Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

23 minutes ago, kiriakos_tjet said:

Τελικά τους πήρα τηλέφωνο για τον διπλασιασμό και επειδή είχα πολύ χαμηλή τιμή (έτσι μου είπαν) τσίμπησα και μια αυξησούλα αλλα θεωρώ ότι συνεχίζει να είναι καλή η τιμή. Είχα 100αρι στα 23,53€ και έγινε 200αρι στα 24,95€.

ε για 200αρα είναι λογικό... τώρα πόσο πιάνεις upload? 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν έχει ενεργοποιηθεί ακόμα..τώρα είμαι 109999/10999. Λογικά όλα θα τα πιάσω. Είμαι σε νέα καμπίνα σε προφίλ 35b.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, kiriakos_tjet said:

Δεν έχει ενεργοποιηθεί ακόμα..τώρα είμαι 109999/10999. Λογικά όλα θα τα πιάσω. Είμαι σε νέα καμπίνα σε προφίλ 35b.

Έμενα μόλις αποδέχτηκα το συμβόλαιο μου άλλαξαν την γραμμή μέσα σε 20 λεπτά (έκανε μια επανεκκίνηση το ρούτερ μόνο του και έπιασε την νέα ταχύτητα).

Μετά έκανα και εγώ μια χειροκίνητη επανεκκίνηση για να πιάσει την φουλ ταχύτητα. 

 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, thanos1989 said:

Έμενα μόλις αποδέχτηκα το συμβόλαιο μου άλλαξαν την γραμμή μέσα σε 20 λεπτά (έκανε μια επανεκκίνηση το ρούτερ μόνο του και έπιασε την νέα ταχύτητα).

Μετά έκανα και εγώ μια χειροκίνητη επανεκκίνηση για να πιάσει την φουλ ταχύτητα. 

 

Εμένα εχθές το βράδυ μετά τις 12 έκανε επανεκκίνηση και ήταν στα 120000/21999. Σήμερα το πρωί 183000/21999. Οπότε φαντάζομαι κάνουν τίποτα ρυθμίσεις ακόμα..

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kiriakos_tjet said:

Εμένα εχθές το βράδυ μετά τις 12 έκανε επανεκκίνηση και ήταν στα 120000/21999. Σήμερα το πρωί 183000/21999. Οπότε φαντάζομαι κάνουν τίποτα ρυθμίσεις ακόμα..

κλείσε το ρούτερ για 5 λεπτά και μετά ξανά άνοιξε το και τσεκαρε με speed test διάφορες.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, thanos1989 said:

κλείσε το ρούτερ για 5 λεπτά και μετά ξανά άνοιξε το και τσεκαρε με speed test διάφορες.

Το δοκίμασα το πρωί αλλά δεν άλλαξε κάτι. Τώρα είμαι δουλειά και μου έστειλαν μήνυμα οτι η γραμμή είναι σε φάση ελέγχου. Πάντως αν μείνει στα 183000/21999 θα ζητήσω την έκπτωση 10% που δίνουν για εγγύηση δικτύου. Σε speedtest έπιασα 175/21.

Edited by kiriakos_tjet
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, kiriakos_tjet said:

Το δοκίμασα το πρωί αλλά δεν άλλαξε κάτι. Τώρα είμαι δουλειά και μου έστειλαν μήνυμα οτι η γραμμή είναι σε φάση ελέγχου. Πάντως αν μείνει στα 183000/21999 θα ζητήσω την έκπτωση 10% που δίνουν για εγγύηση δικτύου. Σε speedtest έπιασα 175/21.

Υπομονή τότε 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα τελικά δηλώθηκε βλάβη γιατί απ'ότι μου είπαν θα έπρεπε να τα πιάνω και τα 200mbps και θα έρθει τεχνικός να το τσεκάρει..

Screenshot_20220720-213038_Samsung Internet.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα πριν από λίγο με το chat της Vodafone. Τους ρώτησα για την δωρεάν αναβάθμιση της ταχύτητας της σύνδεσης που έχω. Μου έκαναν προσφορά για αναβάθμιση από 50 που έχω σε 100mbps με 2 € παραπάνω από την πληρώνω τώρα. Επίσης προσπάθησε μα με πείσει να μετατρέψω το καρτοκινητό μου σε σύνδεση.

Στην ερώτηση μου γιατί η αύξηση των δυο ευρώ μιας και η αναβάθμιση υποτίθεται ότι γίνεται δωρεάν, μου απάντησε πως για την δωρεάν αναβάθμιση θα χρειαστεί να περιμένω περίπου τρεις μήνες μέχρι να έρθει η σειρά μου.  Οι αναβαθμίσεις γίνονται σταδιακά στους συνδρομητές. 

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, panoszavra said:

Μίλησα πριν από λίγο με το chat της Vodafone. Τους ρώτησα για την δωρεάν αναβάθμιση της ταχύτητας της σύνδεσης που έχω. Μου έκαναν προσφορά για αναβάθμιση από 50 που έχω σε 100mbps με 2 € παραπάνω από την πληρώνω τώρα. Επίσης προσπάθησε μα με πείσει να μετατρέψω το καρτοκινητό μου σε σύνδεση.

Στην ερώτηση μου γιατί η αύξηση των δυο ευρώ μιας και η αναβάθμιση υποτίθεται ότι γίνεται δωρεάν, μου απάντησε πως για την δωρεάν αναβάθμιση θα χρειαστεί να περιμένω περίπου τρεις μήνες μέχρι να έρθει η σειρά μου.  Οι αναβαθμίσεις γίνονται σταδιακά στους συνδρομητές. 

Πόσο είναι τελικό ποσό που σου ζήτησαν;

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, panoszavra said:

Μίλησα πριν από λίγο με το chat της Vodafone. Τους ρώτησα για την δωρεάν αναβάθμιση της ταχύτητας της σύνδεσης που έχω. Μου έκαναν προσφορά για αναβάθμιση από 50 που έχω σε 100mbps με 2 € παραπάνω από την πληρώνω τώρα. Επίσης προσπάθησε μα με πείσει να μετατρέψω το καρτοκινητό μου σε σύνδεση.

Στην ερώτηση μου γιατί η αύξηση των δυο ευρώ μιας και η αναβάθμιση υποτίθεται ότι γίνεται δωρεάν, μου απάντησε πως για την δωρεάν αναβάθμιση θα χρειαστεί να περιμένω περίπου τρεις μήνες μέχρι να έρθει η σειρά μου.  Οι αναβαθμίσεις γίνονται σταδιακά στους συνδρομητές. 

Πότε έληγε το συμβόλαιο σου?

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, thanos1989 said:

Πόσο είναι τελικό ποσό που σου ζήτησαν;

Από 26,9 που πληρώνω τώρα για 50αρα , 28,6 για 100αρα. 

10 ώρες πριν, GREGORYMO said:

Πότε έληγε το συμβόλαιο σου?

Σε 1,5 χρόνια. 

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, panoszavra said:

Από 26,9 που πληρώνω τώρα για 50αρα , 28,6 για 100αρα. 

Σε 1,5 χρόνια. 

ισχύει ότι η αναβάθμιση δεν πάει πάει όλους αυτόματα αλλά πιστεύω ότι οι 3 μήνες που ανέφερε δεν ισχύουν.

Τα 28.6€ τα δίνουν για πακέτο με vodafone tv(HBO& Disney+). Δεν είναι δίκαιη τιμή κατά την γνώμη μου.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, thanos1989 said:

ισχύει ότι η αναβάθμιση δεν πάει πάει όλους αυτόματα αλλά πιστεύω ότι οι 3 μήνες που ανέφερε δεν ισχύουν.

Τα 28.6€ τα δίνουν για πακέτο με vodafone tv(HBO& Disney+). Δεν είναι δίκαιη τιμή κατά την γνώμη μου.

Εννοείται δεν είναι δίκαιη..με 24,95 μου έδωσαν 200άρα.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δυστυχώς η καμπίνα δεν υποστηρίζει 200αρα. Και το κακό είναι ότι εδώ και χρόνια δεν έχει γίνει κάποια αναβάθμιση στην συγκεκριμένη καμπίνα για να δίνει 200 Mbps. Βλέπω να μένω για πάντα σε 100αρα.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται δεν είναι δίκαιη..με 24,95 μου έδωσαν 200άρα.
Καινούριος πελάτης, ή ήσουν ήδη και έκανες την αναβάθμιση με αυτή την τιμή;
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, stilskin said:

Εμένα δυστυχώς η καμπίνα δεν υποστηρίζει 200αρα. Και το κακό είναι ότι εδώ και χρόνια δεν έχει γίνει κάποια αναβάθμιση στην συγκεκριμένη καμπίνα για να δίνει 200 Mbps. Βλέπω να μένω για πάντα σε 100αρα.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 

το έχεις ανάγκη; και πιο πολύ σε αυτά (κατά την δική μου γνώμη) πιο πολύ ρόλο παίζει το upload για να κάνεις δουλειά. πχ γρήγορο back up αρχείων κλπ.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, conan1 said:
1 ώρα πριν, kiriakos_tjet said:
Εννοείται δεν είναι δίκαιη..με 24,95 μου έδωσαν 200άρα.

Καινούριος πελάτης, ή ήσουν ήδη και έκανες την αναβάθμιση με αυτή την τιμή;

Όχι είχα ήδη 100άρι στα 23,59€ και τους πήρα και ζήτησα τον διπλασιασμό. Το συμβόλαιό μου έληγε σε 14-15 μήνες.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, thanos1989 said:

ισχύει ότι η αναβάθμιση δεν πάει πάει όλους αυτόματα αλλά πιστεύω ότι οι 3 μήνες που ανέφερε δεν ισχύουν.

Τα 28.6€ τα δίνουν για πακέτο με vodafone tv(HBO& Disney+). Δεν είναι δίκαιη τιμή κατά την γνώμη μου.

Με αυτά που διαβάζω πρέπει να ζητήσω και μείωση τιμής!😁

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Το συμβόλαιο μου λήγει τον Οκτώβριο και μου έκανα προσφορά ανανέωσης στην ΙΔΙΑ τιμή που είχα. Να αποδεχθω ?

24αρι με απεριόριστα σταθερά και 240' κινητά.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, GREGORYMO said:

Το συμβόλαιο μου λήγει τον Οκτώβριο και μου έκανα προσφορά ανανέωσης στην ΙΔΙΑ τιμή που είχα. Να αποδεχθω ?

24αρι με απεριόριστα σταθερά και 240' κινητά.

α)Ποια ειναι η τιμη που ειχες 

β) κι η ανανεωση τι ταχυτητα αφορα ? αφορα 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, powerup said:

α)Ποια ειναι η τιμη που ειχες 

β) κι η ανανεωση τι ταχυτητα αφορα ? αφορα 

ΙΔΙΟ πακέτο ΚΑΙ ίδια τιμή.

Το έγραψα 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, GREGORYMO said:

ΙΔΙΟ πακέτο ΚΑΙ ίδια τιμή.

Το έγραψα 

Οταν ρωταμε κατι πρεπει αυτο να ειναι οσο γινεται πιο κατατοπιστικο κι περιεκτικο για να απαντησουμε αμεσα.

Δεν  θα ψαχνουμε 2-3 σελιδες για να το βρουμε .

Εχω 24αρα τιμη ........με σταθερα ......κι κινητα...

Μου γινε πρσφορα για 24 αρα (!!!!!!!!!!!!) σε τιμη ...

Με συμφερει ???

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, powerup said:

Οταν ρωταμε κατι πρεπει αυτο να ειναι οσο γινεται πιο κατατοπιστικο κι περιεκτικο για να απαντησουμε αμεσα.

Δεν  θα ψαχνουμε 2-3 σελιδες για να το βρουμε .

Εχω 24αρα τιμη ........με σταθερα ......κι κινητα...

Μου γινε πρσφορα για 24 αρα (!!!!!!!!!!!!) σε τιμη ...

Με συμφερει ???

Για το 1' ποστ, έχεις δίκιο.

Αλλά, στο 2' ήμουνα ΣΑΦΗΣ.

ΙΔΙΟ πακέτο και ΙΔΙΑ τιμή που είχα για ανανέωση. Τι δεν καταλαβαίνεις!

53 minutes ago, powerup said:

Οταν ρωταμε κατι πρεπει αυτο να ειναι οσο γινεται πιο κατατοπιστικο κι περιεκτικο για να απαντησουμε αμεσα.

Δεν  θα ψαχνουμε 2-3 σελιδες για να το βρουμε .

Εχω 24αρα τιμη ........με σταθερα ......κι κινητα...

Μου γινε πρσφορα για 24 αρα (!!!!!!!!!!!!) σε τιμη ...

Με συμφερει ???

Δεν είναι το ερώτημα, αν με συμφέρει η όχι !!!!

Το ερώτημα είναι ΑΝ αυτή την χρονική στιγμή είναι ικανοποιητικο να ανανεώσω με την ίδια τιμή η να ψάχνω για παρακάτω. Το θέμα είναι η εταιρεία πως κινείται.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...