Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή ενδιαφέρομαι για νέα σύνδεση, ποιο ακριβώς πρόγραμμα είναι αυτό που έχει 18.66 τον μήνα;

μήπως το έχεις συνδυάσει με κινητό;

 

 

αφού μπεις στο παραπάνω λινκ, μετά μπες και στο getaline.gr να δεις τα αντίστοιχα και όταν σου βγει pop up αν θες καλύτερη προσφορά πες τι βρήκες από το eshop της μαμας vodafone και μπορεί να το κάνουν match με απεριόριστα αστικά

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Eιναι η γραμμή μέχρι 24 ταχύτητα και έχει και κάποια λεπτά δωρεάν προς κινητά.

Όχι δεν έχω κινητό μέσα στο πρόγραμμα

 

Για δες εδώ.

 

αφού μπεις στο παραπάνω λινκ, μετά μπες και στο getaline.gr να δεις τα αντίστοιχα και όταν σου βγει pop up αν θες καλύτερη προσφορά πες τι βρήκες από το eshop της μαμας vodafone και μπορεί να το κάνουν match με απεριόριστα αστικά

 

Ναι αυτό έψαχνα και δεν το έβρισκα.. Ευχαριστώ.

Να ρωτήσω και κάτι άλλο...

Αυτό το πρόγραμμα ισχύει μόνο για νέες συνδέσεις ή μπορεί να μπει και σε υπάρχουσα γραμμή vodafone;

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό έψαχνα και δεν το έβρισκα.. Ευχαριστώ.

Να ρωτήσω και κάτι άλλο...

Αυτό το πρόγραμμα ισχύει μόνο για νέες συνδέσεις ή μπορεί να μπει και σε υπάρχουσα γραμμή vodafone;

 

Νέες συνδέσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό έψαχνα και δεν το έβρισκα.. Ευχαριστώ.

Να ρωτήσω και κάτι άλλο...

Αυτό το πρόγραμμα ισχύει μόνο για νέες συνδέσεις ή μπορεί να μπει και σε υπάρχουσα γραμμή vodafone;

Νέες συνδέσεις.

Σε υπάρχουσα. Την ανανέωσα κανονικά. Και εάν έχεις και λογαριασμό να μην σού έρχεται στο σπίτι, αλλά να σού έρχεται με e-mail, είναι και 1 ευρώ κάτω.

'Νταξ, αγαπώ voda. Κλειδώνω στα 19,5Mbps. Μού έκαναν και προσφορά στα 24,3€ για vdsl και το σκέφτομαι. Δεν υπάρχει καλύτερη τιμή [50άρα internet, 6 ώρες προς κινητά και σταθερά εξωτερικού και δωρεάν εξοπλισμός και τέλη σύνδεσης (τα οποία λογικά δεν τα έχουν εφόσον είμαι ήδη πελάτης ή τα έχουν για την αλλαγή των καλωδίων στον ΟΤΕ; )].

 

Πήρα προσφορά από Forthnet, Cosmote (η χειρότερη με διαφορά...) και Wind. Η 2η καλύτερη ήταν η Forthnet, αλλά θα γυρνούσα μόνο υπό προϋποθέσεις που δεν τις πληρούσαν (ο καθένας έχει άλλες ανάγκες).

Edited by nickolasemp
Link to comment
Share on other sites

Το H300s έχω και τα μόνα "προβλήματα" είναι που στο άνοιγμα πορτών δέχεται μέχρι 254 εύρος σε κάθε εισαγωγή και το samba που είναι version 1.

Το battery drain του wifi το έλυσα μέσα από τις ρυθμίσεις αλλάζοντας κάτι τιμές.

Με 4 συσκευές (2 PC και 2 κινητά) δεν κολλάει πουθενά κι 11 μήνες τώρα όσα DC έγιναν ήταν από διακοπές ρεύματος.

 

Τις ρυθμίσεις για το battery drain μήπως τις θυμάσαι να μου τις πεις;

Η σε ένα μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Ή να τις πείτε εδώ αυτές τις τιμές.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τις ρυθμίσεις για το battery drain μήπως τις θυμάσαι να μου τις πεις;

Η σε ένα μήνυμα.

 

WiFι -> Γενικα

Βαζεις ενα σταθερο καναλι, υπαρχουν εφαρμογες στο PlayStore να βρεις "ελευθερο" καναλι.

Στη λειτουργια προστασιας βαζεις WPA2 σκετο

 

WiFi -> Ρυθμισεις

Ευρος ζωνης βαζεις 20MHz σκετο

Τυπος κρυπτογραφησης βαζεις AESEncryption σκετο

Χρονικό διάστημα Beacon βαζεις 1000

Διάρκεια DTIM βαζεις 3

Απενεργοποιεις το Αυτοματη επανεπιλογη καναλιου

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Αυτά ισχύουν και για τα 5GHz;

 

Ναι κανονικα μονο να μην εχεις γειτονα σαν τον δικο μου που επειδη ηταν ο μονος με 5GHz ειχε πιασει ολα τα καναλια μονος του.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Σε υπάρχουσα. Την ανανέωσα κανονικά. Και εάν έχεις και λογαριασμό να μην σού έρχεται στο σπίτι, αλλά να σού έρχεται με e-mail, είναι και 1 ευρώ κάτω.

'Νταξ, αγαπώ voda. Κλειδώνω στα 19,5Mbps. Μού έκαναν και προσφορά στα 24,3€ για vdsl και το σκέφτομαι. Δεν υπάρχει καλύτερη τιμή [50άρα internet, 6 ώρες προς κινητά και σταθερά εξωτερικού και δωρεάν εξοπλισμός και τέλη σύνδεσης (τα οποία λογικά δεν τα έχουν εφόσον είμαι ήδη πελάτης ή τα έχουν για την αλλαγή των καλωδίων στον ΟΤΕ; )].

 

Πήρα προσφορά από Forthnet, Cosmote (η χειρότερη με διαφορά...) και Wind. Η 2η καλύτερη ήταν η Forthnet, αλλά θα γυρνούσα μόνο υπό προϋποθέσεις που δεν τις πληρούσαν (ο καθένας έχει άλλες ανάγκες).

 

Εάν το modem σου δεν είναι VDSL, σίγουρα θα σου στείλουν νέο. Επίσης πιθανότατα η τιμή που σου δίνουν είναι για VDSL από ΑΚ, άρα δεν χρειάζεται να αλλάξει τίποτα ο ΟΤΕ. Το ίδιο ζευγάρι που έχεις τώρα θα κρατήσεις, απλά θα σε κουμπώσουν σε VDSL DSLAM στο AK.

Link to comment
Share on other sites

Με πήραν τηλέφωνο από ένα σταθερό για ανανέωση 2130021493 μου λενε για 2 χρόνια με την ίδια τιμή 18.66. Τους λέω να το σκεφτώ γιατί ίσως ξενοικιασω το χώρο και μπορεί να σταματήσω τη γραμμή εντελώς.

Τελικά θα μείνω και θέλω να ανανεώσω. κάνω αίτημα στη Vodafone να με καλέσουν.

Με παίρνουν τηλέφωνο και μου λέει 20 ευρώ. Μα λέω με πήραν τηλέφωνο και μου είπαν 18.66.

Μου λέει εμείς εδώ δε βλέπουμε κάτι τέτοιο.

Παίρνω τηλ στο 2130021493 αλλά δε χτυπάει αυτό το νούμερο. Μάλλον μόνο παίρνουν αυτοι.

Τι μπορώ να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να πω ότι την Παρασκευή τους είχα πει ότι θέλω να κόψω τη γραμμή. Και μου λένε θα σας πάρουν τηλέφωνο από το τμήμα αποσύνδεσης.

Μόλις με πήρε τηλέφωνο, της λέω αν μείνει 18.66 θα κάνω ανανέωση αλλιώς ας κοπεί.

Μου λέει εντάξει 18.65 και αν κάνεις ebil και δεν έρχεται χαρτίνος λογαριασμός θα πάει και 1 ευρώ κάτω.

Ετσι κλείσαμε για 2 χρόνια ακόμα

Edited by patrik
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν άλλο πρόβλημα μου βγήκε σήμερα.

Εχτές έκανα ανανέωση συμβολαίου και σήμερα ενημερώθηκα ότι πρέπει να ξενοικιαστει ο χώρος οπότε δεν χρειάζεται πλέον η γραμμή. Τι κάνουμε τώρα; μπορώ να κάνω υπαναχώρηση;

Αύριο θα με πάρουν τηλέφωνο και να δω τι θα μου πουν.

Και μια ερώτηση γνωρίζει κάποιος πόσο χρεώνεται η μεταφορά μιας γραμμής τηλέφωνου μέσα στην ίδια πόλη;

Link to comment
Share on other sites

50€ χρεώνεται η μεταφορά. Αν δεν υπάρχει διαθεσιμότητα (καθόλου ομως) στην νέα περιοχή μπορούν να στο κόψουν αζημίως.

Υπαναχώρηση δεν νομίζω να μπορείς να κανεις, εκτός αν αναβάθμισες σε μεγαλύτερη ταχύτητα και μετά από ελέγχους δεν θα μπορούν να την παρέχουν στο σπίτι σου.

Link to comment
Share on other sites

Στο συμβόλαιο που μου έστειλαν με email στο τέλος λέει ότι μπορώ να κάνω υπαναχώρηση εντός 14 ημερών, εφόσον συντρέχουν οι νόμιμες προϋποθέσεις σύναψης σύμβασης από απόσταση η εκτός εμπορικού καταστήματος καθώς και της δυνατότητας μου να αιτηθω την άμεση υλοποίηση της σύμβασης με απώλεια του ανώτερω δικαιώματος μετά την ενεργοποίηση της σύμβασης
Link to comment
Share on other sites

Στο συμβόλαιο που μου έστειλαν με email στο τέλος λέει ότι μπορώ να κάνω υπαναχώρηση εντός 14 ημερών, εφόσον συντρέχουν οι νόμιμες προϋποθέσεις σύναψης σύμβασης από απόσταση η εκτός εμπορικού καταστήματος καθώς και της δυνατότητας μου να αιτηθω την άμεση υλοποίηση της σύμβασης με απώλεια του ανώτερω δικαιώματος μετά την ενεργοποίηση της σύμβασης

 

Εάν ανανέωσες εξ' αποστάσεως (τηλεφωνικά ή ηλεκτρονικά) μπορείς να υπαναχωρήσεις αζημίως σε διάστημα 14 ημερών χωρίς καμία αιτιολογία. Εάν έχεις ήδη υπογράψει και στείλει συμβόλαια, σημειώνοντας ότι απεμπολείς αυτό το δικαίωμα, δυστυχώς δεν μπορείς.

Link to comment
Share on other sites

αφού μπεις στο παραπάνω λινκ, μετά μπες και στο getaline.gr να δεις τα αντίστοιχα και όταν σου βγει pop up αν θες καλύτερη προσφορά πες τι βρήκες από το eshop της μαμας vodafone και μπορεί να το κάνουν match με απεριόριστα αστικά

 

Ειμαι σε nova και θελω να παω σε vodafone.

Αυτη τη στιγμη βλεπω στο site της Vodafone να εχει τα 24Mbps + 240' προς κινητα στα 18,90€.

Αν το πω στο getaline θα μου δωσουν καλυτερο απο αυτο; Ειναι αξιοπιστοι στο getaline ή να προτιμησω την επισημη vodafone;

Edited by petrost8
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σε nova και θελω να παω σε vodafone.

Αυτη τη στιγμη βλεπω στο site της Vodafone να εχει τα 24Mbps + 240' προς κινητα στα 18,90€.

Αν το πω στο getaline θα μου δωσουν καλυτερο απο αυτο; Ειναι αξιοπιστοι στο getaline ή να προτιμησω την επισημη vodafone;

 

Προτίμησε την επίσημη...εγώ την ίδια προσφορά έκανα,μεταφορα από φοιτητικό κόσμοτε έως 24.

Ελπίζω να μην το μετανιωσω.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Από cyta που ενώθηκε με vodafone έδινα 15,20 για 24αρα με 300 κινητά.

Τώρα που λήγει μου έκαναν προσφορά να μείνω με 18,60.

Παραπάνω απ' ότι πριν?

Δε μπορούν λέει να κάνουν την ιδια

Link to comment
Share on other sites

Από cyta που ενώθηκε με vodafone έδινα 15,20 για 24αρα με 300 κινητά.

Τώρα που λήγει μου έκαναν προσφορά να μείνω με 18,60.

Παραπάνω απ' ότι πριν?

Δε μπορούν λέει να κάνουν την ιδια

 

καλά είναι γιατί και αλλού να πας κοντά στα 19 θα σου δώσουν... πχ εγώ ήρθα Vodafone από wind με 20.44

Link to comment
Share on other sites

Από cyta που ενώθηκε με vodafone έδινα 15,20 για 24αρα με 300 κινητά.

Τώρα που λήγει μου έκαναν προσφορά να μείνω με 18,60.

Παραπάνω απ' ότι πριν?

Δε μπορούν λέει να κάνουν την ιδια

 

15,74 € είναι το δικό μου 24/300΄ και θα παραμείνει το ίδιο όταν θα γίνει vodafon, έτσι μου είπαν

Link to comment
Share on other sites

15,74 € είναι το δικό μου 24/300΄ και θα παραμείνει το ίδιο όταν θα γίνει vodafon, έτσι μου είπαν
Εμένα μου είπαν δε γίνεται γιατί είναι συστημικό το πρόβλημα και θα γίνει 18,60
Link to comment
Share on other sites

Ο @soleman μάλλον έχει ηδη δεσμευση, και θα μεταφερθεί με την ίδια τιμή στην Vodafone.

Εσυ, από όσο καταλαβα είσαι cyta και έληξε η δεσμευση σου. Δεν θα σου δώσουν ξανα την ίδια τιμή, όπως και δεν θα την δώσουν στον @soleman όταν λήξει η δέσμευσή του.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...