Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδή πληρώνεις €32,00 για να είσαι free, μέχρι να "κάτσει" άλλη προσφορά;

Θα σε συμφέρει αυτό αν διαρκέσει πολύ;

 

Νομίζω απλα τα 16 πληρώνει. Κι εμένα έτσι ήταν για αρκετούς μήνες, μέχρι που αποφάσισαν να μου δώσουν VDSL από ΑΚ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν σου εκαναν αυξηση μετα την ληξη του συμβολαιου; Πριν ποσο καιρο εληξε το συμβόλαιο;
το συμβόλαιο έχει λήξει εδώ και 1 χρόνο και πληρώνω σκάρτα 16 το μήνα

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δηλαδή πληρώνεις €32,00 για να είσαι free, μέχρι να "κάτσει" άλλη προσφορά;

Θα σε συμφέρει αυτό αν διαρκέσει πολύ;

16 το μήνα όχι 32.

Ποιος ο λόγος να ανανεώσω για 2 χρόνια αφού αορίστου δίνω 16? Κανένας

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω απλα τα 16 πληρώνει. Κι εμένα έτσι ήταν για αρκετούς μήνες, μέχρι που αποφάσισαν να μου δώσουν VDSL από ΑΚ.

 

Τι τιμή σου έκαναν για το VDSL;

Link to comment
Share on other sites

Τι τιμή σου έκαναν για το VDSL;

 

23+ με απεριόριστα εθνικά σταθερά και κάποιες ώρες εθνικά κινητά και διεθνή Ευρώπης.

Είναι συνηθισμένη προσφορά, με μικροδιαφορές στην τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως να μπορούν να κόψουν ακόμα 2-3€.

 

 

Επέμενα, αλλά ούτε 1€ δεν ήθελαν να κόψουν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κανε και το e-bill να κόψουν 1 ευρώ ακόμα.

 

 

Έχεις δίκιο, thanks.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έπεσες σε κάποια ενοποίηση συστημάτων. Τέτοια θεματάκια συμβαίνουν σε μερικούς πελάτες.

Δυστυχώς για την ενεργοποίηση οι περισσότεροι πελάτες σταθερής πρέπει να επικοινωνούν με την εξυπηρέτηση, διότι οι αντίστοιχες επιλογές στο app δεν λειτουργούν…

Link to comment
Share on other sites

Για να το λες κάτι ξέρεις, είναι η δεύτερη φορά που μου συμβαίνει και από την εφαρμογή δεν δουλεύει θα επικοινωνήσω με την εξυπηρέτηση
Link to comment
Share on other sites

Με πήραν άλλη μια φορά σήμερα για να μου πουν για προσφορά στα 18 ευρώ για 24αρα και απεριόριστα και 2 χρόνια διάρκεια.

Είναι λέει 65% έκπτωση.

Τους είπα δε θέλω και ότι προτιμώ αορίστου.

Μα θα σας αυξηθεί είπαν.

Είμαι ένα χρόνο αορίστου στα 16 απάντησα και κατάπιαν τη γλωσσα

Link to comment
Share on other sites

Με πήραν άλλη μια φορά σήμερα για να μου πουν για προσφορά στα 18 ευρώ για 24αρα και απεριόριστα και 2 χρόνια διάρκεια.

Είναι λέει 65% έκπτωση.

Τους είπα δε θέλω και ότι προτιμώ αορίστου.

Μα θα σας αυξηθεί είπαν.

Είμαι ένα χρόνο αορίστου στα 16 απάντησα και κατάπιαν τη γλωσσα

 

Καλά που τους το θύμησες να το αναφέρουν στα κεντρικά και να στο αλλάξουν :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλά που τους το θύμησες να το αναφέρουν στα κεντρικά και να στο αλλάξουν :lol:
μπαααα.....δε μπορούν
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ενδιαφέρομαι για να κάνω νέα σύνδεση ίντερνετ στο σπίτι. Δεν με ενδιαφέρουν τα λεπτά στο σταθερό τηλέφωνο. Βλέπω μια προσφορά της vodaf στα 24.5€ για 50αρα γραμμή. Η περιοχή μου σηκώνει μέχρι και 200αρα και ο γείτονας έχει 50αρα κοσμοτε και την πιάνει καμπάνα. Τι γνώμη έχετε για το σταθερό ίντερνετ στη βοντα??? Να το δοκιμάσω ή τσάμπα κόπος? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ενδιαφέρομαι για να κάνω νέα σύνδεση ίντερνετ στο σπίτι. Δεν με ενδιαφέρουν τα λεπτά στο σταθερό τηλέφωνο. Βλέπω μια προσφορά της vodaf στα 24.5€ για 50αρα γραμμή. Η περιοχή μου σηκώνει μέχρι και 200αρα και ο γείτονας έχει 50αρα κοσμοτε και την πιάνει καμπάνα. Τι γνώμη έχετε για το σταθερό ίντερνετ στη βοντα??? Να το δοκιμάσω ή τσάμπα κόπος? Ευχαριστώ.

 

Φίλε μου , μετά από ταλαιπωρία ενάμιση χρόνου με την cosmote είμαι τώρα στην Vodafone μέχρι στιγμής ευχαριστημένος. Παρόλα αυτά θα σου πω πως όσο οι εταιρίες χρησιμοποιούν καλώδια χαλκού για να παρέχουν internet δεν έχει σημασία σε ποια εταιρία θα πας αλλά αν είσαι τυχερός και σε συνδέσουν σε απροβλημάτιστη γραμμή. Και δυστυχώς αυτό δεν μπορείς να το ξέρεις εκ των προτέρων.

Μια συμβουλή μόνο που ίσως σε βοηθήσει. Μάθε σε ποια εταιρία ανήκει το καφάο στο οποίο θα είναι η γραμμή σου και πήγαινε σε αυτήν. Συνήθως θα μπορεί πιο γρήγορα να σου λύνει πιθανά προβλήματα που μπορεί να προκύψουν.

Δεν έχω τεχνικές γνώσεις για να σου εξηγήσω περισσότερο το πως λειτουργεί το όλο σύστημα. Σου μιλάω σαν '' καμμένος '' που έμαθα επειδή έπαθα.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου , μετά από ταλαιπωρία ενάμιση χρόνου με την cosmote είμαι τώρα στην Vodafone μέχρι στιγμής ευχαριστημένος. Παρόλα αυτά θα σου πω πως όσο οι εταιρίες χρησιμοποιούν καλώδια χαλκού για να παρέχουν internet δεν έχει σημασία σε ποια εταιρία θα πας αλλά αν είσαι τυχερός και σε συνδέσουν σε απροβλημάτιστη γραμμή. Και δυστυχώς αυτό δεν μπορείς να το ξέρεις εκ των προτέρων.

Μια συμβουλή μόνο που ίσως σε βοηθήσει. Μάθε σε ποια εταιρία ανήκει το καφάο στο οποίο θα είναι η γραμμή σου και πήγαινε σε αυτήν. Συνήθως θα μπορεί πιο γρήγορα να σου λύνει πιθανά προβλήματα που μπορεί να προκύψουν.

Δεν έχω τεχνικές γνώσεις για να σου εξηγήσω περισσότερο το πως λειτουργεί το όλο σύστημα. Σου μιλάω σαν '' καμμένος '' που έμαθα επειδή έπαθα.

 

Κατάλαβα. Λίγο τζόκερ δηλαδή η κατάσταση. Ξέρω πως η Κοσμοτε στη γειτονιά πάει τρένο οπότε έτσι γεννάται το διλλημα μου σε σχέση απόδοση/τιμής

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα. Λίγο τζόκερ δηλαδή η κατάσταση. Ξέρω πως η Κοσμοτε στη γειτονιά πάει τρένο οπότε έτσι γεννάται το διλλημα μου σε σχέση απόδοση/τιμής

 

Άμα κάνεις στην γειτονιά δεν έχει θέμα θα σου πρότεινα να πας στην πιο φτηνή εταιρία... λογικά από ΟΤΕ καμπίνα θα σου δώσουν. Προσωπική άποψη βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Δε μπορω να μπω στο My Vodafone App.

εχει καποιος αλλος το ιδιο προβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορω να μπω στο My Vodafone App.

εχει καποιος αλλος το ιδιο προβλημα;

 

Με δεδομένα μπαίνω κανονικά.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Υπάρχει κάποιο μέλος που να έχει 50άρα σύνδεση ίντερνετ vodafon με σταθερό

και να μπορεί να μου πει την άποψη του γενικά με λίγα λόγια

 

για το αν είναι γρήγορη και αν έχει συχνά αποσυνδέσεις ;

 

Και αν μπορεί να γράψει πόσα Mpbs Download του δείχνει η μέτρηση σε κινητό ή λαπτοπ.

 

Είμαι Θεσσαλονίκη κέντρο και αν είναι κανένας από την ίδια περιοχή θα με ενδιέφερε πάρα πολύ η γνώμη του.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Bardar1s said:

Υπάρχει κάποιο μέλος που να έχει 50άρα σύνδεση ίντερνετ vodafon με σταθερό

και να μπορεί να μου πει την άποψη του γενικά με λίγα λόγια

 

για το αν είναι γρήγορη και αν έχει συχνά αποσυνδέσεις ;

 

Και αν μπορεί να γράψει πόσα Mpbs Download του δείχνει η μέτρηση σε κινητό ή λαπτοπ.

 

Είμαι Θεσσαλονίκη κέντρο και αν είναι κανένας από την ίδια περιοχή θα με ενδιέφερε πάρα πολύ η γνώμη του.

Αν θα χεις αποσυνδέσεις αυτό εξαρτάται ξεκάθαρα από την εσωτερική καλωδίωση του κτηρίου σου. Για το αν θα είναι γρήγορη, δεν θα έχεις κανένα θέμα.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Bardar1s said:

Υπάρχει κάποιο μέλος που να έχει 50άρα σύνδεση ίντερνετ vodafon με σταθερό

και να μπορεί να μου πει την άποψη του γενικά με λίγα λόγια

 

για το αν είναι γρήγορη και αν έχει συχνά αποσυνδέσεις ;

 

Και αν μπορεί να γράψει πόσα Mpbs Download του δείχνει η μέτρηση σε κινητό ή λαπτοπ.

 

Είμαι Θεσσαλονίκη κέντρο και αν είναι κανένας από την ίδια περιοχή θα με ενδιέφερε πάρα πολύ η γνώμη του.

Είχα για δυο χρόνια 50αρι vdsl Vodafone, Θεσσαλονίκη one Salonica περιοχή. Έπαιρνα από καμπίνα και ο συγχρονισμός τερμάτιζε. Τον τελευταίο χρόνο που οι 50αρες έγιναν 55/5,5 σε Speedtest είχα πάντα 50 down 5 up. Στο σερφάρισμα ποτε πρόβλημα αλλά σε κατέβασμα torrent ποτε δεν είδα αρχείο μεμονωμένο να πηγαίνει πάνω από 3,5 mb/s. Τον Μάιο έκανα μετάβαση σε 100αρι. Το κατέβασμα torrent παρέμεινε στα 3,5 άντε 4 max. Τότε άρχισαν και τα θέματα με αποσυνδέσεις στη γραμμή μου και τον Ιούλιο είχα και πτώση ταχύτητας. Ενώ πριν η γραμμή σήκωνε μέχρι 160 up, έπεσα στα 70. Ήρθε τεχνικός και ανέφερε πρόβλημα με επαγωγικό ρεύμα στην καλωδίωση της πολυκατοικίας. Κάτι που όπως ο ίδιος αλλά και δικός μου ηλεκτρολόγος που ρώτησα, θα ήταν κοστοβόρο να επιλυθεί. 
Πλεον έχω wisp και πιάνω σε Speedtest 110 down και 60 up σταθερά με ping από 8 ως 10. Με το vdsl είχα 23 με 25!

Το μόνο αρνητικό ήταν που πλήρωσα 103 ευρώ ρήτρα για να διακόψω τη Vodafone.

:cat:
Link to comment
Share on other sites

On 26/8/2021 at 12:59 ΠΜ, ToPontiki said:

Είχα για δυο χρόνια 50αρι vdsl Vodafone, Θεσσαλονίκη one Salonica περιοχή. Έπαιρνα από καμπίνα και ο συγχρονισμός τερμάτιζε. Τον τελευταίο χρόνο που οι 50αρες έγιναν 55/5,5 σε Speedtest είχα πάντα 50 down 5 up. Στο σερφάρισμα ποτε πρόβλημα αλλά σε κατέβασμα torrent ποτε δεν είδα αρχείο μεμονωμένο να πηγαίνει πάνω από 3,5 mb/s. Τον Μάιο έκανα μετάβαση σε 100αρι. Το κατέβασμα torrent παρέμεινε στα 3,5 άντε 4 max. Τότε άρχισαν και τα θέματα με αποσυνδέσεις στη γραμμή μου και τον Ιούλιο είχα και πτώση ταχύτητας. Ενώ πριν η γραμμή σήκωνε μέχρι 160 up, έπεσα στα 70. Ήρθε τεχνικός και ανέφερε πρόβλημα με επαγωγικό ρεύμα στην καλωδίωση της πολυκατοικίας. Κάτι που όπως ο ίδιος αλλά και δικός μου ηλεκτρολόγος που ρώτησα, θα ήταν κοστοβόρο να επιλυθεί. 
Πλεον έχω wisp και πιάνω σε Speedtest 110 down και 60 up σταθερά με ping από 8 ως 10. Με το vdsl είχα 23 με 25!

Το μόνο αρνητικό ήταν που πλήρωσα 103 ευρώ ρήτρα για να διακόψω τη Vodafone.

Σ'ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!

Πολύ κατατοπιστικές!

Εγώ με wind 50άρα VDSL έχω 14/1.5 Mpbs και συχνά αποσυνδέσεις,

ενώ παλαιότερα ήταν γύρω στα 20 με 22/1.9 και σπανιότερες αποσυνδέσεις

Και η εξυπηρέτηση μου λέει ότι όλα είναι οκ

και γι αυτό σκέφτομαι την μετάβαση σε vodafon γιατί σε λίγες μέρες θέλουν ανανέωση 24μήνου και έχω πλέον παράπονα και ενώ είμαι πάνω από 14 χρόνια στην wind σταθερό και ίντερνετ

 

Επειδή είμαι άσχετος τι είναι το wisp που λες και πόσο κόστος μηνιαίο έχει;

Σ' ευχαριστώ και πάλι!

On 25/8/2021 at 10:48 ΜΜ, CaptainNickGR said:

Αν θα χεις αποσυνδέσεις αυτό εξαρτάται ξεκάθαρα από την εσωτερική καλωδίωση του κτηρίου σου. Για το αν θα είναι γρήγορη, δεν θα έχεις κανένα θέμα.

Σ΄ευχαριστώ πολύ!

Δεν το ήξερα ότι οι αποσυνδέσεις δεν έχουν να κάνουν με την εταιρεία και είναι θέμα κτηρίου. Νόμιζα ότι έχει ευθύνη η εταιρεία.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Bardar1s said:

Σ'ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!

Πολύ κατατοπιστικές!

Εγώ με wind 50άρα VDSL έχω 14/1.5 Mpbs και συχνά αποσυνδέσεις,

ενώ παλαιότερα ήταν γύρω στα 20 με 22/1.9 και σπανιότερες αποσυνδέσεις

Και η εξυπηρέτηση μου λέει ότι όλα είναι οκ

και γι αυτό σκέφτομαι την μετάβαση σε vodafon γιατί σε λίγες μέρες θέλουν ανανέωση 24μήνου και έχω πλέον παράπονα και ενώ είμαι πάνω από 14 χρόνια στην wind σταθερό και ίντερνετ

 

Επειδή είμαι άσχετος τι είναι το wisp που λες και πόσο κόστος μηνιαίο έχει;

Σ' ευχαριστώ και πάλι!

Σ΄ευχαριστώ πολύ!

Δεν το ήξερα ότι οι αποσυνδέσεις δεν έχουν να κάνουν με την εταιρεία και είναι θέμα κτηρίου. Νόμιζα ότι έχει ευθύνη η εταιρεία.

Μπορείς και τώρα στην Wind που είσαι, με μια αλλαγή καλωδίωσης να δεις τρομερά αποτελέσματα. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...