Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως γίνεται αυτό;
Αν έχεις προσφορά σε συγκεκριμένη τιμή και λήξει και συνεχίσει ως αορίστου χρόνου.

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αν έχεις προσφορά σε συγκεκριμένη τιμή και λήξει και συνεχίσει ως αορίστου χρόνου.

Sent from my Galaxy S10e


Οταν λήξει το συμβόλαιο δεν μπαίνουν οι ονομαστικές τομές του προγράμματος χωρίς καμμία έκπτωση ;
Διαφορετικά γιατί μπαίνουμε στην διαδικασία ανανέωσης κάθε φορά ;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, skiace said:


Οταν λήξει το συμβόλαιο δεν μπαίνουν οι ονομαστικές τομές του προγράμματος χωρίς καμμία έκπτωση ;
Διαφορετικά γιατί μπαίνουμε στην διαδικασία ανανέωσης κάθε φορά ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Στην πράξη αλλα φαίνονται ... άμα δεν βάλεις την υπογραφή σου απλά συνεχίζει στα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά έτσι θα έπρεπε να γίνεται, αλλά υπάρχουν περιπτώσεις που δεν αλλάζει μετά το τέλος του συμβολαίου. Σε άλλη εταιρεία είχα την ίδια τιμή για 2,5 χρόνια μετά το τέλος του συμβολαίου μέχρι που το άλλαξα. Και παλιότερα είχα Vodafone και εκεί νομίζω το ίδιο.

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Στην πράξη αλλα φαίνονται ... άμα δεν βάλεις την υπογραφή σου απλά συνεχίζει στα ίδια.

Θυμάμαι σε ανανέωση που έγινε λίγες ημέρες μετά την λήξη του υπάρχοντος, υπολογίστηκαν με τις τιμές του κανονικού τιμοκαταλόγου χωρις καμμία έκπτωση και μέχρι να ξεκινήσει το καινούργιο πρόγραμμα.
Τώρα αν κάποιοι είναι τυχεροί γιατί πέφτουν σε τρύπες του συστήματος, καλό δικό τους, αλλά νομίζω ότι δεν είναι ο κανόνας.


Sent from my iPad using Tapatalk
Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι αν θα υπάρξει ανανέωση. Ανανέωση σημαίνει να κάνεις ένα συμβόλαιο με συγκεκριμένη δέσμευση. Αν δεν γίνει, και μετατραπεί σε αορίστου χρόνου, έχεις πιθανότητες να το κρατήσεις. Φαντάζομαι θα το κάνουν και λιγάκι σκόπιμα. Αν σου έχουν δώσει μια μεγάλη έκπτωση, που αφαιρώντας την να ανεβαίνει παράλογα το πάγιο σε βαθμό που κατά πάσα πιθανότητα θα το διακόψεις, μάλλον τους συμφέρει και αυτούς να το κρατήσεις ως έχει. Συνήθως θα γίνονται και προσπάθειες να ανανεώσεις με κάτι λίγο ακριβότερο από όσο έδινες. Αν δεν ενδώσεις, ίσως επωφεληθείς όσο μπορείς.

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Η έκπτωση σε αορίστου δεν είναι σπάνιο φαινόμενο. Μου έχει συμβεί τουλάχιστον δύο φορές στο παρελθόν σε Vodafone, και τώρα έχω ακόμη μία γραμμή ADSL με ~21€, η οποία είναι η ονομαστική τιμή που δίνουν σε νέες συνδέσεις. Έχουν καλέσει μερικές φορές για ανανέωση, λέγοντας ότι η έκπτωση θα σταματήσει, αλλά μετά από πολλούς μήνες παραμένει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήμουν παλιά στη cyta και ήταν 16 ευρω το πάγιο.
Μετά που ήρθα vodafone μέσω εξαγορας παρέμεινε το συμβόλαιο μέχρι που έληξε και έγινε αορίστου.
Κάτι μπαρουφες που μου λένε ότι "θα πάει 65% πάνω γιατί ειναι με έκπτωση" δε τα ακούω καν.
Πρόσφατα φίλος ανανέωσε 24αρα vodafone με απεριόριστα στα 15 ευρω

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
1 hour ago, GREGORYMO said:

Στο app, δεν με αφήνει να δω υπόλοιπο.

Συμβαίνει σε άλλον ?

Ούτε εμένα μου δείχνει. Η αναβάθμιση τους μάρανε..

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, thant said:

Ούτε εμένα μου δείχνει. Η αναβάθμιση τους μάρανε..

Για αυτό κάνανε αναβάθμιση να τα βγάλουν όλα ώστε να μην βλέπεις το υπόλοιπο και να ξεπερνάς το όριο ... τι τους πέρασες; 

Ήταν μόνη εταιρία που το παρείχε αυτό και το πήραν χαμπάρι με αποτέλεσμα να το ακυρώσουν 

Link to comment
Share on other sites

On 8/4/2022 at 9:48 ΜΜ, thanos1989 said:

Για αυτό κάνανε αναβάθμιση να τα βγάλουν όλα ώστε να μην βλέπεις το υπόλοιπο και να ξεπερνάς το όριο ... τι τους πέρασες; 

Ήταν μόνη εταιρία που το παρείχε αυτό και το πήραν χαμπάρι με αποτέλεσμα να το ακυρώσουν 

Ακόμα ?

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, GREGORYMO said:

Μου έκαναν λάθος στο λογαριασμό και θέλω να επικοινωνήσω μαζί τους.

Το chat λειτουργεί ?

Ναι λειτουργει κανονικα. Και αν δεν βγαλεις ακρη προωθουν το αιτημα σου και σε καλουν τηλεφωνικα.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, manolog3 said:

Ναι λειτουργει κανονικα. Και αν δεν βγαλεις ακρη προωθουν το αιτημα σου και σε καλουν τηλεφωνικα.

Δεν ανοίγει καν.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα μου ανοιγει και απο το site και απο το app της κοκκινης

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Με τον Tobi μιλας, ειναι chatbot για στανταρ ερωτησεις, οπου οταν θες κατι πιο συγκεκριμενο σε βαζει και μιλας κανονικα με ανθρωπο. Ενα κοκκινο κεφαλι ειναι.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Πως μπορώ να πάρω την 100αρα στα 25€ στην vodafone? Έχουμε κάποιο τηλέφωνο;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kostas123464 said:

Καλησπέρα στην παρέα. Πως μπορώ να πάρω την 100αρα στα 25€ στην vodafone? Έχουμε κάποιο τηλέφωνο;

Δεν υπάρχει αυτή η τιμή για 100.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Όσοι εκτός από σταθερή έχετε και cu δείτε αν μπορείτε να πάρετε και 2 GΒ έξτρα με κάθε ανανέωση της CU. 
Βασικά είχα cu πολύ καιρό και δεν έπαιρνα τπτ. Πριν 2 μήνες μετέφερα το βασικό μου νούμερο στη cu και από τότε σε κάθε ανανέωση μου προσθέτουν 2GB- Συνδυαστική προσφορά Σταθερής-Κινητής με διάρκεια 15 ημέρες.
Δεν το γνώριζα για να το ζητήσω. Το βάλανε από μόνοι τους.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, balkos said:

Όσοι εκτός από σταθερή έχετε και cu δείτε αν μπορείτε να πάρετε και 2 GΒ έξτρα με κάθε ανανέωση της CU. 
Βασικά είχα cu πολύ καιρό και δεν έπαιρνα τπτ. Πριν 2 μήνες μετέφερα το βασικό μου νούμερο στη cu και από τότε σε κάθε ανανέωση μου προσθέτουν 2GB- Συνδυαστική προσφορά Σταθερής-Κινητής με διάρκεια 15 ημέρες.
Δεν το γνώριζα για να το ζητήσω. Το βάλανε από μόνοι τους.

Αυτό γίνεται γιατί το σταθερό και το κινητό είναι στο ίδιο ΑΦΜ.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω γιατί γίνεται. Όπως έγραψα και το παλιό μου cu δικό μου ήταν (στο ίδιο AΦΜ) και δε μου έδιναν τπτ άρα δεν αρκεί. Μπορεί να υπάρχουν και άλλοι εδώ και να το δικαιούνται χωρίς να το παίρνουν. Γι αυτό πόσταρα.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, balkos said:

Όσοι εκτός από σταθερή έχετε και cu δείτε αν μπορείτε να πάρετε και 2 GΒ έξτρα με κάθε ανανέωση της CU. 
Βασικά είχα cu πολύ καιρό και δεν έπαιρνα τπτ. Πριν 2 μήνες μετέφερα το βασικό μου νούμερο στη cu και από τότε σε κάθε ανανέωση μου προσθέτουν 2GB- Συνδυαστική προσφορά Σταθερής-Κινητής με διάρκεια 15 ημέρες.
Δεν το γνώριζα για να το ζητήσω. Το βάλανε από μόνοι τους.

Δύσκολο, αλλά πιάνει και με ανανέωση cashback ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...