Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 minute ago, thanos1989 said:

Ναι .. και το έχουν άλλοι 20+ που έχω δει σε post στο facebook και απαντάνε το ίδιο μνμ χωρίς καν να ελέγχουν την γραμμή. Απλά το παίζουν ότι το ψάχνουν και σε ξεπετάνε.

Έχουν πιεστεί από την cosmote.

Δεν σκέφτηκαν να δώσουν δωρεάν, τυχαία.

Πριν 2-3 μήνες είχαν βγει στην γύρα και έδιναν το 50αρι με +1€

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Just now, GREGORYMO said:

Έχουν πιεστεί από την cosmote.

Δεν σκέφτηκαν να δώσουν δωρεάν, τυχαία.

Ναι δωρεάν στα λόγια τζάμπα είναι. 

Και όταν θα ρωτάς θα σου λέει αγόρασε νέο πακέτο χαχα.

Εγώ έκανα την πιο ήρεμη συζήτηση αλλά άλλοι αρπάχτηκαν στα chat ... αποτέλεσμα κανένα ... δεν ιδρώνει το αυτί τους.

Ότι και να πεις για ανακοινώσεις κλπ ίδιο μνμ θα πάρεις πισω!

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, GREGORYMO said:

Πώς 'κατάφερες' το 16.5€ ?

Με φορητότητα?

Όχι φορητότητα, έκανα αυτό που είχε γραφτεί εδώ στο θέμα, κάλεσα στο τμήμα διακοπών που είχε αναφερθεί εδώ το τηλ και μου έδωσαν την τιμή. Από το App και το τμήμα προσφορών έδιναν μεγαλύτερη τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Just now, volleyball said:

Όχι φορητότητα, έκανα αυτό που είχε γραφτεί εδώ στο θέμα, κάλεσα στο τμήμα διακοπών που είχε αναφερθεί εδώ το τηλ και μου έδωσαν την τιμή. Από το App και το τμήμα προσφορών έδιναν μεγαλύτερη τιμή.

Ωραίος ο παίκτης το λέμε σε όλους που ρωτάνε εδώ αλλά μας πρήζουν με 20 ερωτήσεις από πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

Ήθελα να ρωτήσω, για το πρόγραμμα VDSL 50 + απεριόριστα σταθερά + 360 προς κινητά, ποια είναι η καλύτερη τιμή πάνω κάτω που έχουν δώσει τον τελευταίο καιρό ;
Με πήραν σήμερα για προσφορά στ 15,30.
Είμαι ήδη συνδρομητής βονταφον πληροφοριακά
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, thanos1989 said:

Είμαι σε 50αρα και ζήτησα 100αρα... μια χάρα πιάνει μέχρι και 200αρα.

Το παραδέχτηκαν και οι ίδιοι διάβασε όλο το κείμενο!

Οι γραμμές εδώ είναι vdsl και όχι fiber όπως λένε στην ανακοίνωση τους και δεν εντάσσομαι στο FTTH.

<<Απαραίτητη προυπόθεση είναι ο συνδρομητής να μη βρίσκεται σε οδό όπου παρέχεται από την εταιρεία δυνατότητα σύνδεσης FTTH>>

Σε όλους που ρωτάνε τα ίδια λένε ... και κάνουν οτι το ψάχνουν κιόλας, απατώντας μετά από 5 λεπτά σκέψης και περισυλλογής 

Από εμένα χάνουν δυο γραμμές παντως,γιατί έχω την τύχη να είμαι σε περιοχές με FTTH. Κρίμα 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Τι τιμη παιζη για 100αρα για φορητοτητα απο οτε. Αυτην την στιγμη δινω για 24αρα με απεριορ.σταθερα και 120 κινητα 25€ τελικη τιμη

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, takpanos said:

Με πήραν σήμερα για προσφορά στ 15,30.
Είμαι ήδη συνδρομητής βονταφον πληροφοριακά

Super τιμή !!!

Πόσο πληρώνες μέχρι τώρα?

16 minutes ago, takpanos said:

Με πήραν σήμερα για προσφορά στ 15,30.
Είμαι ήδη συνδρομητής βονταφον πληροφοριακά

Έχεις και κινητό εκεί ?

Link to comment
Share on other sites

Έχεις και κινητό εκεί ?
15 ευρώ δίνω και τώρα για 24 με απεριόριστα τηλέφωνα αστικά με 300 λεπτά κινητά.
Επειδή το έχω αορίστου κάνα 3αρη χρόνια και είμαι ικανοποιημένος δε ανανέωσα γιατί δε θέλω να μπλέξω με συμβόλαια
Link to comment
Share on other sites

On 13/7/2022 at 11:20 ΜΜ, takpanos said:

15 ευρώ δίνω και τώρα για 24 με απεριόριστα τηλέφωνα αστικά με 300 λεπτά κινητά.
Επειδή το έχω αορίστου κάνα 3αρη χρόνια και είμαι ικανοποιημένος δε ανανέωσα γιατί δε θέλω να μπλέξω με συμβόλαια

Super 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ΜΕΓΑΛΑ ΝΕΑ μετά από επικοινωνία με το chat της Vodafone πριν λίγο.

Έστειλα για να τους ρωτήσω για να μου κάνουν μια προσφορά για πακέτο με vodafone Tv  (τώρα έχω double play vdsl50).

Μου απαντάνε αυτό:

Σας ευχαριστώ πολύ για την αναμονή σας! Βλέπω πως υπάρχει μια προσφορά ειδικά διαμορφωμένη για εσάς η οποία σας διπλασιάζει την ταχύτητα του internet στα 100 mbps και σας παρέχει την υπηρεσία Vodafone TV το οποίο περιέχει και πρόσβαση σε όλο το υλικό HBO όπως και τα υπόλοιπα ψυχαγωγικά συνδρομητικά κανάλια μαζί με κωδικούς για δωρεάν εγγραφή και συνδρομή στο Disney+ με πάγιο στα €28.86, δηλαδή με διαφορά €4,00 από το υφιστάμενο πάγιό σας.

Πιο κάτω μου λέει ότι η τιμή είναι χαμηλή γιατί περιλαμβάνει τον δωρεάν διπλασιασμό της γραμμής που τρέχει τώρα η Vodafone (180 μοίρες αλλαγή στάσης από αυτήν που είχαν πριν λίγες μέρες).

Αμέσως την ρωτάω αν μπορεί να γίνει άμεσα ο διπλασιασμός της γραμμής και να το σκεφτώ λίγο πιο μετά για το Vodafone Tv.

Και μου απαντάει:

Βεβαίως! Για τον δωρεάν διπλασιασμό μάλιστα έχετε και μείωση παγίου, με τελικό πάγιο στα €22.72, δηλαδή 2,00€ κάτω του υφιστάμενου παγίου σας. 

Φυσικά το 22.72€ είναι τιμή μετά από την έκπτωση του 1€ από το e-bill... δλδ από 23.33€ που πληρώνω θα πάει 22.72€. 

Με λίγα λόγια έκλεισα νέο διετές συμβόλαιο με ένα sms και σε max 10 μέρες θα κάνουν την αναβάθμιση της γραμμής χωρίς να χρειαστεί καμία ενέργεια απο μέρους μου.

Εμπρός όλοι στα chat για διπλασιασμό παιδιά.

(Μακάρι να το πάρουν και αυτοί με adsl 24 που το έχουν πραγματικά ανάγκη και να μην τους λένε συνέχεια ότι δεν περνάει γραμμή από την περιοχή τους)

 

Edited by thanos1989
Link to comment
Share on other sites

Πήρες γραπτώς την προσφορά;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, p_k said:

Πήρες γραπτώς την προσφορά;

Πήρα συμβόλαιο σε sms (όπως είχα κάνει και στο πρωηγουμενο συμβόλαιο).

Και μια άλλη ενημέρωση τώρα που το κοίταξα... όποιος έχει my Vodafone πάει στην ενότητα προσφορές μου και θα του βγάλει την 100αρα(ή μεγαλύτερη) σε σχεδόν ίδια τιμή με αυτήν που έχει. Τώρα το τσεκαρα και γραφή ακριβώς αυτό που μου είπε η κοπέλα. Το έχουν κάνει επίσημο και ο καθένας μπορεί να δει την προσφορά που υπάρχει για τον εαυτό του. Και απλά μετά μιλάς με το chat για να σου δώσουν το νεο συμβόλαιο. (υπαρχει και κουμπι για να κανεις την αναβαθμιση μεσο εφαρμογης οποιος θελει)

 

Edited by thanos1989
Link to comment
Share on other sites

Ωραία τότε, αν και λογικά πρέπει να σου στείλουν μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου τους όρους του συμβολαίου.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, p_k said:

Ωραία τότε, αν και λογικά πρέπει να σου στείλουν μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου τους όρους του συμβολαίου.

Υπάρχει μέσα από το link στο sms να κατεβάσεις ολο το συμβόλαιο φίλε μου.

Μολις εκανε restart το router και το upload απο 5 εγινε 10 (άρα η γραμμή αναβαθμίστηκε σε 15λεπτα μετα την αποδοχή του συμβολαίου) το download απο την αλλη ακομα στα 50 και προσπαθεί να ανέβει ... αλλά λογικά θέλει χρόνο μέχρι να σταθεροποιηθεί η γραμμη.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, thanos1989 said:

Υπάρχει μέσα από το link στο sms να κατεβάσεις ολο το συμβόλαιο φίλε μου.

Μολις εκανε restart το router και το upload απο 5 εγινε 10 (άρα η γραμμή αναβαθμίστηκε σε 15λεπτα μετα την αποδοχή του συμβολαίου) το download απο την αλλη ακομα στα 50 και προσπαθεί να ανέβει ... αλλά λογικά θέλει χρόνο μέχρι να σταθεροποιηθεί η γραμμη.

Μπαίνω στις προσφορές μου στο my Vodafone και και δεν λέει κάτι για 50 η 100αρα.

Έχει μια προσφορα μόνο για Vodafone tv στα 27.16€.

Μάλιστα είμαι σε φάση ανανέωσης στις 08 Οκτωβρίου και περιμένω...

Εκεί που μου λέει για φάση ανανέωσης, μου λέει μπες και πάρε προσφορά αλλά δεν λέει κάποια τιμή. Σου ζητά να δώσεις κινητό και να σε καλέσουν ΑΥΤΟΙ.

ΥΓ. Έχει κάνει ανακοίνωση η Vodafone για δωρεάν αναβάθμιση κάνοντας νέο συμβόλαιο.

Έσενα, το δικό σου έληγε?

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, GREGORYMO said:

Μπαίνω στις προσφορές μου στο my Vodafone και και δεν λέει κάτι για 50 η 100αρα.

Έχει μια προσφορα μόνο για Vodafone tv στα 27.16€.

Μάλιστα είμαι σε φάση ανανέωσης στις 08 Οκτωβρίου και περιμένω...

Εκεί που μου λέει για φάση ανανέωσης, μου λέει μπες και πάρε προσφορά αλλά δεν λέει κάποια τιμή. Σου ζητά να δώσεις κινητό και να σε καλέσουν ΑΥΤΟΙ.

ΥΓ. Έχει κάνει ανακοίνωση η Vodafone για δωρεάν αναβάθμιση κάνοντας νέο συμβόλαιο.

Έσενα, το δικό σου έληγε?

 

Άμα είσαι σε 24αρα στειλε μνμ στο chat γιατί αυτό μάλλον δεν γίνεται αυτόματα. Πρέπει και να περνάει από την περιοχή σου vdsl κλπ. έχει έξτρα διαδικασία.

Όχι δεν ήμουν για ανανέωση... έληγε του χρονου 4/2023.

Ενημέρωση: έκανα χειροκίνητο restart και ήρθε στα ίσα της η γραμμή με 98.9mbps down και 9.9up στο speed test. 

Edited by thanos1989
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, p_k said:

Πήρες γραπτώς την προσφορά;

Πέντε μέρες με έπαιρνε κάθε μέρα στο σταθερό Ο αριθμός 2130021382,  χθες αποφάσισα να το σηκώσω Και ναι ήταν αυτή η προσφορά, διπλασιασμό της γραμμής από 50 σε 100 και δωρεάν Vodafone TV αλλά όχι Το Family πακέτο για αυτό θέλει 2,5 ευρώ περίπου ακόμα, όλα αυτά σε τιμή 28,86 για δύο χρόνια

Το έκανα και μου στείλαν σε sms το συμβόλαιο που το άνοιξα στο mail και Το αποθήκευσα

 

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή προσφορά.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Με πήραν κι εμένα να μου κάνουν προσφοράρα 100mbps και Vodafone tv στα 27,70€. Εν το μεταξύ έχω ήδη 100mbps στα 23€. Δεν μου ανέφεραν τίποτα για διπλασιασμό. Μήπως δεν ισχύει για τις 100άρες;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Διαβάζω για το ρούτερ που στέλνει η Vodafone για το VDSL 50, ότι ενδεχομένως να έχει θέματα αν συνδεθούν ταυτόχρονα 2-3 συσκευές. Αυτό που έχω τώρα με την 24αρα γράφει πάνω ADSL/VDSL modem router, υπάρχει περίπτωση να δουλεύει αν γίνει η αναβάθμιση σε VDSL 50 ; [ Είναι αυτό https://www.skroutz.gr/s/17210231/Asus-DSL-AC51.html ]

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, volleyball said:

Καλησπέρα.

Διαβάζω για το ρούτερ που στέλνει η Vodafone για το VDSL 50, ότι ενδεχομένως να έχει θέματα αν συνδεθούν ταυτόχρονα 2-3 συσκευές. Αυτό που έχω τώρα με την 24αρα γράφει πάνω ADSL/VDSL modem router, υπάρχει περίπτωση να δουλεύει αν γίνει η αναβάθμιση σε VDSL 50 ; [ Είναι αυτό https://www.skroutz.gr/s/17210231/Asus-DSL-AC51.html ]

Δεν θα σου δουλεύει το τηλέφωνο όμως.. τώρα για το ίντερνετ λογικά θα κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κάτι ακόμα. Για όσους κάνατε αναβάθμιση είτε από 24 σε 50 (είναι 20€ σε αυτή τη περίπτωση), είτε 50 σε 100, σας είπαν τίποτα για ένα τέλος που υπάρχει για αλλαγή υπηρεσίας (ουσιαστικά ταχύτητας) ; 

Σε μένα δεν είπαν κάτι, αλλά βλέπω στο συμβόλαιο που έχουν στείλει, γράφει κάτι σχετικό και ήθελα να ρωτήσω τι ειπώθηκε σε εσάς ;

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, volleyball said:

Να ρωτήσω και κάτι ακόμα. Για όσους κάνατε αναβάθμιση είτε από 24 σε 50 (είναι 20€ σε αυτή τη περίπτωση), είτε 50 σε 100, σας είπαν τίποτα για ένα τέλος που υπάρχει για αλλαγή υπηρεσίας (ουσιαστικά ταχύτητας) ; 

Σε μένα δεν είπαν κάτι, αλλά βλέπω στο συμβόλαιο που έχουν στείλει, γράφει κάτι σχετικό και ήθελα να ρωτήσω τι ειπώθηκε σε εσάς ;

Όχι δεν υπάρχει καμία χρέωση... το συμβόλαιο γράφει πολλά που ισχύουν σε νορμάλ συνθήκες αλλαγής αλλά όπως και σχεδόν πάντα άμα κάνεις αλλαγή σε μεγαλύτερο πακέτο σου κάνουν δώρο αυτό το κόστος. (και τώρα είναι προφορά της ίδιας της εταιρείας γι'αυτό δεν υπάρχει έξτρα χρέωση).

Edited by thanos1989
Link to comment
Share on other sites

Τελικά τους πήρα τηλέφωνο για τον διπλασιασμό και επειδή είχα πολύ χαμηλή τιμή (έτσι μου είπαν) τσίμπησα και μια αυξησούλα αλλα θεωρώ ότι συνεχίζει να είναι καλή η τιμή. Είχα 100αρι στα 23,53€ και έγινε 200αρι στα 24,95€.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...