Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 ώρες πριν, dennis2005 said:

Υπάρχει διαθεσιμότητα fiber εδώ και μία εβδομάδα στο σπίτι μου από vodafone και cosmote. Αυτή τη στιγμή είμαι συνδρομητής στη wind η οποία δεν έχει διαθεσιμότητα. Σκέφτομαι να μεταφερθώ στη vodafone αλλά επειδή με ενδιαφέρει και η τηλεόραση αν μπορεί κάποιος να με ενημερώσει αν είναι ευχαριστημένος από αυτή την υπηρεσία. Επίσης επειδή θέλω να την εγκαταστήσω σε google chromecast γνωρίζει κανείς αν έχω αυτή τη δυνατότητα?

Βάλε το τηλέφωνο σου στο σιτε της vodafone να σε καλέσουν και να σου κάνουν μια ολοκληρωμένη πρόταση για 3play και εκεί τους ρωτάς αν μπορείς να βάλεις το vodafone tv και σε δικό σου box ή κάπως αλλιώς. Εγώ ξέρω ότι μπαίνεις μέσο του δικού τους box μόνο. 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

14 minutes ago, thanos1989 said:

Βάλε το τηλέφωνο σου στο σιτε της vodafone να σε καλέσουν και να σου κάνουν μια ολοκληρωμένη πρόταση για 3play και εκεί τους ρωτάς αν μπορείς να βάλεις το vodafone tv και σε δικό σου box ή κάπως αλλιώς. Εγώ ξέρω ότι μπαίνεις μέσο του δικού τους box μόνο. 

Έκανα εγγραφή για ένα μήνα δωρεάν για να δοκιμάσω την τηλεόραση και σε ποιες συσκευές παίζει. Το δέλεαρ είναι ότι αν κάνεις συμβόλαιο σου δίνουν δωρεάν το disney+ για το διάστημα της συνδρομής.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, dennis2005 said:

Έκανα εγγραφή για ένα μήνα δωρεάν για να δοκιμάσω την τηλεόραση και σε ποιες συσκευές παίζει. Το δέλεαρ είναι ότι αν κάνεις συμβόλαιο σου δίνουν δωρεάν το disney+ για το διάστημα της συνδρομής.

Ναι και το HBO... απλα το θεμα ειναι με αυτα οτι αμα εχεις tv box βαζεις το Stremio και εχεις τα παντα τσαμπα... μονο τα αθλητικα αξιζουν. 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, thanos1989 said:

Ναι και το HBO... απλα το θεμα ειναι με αυτα οτι αμα εχεις tv box βαζεις το Stremio και εχεις τα παντα τσαμπα... μονο τα αθλητικα αξιζουν. 

Η vodafone tv παίζει σε τηλεόραση sony android και σε google chromecast.

Πήγα σε κατάστημα vodafone και μου έδωσαν προσφορά για 200fiber με απεριόριστα σταθερά και 360 λεπτά σε σταθερά και vodafone tv family με disney+ στα 31,50€. Μάλλον μετά από πολλά χρόνια στη wind θα μεταπηδήσω στη vodafone.

Link to comment
Share on other sites

On 11/10/2022 at 8:12 ΠΜ, Vasileios said:

 H εταιρεία. Voip αναλαμβάνει το νούμερο και σου δίνει πρόσβαση μέσω  App η το προωθεί σε άλλο νούμερο. 

 

 

Δεν μπορω να πω οτι καταλαβα. Αν μπορεις να το κανεις πιο λιανα θα ηταν καλο για μενα. Ή αν υπαρχει καποια εταιρεια για βρω πληροφοριες. Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τελικά μετά την επικοινωνία μου με το τμήμα αποσυνδέσεων σταθερής η προσφορά τους έπεσε στα 26,5€ το μήνα, 3€ κάτω δλδ. Οπότε ανανέωσα το συμβόλαιό μου καθώς νομίζω είναι αρκετά καλή προσφορά. Ευχαριστώ για την βοήθεια που μου δώσατε.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα. Κάπου είχα διαβάσει ότι η Voda θα διπλασιάσει την ταχύτητα με την προϋπόθεση ότι θα κάνεις νέο συμβόλαιο για 24 μήνες . Ισχύει αυτό...γιατί εμένα ούτε μήνυμα που έχει έρθει ούτε καμία πρόταση.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, polaris3 said:

Καλησπέρα. Κάπου είχα διαβάσει ότι η Voda θα διπλασιάσει την ταχύτητα με την προϋπόθεση ότι θα κάνεις νέο συμβόλαιο για 24 μήνες . Ισχύει αυτό...γιατί εμένα ούτε μήνυμα που έχει έρθει ούτε καμία πρόταση.

Θα σε πάρουν ΑΥΤΟΙ τηλέφωνο κάποια στιγμή.......

Edited by GREGORYMO
Διόρθωση
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, GREGORYMO said:

Θα σε πάρουν ΑΥΤΟΙ τηλέφωνο κάποια στιγμή.......

Εγινε ,ευχαριστώ. 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, polaris3 said:

Καλησπέρα. Κάπου είχα διαβάσει ότι η Voda θα διπλασιάσει την ταχύτητα με την προϋπόθεση ότι θα κάνεις νέο συμβόλαιο για 24 μήνες . Ισχύει αυτό...γιατί εμένα ούτε μήνυμα που έχει έρθει ούτε καμία πρόταση.

Μπες στο Vodafone app από το κινητό και δες στο σημείο που γραφει τις προσφορές και αν λέει τίποτα για αναβάθμιση με την ίδια τιμη

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, thanos1989 said:

Μπες στο Vodafone app από το κινητό και δες στο σημείο που γραφει τις προσφορές και αν λέει τίποτα για αναβάθμιση με την ίδια τιμη

Η μόνη προσφορά είναι για Vodafone TV. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, polaris3 said:

Η μόνη προσφορά είναι για Vodafone TV. 

Μήπως περνάει από την περιοχή σου fiber; γιατί άμα περνάει δεν δικαιούσαι δωρεάν διπλασιασμό.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, thanos1989 said:

Μήπως περνάει από την περιοχή σου fiber; γιατί άμα περνάει δεν δικαιούσαι δωρεάν διπλασιασμό.

Τέτοιες λεπτομέρειες δυστυχώς δεν γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, GREGORYMO said:

Θα σε πάρουν ΑΥΤΟΙ τηλέφωνο κάποια στιγμή.......

Αν έχεις επιλέξει να μην σε παίρνει κανένας τηλέφωνο δεν θα σε πάρουν. 
Επίσης για να λάβετε προσφορά μέσω App/My Vodafone web πρέπει να έχετε ενεργές τις επιλογές επικοινωνίας μέσω SMS, eMail και MoIP

Edited by paanos
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, paanos said:

Αν έχεις επιλέξει να μην σε παίρνει κανένας τηλέφωνο δεν θα σε πάρουν. 
Επίσης για να λάβετε προσφορά μέσω App/My Vodafone web πρέπει να έχετε ενεργές τις επιλογές επικοινωνίας μέσω SMS, eMail και MoIP

Αφού είπε ότι έχει προσφορά για Vodafone tv στο app

Link to comment
Share on other sites

Εμένα έχει έρθει προσφορά διπλασιασμού στο app αλλά αυτα που λες τα έχω όλα στο off. Αφορούν συγκεκριμένου τύπου επικοινωνίας είτε τηλεφωνικές είτε μέσω email και λοιπά. Δεν βλέπω να έχει πουθενά αποκλεισμό προσφορών από το app

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά τους το ζήτησα από το chat της εφαρμογής εγώ μόνος μου. Τους είπα ότι έχω διαβάσει για δωρεάν διπλασιασμό με νέο συμβόλαιο και αν ισχύει. Σε λίγο που είπε άμεσα ότι δικαιούμαι. Όχι μόνο μου διπλασιαστηκε αλλά η 100αρα μου βγαίνει πιο φτηνά (για λίγο από την 50αρα). Μη ντρέπεστε να ζητήσετε ο,τι δικαιούστε. 

Σε γνωστό μου πρόσωπο που έκανε το ίδιο με μένα, του απάντησαν ότι δε δικαιούται λόγω τεχνικών θεμάτων. Βέβαια του είπε ότι αν θέλει μπορεί να του διπλασιάσει την ταχύτητα αλλά με περισσότερα χρήματα. 

Edited by _NikitaS_
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, _NikitaS_ said:

Προσωπικά τους το ζήτησα από το chat της εφαρμογής εγώ μόνος μου. Τους είπα ότι έχω διαβάσει για δωρεάν διπλασιασμό με νέο συμβόλαιο και αν ισχύει. Σε λίγο που είπε άμεσα ότι δικαιούμαι. Όχι μόνο μου διπλασιαστηκε αλλά η 100αρα μου βγαίνει πιο φτηνά (για λίγο από την 50αρα). Μη ντρέπεστε να ζητήσετε ο,τι δικαιούστε. 

Σε γνωστό μου πρόσωπο που έκανε το ίδιο με μένα, του απάντησαν ότι δε δικαιούται λόγω τεχνικών θεμάτων. Βέβαια του είπε ότι αν θέλει μπορεί να του διπλασιάσει την ταχύτητα αλλά με περισσότερα χρήματα. 

Τι θα πει λόγω τεχνικών θεμάτων?

Εμένα, έληγε το Σεπτέμβρη το συμβόλαιο έτσι και αλλιώς και όταν το ζήτησα μου είπαν: αν θες από σήμερα βγαίνει παραπάνω αλλά αν θες αργότερα (και καλά) θα είναι χωρίς παραπάνω χρέωση !!!

Βλέπω τώρα ότι δίνουν το

50αρι στα 19.65 και το

100αρι στα 21.87 αλλά για νέους πελάτες!!!

Link to comment
Share on other sites

On 5/11/2022 at 7:35 ΠΜ, GREGORYMO said:

Τι θα πει λόγω τεχνικών θεμάτων?

Εμένα, έληγε το Σεπτέμβρη το συμβόλαιο έτσι και αλλιώς και όταν το ζήτησα μου είπαν: αν θες από σήμερα βγαίνει παραπάνω αλλά αν θες αργότερα (και καλά) θα είναι χωρίς παραπάνω χρέωση !!!

Βλέπω τώρα ότι δίνουν το

50αρι στα 19.65 και το

100αρι στα 21.87 αλλά για νέους πελάτες!!!

Τεχνικό θέμα είναι να παίρνουν από άλλον παροχο καμπίνα και να μην μπορούν να κατεβάσουν πιο κάτω την τιμή. 

Εγώ την 100αρα την πληρώνω 22 ευρώ περίπου. 

Επίσης το έχουμε πει εκατό φορές. Γιατί δε παίρνετε απευθείας τηλέφωνο το τμήμα διακοπών για κανονική προσφορά; 

Edited by _NikitaS_
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε γραμμή vdsl 2 vectoring 100mbps συγχρόνιζε μέχρι πριν 4 μήνες 86mbps. Τώρα πλέον 78mbps πήγα να το δηλώσω βλάβη αλλά δεν το δέχτηκε η εταιρεία γιατί η περιοχή αυτό δίνει. Ερώτηση μπορώ να ζητήσω υποβάθμιση σε 50άρα με δική τους υπαιτιότητα ή αν αποφασίσω να παραμείνω στην 100άρα μείωση στο πάγιο λόγου της μεγάλης αποκλίσεις ονομαστικής - πραγματικής ταχύτητας. 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, spideman3 said:

Καλησπέρα σε γραμμή vdsl 2 vectoring 100mbps συγχρόνιζε μέχρι πριν 4 μήνες 86mbps. Τώρα πλέον 78mbps πήγα να το δηλώσω βλάβη αλλά δεν το δέχτηκε η εταιρεία γιατί η περιοχή αυτό δίνει. Ερώτηση μπορώ να ζητήσω υποβάθμιση σε 50άρα με δική τους υπαιτιότητα ή αν αποφασίσω να παραμείνω στην 100άρα μείωση στο πάγιο λόγου της μεγάλης αποκλίσεις ονομαστικής - πραγματικής ταχύτητας. 

 

Στο συμβόλαιό σου κάπου γράφει τι ταχύτητα θα πιάνεις. Έχει αυτό το πινακάκι που σου δείχνω. Αν αυτό που συγχρονίζεις είναι πιο κάτω από την ελάχιστη τότε μπορείς να ζητήσεις έκπτωση.

Screenshot_20221108_075328_Acrobat for Samsung.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 7/11/2022 at 5:47 ΜΜ, spideman3 said:

Καλησπέρα σε γραμμή vdsl 2 vectoring 100mbps συγχρόνιζε μέχρι πριν 4 μήνες 86mbps. Τώρα πλέον 78mbps πήγα να το δηλώσω βλάβη αλλά δεν το δέχτηκε η εταιρεία γιατί η περιοχή αυτό δίνει. Ερώτηση μπορώ να ζητήσω υποβάθμιση σε 50άρα με δική τους υπαιτιότητα ή αν αποφασίσω να παραμείνω στην 100άρα μείωση στο πάγιο λόγου της μεγάλης αποκλίσεις ονομαστικής - πραγματικής ταχύτητας. 

 

Τις ταχυτητες αυτες που λες τις πιανεις απο το speedtest ή μεσα απο τις ρυθμίσεις του ιντερνετ;

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, thanos1989 said:

Τις ταχυτητες αυτες που λες τις πιανεις απο το speedtest ή μεσα απο τις ρυθμίσεις του ιντερνετ;

Δες τα παρακάτω αρχεία.

 

IMG_20221109_162355_072.jpg

IMG_20221109_162355_750.jpg

IMG_20221109_162355_979.jpg

IMG_20221109_162355_174.jpg

IMG_20221109_162355_087.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...