Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι το ρούτερ δεν "μοιράζει το VoIP στις πρίζες του δικτύου" αυτόματα. Μόνο αν το κάνεις εσύ με δική σου συνδεσμολογία ή αυτό το κόλπο με το splitter. Κάτι δεν έχεις καταλάβει.

 

Απορία. Στο δικό σου "setup" όπως το περιγράφεις, το modem είναι διαφορετική συσκευή από το "router που σου μοιράζει το internet και το VoIP" ή η ίδια;

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

https://www.vodafone.gr/vdsl-router-guide/syndesi-exoplismou/

 

Για τον ενδιαφερομενο εδω οι οδηγιες της Vodafone οπου περιλαμβανει κα την επιστροφη του σηματος στις πριζες.

Ολα περιλαμβανονται μεσα στην συσκευασια εκτος απο τα extra φιλτρα που θα χρειαστεις για τις τηλεφωνικες συσκευες.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

https://www.vodafone.gr/vdsl-router-guide/syndesi-exoplismou/

 

Για τον ενδιαφερομενο εδω οι οδηγιες της Vodafone οπου περιλαμβανει κα την επιστροφη του σηματος στις πριζες.

Ολα περιλαμβανονται μεσα στην συσκευασια εκτος απο τα extra φιλτρα που θα χρειαστεις για τις τηλεφωνικες συσκευες.

 

εαν το δικλαδωτη ταφ ( τ) το βαλουμε κατευθειαν στην μπριζα και μετα βαλουμε το splitter και συνδεσουμε το μοντεμ οπως το δειχνει και στο phone να συνδεθει με το ρουτερ στην θυρα phone και στην αλλη θυρα του ταφ βαλουμε ενα σταθερο τηλεφωνο τι θα αλλαξει; .

Γενικα τι αλλαζει αμα συνδεθουνε ολα τα τηλεφωνα πανω στην θυρα phone του σπλιτερ; στην 2η θυρα του ταφ; ή συνδεθουνε στο ταφ επανω στην μπριζα τοιχου και στην θυρα phone του splitter συνδεθει μονο το καλωδιο στο ρουτερ; .

Γενικα εχω θεματα με θορυβο στην γραμμη και ρωταω αμα το βαλω το ταφ (τ) στην μπριζα αμα θα εχω λιγοτερο noise ή οχι.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

βέβαια στο βίντεο της κοσμοτε λέει από το σπλιτερ να συνδεθεί στο Phone ΔΎΟ του ρουτερ ενώ στης Vodafone να συνδεθεί στο Phone ΈΝΑ του ρουτερ. δεν ξέρω εάν έχει σημασία.

 

εμένα πάντως με wind το πρόβλημα που υπήρχε και με adsl και τώρα με οπτική (με την συνδεσμολογια επιστροφής σήματος τηλ στις υπόλοιπες πρίζες) είναι ότι η αναγνώριση δουλεύει οποτε της καπνίσει! περίπου κάθε Τρίτη κλήση δεν δουλεύει!

 

εάν όμως συνδέσω το ασύρματο ΑΠΕΥΘΕΊΑΣ πάνω στο ρουτερ στο Phone 1πχ δουλεύει πάντα! αλλά δεν με βολεύει η θέση του ασύρματου.

 

καμία ιδέα για την αναγνώριση τονίζοντας ότι ΚΑΙ με adsl είχα το ίδιο θέμα άρα μήπως είναι θέμα παροχου;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://www.vodafone.gr/vdsl-router-guide/syndesi-exoplismou/

 

Για τον ενδιαφερομενο εδω οι οδηγιες της Vodafone οπου περιλαμβανει κα την επιστροφη του σηματος στις πριζες.

Ολα περιλαμβανονται μεσα στην συσκευασια εκτος απο τα extra φιλτρα που θα χρειαστεις για τις τηλεφωνικες συσκευες.

 

Ευχαριστώ πολύ για όλες τις πληροφορίες

Link to comment
Share on other sites

βέβαια στο βίντεο της κοσμοτε λέει από το σπλιτερ να συνδεθεί στο Phone ΔΎΟ του ρουτερ ενώ στης Vodafone να συνδεθεί στο Phone ΈΝΑ του ρουτερ. δεν ξέρω εάν έχει σημασία.

 

εμένα πάντως με wind το πρόβλημα που υπήρχε και με adsl και τώρα με οπτική (με την συνδεσμολογια επιστροφής σήματος τηλ στις υπόλοιπες πρίζες) είναι ότι η αναγνώριση δουλεύει οποτε της καπνίσει! περίπου κάθε Τρίτη κλήση δεν δουλεύει!

 

εάν όμως συνδέσω το ασύρματο ΑΠΕΥΘΕΊΑΣ πάνω στο ρουτερ στο Phone 1πχ δουλεύει πάντα! αλλά δεν με βολεύει η θέση του ασύρματου.

 

καμία ιδέα για την αναγνώριση τονίζοντας ότι ΚΑΙ με adsl είχα το ίδιο θέμα άρα μήπως είναι θέμα παροχου;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

αλλα ρωταω αυτο πια διαφορα απο αυτο το βιντεο

της κοσμοτε (pstn ) με αυτη με την vodafone εδω https://www.vodafone.gr/vdsl-router-...si-exoplismou/

οσον αφορα το ταφ που κανει την μια συνδεση τηλεφωνου σε 2 που δειχνει;. Στο ενα βιντεο το δειχνει στην θυρα phone του splitter και στης κοσμοτε το βαζει στην κεντρικη μπριζα και οχι στην θυρα phone.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

αλλα ρωταω αυτο πια διαφορα απο αυτο το βιντεο
της κοσμοτε (pstn ) με αυτη με την vodafone εδω https://www.vodafone.gr/vdsl-router-...si-exoplismou/

οσον αφορα το ταφ που κανει την μια συνδεση τηλεφωνου σε 2 που δειχνει;. Στο ενα βιντεο το δειχνει στην θυρα phone του splitter και στης κοσμοτε το βαζει στην κεντρικη μπριζα και οχι στην θυρα phone.

 

Και τα 2 ρούτερ έχουν από 2 υποδοχές για τηλέφωνο πάνω τους, που λογικά μπορεί να πάρουν και 2η γραμμή. Αυτό που μπορώ να υποθέσω είναι το εξής. Της Cosmote όταν έχεις μια γραμμή, να στέλνει το ίδιο τηλεφωνικό σήμα και στις 2 υποδοχές παράλληλα, λειτουργώντας ως "ταφ". Και ενδεχομένως της Vodafone να μην το κάνει αυτό, και αναγκαστικά να χρειάζεται το ταφ στην πρίζα. Αυτό της Cosmote το έχει ο αδερφός μου, θα το ελέγξω κάποια στιγμή και θα σου πω αν είναι όντως έτσι.

 

Άλλο η γραμμή pstn άλλο το Voip.

Αν το βίντεο της Cosmote αναφέρει για γραμμή pstn τότε δεν έχει ισχύ.

 

Έλεος με το τρολάρισμα.

Το pstn είναι ο τύπος της γραμμής, και το αναφέρει για να ξεκαθαρίσει ότι είναι τέτοια και όχι isdn. Είναι ξεκάθαρο πως είναι VoIP, φαίνεται και στη σύνδεση που κάνει, και στο telephony λαμπάκι στη συσκευή.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Εσύ τρολαρεις φίλε και είσαι αγενής.

Και δεν έχεις βονταφον καν, παρόλα αυτά δεν θέλεις να γράφουν αυτοί που έχουν.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εδώ με VDSL έχω pots.

Ο φίλος που αναφέρει ότι έχει θέμα στην επιστροφή και την αναγνώριση κλήσεων, δυστυχώς δεν μπορεί να κάνει κάτι. Ο καλύτερος τρόπος (για αποφυγή παρεμβολών) είναι να συνδέετε κατευθείαν το τηλέφωνο πάνω στο ρούτερ εφόσον είναι VoIP.

Η vodafone δίνει VoIP σε adsl και vdsl οταν είναι one net, σε μερικές παλιές συνδέσεις που δεν άλλαξαν από VoIP σε pots, και σε όσους έχουν fiber ή παίρνουν από την καμπίνα της. Υπάρχουν εξαιρέσεις σίγουρα, αλλά η Vodafone δίνει pots σε μεγάλο βαθμό και δεν υπάρχουν σχέδια για να γίνει μαζική μετατροπή στο άμεσο μέλλον.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εδώ με VDSL έχω pots.

 

Ο φίλος που αναφέρει ότι έχει θέμα στην επιστροφή και την αναγνώριση κλήσεων, δυστυχώς δεν μπορεί να κάνει κάτι. Ο καλύτερος τρόπος (για αποφυγή παρεμβολών) είναι να συνδέετε κατευθείαν το τηλέφωνο πάνω στο ρούτερ εφόσον είναι VoIP.

 

Η vodafone δίνει VoIP σε adsl και vdsl οταν είναι one net, σε μερικές παλιές συνδέσεις που δεν άλλαξαν από VoIP σε pots, και σε όσους έχουν fiber ή παίρνουν από την καμπίνα της. Υπάρχουν εξαιρέσεις σίγουρα, αλλά η Vodafone δίνει pots σε μεγάλο βαθμό και δεν υπάρχουν σχέδια για να γίνει μαζική μετατροπή στο άμεσο μέλλον.

το θέμα είναι ότι με την αναγνώριση είχα το ίδιο θέμα και πριν βάλω οπτική, με τα κλασσικά πριζακια κλπ! τότε τι έφταιγε;

 

όπως ανέφερα όντως μόλις συνέδεσα το ασύρματο ΠΆΝΩ στο ρουτερ της οπτικής πχ στο Phone 1 η αναγνώριση δουλεύει μπαμ πάντα! (αλήθεια όταν βάλουμε πάνω στο ρουτερ το τηλέφωνο θέλει φιλτρακι; )

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

:X

το θέμα είναι ότι με την αναγνώριση είχα το ίδιο θέμα και πριν βάλω οπτική, με τα κλασσικά πριζακια κλπ! τότε τι έφταιγε;

 

όπως ανέφερα όντως μόλις συνέδεσα το ασύρματο ΠΆΝΩ στο ρουτερ της οπτικής πχ στο Phone 1 η αναγνώριση δουλεύει μπαμ πάντα! (αλήθεια όταν βάλουμε πάνω στο ρουτερ το τηλέφωνο θέλει φιλτρακι; )

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

Το πρόβλημα με την αναγνώριση το αντιμετωπίζεις με ασύρματο τηλέφωνο ή με ενσυρματο ?

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

(αλήθεια όταν βάλουμε πάνω στο ρουτερ το τηλέφωνο θέλει φιλτρακι; )

 

Όχι, όμως δοκίμασε να βάλεις (αν δεν έχεις) ή να βγάλεις το φίλτρο στο τηλέφωνο και έλεγξε τι γίνεται με την αναγνωριση.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, όμως δοκίμασε να βάλεις (αν δεν έχεις) ή να βγάλεις το φίλτρο στο τηλέφωνο και έλεγξε τι γίνεται με την αναγνωριση.
η δοκιμή είχε γίνει με το κλιπακι κατευθείαν πάνω στο ρουτερ χωρίς φίλτρο. εκεί είπαμε δουλεύει καλά αλλά έκαναν σπασίματα τα ασύρματα ηχεία!
:X

 

Το πρόβλημα με την αναγνώριση το αντιμετωπίζεις με ασύρματο τηλέφωνο ή με ενσυρματο ?

ασύρματο δοκίμασα. δεν έχω καν ενσύρματο αλλά λέω να πάρω ένα για δοκιμή!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά δεν μου απάντησαν ποτέ. Θα ενημερώσω για την κατάληξη τις επόμενες μέρες :rolleyes:

 

Η απορία της ημέρας. Έφτασε η μέρα για καταγγελία στην ΕΕΤΤ. Τους την ρίχνω ή λόγω των καταστάσεων την αφήνω; Να σημειωθεί βέβαια οτι αυτοί συνεχίζουν να χρεώνουν κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Η απορία της ημέρας. Έφτασε η μέρα για καταγγελία στην ΕΕΤΤ. Τους την ρίχνω ή λόγω των καταστάσεων την αφήνω; Να σημειωθεί βέβαια οτι αυτοί συνεχίζουν να χρεώνουν κανονικά.

 

Φυσικά. Μην τους λυπηθείς.

Πριν λίγες μέρες η δική μου παραδόθηκε από την ΕΕΤΤ στην Βοντα. Έχουν ημερομηνία απάντησης έως 10 Απριλίου.

Link to comment
Share on other sites

η δοκιμή είχε γίνει με το κλιπακι κατευθείαν πάνω στο ρουτερ χωρίς φίλτρο. εκεί είπαμε δουλεύει καλά αλλά έκαναν σπασίματα τα ασύρματα ηχεία!ασύρματο δοκίμασα. δεν έχω καν ενσύρματο αλλά λέω να πάρω ένα για δοκιμή!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

στο ασυρματο ειναι απολυτως φυσιολογικο να εχεις προβλημα με την αναγνωριση το ειχα παει και εγω και απο ψαξιμο που εκανα βραχυκυκλωνει το ασυρματο και θελει κλεισιμο το ασυρματο και να του βγαλεις τις μπαταριες και μετα να βγαλεις και την βαση απο το ρευμα και τα ξανα βαλεις στις θεσεις τους και μετα επαναφερεται η αναγνωριση . Εμενα μου τυχαινε το ενα ασυρματο να εχει αναγνωριση κανονικα και το αλλο οχι.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι λογικό αυτό. Αν δεν έχει πρόβλημα η συγκεκριμένη συσκευή, τουλάχιστον.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά. Μην τους λυπηθείς.

Πριν λίγες μέρες η δική μου παραδόθηκε από την ΕΕΤΤ στην Βοντα. Έχουν ημερομηνία απάντησης έως 10 Απριλίου.

 

Έφυγε, όμορφη περιποιημένη και από κορώνα καθαρισμένη. Στην αναμονή λοιπόν.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα,

ελπίζω ΟΛΟΙ να είστε γεροί και δυνατοί!

Πριν 1 μήνα πρίπου αναβαθμίστηκα σε οπτική ίνα , 50αρα, από το απλό double play της Vodafone..

 

Συγχρονίζω στα 49999 και 4999, down & up αντίστοιχα,...

Οι εμπειρία μου, μέχρι σήμερα, ΑΝ εξαιρέσεις το τραγικό ρούτερο που δίνουν αυτό το 300h, γενικά καλές...

δεν έχω αποσυγχρονισμούς(ούτε πριν είχα με την εως 24) και η ποιότητα τηλεφωνου είναι καλή..

Η περιοχή μου είναι Αγιος Δημήτριος Αττικής..

 

Αυτό που με χαλάει, επειδή είναι καινούργιο σπίτι, μου 'ακυρώνει' τις πρίζες τηλεφώνου, των υπολοίπων δωματίων...

έχει κάνει, κανείς κάτι γι ' αυτό?

 

Τέλος, φαινόμενο των καιρών που βιώνουμε ΟΛΟΙ, είναι η υπερβολική χρήση του ίντερνετ...

Εχτές ήθελα να επικοινωνήσω με το support Της Βόντα... οκ... τί να πεις... αντιλαμβάνομαι τις δύσκολες συνθήκες, αλλά είναι Vodafone... δεν μπορείς για τεχνικά θέματα, να ζητήσεις να σε καλέσουν πίσω και να σου λένε: ΜΕΤΑ από 12 ώρες...τεσπα.. ελπίζω να είναι λόγω ΜΑΛΑΚΟ-ΚΟΡΟΝΟΜΑΛΑΚΙΑΣ..μακρυά από όλους μας..

 

Γενικά, εσείς, είστε ευχαριστημένοι?

έχετε θεματάκια με το ίντερνετ? Γενικότερα - ειδικότερα αυτές τις μέρες?!

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Ρίξε ένα ασύρματο με 2-3 ακουστικά στην έξοδο του ρούτερ και είσαι οκ.

Εναλλακτικά αποσύνδεσε όλες τις πρίζες από την είσοδο της γραμμής και στείλτες στην έξοδο του ρούτερ με ένα τηλεφωνικό καλώδιο.

Επίσης το να περιμένεις άμεση εξυπηρέτηση σε αυτόν το χαμό είναι υπερβολικό.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

τώρα που μιλάμε... η κατάσταση τραγική...

Ο ΡΟΥΤΕΡ δείχνει να συγχρονίζει στα 48 αλλά κατεβάζει σαν 5 mbit γραμμή... τί μπάχαλο είναι αυτό...

Ρε Βόνταφον... ήμαρτον.. τί σκατά έχεις πάθει.. ακόμα κι αν πολύς κόσμος είναι μέσα, εσύ δεν έχεις υποδομή...?!?!?

 

Μήπως τελικά, ΜΟΝΟ τυχαία ο ΟΤΕ δεν είναι απλά πιο ακριβός...

 

ο αδερφός μου, τώρα που μιλάμε πετάει... 2 τετράγωνα πιοι κάτω... περιοχές: Σύνορα Ανω Νέα Σμύρνης με Αγιο Δημήτριο...

 

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΥΓΕΙΑ πάνω από όλα , αλλά μην μας δουλεύουν... και μιλώντας με τεχνικό τμήμα να σου λένε: "...Λογω κορωναιου πολύς κόσμος είναι στο σπίτι και χρησιμοποιεί το ίντερνετ και κάνει την δουλειά του από το σπίτι, αυτό συμβαίνει παντού αυτη την στιγμη κ σε ώρες αιχμής και στο εξωτερικό, είναι γνωστό πρόβλημα και είναι υπό παρακολουθηση.."

 

και μετά ο άσχετος της τεχνικής υποστήριξης...: κάντε επανεκκίνηση τον ρούτερ σας...

τί να πεις ρε γμτ..

Α! Μηχανικός πληροφορικής είμαι, την τύχη μου πάνω...

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

τώρα που μιλάμε... η κατάσταση τραγική...

Ο ΡΟΥΤΕΡ δείχνει να συγχρονίζει στα 48 αλλά κατεβάζει σαν 5 mbit γραμμή... τί μπάχαλο είναι αυτό...

Ρε Βόνταφον... ήμαρτον.. τί σκατά έχεις πάθει.. ακόμα κι αν πολύς κόσμος είναι μέσα, εσύ δεν έχεις υποδομή...?!?!?

 

Μήπως τελικά, ΜΟΝΟ τυχαία ο ΟΤΕ δεν είναι απλά πιο ακριβός...

 

ο αδερφός μου, τώρα που μιλάμε πετάει... 2 τετράγωνα πιοι κάτω... περιοχές: Σύνορα Ανω Νέα Σμύρνης με Αγιο Δημήτριο...

 

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΥΓΕΙΑ πάνω από όλα , αλλά μην μας δουλεύουν... και μιλώντας με τεχνικό τμήμα να σου λένε: "...Λογω κορωναιου πολύς κόσμος είναι στο σπίτι και χρησιμοποιεί το ίντερνετ και κάνει την δουλειά του από το σπίτι, αυτό συμβαίνει παντού αυτη την στιγμη κ σε ώρες αιχμής και στο εξωτερικό, είναι γνωστό πρόβλημα και είναι υπό παρακολουθηση.."

 

και μετά ο άσχετος της τεχνικής υποστήριξης...: κάντε επανεκκίνηση τον ρούτερ σας...

τί να πεις ρε γμτ..

Α! Μηχανικός πληροφορικής είμαι, την τύχη μου πάνω...

 

Δεν θυμάμαι και μπορεί να κάνω λάθος, αλλά εσύ ήσουν που πήγες λίγες μέρες WIND, μας έλεγες διαρκώς τι μπάχαλο είναι και ότι ευτυχώς που γύρισες Vodafone;

 

Έχεις ελέγξει την καλωδίωση του σπιτιού σου; :rolleyes:

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

τώρα που μιλάμε... η κατάσταση τραγική...

Ο ΡΟΥΤΕΡ δείχνει να συγχρονίζει στα 48 αλλά κατεβάζει σαν 5 mbit γραμμή... τί μπάχαλο είναι αυτό...

Ρε Βόνταφον... ήμαρτον.. τί σκατά έχεις πάθει.. ακόμα κι αν πολύς κόσμος είναι μέσα, εσύ δεν έχεις υποδομή...?!?!?

 

Μήπως τελικά, ΜΟΝΟ τυχαία ο ΟΤΕ δεν είναι απλά πιο ακριβός...

 

ο αδερφός μου, τώρα που μιλάμε πετάει... 2 τετράγωνα πιοι κάτω... περιοχές: Σύνορα Ανω Νέα Σμύρνης με Αγιο Δημήτριο...

 

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΥΓΕΙΑ πάνω από όλα , αλλά μην μας δουλεύουν... και μιλώντας με τεχνικό τμήμα να σου λένε: "...Λογω κορωναιου πολύς κόσμος είναι στο σπίτι και χρησιμοποιεί το ίντερνετ και κάνει την δουλειά του από το σπίτι, αυτό συμβαίνει παντού αυτη την στιγμη κ σε ώρες αιχμής και στο εξωτερικό, είναι γνωστό πρόβλημα και είναι υπό παρακολουθηση.."

 

και μετά ο άσχετος της τεχνικής υποστήριξης...: κάντε επανεκκίνηση τον ρούτερ σας...

τί να πεις ρε γμτ..

Α! Μηχανικός πληροφορικής είμαι, την τύχη μου πάνω...

 

Μηπως ο host που πας να κατεβασεις ειναι φορτωμενος;

Συνορα Αλιμος με Αγιο Δημητριο το 50VDSL της Vodafone παει σφαιρα, κατεβαζω με 5,3MB/s.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,

ναι εγώ είμαι...

ΟΛΑ πηγαίνανε καλά, μέχρι και πριν 1 μήνα περίπου.. όταν και ξεκινήσανε τα θεματάκια της Voda, με κεντρικό κόμβο της στην Βουλγαρία..

το παλαβό της υπόθεσης είναι ότι έχω συγχρονισμό κοντά στα 49 και σταθερό... το κατέβασμα είναι .. πληγή.. και μάλιστα κάνοντας χρήση της ip tv μου.. έχω κολλήματα ΕΙΔΙΚΑ τις ώρες αιμής..

μακάρι να είναι παροδικό... αλλά.. κάτι υποψιάζομαι και για τον ρούτερ μου..

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μηπως ο host που πας να κατεβασεις ειναι φορτωμενος;

Συνορα Αλιμος με Αγιο Δημητριο το 50VDSL της Vodafone παει σφαιρα, κατεβαζω με 5,3MB/s.

 

τώρα μόλις πάλι δοκίμασα ενώ έχω ταχύτητα συγχρονισμού κοντά στα 48, κατεβάζω από easybytez με 500Kb/s...

Edited by Vasileios
paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...