Jump to content

Η τιμή των Xiaomi Mi 11 Ultra και Mi 11i στην Ελλάδα


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

Το πανίσχυρο Mi 11 Ultra με κάμερα που έχει κατακτήσει την κορυφαία θέση στο ranking του DxOMark, καθώς και το Μi 11i, o star των επιδόσεων, κυκλοφορούν από σήμερα στην Ελληνική αγορά.

 

Το Mi 11 Ultra ξεχωρίζει για τις απίστευτες επιδόσεις του αλλά κυρίως για τη σκηνοθετική ματιά που προσφέρει ο αισθητήρας GN2 ανάλυσης 50ΜΡ, που για πρώτη φορά ενσωματώνεται σε κινητό. Αυτός ο υψηλών προδιαγραφών φακός είναι ο πρώτος με μέγεθος αισθητήρα 1/1.12” μπορεί να παράγει εντυπωσιακά 4-in-1 2.8μm Super Pixels. Το σύστημα κάμερας συμπληρώνουν ο υπερευρυγώνιος φακός 48ΜΡ και ο τηλεφακός 48ΜΡ. Η pro-grade τριπλή κάμερα περιλαμβάνει εξαιρετικά ισχυρό hardware με εξελιγμένο λογισμικό φέρνοντας το Mi 11 Ultra στη κορυφή του DxOMark, με μεγάλη άνεση.

 

Το Mi 11 Ultra είναι εξοπλισμένο με μια 6.81” 120Hz WQHD+ AMOLED quad-curved DotDisplay οθόνη, με απόδοση χρωμάτων επαγγελματικού επιπέδου και υποστήριξη HDR 10+ και AdaptiveSync. Mε ανάλυση 3200 x 1440 με ρυθμό ανανέωσης 120Hz και ρυθμό δειγματοληψίας αφής στα 480Hz, συνδυάζονται για να δημιουργήσουν μια εξαιρετικά γρήγορη και αναλυτική οθόνη με μέγιστη φωτεινότητα στα 1700 nits. Καλυμμένη από το Corning® Gorilla® Glass Victus™, η οθόνη έχει μεγάλη ανθεκτικότητα σε πτώσεις αλλά και γρατζουνιές, ενώ η συσκευή κατέχει πιστοποίηση ΙΡ68 για αντοχή στο νερό και τη σκόνη. Το Mi 11 Ultra φορά τον Qualcomm® Snapdragon™ 888 μαζί με το ταχύτατο LPDDR5 + UFS 3.1 συνδυασμό αποθήκευσης. Εκτός από τα κορυφαία χαρακτηριστικά, η απόδοση της mobile πλατφόρμας ενισχύεται από ένα υψηλών προδιαγραφών σύστημα αντιμετώπισης των υψηλών θερμοκρασιών.

 

Επίσης, το Mi 11 Ultra αποτελεί προϊόν πολλών καινοτομιών καθώς διαθέτει ενσύρματη αλλά και ασύρματη τεχνολογία turbo φόρτισης στα 67W, με την τελευταία να είναι η ταχύτερη αυτή τη στιγμή στην αγορά. Αμφότερες μπορούν να φορτίσουν την μπαταρία του Mi 11 Ultra - χωρητικότητας 5,000mAh - στο 100% μέσα σε 36 λεπτά, χωρίς να υπάρχει καμία χρονική διαφορά ανάμεσα στην ενσύρματη και την ασύρματη φόρτιση.

 

Τέλος, η 1.1” AMOLED οθόνη στο πίσω μέρος της συσκευής επιτρέπει γρήγορο έλεγχο και ευκολότερη χρήση της κύριας κάμερας για selfie φωτογραφίες, ενώ χάρη στη συνεργασία της Xiaomi με την Harman Kardon, τα διπλά στέρεο ηχεία του Μi 11 Ultra προσφέρουν μια μοναδική ακουστική εμπειρία.

 

http://content.myphone.gr/photo/full/79347/mi11-i.png

 

Την ίδια στιγμή η Xiaomi ανακοινώνει τη διάθεση του Mi 11i στην Ελλάδα, το οποίο έρχεται εξοπλισμένο με τον ταχύτατο Qualcomm® SnapdragonTM 888, που απογειώνει τις επιδόσεις και προσφέρει υποστήριξη ακόμα περισσοτέρων συχνοτήτων 5G. Αντίθετα με τα “μεγάλα του αδέρφια”, το Mi 11 και το Mi 11 Ultra, το Μi 11i είναι εξοπλισμένο με επίπεδη οθόνη και υψηλών προδιαγραφών γυάλινο σώμα, 7,8μμ σε πάχος και επανασχεδιασμένο αισθητήρα δακτυλικού αποτυπώματος στο πλάι, όλα αυτά μαζί προσφέρουν άνετο κράτημα και αίσθηση στο χέρι του χρήστη. Η νέα FHD+ AMOLED οθόνη μεγέθους 6.67 ιντσων, με απόδοση χρωμάτων DisplayMate A+ και υποστήριξη HDR 10+, του Mi 11i, προσφέρει αδιάκοπη εμπειρία θέασης από άκρη σε άκρη, με μέγιστη φωτεινότητα τα 1300nits.

 

To Mi 11i είναι εξοπλισμένο με επαγγελματικού επιπέδου φωτογραφικές δυνατότητες μέσα από την τριπλό ΑΙ σύστημα κάμερας των 108MP. Το σύστημα αυτό αποτελείται από μια κεντρική κάμερα 108MP HD, μια 119 μοιρών υπερ ευρυγώνια κάμερα, και μια telemacro κάμερα εστιακού μήκους 50μμ.

Επίσης, χάρη στη συνεργασία της Xiaomi με την Harman Kardon, το Μi 11i είναι εξοπλισμένο με διπλά στέρεο ηχεία που υποστηρίζουν Dolby Atmos, για μια μοναδική εμπειρία ακρόασης, κάθε στιγμή. Τέλος, το Μi 11i διαθέτει μπαταρία 4520mAh με γρήγορη φόρτιση στα 33W, ώστε η συσκευή να είναι πάντα διαθέσιμη για τις ανάγκες του κάθε χρήστη.

 

Διάθεση

Η διάθεση των προϊόντων πραγματοποιείται μέσω της Info Quest Technologies, επίσημος διανομέας της Xiaomi στην Ελλάδα και Κύπρο.

 

Το Mi 11 Ultra κυκλοφορεί σε έκδοση 12GB RAM και 256GB ROM με προτεινόμενη τιμή λιανικής πώλησης στα 1.299,90 ευρώ. H συσκευή είναι διαθέσιμη σε χρώμα Ceramic Black και Ceramic White. Μέχρι εξαντλήσεως του αποθέματος, ισχύει ειδική προσφορά όπου με κάθε αγορά Mi 11 Ultra θα δίνεται δώρο το Mi Wireless Charging Stand ισχύς 80W.

 

Το Μi 11i κυκλοφορεί σε έκδοση 8GB RAM και 256GB ROM με προτεινόμενη τιμή λιανικής πώλησης στα 699,90 ευρώ. H συσκευή είναι διαθέσιμη σε χρώμα Cosmic Black, Frosty White και Celestial Silver. Μέχρι τις 27 Ιουνίου 2021, ισχύει ειδική προσφορά όπου με κάθε αγορά Mi 11i θα δίνεται δώρο το Mi Portable Photo Printer.

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον βρίσκουν πελάτες και τα πουλάνε, καλά κάνουν...

Αν δεν καταλάβουμε εμείς, οι καταναλωτές, τα παιχνίδια που παίζουν, έτσι θα γίνεται συνέχεια........

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι η χιαομι βρισκει πολλούς πελάτες ...δεν είναι apple.

Νομιζει ότι μπορεί να γίνει...αλλα δεν.

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ανέκαθεν όσες εταιρείες φτάνουν στις πρώτες 3-4 θέσεις αυτό κάνουν. Πουλάνε ακριβά.

Το κακό είναι ότι ακολουθούν όλοι την Apple όχι μόνο στις τιμές προς τα πάνω, αλλά και στις αφαιρέσεις hardware. Τώρα αφαιρούν και αξεσουάρ από το κουτί που ήταν στάνταρ πριν!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει αγοραστικό κοινο προφανώς , δεν ειναι μέλη του myphone ίσως λίγοι κ στην Ελλάδα όλη .

Αλλά υπάρχει , για αυτό κ πουλάνε σε αυτες τις τιμες όλοι .

Επίσης υπάρχουν πολύ καλες περιπτώσεις και στην φυσιολογική για εμένα κατηγορία των 250 μεχρι 400 ευρώ .

Εκπροσώπους εκει εχει η xiaomi realme κ δεν ξερω κατα ποσο η tcl , συγνώμη αν ξεχνάω καποιον .

Οπότε κομπλέ .

Πρόβλημα θα ηταν αν δίνανε σαπακια εκει . Αλλα δεν το κάνουν , οποτε όλοι χαρούμενοι !!!

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή είναι καταλόγου. Σε 2-3 μήνες θα αρχίσει να πέφτει όπως γίνονται σε όλα τα κινητά ακόμα και της apple με προσφορές και εκπτώσεις. Για παράδειγμα το δικό μου samsung s21 ultra έχει επίσημη τιμή καταλόγου 1348 ευρώ. Έβγαλε η samsung ένα κουπόνι 200 ευρώ και ένα 20% η eurobank με την επιστροφή σ6νολικο κόστος 919 ευρώ που με προκάλεσε να το αγοράσω ενώ σε διαφορετική περίπτωση δεν υπήρχε περίπτωση ούτε σαν σκέψη να γίνει αγορά.
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Η τιμή είναι καταλόγου. Σε 2-3 μήνες θα αρχίσει να πέφτει όπως γίνονται σε όλα τα κινητά ακόμα και της apple με προσφορές και εκπτώσεις. Για παράδειγμα το δικό μου samsung s21 ultra έχει επίσημη τιμή καταλόγου 1348 ευρώ. Έβγαλε η samsung ένα κουπόνι 200 ευρώ και ένα 20% η eurobank με την επιστροφή σ6νολικο κόστος 919 ευρώ που με προκάλεσε να το αγοράσω ενώ σε διαφορετική περίπτωση δεν υπήρχε περίπτωση ούτε σαν σκέψη να γίνει αγορά.

Μόνο που η Xiaomi δεν δίνει κουπόνια. Πόσο μάλλον των 200€...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

ισως δεν δινει γιατι δεν εχει επισημη αντιπροσωπεια στην ελλαδα σε αντιθεση με την samsung.
Link to comment
Share on other sites

ισως δεν δινει γιατι δεν εχει επισημη αντιπροσωπεια στην ελλαδα σε αντιθεση με την samsung.

Γιατί ποιά άλλη δίνει κουπόνια εκτός της Samsung;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

γιατι ανεφερα εγω αλλη εταιρεια εκτος της σαμσουνγκ? αυτη δινει κουπονια αυτη ανεφερα στο παραδειγμα μου. Γιατί παλι μπερδευεσαι και τι δεν εχεις καταλαβει?
Link to comment
Share on other sites

Γιατί ποιά άλλη δίνει κουπόνια εκτός της Samsung;

 

γιατι ποια έμεινε πλέον? apple samsung και huawei υπήρχαν τώρα huawei παπαλα αυτές η δυο υπάρχουν

 

xiaomi, one plus, oppo , realme , asus, tcl ,alcatel κλπ δεν έχουν επίσημη αντιπροσωπεία απλά φέρνουν μερικοί τα προϊόντα τους,

htc, lg τα παράτησαν (επίσημα) και sony στον ιδιο δρόμο ειναι

 

ετσι ναι έχουμε μόνο δυο παίκτες που δίνουν επίσημα εγγύηση υποστήριξη προώθηση και ολα τα σχετικά και αυτά ειναι apple και samsung

 

apple δεν έχει λόγο ουτε να δώσει καποιο κουπόνι ουτε καν καλά καλα κάποια διαφήμιση να κάνει , μονο samsung έμεινε και παιζει μπάλα μονη της

Link to comment
Share on other sites

γιατι ανεφερα εγω αλλη εταιρεια εκτος της σαμσουνγκ? αυτη δινει κουπονια αυτη ανεφερα στο παραδειγμα μου. Γιατί παλι μπερδευεσαι και τι δεν εχεις καταλαβει?

Διότι είπες επειδή έχει αντιπροσωπεία εδώ η Samsung γι αυτό δίνει κουπόνια. Άλλες δεν έχουν αντιπροσωπεία; Μόνο η Samsung έχει;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πάλι μπερδεύεσαι, έφερα να συγκεκριμένο παράδειγμα για συγκεκριμένη εταιρεία. Αν δεν μπορείς να το καταλάβεις ή δεν θέλεις δεν μπορώ να κάνω κάτι. Συνέχισε με αυτό το ρυθμό, τουλάχιστον ανεβάζεις τον αριθμό των ποστ σου γράφοντας ότι να ναι.
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος η realme έχει επίσημη αντιπροσωπεία στην Ελλάδα (smart4all) και σε μερικά μοντέλα δίνει 3 χρόνια εγγύηση.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Πάλι μπερδεύεσαι, έφερα να συγκεκριμένο παράδειγμα για συγκεκριμένη εταιρεία. Αν δεν μπορείς να το καταλάβεις ή δεν θέλεις δεν μπορώ να κάνω κάτι. Συνέχισε με αυτό το ρυθμό, τουλάχιστον ανεβάζεις τον αριθμό των ποστ σου γράφοντας ότι να ναι.

Παράδειγμα έδωσες. Κι εγώ ρωτάω πρέπει να έχουν αντιπροσωπεία εδώ για να δίνουν κουπόνια. Γιατί έτσι όπως το έγραψες, αυτό εννοείς. Αν δεν καταλαβαίνεις τι γράφεις εσύ, εγώ φταίω.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει αγοραστικό κοινο προφανώς , δεν ειναι μέλη του myphone ίσως λίγοι κ στην Ελλάδα όλη .

Αλλά υπάρχει , για αυτό κ πουλάνε σε αυτες τις τιμες όλοι .

Επίσης υπάρχουν πολύ καλες περιπτώσεις και στην φυσιολογική για εμένα κατηγορία των 250 μεχρι 400 ευρώ .

Εκπροσώπους εκει εχει η xiaomi realme κ δεν ξερω κατα ποσο η tcl , συγνώμη αν ξεχνάω καποιον .

Οπότε κομπλέ .

Πρόβλημα θα ηταν αν δίνανε σαπακια εκει . Αλλα δεν το κάνουν , οποτε όλοι χαρούμενοι !!!

 

Αυτό που ίσως δεν είναι αντιληπτό στην ελληνική αγορά ότι τα τηλέφωνα που καθορίζουν 800Ε με συμβόλαιο τα παίρνεις στα 400Ε στην Ευρώπη (+κόστος συμβολαίου). Επομένως η αρχική τιμή δεν είναι κάτι που απασχολεί τους περισσότερους.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ίσως δεν είναι αντιληπτό στην ελληνική αγορά ότι τα τηλέφωνα που καθορίζουν 800Ε με συμβόλαιο τα παίρνεις στα 400Ε στην Ευρώπη (+κόστος συμβολαίου). Επομένως η αρχική τιμή δεν είναι κάτι που απασχολεί τους περισσότερους.

Ελληνικό φαινόμενο η αρχική τιμή. Λες και θα τρέξουν όλοι να πάρουν τη συσκευή day one. Όποια εταιρεία κι αν είναι.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το ούλτρα εμένα δεν μου αρέσει σχεδιαστικά.

Το mi 11i πολύ καλό, πλήρες και σε ικανοποιητική τιμή, αλλά η έλλειψη ios νομίζω μέγα σφάλμα.

Link to comment
Share on other sites

Το ούλτρα εμένα δεν μου αρέσει σχεδιαστικά.

Το mi 11i πολύ καλό, πλήρες και σε ικανοποιητική τιμή, αλλά η έλλειψη ios νομίζω μέγα σφάλμα.

Τι εννοείς έλλειψη ios;

Nαι, στα 900+ ένα κινητό, είναι μεγάλη προσφορά!

Ε ρε βρεγμένη σανίδα....

Το Mi 11i στα 700€ είναι...

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς ois ήθελε να γράψει.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...