Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο @soleman μάλλον έχει ηδη δεσμευση, και θα μεταφερθεί με την ίδια τιμή στην Vodafone.

 

Εσυ, από όσο καταλαβα είσαι cyta και έληξε η δεσμευση σου. Δεν θα σου δώσουν ξανα την ίδια τιμή, όπως και δεν θα την δώσουν στον @soleman όταν λήξει η δέσμευσή του.

Και γω μεταφέρθηκα βονταφον με την ίδια τιμή 15,20 αλλά λήγει σε ένα μήνα το συμβόλαιο
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σε ένα μήνα θα σου κάνουν προσφορά για 18,66€.
Ήδη μου έκαναν τη τιμή που λες σε τηλεφώνημα που έκανα σε αυτούς.

Μου φάνηκαν πολλά επειδή έδινα 15 αλλά άμα δεν υπάρχει άλλη εταιρία θα συνεχίσω εκει

Link to comment
Share on other sites

Ήδη μου έκαναν τη τιμή που λες σε τηλεφώνημα που έκανα σε αυτούς.

Μου φάνηκαν πολλά επειδή έδινα 15 αλλά άμα δεν υπάρχει άλλη εταιρία θα συνεχίσω εκει

 

Δεν υπάρχει άλλη η Vodafone μακράν ήταν πιο φθηνή η Cosmote είναι πανάκριβη και κοντά πηγαίνει και η Wind οπότε δεν σου μένει άλλη επιλογή δηλαδή στην cosmote και στην wind θα πλήρωνες 28€+

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε SMS για το σταθερό των γονιών μου ότι καταναλώθηκε το 80% του χρόνου ομιλίας προς κινητά (από 300 λεπτά, το 80% είναι 240 λεπτά), το οποίο μου φαντάζει περίεργο γιατί δεν μιλάνε τόσο. Μπορώ να δω από κάπου την αναλυτική χρήση; Είναι συνδρομητές πρώην Cyta.
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε SMS για το σταθερό των γονιών μου ότι καταναλώθηκε το 80% του χρόνου ομιλίας προς κινητά (από 300 λεπτά, το 80% είναι 240 λεπτά), το οποίο μου φαντάζει περίεργο γιατί δεν μιλάνε τόσο. Μπορώ να δω από κάπου την αναλυτική χρήση; Είναι συνδρομητές πρώην Cyta.

 

Ζητά να σου έρχεται πλήρης αναλυτικός λογαριασμός πρώτα από όλα αλλά τώρα αν εξακολουθεί να υπάρχει το παλιό my Vodafone Web μπες εκεί και σε κάποια ενότητα αν θυμάμαι καλά θα μπορείς να δεις αναλυτικά την χρήση

Link to comment
Share on other sites

Ζητά να σου έρχεται πλήρης αναλυτικός λογαριασμός πρώτα από όλα αλλά τώρα αν εξακολουθεί να υπάρχει το παλιό my Vodafone Web μπες εκεί και σε κάποια ενότητα αν θυμάμαι καλά θα μπορείς να δεις αναλυτικά την χρήση

 

Αναλυτικός έρχεται, απλά πρέπει να περιμένω τώρα μέχρι να έρθει για να δω τι έχει γίνει. Μπορώ να μπω στον λογαριασμό στη σελίδα των πρώην Cyta πελατών, αλλά εκεί δεν έχει καμία πληροφορία - στην ουσία δεν έχει νόημα ύπαρξης καν η σελίδα αυτή.

Στον vοdafone λογαριασμό δεν ισχύουν τα ίδια "όνομα χρήστη/ κωδικός" και αν προσπαθήσω να κάνω εγγραφή, μου βγάζει "Το CLI δεν είναι ενεργό" στη φόρμα που γράφεις το σταθερό τηλέφωνο.

 

Έχει τόσο καιρό που εξαγοράστηκε η Cyta από την Vodafone, τόσο δύσκολο είναι να έχουν όλοι την ίδια σελίδα;; Ακόμα κι όταν πληρώνω online πρέπει να πάω σε διαφορετική σελίδα από αυτήν που υπάρχει για τους Vodafone πελάτες. Οι σελίδες της Cyta είναι λες και βρισκόμαστε στο 2002, απαρχαιωμένες.

Link to comment
Share on other sites

Αναλυτικός έρχεται, απλά πρέπει να περιμένω τώρα μέχρι να έρθει για να δω τι έχει γίνει. Μπορώ να μπω στον λογαριασμό στη σελίδα των πρώην Cyta πελατών, αλλά εκεί δεν έχει καμία πληροφορία - στην ουσία δεν έχει νόημα ύπαρξης καν η σελίδα αυτή.

Στον vοdafone λογαριασμό δεν ισχύουν τα ίδια "όνομα χρήστη/ κωδικός" και αν προσπαθήσω να κάνω εγγραφή, μου βγάζει "Το CLI δεν είναι ενεργό" στη φόρμα που γράφεις το σταθερό τηλέφωνο.

 

Έχει τόσο καιρό που εξαγοράστηκε η Cyta από την Vodafone, τόσο δύσκολο είναι να έχουν όλοι την ίδια σελίδα;; Ακόμα κι όταν πληρώνω online πρέπει να πάω σε διαφορετική σελίδα από αυτήν που υπάρχει για τους Vodafone πελάτες. Οι σελίδες της Cyta είναι λες και βρισκόμαστε στο 2002, απαρχαιωμένες.

 

Μεσα απο το Router δες αν σου εχει να δεις τις κλησεις.

Για να ηρθε μηνυμα παντος πρεπει να εχουν κανει κλησεις, μπορει να μην ειναι σε κινητα αλλα σε σταθερα εκτος Ελλαδα, οπως αυτα τα VoIP που ειναι με νουμερο εξωτερικου.

Δεν υπαρχει λογος να φτιαξουν την σελιδα της CYTA, οσες συνδεσεις ληγουν τους γυρνανε σε Vodafone.

Σε 2 χρονια το πολυ που θα εχουν τελειωσει ολες οι CYTA συνδεσεις θα εξαφανιστει.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να περιμένεις να βγει ο λογαριασμός για να δεις ποσα λεπτά κατανάλωσαν.

 

Για όσους πελάτες είναι Vodafone, μπορούν πλέον να δουν την ανάλυση των κλήσεων τους από το νέο my Vodafone site. Από την αρχική του my Vodafone πάτε τελευταίος λογαριασμός > ανάλυση κλήσεων > ανάλυση χρεώσεων.

 

Όσοι πελάτες είναι cyta, για αυτο μεταφέρονται σταδιακά στην Vodafone. Δεν είναι εύκολο να ενοποιήσεις συστήματα τα οποία καταγράφουν κινήσεις κάθε δευτερόλεπτο και για τόσους πελάτες.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε SMS για το σταθερό των γονιών μου ότι καταναλώθηκε το 80% του χρόνου ομιλίας προς κινητά (από 300 λεπτά, το 80% είναι 240 λεπτά), το οποίο μου φαντάζει περίεργο γιατί δεν μιλάνε τόσο. Μπορώ να δω από κάπου την αναλυτική χρήση; Είναι συνδρομητές πρώην Cyta.

 

Αν δεν βγάλεις άκρη με τον αναλυτικό, δες και το ενδεχόμενο να μην κλείνουν καλά το τηλέφωνο.

Ειχα παρόμοια περίπτωση με φουσκωμένο λογαριασμό. Παρατήρησα λοιπόν οτι σε μερικές κλήσεις η μάνα μου πετούσε το ακουστικό πάνω στη συσκευή και αυτό δεν πατούσε καλά με αποτέλεσμα να παραμένει η γραμμή ανοιχτή.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 1 βδομάδα με Adsl...είμαστε στα 10Mbps και αυτό στα όρια.

Προσφορά για 50αρι έχουμε;

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 1 βδομάδα με Adsl...είμαστε στα 10Mbps και αυτό στα όρια.

Προσφορά για 50αρι έχουμε;

 

Εμένα μου έχουν κάνει με 28.50€... αυτό λέει το σύστημα τους

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έχουν κάνει με 28.50€... αυτό λέει το σύστημα τους

 

Καταλαβα...δηλαδη στο φοιτητικο θα παμε.

Μετα απο πολλα σφαλματα και καθε 3 ημερες επανεκκινηση το ρουτερ και κλειδωμα σε fastpath αλλα η τεχνικος τους με εβαλε σε προφιλ adsl απλο και οχι 2 plus με αποτελεσμα να ειμαι στα 6,6 Mbps και στο pc να εχω 5,5Mbps Down.

Ωστοσο καταφερα με την βοηθεια του τεχνικου τμηματος να εχω αυτα τα στατιστικα

DSL Link Information

Link Status Up

Modulation Type ADSL_2plus

Actual Rate(Up/Down) 943/9660 kbps

Attainable Rate(Up/Down) 976/9712 kbps

Noise Margin(Up/Down) 7.5/6 dB

Line Attenuation(Up/Down) 17.8/31 dB

Output Power(Up/Down) 10.4/22.1 dBm

Data Path(Up/Down) Fast/Fast

Interleave Depth(Up/Down) 1/1

Interleave Delay(Up/Down) 0/0 ms

INP(Up/Down) 0/0 symbols

Profile N/A

LinkEncap G.992.3_Annex_K_ATM

CRC Errors(Up/Down) 0/0

FEC Errors(Up/Down) 0/0

 

Με speedport entry 2i του ΟΤΕ και μονο το καλωδιo DSL στην 1η τηλεφωνικη πριζα.Στην 2η εχω βαλει ασυρματο σταθερο με φιλτρο ωστε να μην εχω θορυβο.Να σημειωθει οτι ειμαι γυρω στα 2 χιλιομετρα απο το dslam και το μεγιστο της περιοχης με αριστη καλωδιωση εσωτερικη και εξωτερικη ειναι 1020 up και 10700 down. Αργοστολι περιοχη Νοσοκομειου.

Πριν ειχα ΟΤΕ 24αρι φοιτητικο και οι ταχυτητες ηταν αριστες.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μια ερώτηση που πιθανώς έχει απαντηθεί πάλι.

Έχω 24άρι DSL με 300 λεπτά προς κινητά (νομίζω) στα ~18 μαζί με την έκπτωση από κινητό. Μπορώ να προσθέσω σε αυτά Vodafone Sports; Με ενδιαφέρουν μόνο τα κανάλια της Nova λόγω Ελληνικού πρωταθλήματος.

Έχει κανένας το συγκεκριμένο πακέτο; Αν ναι πόσο παραπάνω να περιμένω από αυτά που δίνω τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μια ερώτηση που πιθανώς έχει απαντηθεί πάλι.

Έχω 24άρι DSL με 300 λεπτά προς κινητά (νομίζω) στα ~18 μαζί με την έκπτωση από κινητό. Μπορώ να προσθέσω σε αυτά Vodafone Sports; Με ενδιαφέρουν μόνο τα κανάλια της Nova λόγω Ελληνικού πρωταθλήματος.

Έχει κανένας το συγκεκριμένο πακέτο; Αν ναι πόσο παραπάνω να περιμένω από αυτά που δίνω τώρα;

 

Καλησπέρα για το πακέτο που εννοείς η τιμή πάει στα 30.30/μήνα ευρω μαζί με το σταθερό και το vodafone tv kids&sports και παίρνεις εκπτωση 5,30 ευρω αν συνδυάζεις σταθερό και κινητο.

 

http://prntscr.com/uce6c4

Link to comment
Share on other sites

Τα 30,30€ ισχύουν μόνο για νέες συνδέσεις. Έχεις ηδη δεσμευση και θέλεις να προσθέσεις ή λήγει το συμβόλαιό σου και θέλεις να το ανανεώσεις;
Link to comment
Share on other sites

Τα 30,30€ ισχύουν μόνο για νέες συνδέσεις. Έχεις ηδη δεσμευση και θέλεις να προσθέσεις ή λήγει το συμβόλαιό σου και θέλεις να το ανανεώσεις;

 

Πριν είχα μόνο σταθερό και ίντερνετ 24αρι και 360' και μου το πρόσφεραν το παραπάνω πακέτο στα 25.05€ λόγω κινητού οπότε θα του κανουν την ίδια τιμή

Ειδικά η Vodafone πάντα έδινε τα φθηνότερα πακέτα οπότε δεν έχει κάποιον φόβο να ανησυχεί για το αν θα κοστίζει παραπάνω

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα τις εντυπώσεις από κάποιον που έχει vodafone κατά προτίμηση και με τηλεόραση [νοβασπορτς] στο Κερατσίνι ! Σκέφτομαι λόγω της τηλεορασης να βάλω. Εχω απροβλημάτιστο κοσμοτέ 50ρι και σκέφτομαι να εχω τη βοντα με τη νοβα και να παρω το κοτέ ott αθλητικα και να μαι καλυμμενος... :rolleyes:
:superman:
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις κινητό, τότε 18,66 για απεριόριστα σταθερά +240 κινητά.

Αν έχεις μόνο σταθερό, το ίδιο πακέτο το δίνουν (χαμηλότερη τιμή) στα 20,44.

Το πρώτο θα το πάρεις εύκολα, το δεύτερο οχι τόσο. Με ένα πέρασμα από το τμήμα διακοπών θα χαρούν να σου το δώσουν πάντως :p

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα τις εντυπώσεις από κάποιον που έχει vodafone κατά προτίμηση και με τηλεόραση [νοβασπορτς] στο Κερατσίνι ! Σκέφτομαι λόγω της τηλεορασης να βάλω. Εχω απροβλημάτιστο κοσμοτέ 50ρι και σκέφτομαι να εχω τη βοντα με τη νοβα και να παρω το κοτέ ott αθλητικα και να μαι καλυμμενος... :rolleyes:

Είμαι με voda vdsl 100 mbps και tv full pack περίπου 4 μήνες.

Συγχρονίζω με 107 down και 11 up σταθερότατα χωρίς αποσυνδέσεις και επανεκκινήσεις.

Απόλυτα ευχαριστημένος και λύθηκαν τα άπειρα προβλήματα που είχα με το adsl.

Είμαι περίπου τέρμα Ιπποκράτους στον Αγ.Γιώργη

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με voda vdsl 100 mbps και tv full pack περίπου 4 μήνες.

Συγχρονίζω με 107 down και 11 up σταθερότατα χωρίς αποσυνδέσεις και επανεκκινήσεις.

Απόλυτα ευχαριστημένος και λύθηκαν τα άπειρα προβλήματα που είχα με το adsl.

Είμαι περίπου τέρμα Ιπποκράτους στον Αγ.Γιώργη

 

 

ευχαριστω συντοπιτη, εγω ειμαι στο δημαρχειο, νομιζω το ΑΚ εχουμε το ιδιο, αγιου γεωργιου , αλλα ισως παιρνουμε απο καμπινα; Στον οτε συγχρονιζω 53και κατι (δειχνει μαξ 107 οτι μπορει να πιασει) και κατεβαζω σταθερα με 5 mb/sec. Αν επιτρεπεται ποσα δινεις ; με φορητοτητα ή νεα συνδεση; [αν δε θες να πεις δημοσια, pm ). σε ευχαριστω!:D

:superman:
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω συντοπιτη, εγω ειμαι στο δημαρχειο, νομιζω το ΑΚ εχουμε το ιδιο, αγιου γεωργιου , αλλα ισως παιρνουμε απο καμπινα; Στον οτε συγχρονιζω 53και κατι (δειχνει μαξ 107 οτι μπορει να πιασει) και κατεβαζω σταθερα με 5 mb/sec. Αν επιτρεπεται ποσα δινεις ; με φορητοτητα ή νεα συνδεση; [αν δε θες να πεις δημοσια, pm ). σε ευχαριστω!:D

36,6 το μήνα με μεγάλη έκπτωση γιατί τα προβλήματα του adsl (αποσυνδέσεις και επανεκκινήσεις) ήταν καθημερινά και η voda δήλωσε ότι δεν μπορούσε να τα διορθώσει.Έκανα υπομονή 3 μήνες γιατί ήταν θέμα χρόνου το vdsl και από τότε όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...