Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

13-11 λήγει εμενα με 50αρα γραμμή.. τωρα πληρώνω 31.4..

ξεκινήσαμε τον Αύγουστο με προσφορά ανανέωσης στα 30 ευρω δεν δέχτηκα ρωταω τιμή για 100αρα με λενε 42 ευρω δεν δέχομαι.. Σεπτέμβριο τωρα η 100αρα πέφτει στα 37 δεν δέχομαι ξανα τηλ το 50αρι πέφτει στα 28 ευρω παλι δεν δεχομαι γιατι έκαναν 3 γνωστή μου 50αρι απο 24 στα 23, 24 και 25 ευρώ και το θεώρησα ανοησία να το κανω.. ξανα τηλ τελευταίες μερες του μήνα για 50αρι στα 31.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους.

 

Έχει προκύψει το εξής θέμα. Ο αδερφός μου έχει οικογενειακό πακέτο κινητής στην vodafone και αποφάσισε περίπου στις αρχές Ιούνη να βάλει σταθερό τηλέφωνο/internet και να τα συνδυάσει. Στο σπίτι του δεν είχε προηγουμένως άλλη γραμμή. 'Υστερα από αρκετά επεισόδια επισκέψεων τεχνικών περίπου στα τέλη Σεπτέμβρη αποφάσισε να κάνει πίσω και να ζητήσει διακοπή γιατί δεν έχει έρθει ακόμα ο εξοπλισμός και προφανώς δεν χρησιμοποιεί τις υπηρεσίες. Χθες τον πήραν τηλ από εταιρεία κούριερ για να παραλάβει τον εξοπλισμό (!). Πήρε πάλι την εξυπηρέτηση να το αναφέρει και ότι έχει ζητήσει εδώ και μέρες διακοπή και του είπαν οτι δεν είναι θέμα δικό τους πλέον. Επίσης, επειδή ρώτησε, του είπαν ότι στον λογαριασμό που θα εκδοθεί υπάρχει τέλος διακοπής 210 ευρώ κάπου. Τι μπορούμε να κάνούμε σε αυτή την περίπτωση; Γιατί μιλάμε για σκέτη κοροϊδία πια...

 

Έχουν περάσει οι 14 ημέρες ?

Δεν αλλάζεις γνώμη όποτε θέλεις χωρίς κόστος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Έχει προκύψει το εξής θέμα. Ο αδερφός μου έχει οικογενειακό πακέτο κινητής στην vodafone και αποφάσισε περίπου στις αρχές Ιούνη να βάλει σταθερό τηλέφωνο/internet και να τα συνδυάσει. Στο σπίτι του δεν είχε προηγουμένως άλλη γραμμή. 'Υστερα από αρκετά επεισόδια επισκέψεων τεχνικών περίπου στα τέλη Σεπτέμβρη αποφάσισε να κάνει πίσω και να ζητήσει διακοπή γιατί δεν έχει έρθει ακόμα ο εξοπλισμός και προφανώς δεν χρησιμοποιεί τις υπηρεσίες. Χθες τον πήραν τηλ από εταιρεία κούριερ για να παραλάβει τον εξοπλισμό (!). Πήρε πάλι την εξυπηρέτηση να το αναφέρει και ότι έχει ζητήσει εδώ και μέρες διακοπή και του είπαν οτι δεν είναι θέμα δικό τους πλέον. Επίσης, επειδή ρώτησε, του είπαν ότι στον λογαριασμό που θα εκδοθεί υπάρχει τέλος διακοπής 210 ευρώ κάπου. Τι μπορούμε να κάνούμε σε αυτή την περίπτωση; Γιατί μιλάμε για σκέτη κοροϊδία πια...

 

Τέλος διακοπής στην αρχή του συμβολαίου 210 Ευρώ δεν είναι πολύ μεγάλο; Στο συμβόλαιο έχει πινακάκι με το τέλος διακοπής ανά μήνα διακοπής του συμβολαίου;

Αν και μάλλον συμπεριλαμβάνει και τέλη ενεργοποίησης σε ανενεργό βρόχο (πιθανόν και κάποιο πάγιο ήδη τρέχει) κι έτσι φουσκώνει τόσο, αλλά και πάλι πολύ μου φαίνεται.

Edited by giamar
Link to comment
Share on other sites

Τέλος διακοπής στην αρχή του συμβολαίου 210 Ευρώ δεν είναι πολύ μεγάλο; Στο συμβόλαιο έχει πινακάκι με το τέλος διακοπής ανά μήνα διακοπής του συμβολαίου;

Αν και μάλλον συμπεριλαμβάνει και τέλη ενεργοποίησης σε ανενεργό βρόχο (πιθανόν και κάποιο πάγιο ήδη τρέχει) κι έτσι φουσκώνει τόσο, αλλά και πάλι πολύ μου φαίνεται.

 

Βαζεις πολύ δύσκολο για να μπορέσουμε να έχουμε τέτοια γνώση πάνω στο θέμα... μονο μέσο της εταιρείας μπορείς να βγάλεις άκρη και αν υπάρχει κάποιος που να του έχει τύχει (που είναι πολύ δύσκολο).

Πως έκανες συμβόλαιο όμως χωρίς πρώτα να έχεις βάλει τα καλώδια; Λίγο ανάποδο μου ακούγεται αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Έχουν περάσει οι 14 ημέρες ?

Δεν αλλάζεις γνώμη όποτε θέλεις χωρίς κόστος.

 

Εδώ λέμε ότι έχουν περάσει 4 μήνες κ ο εξοπλισμός με κυάλι δε φαίνεται. Πως να μην αλλάξεις γνώμη; Δε σηκώθηκε μια μέρα στραβωμένος.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μ'εχουν πάρει 5-6 φορές τηλέφωνο για ανανέωση στο 50αρι και μου λένε στα ίδια που είμαι 31.40....

Δεν υπάρχει περίπτωση να ανανεώσω με τόσα ενώ το δίνουν τώρα 25.90 ή 26.90!

Δεν πάω νόβα με 100αρι και 29.90!

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μ'εχουν πάρει 5-6 φορές τηλέφωνο για ανανέωση στο 50αρι και μου λένε στα ίδια που είμαι 31.40....

Δεν υπάρχει περίπτωση να ανανεώσω με τόσα ενώ το δίνουν τώρα 25.90 ή 26.90!

Δεν πάω νόβα με 100αρι και 29.90!

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ τους το είπα ξεκάθαρα στην μούρη ... δεν παίζει να αλλάξω με περισσότερα από 26Ε αφού τόσο το δίνετε στους νέους χρήστες.

Αυτή ήθελε να μου κάνει την "προσφορά" και μου λέει ότι το σύστημα για εσάς γράφει 28.50Ε... και της απαντάω: το σύστημα δεν πληρώνει, εγώ που πληρώνω δεν τα δίνω τσάμπα τόσα λεφτά αφού εσείς κάθε χρόνο κατεβάζετε τις τιμές 7 ευρώ (προς τιμήν της το παραδέχτηκε).

Την ρώτησα πότε τελειώνει το συμβόλαιο και μου λέει σε 7 μήνες, τα λέμε τότε της κάνω, καλή σας ημέρα.

Και τους είπα θα αλλάξω πακέτο όταν τελειώσει το συμβόλαιο.

 

Εγώ άνετα μετά από δυο χρόνια ξανά πάω wind που ήμουν αν δεν μου δώσουν ακριβώς αυτό που θέλω και έτσι να κάνετε και εσείς .. μην μασάτε με τελεσίγραφα... πριν ένα χρόνο λέγανε 35E τα vdsl 50 (τώρα πήγε 26.. σε κάνα χρόνο 23Ε θα έχει για να φύγουν όλοι από τα παλιά adsl.

 

Μια καλή τιμή για vdsl 50 είναι από 23-26 εκεί γύρο (δεκάρα παραπάνω)

 

Όπως είπες και εσύ φίλε μου με 30Ε πας vdsl 100... ε όχι να μας περνάνε για βλάκες απληροφόρητους που θα πατάνε πάνω στο ότι έχουμε σκατά adsl 24(7 με 10 mbps στην καλύτερη) και σέρνετε το ίντερνετ το 2020!!!!!!!!!!!!!

 

Σορρυ για τα πολλά όμως είπα να τα πω μαζεμένα μιας και βλέπω πολλούς εδώ μέσα να τραβάνε τα πάνδεινα από τις εταιρίες(όλες τους).

Link to comment
Share on other sites

Είμαι πρώην cyta. Πριν 10 μέρες ανανέωσα το συμβόλαιό Για τα επόμενα δύο χρόνια με τα ίδια χρήματα που πλήρωνα τα τελευταία έξι χρόνια. Τώρα όμως αποφάσισα να μετακομίσω επαρχία. Εκεί που πάω δεν έχει γραμμή cyta. Μου λένε να κάνω ξανά πρόγραμμα σε Vodafone τώρα αλλά με αυξημένη τιμή ειδάλλως να περιμένω μέχρι 27/1/2021 που θα ενταχθώ στη Vodafone. Μπορώ να φύγω από τη Vodafone, εφόσον εκεί που πάω δεν με καλύπτει το τρέχον συμβόλαιό μου;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πέρα απ τις τιμές εδώ και 10 μέρες το ίντερνετ είναι τραγικό, έχω φτάσει στο αμήν για φορητοτητα σε άλλη εταιρία μιας και έχει λήξει το συμβόλαιο εδώ και αρκετό καιρό, και οι προσφορές τους είναι για τα μπάζα!

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου είχαν δώσει πριν 4 μήνες που τους ζήτησα αναβάθμιση χωρίς να έχει λήξει το συμβόλαιό μου 50άρι με Vf Tv Full pack στα 30,99€ και πριν 1 εβδομάδα έκανα αίτηση για 100άρι μαζί με την Tv στα 36€. Αυτά είναι με συνδιαστική έκπτωση σύν το 1€ της πληρωμής από το app.

 

 

μαζι με τα αθλητικα ? Διοτι εμενα για φορητοτητα μου ειπαν 50 ευρω κατοσταρι ιντερνετ και αθλητικα αλλιως σκετο κατοσταρι στα 35..

:superman:
Link to comment
Share on other sites

μαζι με τα αθλητικα ? Διοτι εμενα για φορητοτητα μου ειπαν 50 ευρω κατοσταρι ιντερνετ και αθλητικα αλλιως σκετο κατοσταρι στα 35..

Πολλά μου φαίνονται. Ναι η τιμή είναι μαζί με τα αθλητικά αλλά ξέχασα να αναφέρω ότι είναι χωρίς τα 2,50€ (δόση εξοπλισμού) γιατί έχει εξοφληθεί. Απ ότι είδα στον λογαριασμό μου την χρεώνουν 5€ την tv με 85% έκπτωση. Αλλά και πάλι πολλά μου φαίνονται τα 50€ και ειδικά για φορητότητα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Κατοχος 24 γραμμης πρωην cyta τωρα vodafone ηθελα να ρωτησω αν παιζει γενικα η παραπανω προσφορα vdsl 50 και full pack tv στα 31 και. Νομιζω ειναι καλη με full pack tv εχω ενα χρονο ακομη συμβολαιο και το σκεφτομαι.Και αν γνωριζει κανεις αν παιρνω καπου τηλεφωνο γενικα για προσφορες

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Κατοχος 24 γραμμης πρωην cyta τωρα vodafone ηθελα να ρωτησω αν παιζει γενικα η παραπανω προσφορα vdsl 50 και full pack tv στα 31 και. Νομιζω ειναι καλη με full pack tv εχω ενα χρονο ακομη συμβολαιο και το σκεφτομαι.Και αν γνωριζει κανεις αν παιρνω καπου τηλεφωνο γενικα για προσφορες

 

Η τιμή αυτή να ξέρεις είναι με συνδιαστική προσφορά κινητής - σταθερής, -1€ λόγω πληρωμής από το my vodafone και -2,50€ η δόση εξοπλισμού που έχει εξοφληθεί. Πριν 3 μήνες την πήρα την προσφορά βάζοντας το τηλ. μου στη σελίδα τους για να με καλέσουν. Έτρεχε ήδη συμβόλαιο το οποίο δεν έληγε.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα με 31,5€ μου είχαν δώσει το 3play 50+ Παιδικά, χωρίς κινητό, έκπτωση ebill και οι δόσεις εξοπλισμού μέσα στη τιμή.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα με 31,5€ μου είχαν δώσει το 3play 50+ Παιδικά, χωρίς κινητό, έκπτωση ebill και οι δόσεις εξοπλισμού μέσα στη τιμή.

 

Καλό είναι να λέτε τις τιμές χωρίς την έξτρα έκπτωση του ebill και αυτόματη πληρωμή μέσο κάρτας για να μην μπερδευομαστε. Απλά την τιμή που έχουν δώσει στο συμβόλαιο.

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή αυτή να ξέρεις είναι με συνδιαστική προσφορά κινητής - σταθερής, -1€ λόγω πληρωμής από το my vodafone και -2,50€ η δόση εξοπλισμού που έχει εξοφληθεί. Πριν 3 μήνες την πήρα την προσφορά βάζοντας το τηλ. μου στη σελίδα τους για να με καλέσουν. Έτρεχε ήδη συμβόλαιο το οποίο δεν έληγε.

 

Σε ποια σελιδα νοdafone.gr η καποια αλλη οπως getaline?Και γενικα οι προσφορες μονο απο σελιδες η ιδιες δινουν και στο καταστημα?

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να λέτε τις τιμές χωρίς την έξτρα έκπτωση του ebill και αυτόματη πληρωμή μέσο κάρτας για να μην μπερδευομαστε. Απλά την τιμή που έχουν δώσει στο συμβόλαιο.

 

31,5 η αρχική τιμή, δεν περιέχει καμια έκπτωση κινητού ή ebill ή αυτόματης πληρωμής.

Είναι 29€+2,5€ ο εξοπλισμός.

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια σελιδα νοdafone.gr η καποια αλλη οπως getaline?Και γενικα οι προσφορες μονο απο σελιδες η ιδιες δινουν και στο καταστημα?

 

Στη σελίδα τους. Η Getaline αν δεν κάνω λάθος είναι μόνο για νέους πελάτες.

Link to comment
Share on other sites

Πριν αποφασίσετε να συνδέσετε τις τύχες σας με την Vodafone, διαβάστε την περίπτωσή μου: σήμερα Δευτέρα 26-10-2020 είμαι χωρίς καθόλου σταθερό internet από την Πέμπτη 22-10. Είχα VDSL50 και κάποια στιγμή έληξε το συμβόλαιό μου, μου πρότειναν ανανέωση, δέχθηκα και μου έστειλαν mail επιβεβαίωσης, το αποδέχθηκα, και κατεβάζοντας το συμβόλαιο διαπίστωσα ότι είχαν κάνει λάθος και ήταν για "έως 24". Τηλέφωνα, chat κ.λ.π. "Ναι μην ανησυχείτε, θα το φροντίσουμε". Το... φροντίσανε και έμεινα χωρίς καθόλου internet! Μου έδωσαν βέβαια "ρεζέρβα" στο κινητό μέσω 4g, αλλά αυτά είναι ημίμετρα. Έχω φάει ώρες στο chat και στα τηλέφωνα, έχω μιλήσει με περίπου 20διαφορετικούς ανθρώπους στο τεχνικό τμήμα, στο εμπορικό, εξυπηρέτηση πελατών κ.λ.π. "ναι το κοιτάμε και θα σας ενημερώσουμε" Ουδείς μπορεί να μου πει βέβαια ΠΌΤΕ!!!

Σκέπτομαι πολύ σοβαρά πλέον να κάνω αίτηση φορητότητας σταθερή + 2 κινητά, μάλλον για Cosmote γιατί η wind δεν έχει σήμα στο εξοχικό μου. Απόψεις?

Link to comment
Share on other sites

Με τη τελευταία αναβάθμιση του My Vodafone App, πλέον εμφανίζει τα υπόλοιπα του χρόνου ομιλίας από το σταθερό σας προς κινητά/σταθερά. Άρχισαν να προσθέτουν features μετά τις συστημικές αναβαθμίσεις τους!
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως με παιδεύουν από τον Ιούλιο με τα συστήματά τους. Έχω βλάβη από τις 16/7 στο Vf tv και λόγω συστημικού προβλήματος δεν μπορούν να μου στείλουν νέο αποκωδικοποιητή. Επίσης έχω κάνει αίτηση από τις 11/9 για αλλαγή πακέτου από 50 Mbps σε 100 Mbps και μαντέψτε....δεν προχωράει η αίτηση λόγω συστημικού προβλήματος...αλλά δεν μπορώ να πω...με παίρνουν τηλέφωνο κάθε 5 εργάσιμες για να με ενημερώσουν ότι δεν έχει λυθεί το συστημικό πρόβλημα. Ένα καλό μου έχει κάνει αυτή η εταιρία..έχω αποκτήσει πολλληηηηη υπομονή...
Link to comment
Share on other sites

Ναι, και εγώ είχα θέμα μαζί τους τωρα με μια αναβάθμιση αλλά με δικαίωσαν τελικά με μεγάλη έκπτωση στο παγιο :p
Link to comment
Share on other sites

Βαρέθηκα να περιμένω και τους έκανα καταγγελία στην ΕΕΤΤ με κοινοποίηση στο customercare.gr@vodafone.com. Μου ήρθε βέβαια τυποποιημένη απάντηση να πάω στο chat, τους τα έβαλα κι εκεί, και ήρθε sms ότι θα μου απαντήσουν στις 30/10. Ο Θεός του διαδικτύου να με φυλάει... :(
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...