Jump to content

Xiaomi: Ίδρυσε το νέο MIUI Pioneer Group για το MIUI


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η LG ποτέ δεν έφτασε τα νούμερα της Xiaomi. Και από hardware ήταν άστα να πάνε. Συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα. Ας κρίνουμε εκ του αποτελέσματος. Αν όντως η κινεζική rom είναι καλύτερη τότε θα πρέπει να πάει σε αυτή την κατεύθυνση.

 

Δεν ειπα οτι τα εφτασε,ειπα οτι οταν και αυτη εκανε αναλογη κινηση,καποιοι βιαστηκαν να χαρουν και στην πορεια ξενέρωσαν.

 

Αλλα εγω αλλο δεν καταλαβαινω,επειδη βλεπω οτι πολλοι θιγονται απο τα πιο πισω περι προτιμησης miui.

 

Βγαινει καποιος στο εδω θεμα και να λεει οτι οι Xiaomi ναυαρχιδες χρειαζονται custom rom για να δουλεουν σωστα το 2021,δεν του λενε τιποτα οι τωρινοι κατοχοι xiaomi συσκευων.Συμφωνειτε δηλαδη εσεις με αυτο το πραγμα,και αν ναι σας αρεσει να ισχυει σε συσκευη 1300ευρω??

 

Ουτε για την απουσια αντιπροσωπειας στην χωρα μας γενικα παραπονο,ουτε για την software υποστηριξη

 

Βαζω αποσπασμα πανω σε αυτο απο gsmarena για το Mi11

Software updates are few and far between, but the upgrade to MIUI 12.5 has thankfully not introduced any bugs or issues, so waiting a few months for the next update won't be that frustrating. What is, though, is how Xiaomi phones are never on the current security patch level, no matter how expensive they are.

 

Τι μας πειραζει μονο. Τι συσκευες αγοραζουν οι αλλοι,σε ποιους αρεσει ή δεν αρεσει το Miui ή αν το θεμα αυτο εχει παραπανω σχολια απο το θεμα για τις θηκες των νεων google pixel.

Α και φυσικα υπομονη τον Σεπτεμβριο που θα κυκλοφορησουν τα γνωστα κινητα,για να πεσει κραξιμο για να νιωσουμε καλα.

 

Για ριξτε μια ματια και στο αντιστοιχο θεμα στο Gsmarena να δειτε τα σχολια τι λενε πανω σε αυτο απο κατοχους και μη

https://www.gsmarena.com/newscomm-49639.php

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 230
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτό το επειδή η και η LG έκανε αυτό κι εκείνο και έκλεισε, ότι θα γίνει το ίδιο και με την Xiaomi, με ξεπερνάει.

Ίδια εταιρεία είναι η LG με την Xiaomi ή όσες βγάζουν group υποστήριξης λειτουργικού σώνει και καλά θα πρέπει να κλείσουν;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ο Βασίλης τελικά ποιος είναι;
εγώ σε βάφτισα έτσι.... χαχά γιατί φέρνεις Δώρα σαν το Άγιο Βασίλη

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ααααααα, ευχαριστώ πολύ!

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το επειδή η και η LG έκανε αυτό κι εκείνο και έκλεισε, ότι θα γίνει το ίδιο και με την Xiaomi, με ξεπερνάει.

 

Ίδια εταιρεία είναι η LG με την Xiaomi ή όσες βγάζουν group υποστήριξης λειτουργικού σώνει και καλά θα πρέπει να κλείσουν;

αν δεν βάλει μυαλό θα ξυπνήσει κάποια μέρα κλειστή αλλά προς τι οι ανεσταναγμοι ? αυτό μπορεί να συμβεί σε οποιαδήποτε εταιρεία,νομιζεις ότι θα χαρίστουν οι κάτοχοι Samsung αν κάνει το ίδιο? σε πληροφορω πως όχι

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ααααααα, ευχαριστώ πολύ!
νομίζω ο Νικόλας 14 σε είχε αποκαλέσει έτσι,χωρίς πλάκα τώρα αλλά οκ μαλλον δεν θυμάμαι καλά

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το επειδή η και η LG έκανε αυτό κι εκείνο και έκλεισε, ότι θα γίνει το ίδιο και με την Xiaomi, με ξεπερνάει.

 

Και εμενα με ξεπερναει γιατι πολυ απλα δεν μιλησα πουθενα για κλεισιμο της Xiaomi,ποσο μαλλον λογω των updates.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειπα οτι τα εφτασε,ειπα οτι οταν και αυτη εκανε αναλογη κινηση,καποιοι βιαστηκαν να χαρουν και στην πορεια ξενέρωσαν.

 

Αλλα εγω αλλο δεν καταλαβαινω,επειδη βλεπω οτι πολλοι θιγονται απο τα πιο πισω περι προτιμησης miui.

 

Βγαινει καποιος στο εδω θεμα και να λεει οτι οι Xiaomi ναυαρχιδες χρειαζονται custom rom για να δουλεουν σωστα το 2021,δεν του λενε τιποτα οι τωρινοι κατοχοι xiaomi συσκευων.Συμφωνειτε δηλαδη εσεις με αυτο το πραγμα,και αν ναι σας αρεσει να ισχυει σε συσκευη 1300ευρω??

 

Ουτε για την απουσια αντιπροσωπειας στην χωρα μας γενικα παραπονο,ουτε για την software υποστηριξη

 

Βαζω αποσπασμα πανω σε αυτο απο gsmarena για το Mi11

Software updates are few and far between, but the upgrade to MIUI 12.5 has thankfully not introduced any bugs or issues, so waiting a few months for the next update won't be that frustrating. What is, though, is how Xiaomi phones are never on the current security patch level, no matter how expensive they are.

 

Τι μας πειραζει μονο. Τι συσκευες αγοραζουν οι αλλοι,σε ποιους αρεσει ή δεν αρεσει το Miui ή αν το θεμα αυτο εχει παραπανω σχολια απο το θεμα για τις θηκες των νεων google pixel.

Α και φυσικα υπομονη τον Σεπτεμβριο που θα κυκλοφορησουν τα γνωστα κινητα,για να πεσει κραξιμο για να νιωσουμε καλα.

 

Για ριξτε μια ματια και στο αντιστοιχο θεμα στο Gsmarena να δειτε τα σχολια τι λενε πανω σε αυτο απο κατοχους και μη

https://www.gsmarena.com/newscomm-49639.php

 

Η ιστορία θα δείξει. Επειδή ξέρω τη λογική των Κινέζων (δουλεύω χρόνια μαζί τους) η κίνηση πιστεύω ότι είναι ουσιαστική. Απλά θα σου πω ότι είναι πιο δύσκολο για αυτούς να κατανοήσουν τη δυτική λογική και για αυτό πολλές φορές αποτυγχάνουν. Δηλαδή η μακρά υποστήριξη στα προϊόντα τους δεν είναι κάτι που έχουν στην Κίνα, όπου αλλάζουν μια φορά το χρόνο τηλέφωνο...

 

Προσωπικά δε θίγομαι καθόλου. Ξέρω τι αγόρασα, τι πλήρωσα και πραγματικά είμαι πολύ ευχαριστημένος με το προϊόν που πήρα. Όλες οι εταιρείες έχουν τα καλά και τα κακά τους. :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ααααααα, ευχαριστώ πολύ!

 

Κανόνισε. Κι άλλο δώρο την Πρωτοχρονιά δε σου παίρνω.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειπα οτι τα εφτασε,ειπα οτι οταν και αυτη εκανε αναλογη κινηση,καποιοι βιαστηκαν να χαρουν και στην πορεια ξενέρωσαν.

 

Αλλα εγω αλλο δεν καταλαβαινω,επειδη βλεπω οτι πολλοι θιγονται απο τα πιο πισω περι προτιμησης miui.

 

Βγαινει καποιος στο εδω θεμα και να λεει οτι οι Xiaomi ναυαρχιδες χρειαζονται custom rom για να δουλεουν σωστα το 2021,δεν του λενε τιποτα οι τωρινοι κατοχοι xiaomi συσκευων.Συμφωνειτε δηλαδη εσεις με αυτο το πραγμα,και αν ναι σας αρεσει να ισχυει σε συσκευη 1300ευρω??

 

Ουτε για την απουσια αντιπροσωπειας στην χωρα μας γενικα παραπονο,ουτε για την software υποστηριξη

 

Βαζω αποσπασμα πανω σε αυτο απο gsmarena για το Mi11

Software updates are few and far between, but the upgrade to MIUI 12.5 has thankfully not introduced any bugs or issues, so waiting a few months for the next update won't be that frustrating. What is, though, is how Xiaomi phones are never on the current security patch level, no matter how expensive they are.

 

Τι μας πειραζει μονο. Τι συσκευες αγοραζουν οι αλλοι,σε ποιους αρεσει ή δεν αρεσει το Miui ή αν το θεμα αυτο εχει παραπανω σχολια απο το θεμα για τις θηκες των νεων google pixel.

Α και φυσικα υπομονη τον Σεπτεμβριο που θα κυκλοφορησουν τα γνωστα κινητα,για να πεσει κραξιμο για να νιωσουμε καλα.

 

Για ριξτε μια ματια και στο αντιστοιχο θεμα στο Gsmarena να δειτε τα σχολια τι λενε πανω σε αυτο απο κατοχους και μη

https://www.gsmarena.com/newscomm-49639.php

Ας ελπίσουμε ότι θα τους ακούσει αυτή τη φορά η Xiaomi και να διορθώσουν τα όποια προβλήματα υπάρχουν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και εμενα με ξεπερναει γιατι πολυ απλα δεν μιλησα πουθενα για κλεισιμο της Xiaomi,ποσο μαλλον λογω των updates.

Δεν το είπα για σένα...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Η ιστορία θα δείξει. Επειδή ξέρω τη λογική των Κινέζων (δουλεύω χρόνια μαζί τους) η κίνηση πιστεύω ότι είναι ουσιαστική. Απλά θα σου πω ότι είναι πιο δύσκολο για αυτούς να κατανοήσουν τη δυτική λογική και για αυτό πολλές φορές αποτυγχάνουν. Δηλαδή η μακρά υποστήριξη στα προϊόντα τους δεν είναι κάτι που έχουν στην Κίνα, όπου αλλάζουν μια φορά το χρόνο τηλέφωνο...

 

Προσωπικά δε θίγομαι καθόλου.

 

Μα και εγω γιαυτο ανεφερα το παραδειγμα της LG,για να δειξω οτι ειναι κατι που μονο στην πορεια θα φανει τι θα γινει. Αρα δεν εχει νοημα να πανηγυριζει κοσμος απο τωρα(οπως εκαναν τοτε με την LG).

 

Και ουτε τα παραπανω τα εγραψα για να θιξω καποιον για την αγορα του. Αλλα στο γιατι δεν τον απασχολουν περισσοτερο αυτα που αφορουν την εταιρεια που εχει προτιμησει,αλλα τον απασχολει περισσοτερο τι αποψη εχει ο καθενας για miui ή στο γιατι ο αλλος αγοραζει Apple/Samsung και οχι Xiaomi.

 

Και εγω εχω σαν τωρινη συσκευη Iphone,αλλα μια χαρα ειχα διαφωνησει με την αφαιρεση της θυρας ακουστικων,των ακουστικων απο το κουτι,των 64gb βασικης εκδοσης αντι για 128,που δεν χρησιμοποιει typeC και παει λεγοντας.

Η σε Samsung παλιοτερα οταν ειχα,διαφωνουσα με το να εχουμε εμεις στην Ευρωπη τον κατωτερο Exynos,με το bloatware και τις διπλοεφαρμογες της,με το προηγουμενο touchwiz και παει λεγοντας.

 

Το οτι ημουν ικανοποιημενος απο την συσκευη δεν σημαινει οτι γενικα ηταν ολα τελεια.

Link to comment
Share on other sites

Μα και εγω γιαυτο ανεφερα το παραδειγμα της LG,για να δειξω οτι ειναι κατι που μονο στην πορεια θα φανει τι θα γινει. Αρα δεν εχει νοημα να πανηγυριζει κοσμος απο τωρα(οπως εκαναν τοτε με την LG).

 

Και ουτε τα παραπανω τα εγραψα για να θιξω καποιον για την αγορα του. Αλλα στο γιατι δεν τον απασχολουν περισσοτερο αυτα που αφορουν την εταιρεια που εχει προτιμησει,αλλα τον απασχολει περισσοτερο τι αποψη εχει ο καθενας για miui ή στο γιατι ο αλλος αγοραζει Apple/Samsung και οχι Xiaomi.

 

Και εγω εχω σαν τωρινη συσκευη Iphone,αλλα μια χαρα ειχα διαφωνησει με την αφαιρεση της θυρας ακουστικων,των ακουστικων απο το κουτι,των 64gb βασικης εκδοσης αντι για 128,που δεν χρησιμοποιει typeC και παει λεγοντας.

Η σε Samsung παλιοτερα οταν ειχα,διαφωνουσα με το να εχουμε εμεις στην Ευρωπη τον κατωτερο Exynos,με το bloatware και τις διπλοεφαρμογες της,με το προηγουμενο touchwiz και παει λεγοντας.

 

Το οτι ημουν ικανοποιημενος απο την συσκευη δεν σημαινει οτι γενικα ηταν ολα τελεια.

 

Συμφωνώ απόλυτα σε ότι γράφεις. Και εγώ IPhone 13 θα πάρω σαν εταιρικό τηλέφωνο. Και ξέρω τι ελλείψεις έχει. Και πόσα άλλα καλά έχει. Αλλά ξέρω πού πάω.

 

Και εδώ μιλάμε για μικρά ποσά. Αν μιλήσουμε για αυτοκίνητα, σπίτια κτλ εκεί θέλει να είσαι πολύ προσεκτικός γιατί το "παντρεύεσαι" για μεγάλο χρονικό διάστημα. :lol:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το μοναδικο παραπονο που εχω απο το MIUI ειναι οι ειδοποιησεις. Ακομα και αν κανεις ολες τις απαραιτητες ρυθμισεις για τα apps που σε ενδιαφερουν (autostart, εξαιρεση απο battery saver) δεν ειναι 100% σιγουρο οτι θα τις λαμβανεις αμεσα και σωστα.

 

Κατα τ'αλλα εγω δεν βλεπω καποιο θεμα, αν εξαιρεσεις το bloatwware που δεν μπορεις να κανεις uninstall. Αλλα αυτο υπαρχει σε ολες τις εταιρειες

Link to comment
Share on other sites

σωστά όπου έχουμε εμείς θέμα αναγνωρίζεται αν έχουν οι άλλοι λένε ψέματα,άσε που αυτό με τις ειδοποιήσεις έχει καταντήσει ανέκδοτο από παλαιοτατων χρόνων ,τώρα θα έρθουν οι έποικοι και θα τα φτιάξουν όλα μην στεναχωριέστε!!!

προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα απολύτως όμως ,όλα δουλεύουν ρολόι,και το bloatware έχω αφαιρέσει,πιο bloatware δηλ που όλο το οικοσύστημα είναι ενα bloatware σε ρωσικούς σερβερς

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

σωστά όπου έχουμε εμείς θέμα αναγνωρίζεται αν έχουν οι άλλοι λένε ψέματα,άσε που αυτό με τις ειδοποιήσεις έχει καταντήσει ανέκδοτο από παλαιοτατων χρόνων ,τώρα θα έρθουν οι έποικοι και θα τα φτιάξουν όλα μην στεναχωριέστε!!!

προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα απολύτως όμως ,όλα δουλεύουν ρολόι,και το bloatware έχω αφαιρέσει,πιο bloatware δηλ που όλο το οικοσύστημα είναι ενα bloatware σε ρωσικούς σερβερς

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Εσύ πως το αφαίρεσες και ο φίλος πιο πάνω δεν μπορεί;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

ακριβώς τα άλλα είναι λόγια του αέρα και στάχτη στα μάτια μας με απώτερο στόχο την ενίσχυση των πωλήσεων της σειράς mi 11 γενικά

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήραν δυο μέρες input και το κλείσανε το poll; Διαβάζω καλά;

Που το διαβάζεις;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Που το διαβάζεις;

 

Το άρθρο το διάβασες;;;:wacko:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το λέει στη περιγραφή του άρθρου, δε φαίνεται;

 

Ως απάντηση σε αυτό, η Xiaomi δημοσίευσε μια έρευνα όπου ζήτησε από τους χρήστες να δηλώσουν τα παράπονά τους και αυτή η έρευνα δεν είναι πλέον ενεργή καθώς ήταν ανοιχτή μόνο για δύο ημέρες (2 Ιουνίου - 4 Ιουνίου).

Link to comment
Share on other sites

άμα σου λένε δύο μέρες ούτε δευτερόλεπτο

τόσα χρόνια κάνουν τους Κινέζους ακόμα δεν τους μάθετε?

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το άρθρο το διάβασες;;;:wacko:

Ναι σωστά. Μου διέφυγε...

2 μέρες ποιός θα προλάβει να δεί και να γράψει!!!

Συνεχόμενο θα έπρεπε να είναι.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Κάποτε , αρκετά παλιά ήταν από τα καλύτερα Skin με άπειρες λειτουργίες αλλά πλέον έχει γίνει ο νούμερο ένα λόγος να μην πάρεις Xiaomi.

 

μα πάντα ήταν λόγος να μη πάρεις xiaomi

ειδικά για τον χαζό launcher οι περισσότεροι που λέγαν "miui ουάααου" ήταν αυτοί που θέλαν κάτι σαν το iphone :)

Link to comment
Share on other sites

Μα κι εγώ γι'αυτό το επισήμανα. Μου έκανε μια α εντύπωση το βραχύ διάστημα.

 

Επειδή όμως απαντάς σε β'πληθυντικό, συμπεριλαμβάνοντάς κι εμέ δηλαδή δίχως να με γνωρίζεις, θα επισημάνω το άστοχο της επιλογής του προσώπου καθότι δε γνωριζόμαστε, σωστά;

 

Αναφορικά με τις απωανατολίτικες γενικότερα και την αποψίλωση των τοπικών παραγωγών στις Πολιτείες ή στην Ένωση, εγώ πιστεύω ότι ένα κοινό μήνυμα έχει παραληφθεί και στις δυο πλευρές του Ατλαντικού. Δε λέω ότι θα γίνει καμία επανάσταση αύριο αλλά κάτι έχει πάρει μπρος..

 

άμα σου λένε δύο μέρες ούτε δευτερόλεπτο

τόσα χρόνια κάνουν τους Κινέζους ακόμα δεν τους μάθετε?

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι κατι το καινουργιο αυτο.

 

Και με το παλιοτερο poll που ελεγε τι προτιμαει ο κοσμος,stock android ή miui και αυτο το poll το κλεισανε.

 

Και οχι μονο αυτο αλλα και παρουσιασε ποσα θεματα το mia3 αργοτερα με τα διαφορα updates και την καταργησανε την σειρα Mi A,μια απο τις δημοφιλεστερες των τελευταιων χρονων.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...