεγεθος με μεγαλυτερη οθονη το νοτε.

3. το πενακι βολευει σε πολλα.

το ζ2 μου αρεσε διοτι ηταν αδιαβροχο ειχε 20αρα καμερα. βεβαια αν δεις συγκριτικα το νοτε βγαζει καλυτερες φωτο τελικα παροτι περνει απο την σονυ αισθητηρα.εχουν καλυτερο αλγοριθμο στη σαμσουνγκ.

το ζ2 εχει καλυτερα υλικα.

 

Πέρσι τον Οκτώβριο δεν υπήρχε το Ζ2. Μάλλον για το Ζ1 θα λες

Link to comment
Share on other sites

Πέρσι τον Οκτώβριο δεν υπήρχε το Ζ2. Μάλλον για το Ζ1 θα λες

 

Ναι έχεις δίκιο Ζ 1 το οποιο είχε οθόνη με λιγο πιο Μουντά χρώματα απο το νοτε.

Το ζ2 το είδα με το που βγήκε και αυτό είχε το θέμα με τις δυο διαφορετικές οθόνες. Κάμερα είχαν και τα δυο την ίδια 20αρα τον ίδιο αισθητήρα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχεις δίκιο Ζ 1 το οποιο είχε οθόνη με λιγο πιο Μουντά χρώματα απο το νοτε.

Το ζ2 το είδα με το που βγήκε και αυτό είχε το θέμα με τις δυο διαφορετικές οθόνες. Κάμερα είχαν και τα δυο την ίδια 20αρα τον ίδιο αισθητήρα.

 

Το Ζ2 δεν είχε ποτέ θέμα με την οθόνη του. Βασικά έχει, ίσως, την καλύτερη οθόνη από τις εκεί έξω ναυαρχίδες.;)

Στο 4Κ ζορίζεται μετά από κάνα δεκάλεπτο και μερικά από τις πρώτες παρτίδες της Σιγκαπούρης είχαν θέμα με την στεγανοποίησή τους πράγμα που δεν ισχύει πλέον.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχεις δίκιο Ζ 1 το οποιο είχε οθόνη με λιγο πιο Μουντά χρώματα απο το νοτε.

Το ζ2 το είδα με το που βγήκε και αυτό είχε το θέμα με τις δυο διαφορετικές οθόνες. Κάμερα είχαν και τα δυο την ίδια 20αρα τον ίδιο αισθητήρα.

 

Z & Z1 είχαν θέμα με οθόνες....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Z & Z1 είχαν θέμα με οθόνες....

 

Οι κιτρινίλες ήταν στα Ζ Ζ1 και τα στιγμάτισαν, ότι και να λέμε. :confused:

“Bitcoin is Cash with Wings” - Charlie Shrem :ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γνωρίζω ότι το note υπερέχει ελαφρά σε τεχνολογικά χαρακτηριστικά του sony z3. Επίσης γνωρίζω την αξία του stylus, αυτή τη στιγμή γράφω από note tablet. Έχω περιεργαστεί και τα δύο χωρίς όμως το stylus του νέου note, δεν το είχαν στο demo.

 

Σε γενικές γραμμές μπορώ να δουλέψω και με τα δύο, κάνω αρκετή δουλειά από το κινητό, είτε αυτό είναι email, είτε με team viewer, είτε φωτό που βγάζω και στέλνω, είτε σημειώσεις, gps, browsing κτλ. Το Ζ3 είναι βολικό, λεπτό, έχει camera button, καλά υλικά, ηχεία και είναι αδιάβροχο. Το note πιο ογκος, όχι αδιάβροχο και έχει stylus.

 

Το θέμα είναι πως είμαι σε δίλημμα για το πόσο μεγάλη μπορεί να είναι μια φορητή συσκευή για μένα. Το καλοκαίρι μπορεί να τρέχω με στην τσέπη το s4 και τα πράγματα είναι στενάχωρα. Σκεφτομαι ότι το z3 είναι το μέγιστο που μπορώ να μεταφέρω σε μια τσέπη τζιν χωρίς να ασχολούμαι συνέχεια με το τι θα πάθει το τηλέφωνο. Από την άλλη με δελεάζει η λειτουργικότητα που πιθανόν να πάρω παραπάνω από το στυλό.

 

Τι λέτε οι χρήστες note? Πόσο εύκολα μπαίνει σε τσέπη το phablet και πόση χρηστικότητα έχει να δώσει για τον παραπάνω όγκο? Χειρισμός με το 1 χέρι πως είναι και για τα δύο? Ακούω απόψεις!

Link to comment
Share on other sites

Είναι ανάλογα τι βολεύει τον καθένα σε κάθε συσκευή . Στο θέμα μεγέθους το Ζ3 είναι πιο βολικό από το note 4 που είναι phablet και είναι και πολύ πιο ακριβό το note 4 από το Ζ3 .
Link to comment
Share on other sites

Note και ένα χέρι με άνεση το ξεχνάς. Γενικά μπαίνει σε τσεπη, αλλά το αισθάνεσαι όπως και να χει. Γενικά όμως είναι θέμα συνήθειας και το σε βολεύει.

Εγώ πήγα από το Note 3 neo στο κανονικό και ξαναγυρισα στο neo, μιας και αυτή η μικρή διαφορά που έχουν ήταν αρκετή να μην με βολέψει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα,

Έχω 4S, αισίως έχει φτάσει στο iOS 8, με πολλαπλά χτυπήματα στην ταχύτητα, οπότε σκέφτομαι να αλλάξω. Μου πέρασε από το μυαλό το 6, όμως ομολογώ ότι με τα ~200 που θα μου μείνουν αν αγοράσω το 5S θέλω να αγοράσω και κάτι άλλο :p Δεν είναι ότι συμβιβάζομαι, το 5S μου αρέσει πολύ σα συσκευή και θεωρώ ότι θα είναι επαρκές για τον 1.5 χρόνο που σκοπεύω να το κρατήσω.

Θεωρείτε ότι αξίζει η μετάβαση από 4S σε 5S? Θα δω εμφανή διαφορά σε ταχύτητα;

Edited by one_tree_hill
Link to comment
Share on other sites

 

Σε ευχαριστώ πολύ αλλά ψάχνω τη γνώμη κάποιου που έχει περάσει και από τις 2 συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αξίζει, είναι πολύ πιο γρήγορο, αξίζει με τα χίλια, Σκέψου ότι είναι σχεδόν όσο γρήγορο σαν το 6!
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

μερα με νυχτα οντως....

αλλα αν δε πας σε 6αρι........

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ζορικη αποφαση.

η γνωμη μου.

αν θες phablet με πενακι κατι που προσωπικα θεωρω αχρηστο και γελαω οταν το βλεπω το note 4 ειναι μονοδρομος.

σε αυτο που υπερτερει ειναι η καμερα,κατα τα αλλα αν και φοραει δυναοτ επεξεργαστη μην ξεχνας οτι ειναι samsung...και ναι και παλι τα καταφερε να δημιουργησει ενα κινητο τερας με lagakia.

απο την αλλη,το sony μου αρεσε πολυ,τρεχει απροβληματιστα και μπηκα στον πειρασμο να το παρω,μετα ομως το σκεφτηκα καλα και επανηλθα στην πραγματικοτητα...που πας ρε Γιαννη....ειναι sony,μια εταιρεια που ακομα δεν εχει εδραιωθει στην κατηγορια των κινητων τηλεφωνων,ω ναι,οτι να ναι κανουν εκει μεσα.και φυσικα ειναι να μην σου κατσει και προβλημα,κατι πολυ πιθανον για sony,κι αλλες εταιρειες βγαζουν θεματα αλλα το service τους ειναι κατι παραπανω απο αψογο,procordia ας πουμε.

με λιγα λογια δεν θα επαιρνα κανενα....ΕΓΩ.γιατι κανενα απο αυτα τα 2 δε με πειθει.

η samsung εβαλε το knox,κατι που με προβληματιζει πολυ γιατι εγω θελω ανοιχτες επιλογες κινησεων κι οχι με ενα λαθος να γραψει ο Knox και να χασω εγγυηση.επειτα,τι να το κανω αυτο το γομαρι,δεν με εξυπηρετει προσωπικα.

απο κει και περα η επιλογη ειναι δικη σου,παρε οτι σε ελκυει,απλα δωσε προσοχη σε κατοχους που θα υποστηριξουν με παθος το κινητο που κρατανε.πολλες φορες δεν ειναι ολα ροδινα κι αυτο που αλλοι το βλεπουν τελειο για καποιους αλλους δεν ειναι.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Από εμένα note 4 και για την οθόνη του και απο θέμα επεξεργαστή απο θέμα κάμερας τα παει καλα πρόσφατα το πήρε φίλος και μου έδωσε να το λειτουργήσω δεν κολλάει καθόλου απο μπαταρία επίσης τα παει πολυ καλα απο οτι μου εχει πει ηταν πρώην κάτοχος z2 και απο οτι μου ειπε ακομη και σε θέμα κάμερας το note τα παει καλύτερα απο το z2
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Ποια συσκευή να προτιμήσω;;;

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...