Jump to content

Unboxing και hands-on με το Xiaomi Mi 11 Ultra!


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν θα το έλεγα. Άλλοι το κάνουν αυτό αντιστρόφως. Μάλιστα και με πιο έντονο τρόπο λόγο μίσους του MIUI.

Κι εμένα το iOS δεν μου αρέσει, αλλά δεν πάω σε κάθε νήμα της Apple να λέω τα ίδια πράγματα συνέχεια όπως συμβαίνει εδώ και όπου αλλού υπάρχει νήμα της συσκευής.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το έλεγα. Άλλοι το κάνουν αυτό αντιστρόφως. Μάλιστα και με πιο έντονο τρόπο λόγο μίσους του MIUI.

Κι εμένα το iOS δεν μου αρέσει, αλλά δεν πάω σε κάθε νήμα της Apple να λέω τα ίδια πράγματα συνέχεια όπως συμβαίνει εδώ και όπου αλλού υπάρχει νήμα της συσκευής.

Όσο ήταν φτηνά τα Xiaomi κανένας δεν έλεγε τίποτα για τα οποιαδήποτε προβλήματα υπήρχαν. Ακόμα και τώρα οι περισσότεροι θα δικαιολογήσουμε τα οποιασδήποτε bugs και ελάχιστοι θα παραπονεθούν στην μικρή και μεσαία κατηγορία των κινητών της. Όμως όταν ζητάς 1300€, ή όταν το προηγούμενο μοντέλο έκανε 280€ και η αναβάθμιση του πήγε στα 350€ και έχεις το MIUI ακριβώς όπως και στο κινητό των 120€ με ακριβώς τα ίδια προβλήματα, με ακριβώς τις ίδιες ενημερώσεις, με ακριβώς την ίδια συμπεριφορά, εεεε κάπου λες ποιος κοροϊδεύει ποιον…

 

Και αν θες την γνώμη μου, το MIUI έχει καταντήσει ότι και το touchwiz κάποτε της Samsung, βαρίδι…

Edited by geovoul23
the show must go on...
Link to comment
Share on other sites

βρε άσε να λένε ότι θέλουν εδώ μέσα,όλοι τους έχουν πάρει χαμπάρι ,στάχτη στα μάτια γιατί δεν πουλάει η mi 11 σειρα,Μ αρέσει που ο μακακας έστελνα και feedback για mi 9t pro

It wouldn’t be the first time we see a smartphone manufacturer launch a software-focused initiative though. LG launched its software upgrade center program back in April 2018, but we thought the firm still left a lot to be desired in our latest update ranking. So hopefully Xiaomi’s

https://www.androidauthority.com/xiaomi-miui-pioneer-team-1236178/

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι. Στο διαδίκτυο οι fans της έκαναν παράπονα για τα bugs που δεν διορθώνει ποτέ και κόντεψαν να κάνουν μέχρι και πορείες διαμαρτυρίας στις πρωτεύουσες των χωρών τους, αλλά στους fanboys του Myphone, όλα δουλεύουν απροβλημάτιστα :lol:

 

Φυσικά όπως πάντα προσπαθώντας να υπεκφύγουν κάποιοι όλων αυτών, γράφουν για άλλες εταιρείες.

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

βρε άσε να λένε ότι θέλουν εδώ μέσα,όλοι τους έχουν πάρει χαμπάρι ,στάχτη στα μάτια γιατί δεν πουλάει η mi 11 σειρα,Μ αρέσει που ο μακακας έστελνα και feedback για mi 9t pro

It wouldn’t be the first time we see a smartphone manufacturer launch a software-focused initiative though. LG launched its software upgrade center program back in April 2018, but we thought the firm still left a lot to be desired in our latest update ranking. So hopefully Xiaomi’s

https://www.androidauthority.com/xiaomi-miui-pioneer-team-1236178/

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Δεν θα ήθελα με τίποτα να είμαι σε αυτό το team!!! Μακάρι να δούμε σύντομα αποτελέσματα…

the show must go on...
Link to comment
Share on other sites

ποιο team? Xiaomi says the initiative WILL benefit global users as well

αρες μάρες κουκουναρες

εδώ έβγαλε ανακοίνωση ότι το a11 δεν ταιριάζει με το οικοσύστημα της xiaomi για αυτό καθυστερούν οι αναβαθμίσεις την ίδια στιγμή το έστελνε στους Κινέζους επιλεκτικά και πολλά αλλα

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι. Στο διαδίκτυο οι fans της έκαναν παράπονα για τα bugs που δεν διορθώνει ποτέ και κόντεψαν να κάνουν μέχρι και πορείες διαμαρτυρίας στις πρωτεύουσες των χωρών τους, αλλά στους fanboys του Myphone, όλα δουλεύουν απροβλημάτιστα :lol:

 

Φυσικά όπως πάντα προσπαθώντας να υπεκφύγουν κάποιοι όλων αυτών, γράφουν για άλλες εταιρείες.

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Γιατί να πω ότι έχω προβλήματα αφού δεν έχω;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να πω ότι έχω προβλήματα αφού δεν έχω;
Γιατί προφανώς δεν χρησιμοποιείς ούτε το 5% δυνατοτήτων της συσκευής σου. Οπότε εσύ συγκεκριμένα, δεν εντοπίζεις τίποτα.

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να πω ότι έχω προβλήματα αφού δεν έχω;
γιατί προφανώς δεν ξέρεις να τα εντοπίσεις

και αν δεις κάποιο λες εντάξει 50€ το πήρα δεν ζητάω και πολλά

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις πολλούς να ψάχνουν για προβλήματα όταν η συσκευή τους δεν έχει; Τι είναι μικρόβια τα προβλήματα και θέλουν και εντοπισμό;

Αυτή τη στιγμή μόνο ο default καιρός έχει κάποια θεματάκια, τα οποία δεν με ενοχλούν ιδιαίτερα.

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτή τη στιγμή μόνο ο default καιρός έχει κάποια θεματάκια, τα οποία δεν με ενοχλούν ιδιαίτερα.

ακριβώς!!!το ίδιο λέμε ....δεν σε πειράζει εμένα όμως με πειράζουν πολλά πράγματα στο οικοσύστημα του miui πέραν των γνωστών bugs

 

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

@geovoul23 Ακόμα κι έτσι να γίνει, πάντα ο πολύς κόσμος θα αγοράζει συσκευές με βάση αυτά που λέει ο Evo_Boss πιο πάνω. Όπως κολλάνε και στα mp της κάθε κάμερας νομίζοντας ότι μόνο τα mp κάνουν τη διαφορά στην κάμερα.

Κι αυτό δεν είναι μόνο ελληνικό φαινόμενο. Άντε στο εξωτερικό να είναι λίγο παραπάνω πιο ψαγμένοι, αλλά ο άσχετος κόσμος παραμένει η πλειοψηφία.

 

Η πλειοψηφια του κοσμου δεν δινει 1400+ευρω για Android ναυαρχιδες. Το γιατι εχει αναλυθει απειρες φορες.

Οι περισσοτεροι δεν προτιμανε συσκευες σαν το Mi11ultra full price,γιατι πολυ απλα δεν διαθετουν γενικα και αοριστα τοσα χρηματα για smartphones.

 

Οι διαφοροι youtubers που περνανε ολες οι συσκευες απο τα χερια τους και δεν εχουν οικονομικο θεμα,ουτε συμβολαια με αυτες τις εταιρειες,για ποιο λογο για προσωπικες συσκευες ολοι χρησιμοποιουν Apple,Samsung,Google και οχι Xiaomi,Oppo,Vivo,Sony και παει λεγοντας?

Φυσικα οχι μονο σε smartphones,αλλα και σε smartwatch(galaxy watch/apple watch).

Το μεγαλυτερο τεχνολογικο καναλι του κοσμου στο youtube(linustechtips)και ο Linus που το εχει,παλι κατα μια διαβολικη συμπτωση με Galaxy Note συσκευη ειναι και Apple Watch.

Δηλαδη ακομα και αυτοι που ξερουν 2-3 πραγματα παραπανω,παλι δεν προτιμανε Xiaomi.

 

Γιατι ορισμενοι δεν μπορουν να καταλαβουν οτι το καλο hardware απο μονο του δεν αρκει,αν δεν συμβαδιζει με το software.

Edited by Nagata
Δεν θέλουμε ειρωνικά σχόλια στα μνμ.
Link to comment
Share on other sites

μια και είστε όλοι "μαζεμένοι" εδώ, ρωτώ τα παρακάτω :

1) στο samsung s21 ultra παρατήρησα ότι δεν έχει (απο το πρώτο power on) , video και music player. ποιους προτείνεται (εκτός της samsung απο το galaxy store) ;

2) στο xiaomi mi 10 pro υπάρχει στις ρυθμίσεις -> ειδικές λειτουργίες -> εργαλειοθήκη για βίντεο , η οποία μεταξύ άλλων σου επιτρέπει την συνέχιση αναπαραγωγής βίντεο (ακόμα και απο το youtube) με "σβηστή" οθόνη. υπάρχει κάτι αντίστοιχο στο s21 ultra; (έστω και απο play store ή galaxy store).

3) υπάρχει κάτι αντίστοιχο σαν τα υπέροχα super wallpappers της xiaomi στην samsung ;

Edited by docofmobile
NOKIA 808 PUREVIEW THE MOBILE KING - XIAOMI MI 10 PRO 5G USER.
Link to comment
Share on other sites

Η πλειοψηφια του κοσμου δεν δινει 1400+ευρω για Android ναυαρχιδες. Το γιατι εχει αναλυθει απειρες φορες.

Οι περισσοτεροι δεν προτιμανε συσκευες σαν το Mi11ultra full price,γιατι πολυ απλα δεν διαθετουν γενικα και αοριστα τοσα χρηματα για smartphones.

 

Οι διαφοροι youtubers που περνανε ολες οι συσκευες απο τα χερια τους και δεν εχουν οικονομικο θεμα,ουτε συμβολαια με αυτες τις εταιρειες,για ποιο λογο για προσωπικες συσκευες ολοι χρησιμοποιουν Apple,Samsung,Google και οχι Xiaomi,Oppo,Vivo,Sony και παει λεγοντας?

Φυσικα οχι μονο σε smartphones,αλλα και σε smartwatch(galaxy watch/apple watch).

Το μεγαλυτερο τεχνολογικο καναλι του κοσμου στο youtube(linustechtips)και ο Linus που το εχει,παλι κατα μια διαβολικη συμπτωση με Galaxy Note συσκευη ειναι και Apple Watch.

Δηλαδη ακομα και αυτοι που ξερουν 2-3 πραγματα παραπανω,παλι δεν προτιμανε Xiaomi.

 

Γιατι ορισμενοι δεν μπορουν να καταλαβουν οτι το καλο hardware απο μονο του δεν αρκει,αν δεν συμβαδιζει με το software.

Ποιός έχει Google. Εγώ ούτε ένα είδα. Ούτε σε YouTube ούτε έξω ούτε σε Instagram/ Tiktok. Όλοι με ένα iPhone είναι άντε και κανένα Samsung για τους παραπάνω λόγους που έγραψε και ο Evo_Boss.

Αλήθεια τα Pixel από πού τα αγοράζουν εδώ; Μόνο στο ίντερνετ;Γιατί στα μαγαζιά τα φυσικά ούτε 1 δεν έχω δει εδώ!

Φυσικά και πάνω από 1000€ δεν θα πάρει κανείς συσκευή. Μόνο στις ΗΠΑ στήνονται έξω από την Apple για να πάρουν πρώτοι το νέο iPhone. Κι αυτό νομίζω τώρα πιο σπάνιο γίνεται.

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ποιός έχει Google.

 

Προφανως δεν αναφερομαι στην αγορα της Ελλαδας οπως δεν αναφερθηκε ο Evo,οπως επισης δεν αναφερομαι στην αγορα σημερα συγκεκριμενα αλλα γενικα.

 

Επειδη ομως κλασσικα τσαμπα καθομαι να εξηγω σε αρνητες και για να σου δειξω οτι δεν προσεχεις καν αυτα που γραφονται,δες τι γραφει κατω στην υπογραφη του baiosss με τον οποιο πολλες φορες διαφωνεις,απο ποια συσκευη σχολιαζει.

 

Επειδη δεν εχεις δει κανενα με pixel οπως λες.

 

Τελος για το mi11ultra,ακομα περιμενουμε καποιον κατοχο να σχολιασει στο θεμα του στο forum.

Link to comment
Share on other sites

Προφανως δεν αναφερομαι στην αγορα της Ελλαδας οπως δεν αναφερθηκε ο Evo,οπως επισης δεν αναφερομαι στην αγορα σημερα συγκεκριμενα αλλα γενικα.

 

Επειδη ομως κλασσικα τσαμπα καθομαι να εξηγω σε αρνητες και για να σου δειξω οτι δεν προσεχεις καν αυτα που γραφονται,δες τι γραφει κατω στην υπογραφη του baiosss με τον οποιο πολλες φορες διαφωνεις,απο ποια συσκευη σχολιαζει.

 

Επειδη δεν εχεις δει κανενα με pixel οπως λες.

 

Τελος για το mi11ultra,ακομα περιμενουμε καποιον κατοχο να σχολιασει στο θεμα του στο forum.

Την υπογραφή του την έχω δει όπως και το άβαταρ. Εγώ εννοούσα live να την δω κάπου την συσκευή.

Απορώ και γιατί δεν την φέρνουν εδώ κανονικά.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Γιατι η Google πουλαει σε συγκεκριμενες χωρες. Το γιατι το κανει αυτο,θα εχει τους λογους της.

 

Επισης τα Pixel εχουν διακριτική εμφάνιση στο πισω μερος,που ειναι παρα πολυ ευκολο να τα μπερδεψει καποιος με αλλες συσκευες.

 

Δεν εχουν αυτο το τεραστιο εξογκωμα που εχει το mi11ultra του θεματος. Γιατι στην ουσια τα κινητα πλεον,απο το πισω μερος των καμερων τα ψιλο ξεχωριζεις,αφου απο μπροστα ειναι ολα ιδια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει λογότυπο στη πλάτη;

Εξόγκωμα έχει, αλλά έχει και μεγάλους αισθητήρες και οθόνη. Που ήθελες να τα περάσουν όλα αυτά; Στο μισό μήκος της πλάτης;

Θα προτιμούσα να έφερναν και το Mi 11pro που έχει τον ίδιο αισθητήρα χωρίς οθόνη αντί το Mi 11i που έφεραν.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αυτα υποτιθεται ειναι πραγματα που πρεπει να τα σκεφτει η εταιρεια πριν βγει το κινητο στην παραγωγη. Γιατι τοσο μεγαλο εξόγκωμα δεν ειναι και το πιο ευκολο για τις θηκες προστασιας πχ που θα του δινουν ακομα παραπανω ογκο.
Link to comment
Share on other sites

Αυτα υποτιθεται ειναι πραγματα που πρεπει να τα σκεφτει η εταιρεια πριν βγει το κινητο στην παραγωγη. Γιατι τοσο μεγαλο εξόγκωμα δεν ειναι και το πιο ευκολο για τις θηκες προστασιας πχ που θα του δινουν ακομα παραπανω ογκο.

Θα ήθελα πολύ να το πιάσω στα χέρια μου να δω πως είναι. Μου θυμίζει λίγο το Nokia N8 που είχα. Κι εκείνο γλιστρούσε σαν χέλι χωρίς θήκη. Όλο μεταλλικό ήταν. Είχε κι εκείνο τετράγωνο όγκο πίσω, αλλά ήταν και πιο μικρή η συσκευή.

Στο review λέει ότι γλιστράει και με τη θήκη σιλικόνης που υπάρχει μέσα. Όχι τόσο πολύ βέβαια, αλλά γλιστράει. Θέλει θήκη βιβλίου για να είσαι σίγουρος.

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αυτα υποτιθεται ειναι πραγματα που πρεπει να τα σκεφτει η εταιρεια πριν βγει το κινητο στην παραγωγη. Γιατι τοσο μεγαλο εξόγκωμα δεν ειναι και το πιο ευκολο για τις θηκες προστασιας πχ που θα του δινουν ακομα παραπανω ογκο.
Και τα Pixel 6/6 Pro θα έχουν εξόγκωμα φέτος. Όχι όμως την μισή πλάτη της συσκευής. Βέβαια εκεί ξέρεις ότι θα κάνουν και παπάδες οι κάμερες.

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Και τα Pixel 6/6 Pro θα έχουν εξόγκωμα φέτος. Όχι όμως την μισή πλάτη της συσκευής. Βέβαια εκεί ξέρεις ότι θα κάνουν και παπάδες οι κάμερες.

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

 

Δεν το λεω απο αποψη αποδοσης αλλα πρακτικοτητας.

Για δες η επισημη θηκη πλατης,δεν καλυπτει τις καμερες

Link to comment
Share on other sites

Δεν το λεω απο αποψη αποδοσης αλλα πρακτικοτητας.

 

Για δες η επισημη θηκη πλατης,δεν καλυπτει τις καμερες

Ναι θα θέλει και δικό του tempered glass αυτό.

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Η θήκη σιλικόνης που έχει μέσα στο κουτί πιο καλά καλύπτει τον όγκο πίσω.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...