Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

14 hours ago, Bardar1s said:

Σ'ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!

Πολύ κατατοπιστικές!

Εγώ με wind 50άρα VDSL έχω 14/1.5 Mpbs και συχνά αποσυνδέσεις,

ενώ παλαιότερα ήταν γύρω στα 20 με 22/1.9 και σπανιότερες αποσυνδέσεις

Και η εξυπηρέτηση μου λέει ότι όλα είναι οκ

και γι αυτό σκέφτομαι την μετάβαση σε vodafon γιατί σε λίγες μέρες θέλουν ανανέωση 24μήνου και έχω πλέον παράπονα και ενώ είμαι πάνω από 14 χρόνια στην wind σταθερό και ίντερνετ

 

Επειδή είμαι άσχετος τι είναι το wisp που λες και πόσο κόστος μηνιαίο έχει;

Σ' ευχαριστώ και πάλι!

Σ΄ευχαριστώ πολύ!

Δεν το ήξερα ότι οι αποσυνδέσεις δεν έχουν να κάνουν με την εταιρεία και είναι θέμα κτηρίου. Νόμιζα ότι έχει ευθύνη η εταιρεία.

Αν έχεις πρόβλημα με την καλωδίωση, σε όποιον πάροχο και να πας θα είσαι στα ίδια. 
wisp είναι ο ασύρματος πάροχος. Σου βάζουν μια κεραία στην ταρατσα και κατεβάζουν καλώδιο στο διαμέρισμα. Με αυτό τον τρόπο δεν έχεις την κλασική σταθερή γραμμή αλλά αν θέλεις και τηλεφωνία πας σε voip. Εγώ έχω webees για ιντερνετ και intertelecom για την τηλεφωνία. Έχω πάγιο 19€ το μήνα (χωρίς δέσμευση συμβολαίου) και έδωσα 60€ στην αρχή για την τοποθέτηση της κεραίας. Επίσης η ενεργοποίηση ήταν άμεση. Ήρθαν την επόμενη μέρα που τους κάλεσα και άμεσα συνδέθηκα. 

:cat:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

6 hours ago, ToPontiki said:

Αν έχεις πρόβλημα με την καλωδίωση, σε όποιον πάροχο και να πας θα είσαι στα ίδια. 
wisp είναι ο ασύρματος πάροχος. Σου βάζουν μια κεραία στην ταρατσα και κατεβάζουν καλώδιο στο διαμέρισμα. Με αυτό τον τρόπο δεν έχεις την κλασική σταθερή γραμμή αλλά αν θέλεις και τηλεφωνία πας σε voip. Εγώ έχω webees για ιντερνετ και intertelecom για την τηλεφωνία. Έχω πάγιο 19€ το μήνα (χωρίς δέσμευση συμβολαίου) και έδωσα 60€ στην αρχή για την τοποθέτηση της κεραίας. Επίσης η ενεργοποίηση ήταν άμεση. Ήρθαν την επόμενη μέρα που τους κάλεσα και άμεσα συνδέθηκα. 

Σ' ευχαριστώ πολύ για την επεξήγηση σου και την πολύ κατανοητή ανάλυση!

Έριξα και μια ματιά στο Google και είδα κάποιες πληροφορίες.

Εγώ θέλω να διατηρηθεί ο αριθμός του σπιτιού και σήμερα μίλησα και με vodafon και μου δώσανε προσφορά για 100άρα σύνδεση fiber με νέο ρούτερ, καμία χρέωση για ενεργοποίηση ή μεταφορά αριθμού και με τα ίδια χρήματα ( 1 ευρώ επιπλέον) που μου δίνει η wind για την 50άρα Vdsl.

Νομίζω ότι είναι πάρα πολύ καλή προσφορά.

 

Απλά έχω 2 επιφυλάξεις

Αν ζητήσουν τίποτα χρήματα σαν ρήτρα η wind με κανένα τέχνασμα, γιατί δεν έχω στα χέρια μου πότε έληξε το συμβόλαιο.

Και δεύτερον αν μου πούνε ίδια προσφορά και η wind, που να κλείσω τελικά Wind ή Vodafon ;

Εγώ είμαι υπέρ της Vodafon γιατί κοίταξαν κατ ευθείαν να με κάνουν δικό τους πελάτη

Απλά το μόνο υπέρ της Wind που σκέφτομαι είναι η νέα της συμφωνία με την Nova (αν και η μετάβαση θα γίνει σε ορίζοντα 2 χρόνων, όσο και το νέο συμβόλαιο) και ίσως γίνει ακόμα καλύτερη

 

 

15 hours ago, CaptainNickGR said:

Μπορείς και τώρα στην Wind που είσαι, με μια αλλαγή καλωδίωσης να δεις τρομερά αποτελέσματα. 

Επειδή δεν ξέρω από αυτά και ίσως έχουν και κάποιο κόστος...

Το εύκολο και αυτό που επείγει είναι να επιλέξω πρώτα πάροχο γιατί 1 Σεπτεμβρίου πρέπει να κάνω νέο 24μηνο συμβόλαιο έτσι μου είπαν από την wind

Οπότε αυτό που με απασχολεί σε πρώτη φάση είναι Vodafon ή Wind ;

Γι αυτό και ήθελα πληροφορίες και όπως είπα παραπάνω μου κάναν προσφορά από την Vodafon και από Δευτέρα πρέπει να απαντήσω.

 

Σ' ευχαριστώ πολύ και πάλι!

Link to comment
Share on other sites

Σε όποια εταιρεία και να είσαι είναι το ίδιο πράγμα. Παίρνεις από τα ίδια καλώδια πιθανώς, οπότε αν δε φτιάξεις το μέσα, δουλειά σωστή δε κάνεις 

Link to comment
Share on other sites

Άμα δεν δώσεις € για να φτιάξεις το πρόβλημα από την πλευρά σου, μπορεί με την αναβάθμιση να γίνει ακόμα χειρότερα η φάση. 

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει κάποιος ανανέωση συμβολαίου μετά από την λήξη του με το ίδιο πρόγραμμα που είχε μέσω της εφαρμογής; Αν ακολουθήσεις τα βήματα ολοκληρώνεται on line η ανανέωση ή επικοινωνούν μαζί σου από το τμήμα ανανεώσεων;

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

On 28/8/2021 at 1:25 ΠΜ, DjTony said:

Σε όποια εταιρεία και να είσαι είναι το ίδιο πράγμα. Παίρνεις από τα ίδια καλώδια πιθανώς, οπότε αν δε φτιάξεις το μέσα, δουλειά σωστή δε κάνεις 

 

Δεν ήταν κακή η συνεργασία, απλά παλαιότερα ήταν καλύτερη και γρηγορότερη..

Σε κανένα μήνα θα μπορώ να τοποθετηθώ καλύτερα, αν ενδιαφέρει κάποιον, γιατί μάλλον οδεύω προς δοκιμή και της Vodafone..

14+ χρόνια ήταν αυτά με τα πάνω και τα ίσια τους..

Καιρός και για μια αλλαγή, στο φινάλε 2 χρονάκια θα είναι.

Σ'ευχαριστώ φίλε μου για την πληροφόρηση!

 

 

On 28/8/2021 at 1:27 ΠΜ, CaptainNickGR said:

Άμα δεν δώσεις € για να φτιάξεις το πρόβλημα από την πλευρά σου, μπορεί με την αναβάθμιση να γίνει ακόμα χειρότερα η φάση. 

Κοντή γιορτή Σαββάτο Κυριακή που λέγαν οι παλιοί.

Θα δείξει ο χρόνος και η κατά πάσα πιθανότητα νέα συνεργασία!

Να είσαι καλά !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αθλητικά κανάλια στο Vodafone TV

08 Σεπτεμβρίου 2021

Σας ενημερώνουμε ότι από τις 15/10/2021 τα κανάλια Novasports δεν θα είναι πλέον διαθέσιμα στο πακέτο Vodafone TV Sports kids της υπηρεσίας Vodafone TV, είτε ως πρόσθετη υπηρεσία στο πρόγραμμα Vodafone Home Triple Play είτε ως ξεχωριστή υπηρεσία συνδρομητικής τηλεόρασης για τους συνδρομητές Vodafone Home Double Play, λόγω της λήξης της σχετικής συμφωνίας με τον πάροχο περιεχομένου. Oι συνδρομητές που επηρεάζονται έχουν, ανάλογα με το ενεργό τους πρόγραμμα, το δικαίωμα καταγγελίας αζημίως (εξαιρούνται τυχόν επιδοτήσεις) εντός δύο μηνών από τις 15/10/2021.

 

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την σύμβαση σας, καθώς και ειδικές προσφορές για εσάς, στην καλύτερη τιμή της αγοράς, καλέστε εδώ: 2104276618.

https://www.vodafone.gr/vodafone-ellados/digital-press-office/anakoinoseis/20210908-athlitika-kanalia-sto-vodafone-tv/

😡

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

εχω σταθερο/ιντερνετ στην vodafone,και πηρα μεσα από την εφαρμογη κωδικό για εκπτωση e-food. Περίμενα να δω την χρέωση των 0,20 στον τότε τρέχοντα λογαριασμό ή στον επόμενο που εκδοθηκε σήμερα, αλλά δεν βλέπω πουθενά να έχουν χρεώσει τον κωδικό. Τελικά χρεώνεται και αν ναι πότε? Δεν εχω κινητό στη vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα,

είμαι συνδρομητής κι εγώ και μάλιστα με 2 συνδέσεις double play..
Η 1 εκ των 2 είναι 24αρα.. γιατί δεν είχα τεράστια ανάγκη .. και την πληρώνω με 20,40 ευρώ.. η άλλη είναι 100αρα και την πληρώνω 28.5 ευρώ.

Ήρθε η ώρα της ανανέωσης για την 24αρα.. το καλύτερο ποσό που είχα τσιμπήσει πριν την γυρίσω σε 100αρα την άλλη γραμμή όσο ήταν 24αρα, ήταν 16.5 ευρώ...
Παίζει καμιά καλή επιδότηση στην παρούσα?

Κινητό Vodafone δεν έχω και ούτε πρόκειται!

Πλέον, έχουν γίνει και τσαμπουκάδες με τις αιτήσεις φορητότητας και κάνουν ..... και σου καταχωρούν το αίτημα την 14η μέρα και δεν προλαβαίνεις να κάνεις τίποτα!

Στην περιοχή μου, παίζει και κουππούνι για Fiber με Ευρωπαϊκή επιδότητηση, αλλά μόνο σε Cosmote και Wind.
WIND και μόνο που το πληκτρολογώ, μου έρχετγαι να κάνω εμετό!

η Cosmote την Fiber 100αρα την δίνει 28.9 και με 1 ευρώ τέλη εγκατάστασης!

Τί προτείνετε εσείς?

Εμένα οι ανάγκες μου, για να είμαι ειλικρινής και με 24αρα, καλύπτονται στην συγκεκριμένη γραμμή, αλλά θεωρώ πλέον την 50αρα.. minimum..

Edited by Vasileios
Sick
paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Εγώ 24 έχω με 16 ευρώ αορίστου.
Με παίρνουν συνέχεια να το κάνω 2 χρόνια με 18 και τους δίνω άκυρο

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, vaniasgr said:

Καλησπέρα στην παρέα,

είμαι συνδρομητής κι εγώ και μάλιστα με 2 συνδέσεις double play..
Η 1 εκ των 2 είναι 24αρα.. γιατί δεν είχα τεράστια ανάγκη .. και την πληρώνω με 20,40 ευρώ.. η άλλη είναι 100αρα και την πληρώνω 28.5 ευρώ.

Ήρθε η ώρα της ανανέωσης για την 24αρα.. το καλύτερο ποσό που είχα τσιμπήσει πριν την γυρίσω σε 100αρα την άλλη γραμμή όσο ήταν 24αρα, ήταν 16.5 ευρώ...
Παίζει καμιά καλή επιδότηση στην παρούσα?

Κινητό Vodafone δεν έχω και ούτε πρόκειται!

Πλέον, έχουν γίνει και τσαμπουκάδες με τις αιτήσεις φορητότητας και κάνουν ..... και σου καταχωρούν το αίτημα την 14η μέρα και δεν προλαβαίνεις να κάνεις τίποτα!

Στην περιοχή μου, παίζει και κουππούνι για Fiber με Ευρωπαϊκή επιδότητηση, αλλά μόνο σε Cosmote και Wind.
WIND και μόνο που το πληκτρολογώ, μου έρχετγαι να κάνω εμετό!

η Cosmote την Fiber 100αρα την δίνει 28.9 και με 1 ευρώ τέλη εγκατάστασης!

Τί προτείνετε εσείς?

Εμένα οι ανάγκες μου, για να είμαι ειλικρινής και με 24αρα, καλύπτονται στην συγκεκριμένη γραμμή, αλλά θεωρώ πλέον την 50αρα.. minimum..

Εγώ προτείνω να δεις λίγο πιο χαλαρά ορισμένες προκαταλήψεις που φαίνεται να έχεις.
Καταρχήν, δεν έχει να κάνει με τσαμπουκά η διεκπεραίωση της φορητότητας μετά από 14 μέρες. Είναι δημοσιευμένη με ΦΕΚ διαδικασία που θεσμοθέτησε η ΕΕΤΤ, επειδή (με υπαιτιότητα των παρόχων) χάνονταν πολλές ανθρωποώρες και χρήματα με φορητότητες και υπαναχωρήσεις.

Το sfbb.gr, ακόμη κι αν έχει αντλήσει χρήματα από ΕΕ, είναι κατ' εξοχήν Εθνικό πρόγραμμα, θα μπορούσαν τα χρήματα να έχουν αξιοποιηθεί διαφορετικά. Με παραξενεύει πάντως ότι φαίνεται να έχεις διαθεσιμότητα FTTB μόνο από Cosmote, Wind. Έχεις ελέγξει διαθεσιμότητα από sfbb.gr και δεν έχει Vodafone; Επίσης η Wind σήμερα έχει μεγάλη διαφορά από την Wind του παρελθόντος, και έχει αυξήσει τόσο τη σύνδεσή της με GR-IX, όσο και με το εξωτερικό. Επίσης έχουν εκλείψει φαινόμενα περίεργων χρεώσεων που την ταλάνιζαν κάποτε.

Όπως και να έχει, εφόσον υπάρχει διαθεσιμότητα FTTB, και μάλιστα με το ίδιο κόστος μιας VDSL, θα πρότεινα αυτό χωρίς δεύτερη σκέψη. Εξάλλου θέλει κάποιους μήνες να ολοκληρωθεί η εγκατάσταση.

 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, takpanos said:

Εγώ 24 έχω με 16 ευρώ αορίστου.
Με παίρνουν συνέχεια να το κάνω 2 χρόνια με 18 και τους δίνω άκυρο

ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΕΙΣ!

Περιθώριο έχουν 100%, 'χαζούληδες' ψάχνουν ΟΛΟΙ εναγωνίως...

11 ώρες πριν, minast said:

Εγώ προτείνω να δεις λίγο πιο χαλαρά ορισμένες προκαταλήψεις που φαίνεται να έχεις.
Καταρχήν, δεν έχει να κάνει με τσαμπουκά η διεκπεραίωση της φορητότητας μετά από 14 μέρες. Είναι δημοσιευμένη με ΦΕΚ διαδικασία που θεσμοθέτησε η ΕΕΤΤ, επειδή (με υπαιτιότητα των παρόχων) χάνονταν πολλές ανθρωποώρες και χρήματα με φορητότητες και υπαναχωρήσεις.

Το sfbb.gr, ακόμη κι αν έχει αντλήσει χρήματα από ΕΕ, είναι κατ' εξοχήν Εθνικό πρόγραμμα, θα μπορούσαν τα χρήματα να έχουν αξιοποιηθεί διαφορετικά. Με παραξενεύει πάντως ότι φαίνεται να έχεις διαθεσιμότητα FTTB μόνο από Cosmote, Wind. Έχεις ελέγξει διαθεσιμότητα από sfbb.gr και δεν έχει Vodafone; Επίσης η Wind σήμερα έχει μεγάλη διαφορά από την Wind του παρελθόντος, και έχει αυξήσει τόσο τη σύνδεσή της με GR-IX, όσο και με το εξωτερικό. Επίσης έχουν εκλείψει φαινόμενα περίεργων χρεώσεων που την ταλάνιζαν κάποτε.

Όπως και να έχει, εφόσον υπάρχει διαθεσιμότητα FTTB, και μάλιστα με το ίδιο κόστος μιας VDSL, θα πρότεινα αυτό χωρίς δεύτερη σκέψη. Εξάλλου θέλει κάποιους μήνες να ολοκληρωθεί η εγκατάσταση.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Σχεδόν συμφωνώ με τα λεγόμενά σου. Έχω ΤΡΑΓΙΚΗ εμπειρία από Wind, προσφάτως, Δεκέμβριο 2019... τί να πρωτοπώ.. 
σε καινούργιο σπίτι, (το τονίζω μόνο και μόνο για να αποφευχθούν σενάρια , παλαιάς - κακής καλωδιοσης κτλ κτλ), όπου προηγούμενως έπαιζε μια χαρά η Vodafone, μπήκε η Wind γιατί κλασσικά έχει πολύ δελεαστικές τιμές και... ΤΗΝ ΠΕΤΑΞΑ ΟΞΩ εντός 10μερο!Δεν έπαιζε τίποτα! Για να ακριβολογώ:ΥΠΟΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΣΑΝ Ο Λ Α: ταχύτητα ίντερνετ, ποιότητα ήχου τηλεφωνικής γραμμής, αποσυνδέσεις ανεξήγητες... ε τί άλλο να θέλει ένας συνδρομητής.. θα θυσιάσει την αξιοπιστία για 1-2 €??? εγω προσωπικά ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ.

Και έχω μάθει στην ζωή μου, το σημαντικότερο πράγμα στις υπηρεσίες, ΠΑΣΗΣ ΦΥΣΕΩΣ, είναι η υποστήριξη... και η τεχνική της Wind είναι... ασχολίαστο! Μου ρίξανε και Penalty προωρης αποχώρησης, δεν πλήρωσα τίποτα εννοείται, μου στείλανε και εξώδικο μετά από 3 μήνες από δικηγορικό γραφείο, τους πλήρωσα σχεδόν 1 πάγιο ΜΟΝΟ και τους προώθησα γραπτώς ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ που έκανα και δήλωνα τις ΑΠΕΙΡΕΣ ΒΛΑΒΕΣ!

 

Κλείνοντας, (προσπάθησα να κάνω upload print screen από το site της SFBB) για του λόγου το αληθές και όντως μέχρι και σήμερα, παρέχει την δυνατότητα να επιχορηγήσει μέσω OTE και WIND.. 

Edited by vaniasgr
miss match2
paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Προβληματων συνέχεια και θέλω την άποψή σας.... Η γραμμή  έπιανε 5,5 Mbps και μετά από διάφορα προβλήματα κλειδώνει στα 4Μbps, λόγω μη επιλύσιμης βλάβης. Η προσφορα που έκαναν για VDSL ήταν απαράδεκτη και δεν αναβάθμισα. Και έρχεται η χτεσινή ημέρα όπου για άγνωστο λόγο κλειδώνω στα 2.5Mbps. Τηλέφωνο στην τεχνική υποστήριξη και η απάντηση είναι πως επειδή είστε μέσα στο όριο που δίνει Vodafone για την περιοχη (0,7-5,5) δεν μπορούμε να δώσουμε βλάβη ούτε να έρθει τεχνικός ούτε τίποτα. Μα μεχρι χτες ειχα 4 και τώρα 2,5, δεν θέλω να πάει 18 αλλά τουλάχιστον να επανέλθει τους είπα. Φθορά του χαλκού και είστε μέσα στα όρια. Έχει αντιμετωπίσει κανείς άλλος τέτοια περίπτωση;

Link to comment
Share on other sites

On 19/9/2021 at 3:53 ΜΜ, kmpatra said:

εχω σταθερο/ιντερνετ στην vodafone,και πηρα μεσα από την εφαρμογη κωδικό για εκπτωση e-food. Περίμενα να δω την χρέωση των 0,20 στον τότε τρέχοντα λογαριασμό ή στον επόμενο που εκδοθηκε σήμερα, αλλά δεν βλέπω πουθενά να έχουν χρεώσει τον κωδικό. Τελικά χρεώνεται και αν ναι πότε? Δεν εχω κινητό στη vodafone.

Κάποιες φορές έχουν "ξεχάσει"  να τον χρεώσουν και σε μένα. Αλλά μπορεί να χρεωθεί στον επόμενο λογαριασμό σου.

Edited by babakos
Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή my vodafone μου έρχεται τις τελευταίες 2 μέρες ειδοποίηση να ανανεώσω το συμβόλαιο μου με ίδιες παροχές και τιμή ενώ ανανέωσα πέρυσι τον Δεκέμβριο για 24 μήνες. Τι παίζει; bug της εφαρμογής; ή θέλουν να κλείσουν νέο 24μηνο;

Link to comment
Share on other sites

On 19/9/2021 at 3:53 ΜΜ, kmpatra said:

εχω σταθερο/ιντερνετ στην vodafone,και πηρα μεσα από την εφαρμογη κωδικό για εκπτωση e-food. Περίμενα να δω την χρέωση των 0,20 στον τότε τρέχοντα λογαριασμό ή στον επόμενο που εκδοθηκε σήμερα, αλλά δεν βλέπω πουθενά να έχουν χρεώσει τον κωδικό. Τελικά χρεώνεται και αν ναι πότε? Δεν εχω κινητό στη vodafone.

Εγώ έχω καρτοσυμβόλαιο. Όλοι οι κωδικοί είναι δωρεάν πάντα. Ποτέ δεν με χρεώνουν.

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου αφαιρεί 0,2€ από το υπόλοιπο της κάρτας; Ο λογαριασμός δεν πρόκειται να χρεωθεί, εφόσον είναι σταθερό το πάγιο κάθε μήνα. 

Σε καρτοκινητο και σε συμβόλαιο κινητής τους χρεωνει μόνο αν χρησιμοποιηθούν, δηλαδή πχ στο CU που βλέπω τα 0,2€ επανέρχονται αν μέσα στις 7 μέρες ισχύος δεν τον εξαργυρώσεις. 

Link to comment
Share on other sites

Όχι σε καρτοσυμβόλαιο δεν χρεώνει ποτέ το 0,20. Και σε άλλους γνωστούς μου ισχύει αυτό.

Σε καρτοκινητό χρεώνει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

καλεσα σημερα για προσφορα σε VDSL με φορητοτητα μου εδωσαν πολυ καλη τιμη 22€.

τους ειπα οκ αλλα σε ενα μηνα που ληγει το συμβολαιο γιατι εχω δεσμευση και μου λενε οτι η προσφορα ειναι μεχρι τελος Σεπτεμβριου αλλιως χανεται.

Προτειναν να κανω την αιτηση να την εχουν ετοιμη για να προχωρησει οταν τους πω.

Το θεμα ειναι οτι φοβαμαι μηπως αρχισουν ενεργειες μεταφορας νωριτερα και γινει κανενα μπερδεμα πριν αποδεσμευτω απο το τρεχον συμβολαιο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, dkostas said:

καλεσα σημερα για προσφορα σε VDSL με φορητοτητα μου εδωσαν πολυ καλη τιμη 22€.

τους ειπα οκ αλλα σε ενα μηνα που ληγει το συμβολαιο γιατι εχω δεσμευση και μου λενε οτι η προσφορα ειναι μεχρι τελος Σεπτεμβριου αλλιως χανεται.

Προτειναν να κανω την αιτηση να την εχουν ετοιμη για να προχωρησει οταν τους πω.

Το θεμα ειναι οτι φοβαμαι μηπως αρχισουν ενεργειες μεταφορας νωριτερα και γινει κανενα μπερδεμα πριν αποδεσμευτω απο το τρεχον συμβολαιο.

Καλά κάνεις και φοβασαι γιατι με αυτους ποτε δεν ξερεις. Ζητα τους να σου στειλουν ενα mail που να περιγραφει την συμφωνια σας.

Link to comment
Share on other sites

Και νωρίτερα να αποδεσμευτείς αφού είσαι στον τελευταίο μήνα, θα πληρώσεις ελάχιστα (πινακακι πρόωρης διακοπής). 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, paanos said:

Και νωρίτερα να αποδεσμευτείς αφού είσαι στον τελευταίο μήνα, θα πληρώσεις ελάχιστα (πινακακι πρόωρης διακοπής). 

οχι το ειχα ρωτησει απο καιρο δεν εχει αποσβεστικο πινακα το συμβολαιο που μου εκαναν τοτε.

μεχρι και την τελευταια μερα πληρωνω ολο το ποσο καπου 160€ μου ειχαν πει

Edited by dkostas
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

όταν λες τότε πότε εννοείς? πριν 2 χρόνια ή παραπάνω? αν ειναι 2 χρονια ισχυει το πινακακι αποσβεσης. Αν ειναι πιο πριν (οποτε μεσολαβει τηλεφωνική ανανέωση ή μέσω καταστήματος) τοτε ισχυει ο κανονας της ΕΕΤΤ. Δηλαδή ελάχιστο ποσό. Εκτος αν υπηρχε καποιας μορφης επιδοτηση, συνδυασμος με κινητο κλπ

Προτεινω να πας σε καταστημα ή στο 13800 και να ρωτησεις ποσο πληρωνεις αν διακοπεί.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...