Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γνωρίζει κανείς πόσο είναι η "ποινή" αν κάνεις φορητότητα πριν τη λήξη;

Α και τι συνέπειες υπάρχουν αν δεν την πληρώσεις.

Ευχαριστώ πολύ

 

αυτο το αναφέρει στο συμβόλαιο που υπογράφουμε

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν έχω υπογράψει κάτι.

Έχει γίνει τηλεφωνική ανανέωση εδώ κ ένα χρόνο περίπου.

 

αυτο το αναφέρει στο συμβόλαιο που υπογράφουμε
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω υπογράψει κάτι.

Έχει γίνει τηλεφωνική ανανέωση εδώ κ ένα χρόνο περίπου.

 

Αμα ειχες δύο χρόνια συμβόλαιο και μετα απλά ανανέωσες.... δεν πληρώνεις δεκάρα!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!

Αμα ειχες δύο χρόνια συμβόλαιο και μετα απλά ανανέωσες.... δεν πληρώνεις δεκάρα!
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς πόσο είναι η "ποινή" αν κάνεις φορητότητα πριν τη λήξη;

Α και τι συνέπειες υπάρχουν αν δεν την πληρώσεις.

Ευχαριστώ πολύ

 

https://ibb.co/3FK7JYg Έχε και αυτό υπ όψιν σου μεταξύ άλλων.

Edited by bluenavy
Link to comment
Share on other sites

Αμα ειχες δύο χρόνια συμβόλαιο και μετα απλά ανανέωσες.... δεν πληρώνεις δεκάρα!

 

Από την στιγμή που έχει κάνει ανανέωση το αρχικό συμβόλαιο, ισχύουν οι όροι της αρχικής σύμβασης. Ακόμα και αν η ανανέωση έχει γίνει τηλεφωνικά. Οπότε το ενδεχόμενο να πληρώσει αν σπάσει το συμβόλαιο αν δεν ειναι 100% σίγουρο, ειναι 99%.

Link to comment
Share on other sites

Προερχόμενος από cyta, συνέδεσα το ρούτερ της Vodafone με την ίδια συνδεσμολογία, δηλαδή voip κι έχω φωνή και ίντερνετ κανονικά. Υπάρχει και άλλος τρόπος σύνδεσης ή αυτός είναι ο ενδεδειγμένος;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προερχόμενος από cyta, συνέδεσα το ρούτερ της Vodafone με την ίδια συνδεσμολογία, δηλαδή voip κι έχω φωνή και ίντερνετ κανονικά. Υπάρχει και άλλος τρόπος σύνδεσης ή αυτός είναι ο ενδεδειγμένος;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχει γίνει η μεταφορά φαντάζομαι;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορείς να μην απαντάς καν αμα δεν ξέρεις? αλλιώς θα πω να σε κάνουν μπαν από το forum!
Η ανανέωση τηλεφωνικα θεωρείται ανανέωση και εφόσον δεν έχει λήξει το συμβόλαιο με την διακοπή θα βγει τέλος πρόωρης διακοπής. Μπορεί να μην το πληρώσει ποτε, αλλά σίγουρα δεν θα μπορεί να γυρίσει στην Vodafone αν δεν πληρώσει την ποινή και υπάρχει μια πιθανότητα να αποκλειστει και από τις άλλες εταιρίες μέχρι να πληρώσει την ποινή. Η μόνη περίπτωση που μπορεί να διακόψει αζημιως ενω έχει ακόμα σύμβαση είναι αν η εταιρία κάνει αυξήσεις στις κλήσεις προς σταθερά ή κινητά, οι οποίες επηρεάζουν το πρόγραμμα που έχει.
Link to comment
Share on other sites

Έχει γίνει η μεταφορά και έχω κανονικά φωνή και ίντερνετ. Απλά νόμιζα ότι μόνο η cyta ήταν voip.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει γίνει η μεταφορά και έχω κανονικά φωνή και ίντερνετ. Απλά νόμιζα ότι μόνο η cyta ήταν voip.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πλέον όλες οι εταιρίες δίνουν, ο ΟΤΕ μάλιστα επειδή πλέον ο εξοπλισμός Pots στα κέντρα του δεν μπορεί να υποστηριχτεί από τις εταιρίες γυρνάει όλους τους πελάτες του σε VoIP. Σύντομα θα ακολουθήσουν όλες οι εταιρίες από ότι φαίνεται.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μην απαντάς καν αμα δεν ξέρεις? αλλιώς θα πω να σε κάνουν μπαν από το forum!

 

Μάλλον εσύ δεν ξέρεις οτι σε τηλεφωνική ανανέωση οι αρχικοί όροι του συμβολαίου συνεχίζουν να υφίστανται θεωρητικά. Στην πράξη μπορεί να μην έρθει ποτέ η Vodafone να ζητήσει την ρήτρα. Η μόνο περίπτωση να μην ισχύει είναι να έχει τελειώσει η δέσμευση.

 

Αν υπάρχει κάποια παράγραφος που αναφέρει αυτό που λες, να μας την δείξεις να ξέρουμε και εμείς οι λιγότερο πονηροί. Άρα μήπως να σε αναφέρω εγώ για να πας για μπανάκι να δροσιστείς για να μην παραπληροφορείς τον κόσμο;

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εσύ δεν ξέρεις οτι σε τηλεφωνική ανανέωση οι αρχικοί όροι του συμβολαίου συνεχίζουν να υφίστανται θεωρητικά. Στην πράξη μπορεί να μην έρθει ποτέ η Vodafone να ζητήσει την ρήτρα. Η μόνο περίπτωση να μην ισχύει είναι να έχει τελειώσει η δέσμευση.

 

Αν υπάρχει κάποια παράγραφος που αναφέρει αυτό που λες, να μας την δείξεις να ξέρουμε και εμείς οι λιγότερο πονηροί. Άρα μήπως να σε αναφέρω εγώ για να πας για μπανάκι να δροσιστείς για να μην παραπληροφορείς τον κόσμο;

 

Το έχουμε κάνει εγώ και άλλοι δύο φίλοι μου μέσα στον χρόνο, εγώ έφυγα από την wind και οι άλλοι δύο φίλοι μου από cosmote και είχαμε κάνει όλοι ανανέωση μέσο τηλεφώνου. Κανένα κόστος καμιά χρέωση! Κάντε την μεταφορά και μετα τα λέμε. Όλο εξυπνάδες είστε μερική χωρίς να έχετε κάνει τίποτα σε πρακτικό επίπεδο. Διαβάζοντας συμβόλαια που λένε ξεκάθαρα μόνο το πρώτο 24μηνο.

Όταν κάνεις την μεταφορά σε παίρνουν τηλ από την εταιρία που φεύγεις και σου λένε για καλύτερο συμβόλαιο και αν υπάρχει έξτρα χρέωση άρα κάνεις την αίτηση και όλα θα φανούν!

 

Δεν με νοιάζει να τσακωθώ με κανέναν, απλά θέλω να βοηθήσω τον φίλο που θέλει να φύγει και να μην πληρώνει το φουσκωμένο πάγιο που του έχουν κοτσάρει μετά το πρώτο δίχρονο. Καλημέρα σας.

 

Υστερόγραφο.

Εγω απο 25€ στην wind ήρθα με 19.46€ στην Vodafone

Edited by thanos1989
Link to comment
Share on other sites

Το έχουμε κάνει εγώ και άλλοι δύο φίλοι μου μέσα στον χρόνο, εγώ έφυγα από την wind και οι άλλοι δύο φίλοι μου από cosmote και είχαμε κάνει όλοι ανανέωση μέσο τηλεφώνου. Κανένα κόστος καμιά χρέωση! Κάντε την μεταφορά και μετα τα λέμε. Όλο εξυπνάδες είστε μερική χωρίς να έχετε κάνει τίποτα σε πρακτικό επίπεδο. Διαβάζοντας συμβόλαια που λένε ξεκάθαρα μόνο το πρώτο 24μηνο.

Όταν κάνεις την μεταφορά σε παίρνουν τηλ από την εταιρία που φεύγεις και σου λένε για καλύτερο συμβόλαιο και αν υπάρχει έξτρα χρέωση άρα κάνεις την αίτηση και όλα θα φανούν!

 

Δεν με νοιάζει να τσακωθώ με κανέναν, απλά θέλω να βοηθήσω τον φίλο που θέλει να φύγει και να μην πληρώνει το φουσκωμένο πάγιο που του έχουν κοτσάρει μετά το πρώτο δίχρονο. Καλημέρα σας.

Δεν ισχυει αυτο,οταν κανεις τηλ. ανανεωση για 2 χρονια και θελεις να φυγεις πριν περασει η δεσμευση πληρωνεις κανονικα προστιμο,αν το συμβολαιο γινει ΑΟΡΙΣΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ τοτε ναι μπορεις να φυγεις οποτε θελεις,αν ηταν ετσι το 50% και των συνδρομητων ολων των παροχων θα αλλαζαν εταιρια πριν να ληξει το συμβολαιο.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι είναι, έχει σημασία τι θα πεις στο τηλέφωνο.

Τα προφορικά συμβόλαια υπήρχαν από πριν ο κόσμος κάνει γραπτά και είναι και σήμερα αναγνωρισμένα σε κάθε χώρα .... μόνο αν έχεις γραπτό συμβόλαιο ακυρώνεται κάθε τι προφορικό και ότι αλλαγή κάνεις πρέπει και αυτή να είναι γραπτή.

 

Εφόσον το παλιό λήξει , είναι ελεύθεροι να σου κάνουν νέο και από το τηλέφωνο , φτάνει να μπορούν να το αποδείξουν .... οι όροι είναι ίδιοι με το παλιό γιατί στους έχουν δώσει και μπορείς να τους διαβάσεις, τηλεφωνικά θα ήταν αδύνατο να κάνουν κάτι τόσο πολύπλοκο.

 

Εγω προτείνω ο φίλος να κάνει την αίτηση στην εταιρία που θέλει να πάει και μέσα σε 14 μέρες θα του πουν αν έχει έξτρα χρέωση και θα φανεί τι ισχύει.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και χρόνια στην hol-voda είμαι περίπου με ταχύτητες download 2.7 mbps - upload 0.50 και πληρώνω για 24mbps

 

Έχουμε δοκιμάσει στο παρελθόν wind, cosmote με τα ίδια και χειρότερα αποτελέσματα

 

Τώρα που είναι για ανανέωση του συμβολαίου μου πρότειναν απο το κατάστημα voda vdsl με 50άρα ταχύτητα. Κοίταξε και την τηλέφωνο και μου λέει υποστηρίζει vdsl

 

Της εξήγησα οτι πληρώνω για 24 και τρέχω με 2.7 και μου λέει με την 50άρα θα τρέχει και εφόσον δεν πιασει την ταχύτητα επιστρέφονται χρήματα ή στο παλιό πρόγραμμα αν θυμάμαι καλά.

 

Γίνεται με την ίδια γραμμή να έχω τέτοια αύξηση στην ταχύτητα?

Link to comment
Share on other sites

2.7mbps?? Εχεις φωνάξει τεχνικό να δει κάτω στο κουτί της οικοδομής πόση ταχύτητα δίνει?

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και χρόνια στην hol-voda είμαι περίπου με ταχύτητες download 2.7 mbps - upload 0.50 και πληρώνω για 24mbps

 

 

 

Έχουμε δοκιμάσει στο παρελθόν wind, cosmote με τα ίδια και χειρότερα αποτελέσματα

 

 

 

Τώρα που είναι για ανανέωση του συμβολαίου μου πρότειναν απο το κατάστημα voda vdsl με 50άρα ταχύτητα. Κοίταξε και την τηλέφωνο και μου λέει υποστηρίζει vdsl

 

 

 

Της εξήγησα οτι πληρώνω για 24 και τρέχω με 2.7 και μου λέει με την 50άρα θα τρέχει και εφόσον δεν πιασει την ταχύτητα επιστρέφονται χρήματα ή στο παλιό πρόγραμμα αν θυμάμαι καλά.

 

 

 

Γίνεται με την ίδια γραμμή να έχω τέτοια αύξηση στην ταχύτητα?

Αν το αστικό σου κέντρο είναι μακριά και κοντά σου έχει καμπίνα τότε ναι θα έχεις μεγάλη διαφορά.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και χρόνια στην hol-voda είμαι περίπου με ταχύτητες download 2.7 mbps - upload 0.50 και πληρώνω για 24mbps

 

Έχουμε δοκιμάσει στο παρελθόν wind, cosmote με τα ίδια και χειρότερα αποτελέσματα

 

Τώρα που είναι για ανανέωση του συμβολαίου μου πρότειναν απο το κατάστημα voda vdsl με 50άρα ταχύτητα. Κοίταξε και την τηλέφωνο και μου λέει υποστηρίζει vdsl

 

Της εξήγησα οτι πληρώνω για 24 και τρέχω με 2.7 και μου λέει με την 50άρα θα τρέχει και εφόσον δεν πιασει την ταχύτητα επιστρέφονται χρήματα ή στο παλιό πρόγραμμα αν θυμάμαι καλά.

 

Γίνεται με την ίδια γραμμή να έχω τέτοια αύξηση στην ταχύτητα?

 

Ξεκαθάρισε πρώτα, αν το VDSL θα είναι από Αστικό Κέντρο ή καμπίνα. Αν είναι από καμπίνα (το πιθανότερο, αλλιώς σε κοροϊδεύουν) και βρίσκεται σχετικά κοντά σου, όντως θα ανεβεί αρκετά η ταχύτητα.

Link to comment
Share on other sites

Μακρία απο το κέντρο δεν είμαι.

 

Έχουν κάνει μέτρηση ανα καιρούς τεχνικοί που έχουν έρθει στην κολώνα που μας δίνει γραμμή.

 

Είμαι σε μονοκατοικία. Δύο σπίτια παίρνουμε απο τη ίδια κολώνα.

 

Φταίει το δίκτυο

Link to comment
Share on other sites

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που γράφει η vod είναι τελικές τιμές και δεν κάνουν κόλπα όπως στη wind , να στο φουσκώνουν σιγα-σιγά με διάφορα μικροποσά.

Τώρα το αν αξίζει είναι υποκειμενικό και ανάλογα τη χρήση που θες. Το πακέτο tv enterteinment κάνει από μόνο του 9,4€

Αν δεν το χρησιμοποιείς όμως και 1€ να στο δώσουν δεν αξίζει (για σένα)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην ομαδα.Ενδιαφερομαι για double play στη voda.Το σπιτι που νοικιασα ειναι συνορα κολονου με σεπολια.Αξιζει να βαλω εκει περα;;βλεπω οτι εχει μονο dsl οχι vdsl θα εχω θεμα με ταχυτητα και κτλ;Ειστε ευχαριστημενοι με τη voda;και ποσο καιρο θα κανουν να ερθουν;
Link to comment
Share on other sites

Μπες στο site, βάλε τον αριθμό σου σε μια προσφορά στην αρχική και όταν σε πάρουν από το τμήμα ζήτα vdsl.
Link to comment
Share on other sites

Χτες με πήραν τηλέφωνο από Vodafone και μου πρότειναν αναβάθμιση της γραμμής μου λόγω οπτικής ίνας που έβαλαν στην περιοχή από adsl σε εγγυημένη 30αρα vdsl με 2€ επιβάρυνση, από τα 25 στα 27€, στο πρόγραμμα περιλαμβάνεται και 9 ώρες κινητά και εξωτερικό και απεριόριστα σταθερά.

Τελικά δέχτηκα και πριν λίγο μου ήρθε sms ότι τις επόμενες ημέρες θα παραλάβω το νέο Router.

Θα ήθελα να ρωτήσω αν ισχύει το εγγυημένο 30αρι που μου είπαν και τι κάνω στην περίπτωση που δω μικρότερες ταχύτητες....

Ευχαριστώ

Edited by kostas69
Να έχεις υπομονή με τους ανθρώπους...δεν ξέρεις τι ζόρια κουβαλάει ο καθένας...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...