Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 ώρες πριν, thanos1989 said:

Πήρες και σου είπαν όχι; Γιατί μέχρι τώρα δεν έχει συμβεί σε κανέναν μας. Άμα θες συμβόλαιο με 20€ δεν θα γίνει αλλά με 24 σίγουρα θα το πάρεις, βάλε και -1€ του ηλεκτρικού λογαριασμου και είσαι οκ 

Το συμβόλαιο μου λήγει στις 09 Οκτωβρίου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

1 hour ago, GREGORYMO said:

Ξέρει κανείς πως κάνω ΕΚΤΡΟΠΗ στο κινητό όταν με καλούμε ΕΝΩ ΜΙΛΑΩ στο σταθερό?

Έμμεση Εκτροπή Κλήσης όταν είναι κατειλημμένο

(Call Forwarding Busy)

Για να προωθείτε τις κλήσεις σας σε άλλο τηλεφωνικό αριθμό όταν η γραμμή σας είναι κατειλημμένη.

Ενεργοποίηση: *67*<Αριθμός>#
Απενεργοποίηση: #67#
Έλεγχος κατάστασης: *#67#
 
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, nikos_kallithea said:
Έμμεση Εκτροπή Κλήσης όταν είναι κατειλημμένο

(Call Forwarding Busy)

Για να προωθείτε τις κλήσεις σας σε άλλο τηλεφωνικό αριθμό όταν η γραμμή σας είναι κατειλημμένη.

Ενεργοποίηση: *67*<Αριθμός>#
Απενεργοποίηση: #67#
Έλεγχος κατάστασης: *#67#
 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

26.40€ vdsl 100mbps, απεριόριστα σταθερά και 120' προς κινητά(άχρηστα αλλά εφόσον υπάρχουν...)

 

28.90€ το παραπάνω πακέτο + Vodafone tv (απλό πακέτο) + Disney+ 

 

Και τα 2 για 24 μήνες και δωρεάν τέλη ενεργοποίησης.

 

Πώς είναι οι τιμές? Παίζει κάποια άλλη προσφορά?

 

(Τώρα είμαι nova 100mbps, απεριόριστα σταθερά, 30' προς κινητά + nova cinema(δε βλέπω σχεδόν καθόλου-η τηλεόραση ανοίγει μόνο για gaming) στα 40€)

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, mol said:

26.40€ vdsl 100mbps, απεριόριστα σταθερά και 120' προς κινητά(άχρηστα αλλά εφόσον υπάρχουν...)

 

28.90€ το παραπάνω πακέτο + Vodafone tv (απλό πακέτο) + Disney+ 

 

Και τα 2 για 24 μήνες και δωρεάν τέλη ενεργοποίησης.

 

Πώς είναι οι τιμές? Παίζει κάποια άλλη προσφορά?

 

(Τώρα είμαι nova 100mbps, απεριόριστα σταθερά, 30' προς κινητά + nova cinema(δε βλέπω σχεδόν καθόλου-η τηλεόραση ανοίγει μόνο για gaming) στα 40€)

στα 100 mbps εχετε την ιδια γραμμή που είχατε μέχρι τώρα, ή σας έφεραν καινούρια γραμμή ως το σπίτι/διαμέρισμα;

Γιατι βλέπω οτι ο ΟΤΕ οταν ζητας 100 fiber φερνει και γραμμή καινούρια "μέχρι την πόρτα".

 

Επίσης, τι μόντεμ δίνουν; Στην 50αρα που εχω τωρα ο αδύναμος κρίκος είναι το μόντεμ. Αν συνδέσω απευθειας με καλώδιο η ταχυτητα ειναι σουπερ. Το μοντεμ εκτος απο χαμηλότερη ταχύτητα κανει και διακοπες.

Edited by bebes
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω fiber αλλά vdsl. Πάντως για κατοσταρα γραμμή πιάνω 100 😉 Και είμαι υπέρ ευχαριστημένος 

 

Ένα zte288 με είχαν δώσει(αρεκτα καλό), αλλά έχω αγοράσει router huawei και "παίζω" από εκείνο τις συνδέσεις 

 

Η βοντα δε ξέρω τι δίνει. 

 

Από γνωστούς ξέρω ότι στο adsl 24 (λέμε τώρα.........) Είχαν πάρα πολλά προβλήματα και για αυτό φοβάμαι να κάνω κίνηση. 

 

 

Κόσμοτε θέλω αλλά πολλά τα χρήματα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

Ήθελα να ρωτήσω, για το πρόγραμμα VDSL 50 + απεριόριστα σταθερά + 360 προς κινητά, ποια είναι η καλύτερη τιμή πάνω κάτω που έχουν δώσει τον τελευταίο καιρό ;

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, volleyball said:

Καλημέρα!!

Ήθελα να ρωτήσω, για το πρόγραμμα VDSL 50 + απεριόριστα σταθερά + 360 προς κινητά, ποια είναι η καλύτερη τιμή πάνω κάτω που έχουν δώσει τον τελευταίο καιρό ;

Σε μένα 21,35€ πριν 6 μήνες όμως , με μεταφορά από Cosmote 

Edited by alfeios
Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Σε σένα το καλώδιο του τηλεφώνου είναι πάνω στο ρούτερ ή ξεχωριστά όπως στο ADSL ;

Ρωτάω επειδή έχω ADSL και μου έβγαλε μια προσφορά στο Vodafone App, να αναβαθμίσω δωρεάν την ταχύτητα από 24 σε VDSL 50 και αρχίζω να το ψάχνω. Τι τιμές παίζουν, για να δω τι θα μπορώ να πάρω στη λήξη του προγράμματος κτλ. Βλέπω βέβαια στον τιμοκατάλογο λέει για μια χρέωση 20€, αν αλλάξεις από ADSL σε VDSL. Θα δω, μάλλον θα τους ρωτήσω τι παίζει με τις έξτρα χρεώσεις. Παρεμπιπτόντως, αν κάποιος έχεις 24αρα, ας τσεκάρει το App του, μήπως του βγάλει αντίστοιχη προσφορά για δωρεάν αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, volleyball said:

Ευχαριστώ για την απάντηση. Σε σένα το καλώδιο του τηλεφώνου είναι πάνω στο ρούτερ ή ξεχωριστά όπως στο ADSL ;

Ρωτάω επειδή έχω ADSL και μου έβγαλε μια προσφορά στο Vodafone App, να αναβαθμίσω δωρεάν την ταχύτητα από 24 σε VDSL 50 και αρχίζω να το ψάχνω. Τι τιμές παίζουν, για να δω τι θα μπορώ να πάρω στη λήξη του προγράμματος κτλ. Βλέπω βέβαια στον τιμοκατάλογο λέει για μια χρέωση 20€, αν αλλάξεις από ADSL σε VDSL. Θα δω, μάλλον θα τους ρωτήσω τι παίζει με τις έξτρα χρεώσεις. Παρεμπιπτόντως, αν κάποιος έχεις 24αρα, ας τσεκάρει το App του, μήπως του βγάλει αντίστοιχη προσφορά για δωρεάν αναβάθμιση.

Άμα μιλαμε για ανανέωση συμβολαίου δεν πληρώνεις τίποτα για την μετάβαση.

Οι τιμές είναι κοντά στα 24€ για vdsl50. 

Άμα αλλάξεις τότε θα περάσει η γραμμή του τηλ μέσω ρούτερ που σημαίνει voip με το επακόλουθο άμα πάθει κάτι το ρούτερ ή αν δεν έχεις ρεύμα πάει και το τηλέφωνο.

Στην Vodafone στέλνουν για τέτοιες περιπτώσεις το ρούτερ Η300s που κάνει την δουλειά του αλλά είναι στις ρυθμίσεις μέσα πολύ απλό με ελληνικό μενού όμως.

Link to comment
Share on other sites

Είχα ανανεώσει πριν λίγους μήνες την 24αρα, οπότε τώρα υποθέτω θα γίνει αναβάθμιση & ανανέωση για νέους 24 μήνες. Ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, volleyball said:

Ευχαριστώ για την απάντηση. Σε σένα το καλώδιο του τηλεφώνου είναι πάνω στο ρούτερ ή ξεχωριστά όπως στο ADSL ;

Ρωτάω επειδή έχω ADSL και μου έβγαλε μια προσφορά στο Vodafone App, να αναβαθμίσω δωρεάν την ταχύτητα από 24 σε VDSL 50 και αρχίζω να το ψάχνω. Τι τιμές παίζουν, για να δω τι θα μπορώ να πάρω στη λήξη του προγράμματος κτλ. Βλέπω βέβαια στον τιμοκατάλογο λέει για μια χρέωση 20€, αν αλλάξεις από ADSL σε VDSL. Θα δω, μάλλον θα τους ρωτήσω τι παίζει με τις έξτρα χρεώσεις. Παρεμπιπτόντως, αν κάποιος έχεις 24αρα, ας τσεκάρει το App του, μήπως του βγάλει αντίστοιχη προσφορά για δωρεάν αναβάθμιση.

Το τηλέφωνο (δυστυχώς) είναι μέσω του ρούτερ. 

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, volleyball said:

Είχα ανανεώσει πριν λίγους μήνες την 24αρα, οπότε τώρα υποθέτω θα γίνει αναβάθμιση & ανανέωση για νέους 24 μήνες. Ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

Πόσο είχες ανανέωσει ΤΟΤΕ ?

Εγω είμαι σε φάση ανανέωσης. Μου το λέει και στο app: μπείτε να ανανεώσετε αλλά δεν λέει σε ποια τιμή!!!!! Σου ζητά να δώσεις το τηλέφωνο σου και υποθέτω θα σε πάρουν αυτοί για προσφορά?

Επίσης, έκανε η vodafone προχθές μια ανακοίνωση που λέει: ανανεωστε σε 50αρι ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΙΜΗ με 24μηνη δέσμευση. Το έχει κάνει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, GREGORYMO said:

Πόσο είχες ανανέωσει ΤΟΤΕ ?

Εγω είμαι σε φάση ανανέωσης. Μου το λέει και στο app: μπείτε να ανανεώσετε αλλά δεν λέει σε ποια τιμή!!!!! Σου ζητά να δώσεις το τηλέφωνο σου και υποθέτω θα σε πάρουν αυτοί για προσφορά?

Επίσης, έκανε η vodafone προχθές μια ανακοίνωση που λέει: ανανεωστε σε 50αρι ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΙΜΗ με 24μηνη δέσμευση. Το έχει κάνει κανείς?

Ρώτησα εγώ εχθές στο chat της vodafone και ακολούθησε η εξής στιχομυθία: βλέπε screenshot παρακάτω 

Screenshot_20220710-230911_My Vodafone.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, thanos1989 said:

Ρώτησα εγώ εχθές στο chat της vodafone και ακολούθησε η εξής στιχομυθία: βλέπε screenshot παρακάτω 

Screenshot_20220710-230911_My Vodafone.jpg

Δεν πιάνει 50αρι στην περιοχή σου ?

Λογικο να μην πάρεις.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, thanos1989 said:

Ρώτησα εγώ εχθές στο chat της vodafone και ακολούθησε η εξής στιχομυθία: βλέπε screenshot παρακάτω 

Screenshot_20220710-230911_My Vodafone.jpg

Δηλαδή εάν πληρώσεις υπάρχει διαθεσιμότητα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το έψαξα και όντως έβγαλε ανακοίνωση η Vodafone για διπλασιασμό ταχυτήτων, η οποία ξεκινάει σταδιακά τώρα από τον Ιούλιο, οπότε υποθέτω σε όλους θα βγάλει την ενημέρωση μέσα από το App. Είχα ανανεώσει στα 16,50€ με το e-bill, οπότε αν προχωρήσω με την αναβάθμιση, με την ίδια τιμή για 24 μήνες θα έχω το πρόγραμμα VDSL 50.

Εδώ η ανακοίνωση : https://www.vodafone.gr/vodafone-ellados/digital-press-office/deltia-typou/20220707-i-vodafone-prosferei-se-noikokyria-kai-epicheiriseis-pollapla-ofeli-mazi-me-dorean-diplasiasmo-ton-tachytiton/

Όπως αναφέρει:

Η δωρεάν αναβάθμιση των ταχυτήτων θα υλοποιηθεί σταδιακά, ξεκινώντας από τον Ιούλιο του 2022, θα αφορά οικιακούς πελάτες και επαγγελματίες που διαθέτουν ενεργό πρόγραμμα σταθερής και Internet στην Vodafone, και θα πραγματοποιηθεί σε περιοχές που δεν έχει φτάσει ακόμη η οπτική ίνα μέχρι το σπίτι ή την επιχείρηση, και όπου αυτό είναι τεχνολογικά εφικτό. "

&

Πιο αναλυτικά, προγράμματα ταχύτητας έως 24Mbps, έως 50Mbps και έως 100Mbps, θα αναβαθμιστούν σε ταχύτητες έως 50Mbps, έως 100Mbps και έως 200Mbps, αντίστοιχα. "
 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, p_k said:

Δηλαδή εάν πληρώσεις υπάρχει διαθεσιμότητα.

Τι να πληρώσεις και πόσο ?

 

1 minute ago, volleyball said:

Το έψαξα και όντως έβγαλε ανακοίνωση η Vodafone για διπλασιασμό ταχυτήτων, η οποία ξεκινάει σταδιακά τώρα από τον Ιούλιο, οπότε υποθέτω σε όλους θα βγάλει την ενημέρωση μέσα από το App. Είχα ανανεώσει στα 16,50€ με το e-bill, οπότε αν προχωρήσω με την αναβάθμιση, με την ίδια τιμή για 24 μήνες θα έχω το πρόγραμμα VDSL 50.

Εδώ η ανακοίνωση : https://www.vodafone.gr/vodafone-ellados/digital-press-office/deltia-typou/20220707-i-vodafone-prosferei-se-noikokyria-kai-epicheiriseis-pollapla-ofeli-mazi-me-dorean-diplasiasmo-ton-tachytiton/

Όπως αναφέρει:

Η δωρεάν αναβάθμιση των ταχυτήτων θα υλοποιηθεί σταδιακά, ξεκινώντας από τον Ιούλιο του 2022, θα αφορά οικιακούς πελάτες και επαγγελματίες που διαθέτουν ενεργό πρόγραμμα σταθερής και Internet στην Vodafone, και θα πραγματοποιηθεί σε περιοχές που δεν έχει φτάσει ακόμη η οπτική ίνα μέχρι το σπίτι ή την επιχείρηση, και όπου αυτό είναι τεχνολογικά εφικτό. "

&

Πιο αναλυτικά, προγράμματα ταχύτητας έως 24Mbps, έως 50Mbps και έως 100Mbps, θα αναβαθμιστούν σε ταχύτητες έως 50Mbps, έως 100Mbps και έως 200Mbps, αντίστοιχα. "
 

Για αυτό μιλώ και ΕΓΩ.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, GREGORYMO said:

Τι να πληρώσεις και πόσο ?

 

Για αυτό μιλώ και ΕΓΩ.

Αφού τους ρώτησε ο άνθρωπος, δες λίγο τη συνομιλία 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, volleyball said:

Το έψαξα και όντως έβγαλε ανακοίνωση η Vodafone για διπλασιασμό ταχυτήτων, η οποία ξεκινάει σταδιακά τώρα από τον Ιούλιο, οπότε υποθέτω σε όλους θα βγάλει την ενημέρωση μέσα από το App. Είχα ανανεώσει στα 16,50€ με το e-bill, οπότε αν προχωρήσω με την αναβάθμιση, με την ίδια τιμή για 24 μήνες θα έχω το πρόγραμμα VDSL 50.

Εδώ η ανακοίνωση : https://www.vodafone.gr/vodafone-ellados/digital-press-office/deltia-typou/20220707-i-vodafone-prosferei-se-noikokyria-kai-epicheiriseis-pollapla-ofeli-mazi-me-dorean-diplasiasmo-ton-tachytiton/

Όπως αναφέρει:

Η δωρεάν αναβάθμιση των ταχυτήτων θα υλοποιηθεί σταδιακά, ξεκινώντας από τον Ιούλιο του 2022, θα αφορά οικιακούς πελάτες και επαγγελματίες που διαθέτουν ενεργό πρόγραμμα σταθερής και Internet στην Vodafone, και θα πραγματοποιηθεί σε περιοχές που δεν έχει φτάσει ακόμη η οπτική ίνα μέχρι το σπίτι ή την επιχείρηση, και όπου αυτό είναι τεχνολογικά εφικτό. "

&

Πιο αναλυτικά, προγράμματα ταχύτητας έως 24Mbps, έως 50Mbps και έως 100Mbps, θα αναβαθμιστούν σε ταχύτητες έως 50Mbps, έως 100Mbps και έως 200Mbps, αντίστοιχα. "
 

Πώς 'κατάφερες' το 16.5€ ?

Με φορητότητα?

1 minute ago, p_k said:

Αφού τους ρώτησε ο άνθρωπος, δες λίγο τη συνομιλία 

Την διαβάσα αλλά εδώ υπάρχει ανακοίνωση της vodafone.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, GREGORYMO said:

Δεν πιάνει 50αρι στην περιοχή σου ?

Λογικο να μην πάρεις.

Είμαι σε 50αρα και ζήτησα 100αρα... μια χάρα πιάνει μέχρι και 200αρα.

Το παραδέχτηκαν και οι ίδιοι διάβασε όλο το κείμενο!

Οι γραμμές εδώ είναι vdsl και όχι fiber όπως λένε στην ανακοίνωση τους και δεν εντάσσομαι στο FTTH.

<<Απαραίτητη προυπόθεση είναι ο συνδρομητής να μη βρίσκεται σε οδό όπου παρέχεται από την εταιρεία δυνατότητα σύνδεσης FTTH>>

Σε όλους που ρωτάνε τα ίδια λένε ... και κάνουν οτι το ψάχνουν κιόλας, απατώντας μετά από 5 λεπτά σκέψης και περισυλλογής 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, p_k said:

Δηλαδή εάν πληρώσεις υπάρχει διαθεσιμότητα.

Είχες ΗΔΗ 50αρα και ζήτησες 100αρα ?

2 minutes ago, thanos1989 said:

Είμαι σε 50αρα και ζήτησα 100αρα... μια χάρα πιάνει μέχρι και 200αρα.

Το παραδέχτηκαν και οι ίδιοι διάβασε όλο το κείμενο!

Οι γραμμές εδώ είναι vdsl και όχι fiber όπως λένε στην ανακοίνωση τους και δεν εντάσσομαι στο FTTH.

<<Απαραίτητη προυπόθεση είναι ο συνδρομητής να μη βρίσκεται σε οδό όπου παρέχεται από την εταιρεία δυνατότητα σύνδεσης FTTH>>

Σε όλους που ρωτάνε τα ίδια λένε ... και κάνουν οτι το ψάχνουν κιόλας, απατώντας μετά από 5 λεπτά σκέψης και περισυλλογής 

Άρα, η ανακοίνωση είναι μουφα η περιλαμβάνει περιορισμένο αριθμό περιοχων ?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, GREGORYMO said:

Είχες ΗΔΗ 50αρα και ζήτησες 100αρα ?

Ναι .. και το έχουν κάνει άλλοι 20+ που έχω δει σε post στο facebook και απαντάνε το ίδιο μνμ χωρίς καν να ελέγχουν την γραμμή. Απλά το παίζουν ότι το ψάχνουν και σε ξεπετάνε.

Edited by thanos1989
Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι εγώ, άλλος συμφορουμίτης είναι.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...