Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ. Όμως το 2130013844 λειτουργεί. Απλά έτυχε εκείνη την ημέρα να "τρώει" κολλήματα ο τηλεφωνητής...

 

Υ.Γ. Ακόμα τίποτα δεν έχουν φτιάξει στο πρόβλημά μου και κοντεύει 5,5 εβδομάδες από την αίτηση... :down: Δεν εμφανίζεται καν στην "πορεία της αίτησης". Μου λέει ακόμα ότι δεν υπάρχει παραγγελία γι αυτό το σταθερό... :wacko:

 

εχεις δοκιμάσει το Chat ;

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εχεις δοκιμάσει το Chat ;

 

Πολλές φορές.

 

Τελικά με πήρε χθες τηλέφωνο, η υπάλληλος που έχει "αναλάβει" το πρόβλημά μου και μου λέει ότι ακόμα δεν έχει επιλυθεί και θα χρειαστούν κι άλλο χρόνο (δεν ξέρει πόσο). Χαίρω πολύ... :down:

Link to comment
Share on other sites

εχω adsl double play στη vodafone.αφου η κατασταση με τη ταχυτητα ειχε φτασει στο απροχωρητο(ουτε 3 δεν επιανε) αποφασισα να κανω αιτηση για vdsl.

μου εδωσαν ημερ/νια ενεργοποιησης 11/12/18.απο εκεινη την ημερα εχει κοπει το ιντερνετ στο σπιτι και μεχρι σημερα 11/1/19 δεν εχει ερθει.επικαλουνται βλαβη στον κατανεμητη και διαφορα αλλα.αποφασισα να προβω σε καταγγελια.μηπως γνωριζετε πως την στελνω στη vodafone?στο site της εεττ γραφει πως πρωτα πρεπει να αποσταλλει καταγγελια στον παροχο και αν δεν απαντησουν τοτε στην εεττ .γνωριζει καποιος τη διαδικασια?

Edited by koukloukou

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να βρω στην σελίδα της Vodafone ένα πακέτο που να έχει μονάχα 24mbps ιντερνετ και καθόλου δωρεάν χρόνο προς σταθερά ή κινητά. Δεν μπορώ να βρω κάτι. Δεν υπάρχει κάτι; Πρακτικά με ενδιαφέρει να έχω μονάχα διαδίκτυο και καθόλου τηλέφωνο σταθερό στο σπίτι.
.
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να βρω στην σελίδα της Vodafone ένα πακέτο που να έχει μονάχα 24mbps ιντερνετ και καθόλου δωρεάν χρόνο προς σταθερά ή κινητά. Δεν μπορώ να βρω κάτι. Δεν υπάρχει κάτι; Πρακτικά με ενδιαφέρει να έχω μονάχα διαδίκτυο και καθόλου τηλέφωνο σταθερό στο σπίτι.

Αυτό το πρόγραμμα υπήρχε στην Hol αλλά το έχουν σταματήσει εδώ και χρόνια!

Δεν θα κέρδιζες κάτι στην τιμή,το έχω και οι προσφορές που κάνουν στις ανανεώσεις είναι οι ίδιες με τα άλλα προγράμματα!

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να βρω στην σελίδα της Vodafone ένα πακέτο που να έχει μονάχα 24mbps ιντερνετ και καθόλου δωρεάν χρόνο προς σταθερά ή κινητά. Δεν μπορώ να βρω κάτι. Δεν υπάρχει κάτι; Πρακτικά με ενδιαφέρει να έχω μονάχα διαδίκτυο και καθόλου τηλέφωνο σταθερό στο σπίτι.

 

Ναι, δυστυχώς η Vodafone το έχει κάνει μόνο για φοιτητές.

 

Η μόνη καλή τιμή που υπάρχει για σκέτο ίντερνετ (και τηλέφωνο με χρονοχρέωση), είναι στη "μπλε" εταιρεία. Έχει δωρεάν ενεργοποίηση και ρούτερ.

 

https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/statheri-internet/wind-broadband-basic

 

Υ.Γ. Sorry για το offtopic, απλά βοηθάω. ;)

 

Υ.Γ.2. Υπάρχει και ΑΥΤΟ, αλλά είναι με προπληρωμή και τέλη ενεργοποίησης.

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους, σήμερα επιλύθηκε το συστημικο πρόβλημα που είχε η Vodafone (έλαβα SMS και τηλεφώνημα) και απλά περιμένω να μου πουν την ημερομηνία ενεργοποίησης.
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους, σήμερα επιλύθηκε το συστημικο πρόβλημα που είχε η Vodafone (έλαβα SMS και τηλεφώνημα) και απλά περιμένω να μου πουν την ημερομηνία ενεργοποίησης.

 

Έβαλες vdsl 30 είχες πει αν δεν κάνω λάθος. Είσαι κοντά στο ΑΚ η θα παίρνεις από καμπίνα;

Link to comment
Share on other sites

Έβαλες vdsl 30 είχες πει αν δεν κάνω λάθος. Είσαι κοντά στο ΑΚ η θα παίρνεις από καμπίνα;

 

Είμαι κοντά σε Α/Κ. Η Vodafone έχει δικές της καμπίνες στην περιοχή μου (έως 200 Mbps!), αλλά δυστυχώς δε με καλύπτουν (επειδή είμαι κοντά στο Α/Κ)...

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κοντά σε Α/Κ. Η Vodafone έχει δικές της καμπίνες στην περιοχή μου (έως 200 Mbps!), αλλά δυστυχώς δε με καλύπτουν (επειδή είμαι κοντά στο Α/Κ)...

 

Επομένως μονο 30αρα (τουλάχιστον προς το παρόν) μπορείς να βάλεις;Αν επιτρέπεται πόσο είναι το πάγιο;

Link to comment
Share on other sites

Επομένως μονο 30αρα (τουλάχιστον προς το παρόν) μπορείς να βάλεις;Αν επιτρέπεται πόσο είναι το πάγιο;

 

Το πάγιο είναι 28,5€ με δωρεάν τέλη ενεργοποίησης. Ακριβώς το ίδιο πρόγραμμα που αναφέρεται στο site.

 

https://www.vodafone.gr/eshop/vodafone-home/vdsl/c-120113/

 

Άλλες εταιρίες μου δίνουν και 50 Mbps από το Α/Κ, η Vodafone λέει μόνο 30... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Το πάγιο είναι 28,5€ με δωρεάν τέλη ενεργοποίησης. Ακριβώς το ίδιο πρόγραμμα που αναφέρεται στο site.

 

https://www.vodafone.gr/eshop/vodafone-home/vdsl/c-120113/

 

Άλλες εταιρίες μου δίνουν και 50 Mbps από το Α/Κ, η Vodafone λέει μόνο 30... :wacko:

 

Από ότι έχω διαβάσει στα φόρουμς, όσες καμπίνες είναι εως 550 μέτρα ακτίνα γύρω από το ΑΚ δεν θα αναβαθμιστούν.

Κάποια στιγμή σε κάνα δυο χρόνια θα πάρετε ftth.

Λογικά εσυ είσαι συνδεδεμένος σε μια τέτοια καμπίνα άρα παίρνεις vdsl από αστικό κέντρο με χαλκό.

Όταν με το καλό συνδεθείς,μέσα στις ρυθμίσεις του ρούτερ θα δεις πόσο μπορεί να συγχρονίζει η γραμμή σου max.

Το καλό της υπόθεσης είναι ότι η τηλεφωνία σου δεν θα γίνει voip και άρα μπορείς να πάρεις ένα μόντεμ ρούτερ του εμπορίου.

Link to comment
Share on other sites

Από ότι έχω διαβάσει στα φόρουμς, όσες καμπίνες είναι εως 550 μέτρα ακτίνα γύρω από το ΑΚ δεν θα αναβαθμιστούν.

Κάποια στιγμή σε κάνα δυο χρόνια θα πάρετε ftth.

Λογικά εσυ είσαι συνδεδεμένος σε μια τέτοια καμπίνα άρα παίρνεις vdsl από αστικό κέντρο με χαλκό.

Όταν με το καλό συνδεθείς,μέσα στις ρυθμίσεις του ρούτερ θα δεις πόσο μπορεί να συγχρονίζει η γραμμή σου max.

Το καλό της υπόθεσης είναι ότι η τηλεφωνία σου δεν θα γίνει voip και άρα μπορείς να πάρεις ένα μόντεμ ρούτερ του εμπορίου.

 

Μακάρι να πάμε σε FTTH, με μειωμένες τιμές κιόλας... Προς το παρόν το 30/3 (down/up) μου είναι ΟΚ, αρκεί να μη γυρίσω ξανά στο 15/1 του ADSL... :p

Link to comment
Share on other sites

Ανάσταση! Πλάκα έχει ότι δε μου ήρθε SMS, με την ημερομηνία ενεργοποίησης...

 

Screenshot-My-Vodafone-20190122-171125.png

Link to comment
Share on other sites

Οι άνθρωποι είναι για γέλια... Τους πήρα το Σάββατο και τους είπα να στείλουν το ρούτερ στην Αθήνα, όπου θα ενεργοποιηθεί η υπηρεσία (αύριο) και να ΜΗΝ το στείλουν στο πατρικό μου στη Σπάρτη, όπου έχω βάλει διεύθυνση λογαριασμού... Μου λένε ότι το ρούτερ δεν έχει αποσταλεί ακόμα και θα το σημειώσουν να έρθει Αθήνα. Μου είχε συμβεί παλιότερα με τη WIND, γι αυτό πήρα να τους προλάβω.

 

Σήμερα κοιτάζω τον κωδικό που μου έδωσε η Speedex και μαντέψτε που πήγε το ρούτερ... :down:

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που να έκανε πρόσφατα αίτημα φορητότητας σε άλλη εταιρεία υπάρχει;δεχτηκα προσφορά από wind με τηλεόραση στα 26,50 ευρώ.φυσικα η vodafone δε μου δίνει κάτι ανάλογο,αλλά επειδή έχουν αλλάξει ξανά τη διαδικασία φορητότητας και δεν πολυψηνομαι να πάω wind(πρέπει να πληρώσω και 100 ευρώ πέναλτι)δε θέλω να μη μπορώ να ακυρώσω τη φορητότητα αν τη στείλουν μετά τις 14 ημέρες που έχω δικαίωμα υπαναχώρησης.ακυρωνει μετά η wind αν μου κάνει ανάλογη προσφορά η vodafone η θα μπλεξω;
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που να έκανε πρόσφατα αίτημα φορητότητας σε άλλη εταιρεία υπάρχει;δεχτηκα προσφορά από wind με τηλεόραση στα 26,50 ευρώ.φυσικα η vodafone δε μου δίνει κάτι ανάλογο,αλλά επειδή έχουν αλλάξει ξανά τη διαδικασία φορητότητας και δεν πολυψηνομαι να πάω wind(πρέπει να πληρώσω και 100 ευρώ πέναλτι)δε θέλω να μη μπορώ να ακυρώσω τη φορητότητα αν τη στείλουν μετά τις 14 ημέρες που έχω δικαίωμα υπαναχώρησης.ακυρωνει μετά η wind αν μου κάνει ανάλογη προσφορά η vodafone η θα μπλεξω;

 

Θα μπλέξεις. Η vodafone θα το μάθει τελευταία στιγμή ή καυοπιν εορτης ώστε να σου κάνει (Αν σου κανει) αντιπροσφορα.Εσυ πρέπει να τρέξεις να κάνεις ακύρωση στη wind και παίζει να σου λένε ιστορίες και να βρεθείς με πέναλτι στη wind.

Τι να σου πω φίλε. Δεν θα το επιχειρουσα

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που να έκανε πρόσφατα αίτημα φορητότητας σε άλλη εταιρεία υπάρχει;δεχτηκα προσφορά από wind με τηλεόραση στα 26,50 ευρώ.φυσικα η vodafone δε μου δίνει κάτι ανάλογο,αλλά επειδή έχουν αλλάξει ξανά τη διαδικασία φορητότητας και δεν πολυψηνομαι να πάω wind(πρέπει να πληρώσω και 100 ευρώ πέναλτι)δε θέλω να μη μπορώ να ακυρώσω τη φορητότητα αν τη στείλουν μετά τις 14 ημέρες που έχω δικαίωμα υπαναχώρησης.ακυρωνει μετά η wind αν μου κάνει ανάλογη προσφορά η vodafone η θα μπλεξω;

 

 

 

Σου κάνω παράθεση το μήνυμα που είχα ποστάρει ο ίδιος πριν ένα μήνα περίπου για να έχεις το νου σου.

 

 

Καλησπέρα στην παρέα. Είπα δεν θα μπλέξω ποτέ με αυτήν την "απίστευτη" εταιρία αλλά με έτρωγε ο απαυτος μου.

 

Την Τετάρτη που μας πέρασε 26/11 έκανα τηλεφωνικά αίτηση φορητότητας για να πάω στη Wind από τη Vodafone. Στο τηλέφωνο η κοπέλα με ρώτησε αν επιθυμώ άμεση ενεργοποίηση και στην ερώτηση μου "τι είναι αυτό;" Μου απάντησε ότι αντί να γίνει η ενεργοποίηση σε 14 μέρες θα γίνει σε 10. Όλα καλά μέχρι εδώ και μου λένε θα σας ξανακαλέσουν για επιβεβαίωση. Δεν με κάλεσε κάνεις και ξαφνικά την Παρασκευή 30/11 ήρθε ο κούριερ με τα συμβόλαια για τις υπογραφές. Λεω οκ εφόσον έχω το δικαίωμα της υπαναχώρησης όλα καλά.

Τελικά εχθές με κάλεσε η βονταφον με μια άψογη αντιπρόταση και συμφώνησα να μείνω και τώρα αρχίζουν τα προβλήματα με τη wind.

Υποστηρίζουν ότι εφόσον συναίνεσα να γίνει άμεση ενεργοποίηση χάνω το δικαίωμα της υπαναχώρησης.

Στο site της ΕΕΤΤ αναφέρει ξεκάθαρα ότι το δικαίωμα της υπαναχώρησης το χάνεις ΜΟΝΟ αν υπογράψεις χαρτί που αναφέρει κάτι τέτοιο.

Τέτοιο χαρτί εγώ δεν υπέγραψα και ούτε στο συμβόλαιο αναφέρει κάτι.

Μίλησα με την κοπέλα που κάναμε τηλεφωνικά το συμβόλαιο και της λεω "Όταν σε ρώτησα για την άμεση ενεργοποίηση μου ανέφερες μόνο ότι θα γίνει πιο σύντομα η ενεργοποίηση και όχι ότι χάνω και το δικαίωμα της υπαναχώρησης, δεν θα έπρεπε να μου το αναφέρεις κι αυτό;"

Μαντέψτε τι απάντηση μου έδωσε.... "Ε κάποιες φορές το αναφέρουμε κάποιες όχι" !!!!

Εκεί έφυγαν οι πρώτες χριστοπαναγιες και συνεχίστηκαν σε όλα τα τμήματα που με παρέπεμπαν μήπως και βγει άκρη χωρίς εντέλει να βγει.

 

Εννοείται πως έστειλα αίτηση ακύρωσης φορητότητας μέσω της φόρμας και περιμένω απάντηση.

Μπορώ να κάνω κάτι παραπάνω;

Έχω ελπίδες για ακύρωση η θα φάω στη μάπα τη wind για δυο χρόνια;

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

 

 

Φυσικά δικαιώθηκα στο τέλος χωρίς κανένα πέναλτι κτλ.

 

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Σου κάνω παράθεση το μήνυμα που είχα ποστάρει ο ίδιος πριν ένα μήνα περίπου για να έχεις το νου σου.

 

 

 

 

 

 

Φυσικά δικαιώθηκα στο τέλος χωρίς κανένα πέναλτι κτλ.

 

Όταν λες ακύρωση φορητότητας μέσω της φόρμας τι ακριβώς εννοείς?

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Όταν λες ακύρωση φορητότητας μέσω της φόρμας τι ακριβώς εννοείς?

Link to comment
Share on other sites

Οι άνθρωποι είναι για γέλια... Τους πήρα το Σάββατο και τους είπα να στείλουν το ρούτερ στην Αθήνα, όπου θα ενεργοποιηθεί η υπηρεσία (αύριο) και να ΜΗΝ το στείλουν στο πατρικό μου στη Σπάρτη, όπου έχω βάλει διεύθυνση λογαριασμού... Μου λένε ότι το ρούτερ δεν έχει αποσταλεί ακόμα και θα το σημειώσουν να έρθει Αθήνα. Μου είχε συμβεί παλιότερα με τη WIND, γι αυτό πήρα να τους προλάβω.

 

Σήμερα κοιτάζω τον κωδικό που μου έδωσε η Speedex και μαντέψτε που πήγε το ρούτερ... :down:

 

Ενεργοποιήθηκα σήμερα στη Vodafone, τις ώρες 1μμ-3μμ που έλειπα από το σπίτι. Επειδή το router δεν έχει έρθει ακόμα, μετά τη βλακεία που έκαναν, με έχουν βάλει σε προφίλ 24 ADSL με SNR 11 και συγχρονίζει 12 Mbps, κατεβάζοντας με 10... Εννοείται ότι το σταθερό, με το ρούτερ της Cyta, δε λειτουργεί.

 

Πιστεύω αν αύριο παραλάβω το μόντεμ της Vodafone, να με βάλουν σε 30άρι προφίλ και να φτιάξουν το σταθερό άμεσα.

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιήθηκα σήμερα στη Vodafone, τις ώρες 1μμ-3μμ που έλειπα από το σπίτι. Επειδή το router δεν έχει έρθει ακόμα, μετά τη βλακεία που έκαναν, με έχουν βάλει σε προφίλ 24 ADSL με SNR 11 και συγχρονίζει 12 Mbps, κατεβάζοντας με 10... Εννοείται ότι το σταθερό, με το ρούτερ της Cyta, δε λειτουργεί.

 

Πιστεύω αν αύριο παραλάβω το μόντεμ της Vodafone, να με βάλουν σε 30άρι προφίλ και να φτιάξουν το σταθερό άμεσα.

 

Σου είπαν ότι θα έχεις VoIP τηλεφωνία? Αν βάλεις ένα τηλέφωνο στην πρίζα δεν έχεις τόνο?

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες ακύρωση φορητότητας μέσω της φόρμας τι ακριβώς εννοείς?

 

 

 

Μέσα από το site της wind, έχει φόρμα για ακύρωση φορητότητας.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιήθηκα σήμερα στη Vodafone, τις ώρες 1μμ-3μμ που έλειπα από το σπίτι. Επειδή το router δεν έχει έρθει ακόμα, μετά τη βλακεία που έκαναν, με έχουν βάλει σε προφίλ 24 ADSL με SNR 11 και συγχρονίζει 12 Mbps, κατεβάζοντας με 10... Εννοείται ότι το σταθερό, με το ρούτερ της Cyta, δε λειτουργεί.

 

 

 

Πιστεύω αν αύριο παραλάβω το μόντεμ της Vodafone, να με βάλουν σε 30άρι προφίλ και να φτιάξουν το σταθερό άμεσα.

 

Το router της cyta είναι vdsl; Εάν όχι, είναι λογικό το αποτέλεσμα.

 

Sent from my moto g(6) play

Link to comment
Share on other sites

Το router της cyta είναι vdsl; Εάν όχι, είναι λογικό το αποτέλεσμα.

 

Sent from my moto g(6) play

 

VDSL 50 είχα από Cyta, μέχρι σήμερα το πρωί...

 

----- προσθήκη μηνύματος 42 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σου είπαν ότι θα έχεις VoIP τηλεφωνία? Αν βάλεις ένα τηλέφωνο στην πρίζα δεν έχεις τόνο?

 

Δε μου είπαν, αλλά νομίζω ότι πλέον η Voda σε VDSL δίνει VoIP... Δεν είμαι σίγουρος, θα δω αύριο.

Link to comment
Share on other sites

Ωχ, δεν είναι τόσο ενθαρρυντικό αν είναι vdsl να βλέπεις μόλις 12. Ελπίζω να μην έχεις πρόβλημα στη συνέχεια.

 

Sent from my moto g(6) play

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...