Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

7 ώρες πριν, filippos said:

Τι επιλογές μου μένουν όταν η γραμμή adsl είναι αυτή που βλέπετε στις φωτό και όταν η Vodafone έχει εγκαταλείψει την αναβάθμιση καμπίνας VDSL που ανήκω και πλέον έχω μείνει με αυτή την υποτιθέμενη adsl γραμμή.

Γνώμες , προτάσεις ; Οτιδήποτε...;

IMG_4081.PNG

3396652937889506-FNBA1IRp.png

Αν δεν υπάρχει διαθεσιμότητα vdsl η μονη επιλογη ειναι να φτιαχτεί η γραμμή με διόρθωση modulation όπως αναφέρθηκε και να φτασεις γύρω στα 10-12 οπως θα έπρεπε να είσαι. Απο τις βλάβες το εχουν κοιτάξει? Δεν αποκλείεται να είναι προβληματική πορτα και στο κέντρο, εκεί μπλέκει το πράγμα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

11 ώρες πριν, kmpatra said:

Αν δεν υπάρχει διαθεσιμότητα vdsl η μονη επιλογη ειναι να φτιαχτεί η γραμμή με διόρθωση modulation όπως αναφέρθηκε και να φτασεις γύρω στα 10-12 οπως θα έπρεπε να είσαι. Απο τις βλάβες το εχουν κοιτάξει? Δεν αποκλείεται να είναι προβληματική πορτα και στο κέντρο, εκεί μπλέκει το πράγμα.

Ποτέ μου δεν έπιασα 10-12 Mbps (οτε/cosmote ή vodafone).
Είναι η ποιότητα της γραμμής τέτοια σε συνδυασμό με την απόστασή μου απο το dslam.
Αλλά, όπως μου ανέφερε ο τεχνικός χθές που κοιτούσε τα στατιστικά, το 2020 είχα 6Mbps μέσο όρο και η γραμμή έπεσε στα 3,3Mbps τώρα.

Πιθανότατα απο φθορά του δικτύου;
Οκ, το καταλαβαίνω απο τεχνικής πλευράς ΑΛΛΑ ως πελάτης το θεωρώ απαράδεκτο να το αφήνουν έτσι και να παρέχουν την υπηρεσία στην ίδια τιμή με κάποιον που πιάνει 10+Mbps

Στο θέμα του modulation, δοκίμασα το κάθε ένα ξεχωριστά και στο μόνο που κάνει ζεύξη dsl είναι ADSL_G.dmt.bis

Απο Δευτέρα θα το δηλώσω ως βλάβη. ΣΚ δεν νομίζω να ασχοληθεί κανείς.

IMG_4091.PNG

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, filippos said:

Ποτέ μου δεν έπιασα 10-12 Mbps (οτε/cosmote ή vodafone).
Είναι η ποιότητα της γραμμής τέτοια σε συνδυασμό με την απόστασή μου απο το dslam.
Αλλά, όπως μου ανέφερε ο τεχνικός χθές που κοιτούσε τα στατιστικά, το 2020 είχα 6Mbps μέσο όρο και η γραμμή έπεσε στα 3,3Mbps τώρα.

Πιθανότατα απο φθορά του δικτύου;
Οκ, το καταλαβαίνω απο τεχνικής πλευράς ΑΛΛΑ ως πελάτης το θεωρώ απαράδεκτο να το αφήνουν έτσι και να παρέχουν την υπηρεσία στην ίδια τιμή με κάποιον που πιάνει 10+Mbps

Στο θέμα του modulation, δοκίμασα το κάθε ένα ξεχωριστά και στο μόνο που κάνει ζεύξη dsl είναι ADSL_G.dmt.bis

Απο Δευτέρα θα το δηλώσω ως βλάβη. ΣΚ δεν νομίζω να ασχοληθεί κανείς.

IMG_4091.PNG

VDSL στην περιοχή δεν υπάρχει; 
Για εμένα δήλωσε βλάβη και αν συνεχιστεί ζητά να φύγεις χωρίς penalty.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Είναι το γνωστό θέμα με το DLM Profile . Όσο και να το βγάζουν από την εξυπηρέτηση οι τεχνικοί, αυτό ξαναμπαίνει μόνο του.

Poco X3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Just now, georgeavl3 said:

Είναι το γνωστό θέμα με το DLM Profile . Όσο και να το βγάζουν από την εξυπηρέτηση οι τεχνικοί, αυτό ξαναμπαίνει μόνο του.

Poco X3 Pro
 

Για εξήγησε μου,επειδή αυτό συνέβη και σε εμένα και εκοψα το Σταθερο για αυτό το λόγο. 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Nikolas14 said:

Για εξήγησε μου,επειδή αυτό συνέβη και σε εμένα και εκοψα το Σταθερο για αυτό το λόγο. 

Έχουν εφαρμόσει ένα αυτόματο σύστημα που όταν εντοπίσει σφάλματα υποβαθμίζει παραμέτρους ταχύτητας για να αυξήσει τη σταθερότητα. Ας πούμε ότι έχουμε δει μερικές αυτόματες ρυθμίσεις που δεν είναι... βέλτιστες, αλλά δυστυχώς υπερισχύουν των χειροκίνητων ρυθμίσεων από ανθρώπους.

Link to comment
Share on other sites

Για εξήγησε μου,επειδή αυτό συνέβη και σε εμένα και εκοψα το Σταθερο για αυτό το λόγο. 
Σου εξήγησε ο από πάνω, έτσι ακριβώς είναι. Άλλη φορά όταν βάλεις σταθερό μην επιλέξεις ADSL από Vodafone

Poco X3 Pro

Link to comment
Share on other sites

 Σήμερα (μάλλον χθές γιατί είναι σχεδόν 2:40am) είχα κι άλλες αποσυνδέσεις όντας συγχρονισμένος στα 3,3Mbps (μέσο όρο).

Μίλησα με τον τεχνικό που έτυχε να είναι ο (προ)χθεσινός και με αναγνώρισε. Τελικά το δήλωσε για βλάβη κ απο Δευτέρα θα έρθει τεχνικός να κοιτάξει την γραμμή.

Αυτή τη στιγμή συγχρονίζω με 2,6Mbps !!

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, georgeavl3 said:

Σου εξήγησε ο από πάνω, έτσι ακριβώς είναι. Άλλη φορά όταν βάλεις σταθερό μην επιλέξεις ADSL από Vodafone emoji1787.png

Poco X3 Pro
 

Ακριβώς, εγώ ήδη δυο γραμμές τις εκοψα. Η μια πήγε σε FTTH και την άλλη την αντικατέστησα με το Giga Unlimited Ultra. Επισης έχω μια γραμμή που την κρατάω κοσμοτε εξαιτίας αυτού με το DLM. Εγώ πάντως το γράφω και εδώ. Είναι ντροπή στον δήμο Θεσσαλονίκης που είναι από τους μεγαλύτερους δήμους της χώρας να μην παρέχει FTTH υπηρεσίες. Είναι η μοναδική εταιρεία που το κάνει αυτό.

Στην γιαγιά μου που γύρισα από Nova σε Vodafone ευτυχώς δεν έχω θέματα και δεν σκοπεύω να αλλάξω παροχο λόγω αυτού.

Για εμένα η Vodafone είναι budget πάροχος δυστυχώς στη σταθερή. Φθηνή μεν αλλά μην έχετε απαιτήσεις. 
Καταρχας το bandwidth σε Gbps για εξωτερικό δεν επαρκεί,για αυτό βλέπουμε και κοφτές στα 3,7Mbps στη κινητή σε Netflix ή σε Facebook/YouTube. Δεύτερον έλλειψη υπηρεσιών FTTH που φαίνεται έντονα τώρα με την συγχώνευση της Wind+Nova. Η τελευταία στην περιοχή μου δίνει 200/20 FTTH με 29€. Η Vodafone που είναι να πάρει μερίδιο συνδρομητών; 
Μην μιλήσω για το 5G τραγωδία που γράφουμε στη κινητη και την έλλειψη χωρητικότητας και backbone από πίσω με αποτέλεσμα η εμπειρία χρήσης να είναι κάκιστη. Πάλι καλά που αυτή τη στιγμή έχω backup απεριόριστα σε άλλη εταιρεία και μου έχουν δώσει το δικαίωμα να διακόψω το συμβολαιο αζημίως.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, filippos said:

 Σήμερα (μάλλον χθές γιατί είναι σχεδόν 2:40am) είχα κι άλλες αποσυνδέσεις όντας συγχρονισμένος στα 3,3Mbps (μέσο όρο).

Μίλησα με τον τεχνικό που έτυχε να είναι ο (προ)χθεσινός και με αναγνώρισε. Τελικά το δήλωσε για βλάβη κ απο Δευτέρα θα έρθει τεχνικός να κοιτάξει την γραμμή.

Αυτή τη στιγμή συγχρονίζω με 2,6Mbps !!

Αν δεν διορθωθεί άλλαξε εταιρεία. Για εμένα αν θες σταθερή γραμμή πάνε στον ΟΤΕ,μόνο εκεί θα ησυχάσεις και ας πληρώνεις κάτι παραπάνω. 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Nikolas14 said:

Αν δεν διορθωθεί άλλαξε εταιρεία. Για εμένα αν θες σταθερή γραμμή πάνε στον ΟΤΕ,μόνο εκεί θα ησυχάσεις και ας πληρώνεις κάτι παραπάνω. 

Μα ο φίλος από το αστικό κέντρο του ΟΤΕ θα παίρνει για να είναι τόσο μακριά και έχει όλα αυτά τα θέματα.

Ότι εταιρεία και να αλλάξει πάλι χάλια θα είναι η σύνδεση.

Αφού δεν υπάρχει vdsl/fiber τότε πρεπει να ψαχτει πολύ καλά μήπως υπάρχει κάποιο πρόβλημα στην γραμμή που μπορεί να διορθωθεί και μετά όλα τα άλλα. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, thanos1989 said:

Μα ο φίλος από το αστικό κέντρο του ΟΤΕ θα παίρνει για να είναι τόσο μακριά και έχει όλα αυτά τα θέματα.

Ότι εταιρεία και να αλλάξει πάλι χάλια θα είναι η σύνδεση.

Αφού δεν υπάρχει vdsl/fiber τότε πρεπει να ψαχτει πολύ καλά μήπως υπάρχει κάποιο πρόβλημα στην γραμμή που μπορεί να διορθωθεί και μετά όλα τα άλλα. 

Εμένα το πρόβλημα το βρήκαν και καλά στην καλωδίωση του σπιτιού. Και εν τελεί αποδείχθηκε ότι με τη Vodafone στη περιοχή έχουν θέμα,ειδικά ο γείτονας από πάνω που κοβόταν το Σταθερο τελείως.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Νικόλα οι γραμμές χαλκού του ΟΤΕ είναι πάντως. Και έχει αποδειχθεί ουκ ολίγες φορές ότι η καλωδίωση του σπιτιού, ειδικά αν είναι παλιό, φέρει μεγάλη ευθύνη για τα προβλήματα σύνδεσης. Αυτό το "και καλά" που λες εσύ εγώ δεν το πολυπιστευω. Δε φταίνε πάντα οι πάροχοι. Ή οι γραμμές του ΟΤΕ είχαν θέμα στη περίπτωση σου ή τα καλώδια της πολυκατοικίας.

Poco X3 Pro



Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, georgeavl3 said:

Νικόλα οι γραμμές χαλκού του ΟΤΕ είναι πάντως. Και έχει αποδειχθεί ουκ ολίγες φορές ότι η καλωδίωση του σπιτιού, ειδικά αν είναι παλιό, φέρει μεγάλη ευθύνη για τα προβλήματα σύνδεσης. Αυτό το "και καλά" που λες εσύ εγώ δεν το πολυπιστευω. Δε φταίνε πάντα οι πάροχοι. Ή οι γραμμές του ΟΤΕ είχαν θέμα στη περίπτωση σου ή τα καλώδια της πολυκατοικίας.

Poco X3 Pro


 

Η εγκατάσταση είναι 15-20 χρόνων το πολύ απλά είχε μεταλλικό κουτί απ έξω που το αλλάχτηκε τώρα τελευταία από τον ιδιοκτήτη. Το θέμα όμως είναι πέρα από τα καλώδια η απόσταση 2,5 χιλιόμετρα που έχω από το Α/Κ και ότι όλο το Αργοστολι έχει εναέρια καλώδια στην πλειοψηφία της περιοχής εκτός από μερικές υπογειοποιήσεις που έγιναν και είναι εκτεθειμένα στην υγρασία και την βροχή που ρίχνει όλο το χρονο. Και χωριά ότι ο χαλκός του ΟΤΕ είναι 50 χρόνων και ότι όλη η περιοχή δεν βλέπει πάνω από 8-9Mbps. Η μόνη λύση είναι το 50/5 αλλά και πάλι θα είχα πολλά σφάλματα στη γραμμή.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Nikolas14 said:

Αν δεν διορθωθεί άλλαξε εταιρεία. Για εμένα αν θες σταθερή γραμμή πάνε στον ΟΤΕ,μόνο εκεί θα ησυχάσεις και ας πληρώνεις κάτι παραπάνω. 

 

2 ώρες πριν, thanos1989 said:

Μα ο φίλος από το αστικό κέντρο του ΟΤΕ θα παίρνει για να είναι τόσο μακριά και έχει όλα αυτά τα θέματα.

Ότι εταιρεία και να αλλάξει πάλι χάλια θα είναι η σύνδεση.

Αφού δεν υπάρχει vdsl/fiber τότε πρεπει να ψαχτει πολύ καλά μήπως υπάρχει κάποιο πρόβλημα στην γραμμή που μπορεί να διορθωθεί και μετά όλα τα άλλα. 

Δυστυχώς έτσι είναι.
Χαμηλή ταχύτητα είχα και σε ΟΤΕ οταν πρωτοέβαλα adsl. Μετά απο χρόνια που πήγα Vodafone (πριν ακόμα ο οτε γίνει cote) δεν άλλαξε κάτι.
Τείνω να συμπεράνω πως σε μεγάλο βαθμό πρόκειται για βλάβη απο φθορά του χρόνου και ίσως συνδυαστικά σε κακή διαχείριση της Vodafone (στο κομμάτι που της αναλογεί βέβαια).

Εαν πάω σε cote, το μονο που ίσως αλλάξει είναι η προτεραιότητα που θα δώσουν να διορθώσουν την βλαβη.

Σκέφτομαι να στραφώ κι εγώ στην υλοποίηση του cptBill που εγκατέλειψε την dsl και πήγε σε LTE με mikrotik chateau (και πιάνει 70ρια)

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

On 20/7/2022 at 11:49 ΜΜ, panoszavra said:

Μίλησα πριν από λίγο με το chat της Vodafone. Τους ρώτησα για την δωρεάν αναβάθμιση της ταχύτητας της σύνδεσης που έχω. Μου έκαναν προσφορά για αναβάθμιση από 50 που έχω σε 100mbps με 2 € παραπάνω από την πληρώνω τώρα. Επίσης προσπάθησε μα με πείσει να μετατρέψω το καρτοκινητό μου σε σύνδεση.

Στην ερώτηση μου γιατί η αύξηση των δυο ευρώ μιας και η αναβάθμιση υποτίθεται ότι γίνεται δωρεάν, μου απάντησε πως για την δωρεάν αναβάθμιση θα χρειαστεί να περιμένω περίπου τρεις μήνες μέχρι να έρθει η σειρά μου.  Οι αναβαθμίσεις γίνονται σταδιακά στους συνδρομητές. 

Τελικά μου έστειλαν νέα προσφορά για τον διπλασιασμό της ταχύτητας. Από 50 σε 100mbps με ίδιες τις υπόλοιπες παροχές(απεριόριστα σταθερά και 360 προς κινητά) στα 25,70€. Μείωση περίπου 1 ευρώ από όσο πλήρωνα πριν. 
 Το δέχτηκα ελπίζοντας πως θα δουλεύει καλά η γραμμή μου δίχως διακοπές. 

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, panoszavra said:

Τελικά μου έστειλαν νέα προσφορά για τον διπλασιασμό της ταχύτητας. Από 50 σε 100mbps με ίδιες τις υπόλοιπες παροχές(απεριόριστα σταθερά και 360 προς κινητά) στα 25,70€. Μείωση περίπου 1 ευρώ από όσο πλήρωνα πριν. 
 Το δέχτηκα ελπίζοντας πως θα δουλεύει καλά η γραμμή μου δίχως διακοπές. 

Κορόιδα ψάχνουν για να δώσουν τα επιπλέον €... άμα δεν τσιμπήσεις η δωρεάν αναβαθμιση βγαίνει στο σύστημα σε λίγο καιρό. 

Απλά είναι θέμα χρόνου.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, thanos1989 said:

Κορόιδα ψάχνουν για να δώσουν τα επιπλέον €... άμα δεν τσιμπήσεις η δωρεάν αναβαθμιση βγαίνει στο σύστημα σε λίγο καιρό. 

Απλά είναι θέμα χρόνου.

Για ΜΕΙΩΣΗ, μιλάει!!!

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, GREGORYMO said:

Για ΜΕΙΩΣΗ, μιλάει!!!

Αναφέρομαι για την πρώτη φορά που του είπαν για αύξηση και ότι έπρεπε να κάνει υπομονή 3 μήνες για να τους έρθει η δωρεάν αναβάθμιση.

Edited by thanos1989
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, panoszavra said:

Τελικά μου έστειλαν νέα προσφορά για τον διπλασιασμό της ταχύτητας. Από 50 σε 100mbps με ίδιες τις υπόλοιπες παροχές(απεριόριστα σταθερά και 360 προς κινητά) στα 25,70€. Μείωση περίπου 1 ευρώ από όσο πλήρωνα πριν. 
 Το δέχτηκα ελπίζοντας πως θα δουλεύει καλά η γραμμή μου δίχως διακοπές. 

Μήπως το 1€ είναι λόγω e-bill?

2 minutes ago, thanos1989 said:

Αναφέρομαι για την πρώτη φορά που του είπαν για αύξηση και ότι έπρεπε να κάνει υπομονή 3 μήνες για να τους έρθει η δωρεάν αναβάθμιση.

Η είδηση όμως είναι ότι διπλασίασε ταχύτητα και ταυτόχρονα ΜΕΙΩΣΡ τιμή.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, GREGORYMO said:

Μήπως το 1€ είναι λόγω e-bill?

Η είδηση όμως είναι ότι διπλασίασε ταχύτητα και ταυτόχρονα ΜΕΙΩΣΡ τιμή.

Ναι και εμένα μου μείωσαν 1€ από πριν και μου διπλάσιαν και τώρα το πληρώνω 22.72€ με το -1 του e-bill.

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, thanos1989 said:

Ναι και εμένα μου μείωσαν 1€ από πριν και μου διπλάσιαν και τώρα το πληρώνω 22.72€ με το -1 του e-bill.

 

Δηλαδή, στο προηγούμενο συμβόλαιο ΔΕΝ είχες -1€ λόγω e-bill?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, GREGORYMO said:

Δηλαδή, στο προηγούμενο συμβόλαιο ΔΕΝ είχες -1€ λόγω e-bill?

Πάντα το είχα ... πριν πλήρωνα 23.70 τώρα 22.72 (με το νέο συμβόλαιο και την 100αρα )

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, GREGORYMO said:

Μήπως το 1€ είναι λόγω e-bill?

Η είδηση όμως είναι ότι διπλασίασε ταχύτητα και ταυτόχρονα ΜΕΙΩΣΡ τιμή.

Και πριν είχα e-bill. 
Ξέρω ότι υπάρχουν και καλύτερες τιμές αλλά δεν είχα τα κουράγια να ασχοληθώ παραπάνω. 

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...