Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μπορείς και στο 80040013844 ατελής κλήση από κινητό vodafone και σε συνδέει κατευθείαν με το τεχνικό τμήμα της σταθερής

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω νέο συμβόλαιο με το πρόγραμμα με τα 360 λεπτά προς κινητά και διεθνή σταθερά. Υπάρχει κάποιος τρόπος να ξεχωρίζω ποιοι διεθνείς αριθμοί είναι σταθερά; με ενδιαφέρει κυρίως η Αυστραλία και ο Καναδάς.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, Εμεις ειμαστε στην forthnet 3 play με 48 euro τον μηνα, αλλα θελουμε να κανουμε φορητοτητα και πηραμε μια πολυ καλη προσφορα απο VDF με απεριοριστα σταθερα, απεριοριστο ιντερνετ 24αρι) 300' σε κινητα Vodafone tv (παιδικα, ντοκιμαντερ, σειρες οι ταινιες με ενοικιαση συν τα Nova Sports 29,19 τον μηνα και αν βαλεις και το ενα νουμερο κινητου ε ελεγε στα 26,16. ΜΕ δωρο τον εξοπλισμο-ρουτερ και την ενεργοποιηση. Αλλα δεν βρισκω πουθενα αυτη την προσφορα στο σαιτ της VDF. Μηπως την εχει καποιος; Αξιζει να κανω φορητοτητα γιατι στην περιοχη μας εχουμε εως 24αρι, η θα σερνεται η ταχυτητα μας; Να προσθεσω οτι εχει βαλει ξεχωριστους λογαρισμους στα νουμερα των κινητων μας 17, 36 στο δικο μου και στου συζυγου 18,36...Ελεγε και κατι κουφα οτι βλεπει παραπανω χρηση στον αριθμο του ενω περισσοτερη χρηση κανω εγω... Πολυ μπερδεγουει κατασταση δηλαδη...
Despina!
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι η τιμη,αν θελεις και τα αθλητικα ορμα,εγω ανανεωσα πριν καποιο διαστημα στο ιδιο πακετο που λες και εσυ triple play στα 32 και κατι χωρις κινητα.Μην περιμενεις να βρεις αυτο το πακετο στο σαιτ, ειναι προσφορα.Τωρα απο ταχυτητες στο ιντερνετ κτλ δεν γνωριζω για την περιοχη σου.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα σε όλη την παρέα.

Θα ήθελα σας παρακαλώ μία διευκρίνιση.

Πριν λίγο καιρό έληξε το συμβόλαιο το οποίο είχα υπογράψει για δύο χρόνια. Η Vodafone μου έκανε τηλεφωνική προσφορά ώστε να παραμείνω συνδρομητής και την οποία αποδέχτηκα. Παρόλα αυτά όμως δεν μου έχει αποστείλει καινούργιο συμβόλαιο για να το υπογράψω . Μπορώ λοιπόν να αποχωρήσω αζημίως από την εταιρία την στιγμή που δεν υπάρχει νέο υπογεγραμμένο συμβόλαιο η θα πρέπει να πληρώσω τέλος αποσυνδεσης;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα.

Θα ήθελα σας παρακαλώ μία διευκρίνιση.

Πριν λίγο καιρό έληξε το συμβόλαιο το οποίο είχα υπογράψει για δύο χρόνια. Η Vodafone μου έκανε τηλεφωνική προσφορά ώστε να παραμείνω συνδρομητής και την οποία αποδέχτηκα. Παρόλα αυτά όμως δεν μου έχει αποστείλει καινούργιο συμβόλαιο για να το υπογράψω . Μπορώ λοιπόν να αποχωρήσω αζημίως από την εταιρία την στιγμή που δεν υπάρχει νέο υπογεγραμμένο συμβόλαιο η θα πρέπει να πληρώσω τέλος αποσυνδεσης;

 

Όχι. Έκανες ανανέωση συμβολαίου με ηχογραφημένη συναίνεση. Έχει αλλάξει ο νόμος και η ηχογραφημένη συναίνεση επεχει θέση συμβολαίου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα.

Θα ήθελα σας παρακαλώ μία διευκρίνιση.

Πριν λίγο καιρό έληξε το συμβόλαιο το οποίο είχα υπογράψει για δύο χρόνια. Η Vodafone μου έκανε τηλεφωνική προσφορά ώστε να παραμείνω συνδρομητής και την οποία αποδέχτηκα. Παρόλα αυτά όμως δεν μου έχει αποστείλει καινούργιο συμβόλαιο για να το υπογράψω . Μπορώ λοιπόν να αποχωρήσω αζημίως από την εταιρία την στιγμή που δεν υπάρχει νέο υπογεγραμμένο συμβόλαιο η θα πρέπει να πληρώσω τέλος αποσυνδεσης;

Από την στιγμή που είναι ανανέωση δεν στέλνουν από όσο γνωρίζω. Μπορεί αν τους το ζητήσεις. Πες μας όμως και τι είχες και τι σου έκαναν για να γνωρίζουμε.

Link to comment
Share on other sites

Ηχογραφημένη ανανέωση δεν σημαίνει πως πρέπει να με ενημερώσουν κατά την τηλεφωνική συνομιλία ότι για την κατοχύρωση του συμβολαίου η κλήση ηχογραφείται; γιατί δεν έγινε ούτε αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Καλα παιδια εχω κανει συνδεση (μαλλον μετατροπη) του ADSL 24 σε VDSL 50. και απο εκπτωση 55% μου το πηγανε σε 50% και ειπαν στην επομενη ανανεωση θα ξαναπαει στα 55% λογο καλης συνεργασιας κτλ κτλ. !5 χρονια σχεδον συνδρομητης. Τελος παντων τους λεω παιδια θελω 100 Fiber εφοσον ειναι διαθεσιμο και μου λενε να το δουμε. Με παιρνουν μετα τηλεφωνο πισω οτι ναι υπαρχει τελικα η δυνατοτητα (λες και δεν το ξεραμε) με τιν σουπερ τιμη των 32,5! εκπτωση 30%!!! Λεω παιδια ας μην παμε στα 55% που οφειλεται να κανετε αλλα τουλαχιστον μην χασω το 50% που εχω! γραμενο στον λογαριασμο μου πανω! Μου πετανε κατι τρελα οτι θα θελετε νεο εξοπλισμο κτλ! Δεν χρειαζεται ημαρτον δηλαδη! το ρουτερ κλειδωνει μαξ 153,600 αρα τα 100 ειναι μια χαρουλα! μετα οτι ειναι αλλο αυτο και αλλο κοστος και ιστοριες για αγριους! Η wind που εχουμε στην πεθερα μου χωρις κινητα κτλ μου κανει αναβαθμιση με 33. το δουλεμα της Vodafone απαραδεκτο! συν οτι χρειαζομαι το Full sima για το κινητο αλλιως δεν μπορω να μιλησω με κανεναν!!! αρα χανω 5-6mbps. :( Απαραδεκτη τελειως)

Και αλλα παιδια το πηραν με 27 εδω μεσα!

Link to comment
Share on other sites

Καλα παιδια εχω κανει συνδεση (μαλλον μετατροπη) του ADSL 24 σε VDSL 50. και απο εκπτωση 55% μου το πηγανε σε 50% και ειπαν στην επομενη ανανεωση θα ξαναπαει στα 55% λογο καλης συνεργασιας κτλ κτλ. !5 χρονια σχεδον συνδρομητης. Τελος παντων τους λεω παιδια θελω 100 Fiber εφοσον ειναι διαθεσιμο και μου λενε να το δουμε. Με παιρνουν μετα τηλεφωνο πισω οτι ναι υπαρχει τελικα η δυνατοτητα (λες και δεν το ξεραμε) με τιν σουπερ τιμη των 32,5! εκπτωση 30%!!! Λεω παιδια ας μην παμε στα 55% που οφειλεται να κανετε αλλα τουλαχιστον μην χασω το 50% που εχω! γραμενο στον λογαριασμο μου πανω! Μου πετανε κατι τρελα οτι θα θελετε νεο εξοπλισμο κτλ! Δεν χρειαζεται ημαρτον δηλαδη! το ρουτερ κλειδωνει μαξ 153,600 αρα τα 100 ειναι μια χαρουλα! μετα οτι ειναι αλλο αυτο και αλλο κοστος και ιστοριες για αγριους! Η wind που εχουμε στην πεθερα μου χωρις κινητα κτλ μου κανει αναβαθμιση με 33. το δουλεμα της Vodafone απαραδεκτο! συν οτι χρειαζομαι το Full sima για το κινητο αλλιως δεν μπορω να μιλησω με κανεναν!!! αρα χανω 5-6mbps. :( Απαραδεκτη τελειως)

Και αλλα παιδια το πηραν με 27 εδω μεσα!

Γενικά το έχουν το θεματάκι τους από τότε που έγινε Vodafone. Μόνο αν πάει να φύγει ο πελάτης ξυπνάνε, όπου και εκεί θα κοιτάξουν να σου ανεβάσουν την τιμή(με δικαιολογίες οτι στον νεο πάροχο θα πληρώσεις παραπάνω άρα και πάλι με την αύξηση που σου κάνουν κερδίζεις) και μόνο με τεχνικές κομμάντο κρατάς έστω σταθερή την τιμή σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Για σταθερο και ιντερνετ απλο (επαρχια) 300 προς κινητα απεριοριστα σταθερα μου ειπαν καπου 25-26.

Υπαρχει κατι καλυτερο σε αλλη εταιρεια η να το δεχτω; Δεν πολυμιλαμε σταθερο πιο πολυ να μας παιρνουν θελουμε

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει σε ένα σπίτι wind και τους καλέσαμε ζητώντας προσφορά για vdsl με η χωρίς χρόνο και δίνουν στα 33e το κλασικό vdsl με χρόνο ομιλίας.

Πως να τους παίξω στην voda αλλά και στην wind να μου το κατεβάσουν?

Link to comment
Share on other sites

Καλα παιδια εχω κανει συνδεση (μαλλον μετατροπη) του ADSL 24 σε VDSL 50. και απο εκπτωση 55% μου το πηγανε σε 50% και ειπαν στην επομενη ανανεωση θα ξαναπαει στα 55% λογο καλης συνεργασιας κτλ κτλ. !5 χρονια σχεδον συνδρομητης. Τελος παντων τους λεω παιδια θελω 100 Fiber εφοσον ειναι διαθεσιμο και μου λενε να το δουμε. Με παιρνουν μετα τηλεφωνο πισω οτι ναι υπαρχει τελικα η δυνατοτητα (λες και δεν το ξεραμε) με τιν σουπερ τιμη των 32,5! εκπτωση 30%!!! Λεω παιδια ας μην παμε στα 55% που οφειλεται να κανετε αλλα τουλαχιστον μην χασω το 50% που εχω! γραμενο στον λογαριασμο μου πανω! Μου πετανε κατι τρελα οτι θα θελετε νεο εξοπλισμο κτλ! Δεν χρειαζεται ημαρτον δηλαδη! το ρουτερ κλειδωνει μαξ 153,600 αρα τα 100 ειναι μια χαρουλα! μετα οτι ειναι αλλο αυτο και αλλο κοστος και ιστοριες για αγριους! Η wind που εχουμε στην πεθερα μου χωρις κινητα κτλ μου κανει αναβαθμιση με 33. το δουλεμα της Vodafone απαραδεκτο! συν οτι χρειαζομαι το Full sima για το κινητο αλλιως δεν μπορω να μιλησω με κανεναν!!! αρα χανω 5-6mbps. :( Απαραδεκτη τελειως)

Και αλλα παιδια το πηραν με 27 εδω μεσα!

 

Αλήθεια τώρα θεωρείς κοροιδία οτι σε αναβάθμισαν από adsl σε vdsl κρατώντας το 50% και δεν σου έδωσαν και fiber με την ίδια έκπτωση;; Και το full σήμα δεν δεσμεύει πάνω από 1,5 mbps, εγώ στην παλιά adsl που είχα με 6-6,5 περνούσα και full sima και Hol TV ταυτόχρονα.

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια τώρα θεωρείς κοροιδία οτι σε αναβάθμισαν από adsl σε vdsl κρατώντας το 50% και δεν σου έδωσαν και fiber με την ίδια έκπτωση;; Και το full σήμα δεν δεσμεύει πάνω από 1,5 mbps, εγώ στην παλιά adsl που είχα με 6-6,5 περνούσα και full sima και Hol TV ταυτόχρονα.

 

ΝΑι φιλε μου διοτι η wind σε γραμμη χωρις κινητα χωρις τπτ μονο με αναβαθμιση μου δινει ην ιδια τιμη! και εχω την γραμμη 2-3 χρονια οχι 15 σαν τους αλλους!!! Ημαρτον. Συν οτι ειχαν υποσχεθει να ξανα ανεβασουν την εκπτωση στο 55% στην επομενη ανανεωση! τελος παντων αλλα λογια να αγαπιομαστε!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

 

Για σταθερο και ιντερνετ απλο (επαρχια) 300 προς κινητα απεριοριστα σταθερα μου ειπαν καπου 25-26.

 

Υπαρχει κατι καλυτερο σε αλλη εταιρεια η να το δεχτω; Δεν πολυμιλαμε σταθερο πιο πολυ να μας παιρνουν θελουμε

 

 

 

24αρι Ίντερνετ, απεριόριστα αστικά υπεραστικά και 120’ προς κινητά μου το άφησαν 18,50 χωρίς φορητότητα και χωρίς απειλές με την πρώτη επικοινωνία. Μου έκανε εντύπωση πρώτη φορά ανανεώνω τόσο εύκολα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

24αρι Ίντερνετ, απεριόριστα αστικά υπεραστικά και 120’ προς κινητά μου το άφησαν 18,50 χωρίς φορητότητα και χωρίς απειλές με την πρώτη επικοινωνία. Μου έκανε εντύπωση πρώτη φορά ανανεώνω τόσο εύκολα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

δηλάδη απλά ζήτησες να μιλήσεις μαζί τους επείδη έχει λήξει το συμβόλαιο σου και στο έδωσαν με τη 1η?

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μίλησα χτες, έχω το Home Double Play 24 απερ.σταθερά + 300 ' κινητά στα 26.67. Τους πήρα αφού συνειδητοποίησα ότι πληρώνω πολλά και μου πρότειναν να ανανεώσω με 120' λιγότερα προς κινητά(240' αντι για 300') στα 22,70 . Ζήτησα αν μπορεί να πέσει κι άλλο η τιμή αν βγάλουμε εντελώς το χρόνο προς κινητά αφού δεν το χρησιμοποιώ και μου πρότεινε 20,73 πάγιο και 120' προς κινητά "δώρο".

 

Πιστεύετε μπορώ να πετύχω καλύτερη τιμή αν κάνω φορητότητα σε άλλο πάροχο; Δεν έχω γραμμή κινητής γιατί χρησιμοποιώ της δουλειάς μόνο το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μίλησα χτες, έχω το Home Double Play 24 απερ.σταθερά + 300 ' κινητά στα 26.67. Τους πήρα αφού συνειδητοποίησα ότι πληρώνω πολλά και μου πρότειναν να ανανεώσω με 120' λιγότερα προς κινητά(240' αντι για 300') στα 22,70 . Ζήτησα αν μπορεί να πέσει κι άλλο η τιμή αν βγάλουμε εντελώς το χρόνο προς κινητά αφού δεν το χρησιμοποιώ και μου πρότεινε 20,73 πάγιο και 120' προς κινητά "δώρο".

 

Πιστεύετε μπορώ να πετύχω καλύτερη τιμή αν κάνω φορητότητα σε άλλο πάροχο; Δεν έχω γραμμή κινητής γιατί χρησιμοποιώ της δουλειάς μόνο το κινητό.

Με φορητότητα δεν πιστεύω να πετύχεις κάτι καλύτερο γιατί άλλαξε ο τρόπος μεταφοράς τη γραμμής από τον έναν πάροχο στον άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Με φορητότητα δεν πιστεύω να πετύχεις κάτι καλύτερο γιατί άλλαξε ο τρόπος μεταφοράς τη γραμμής από τον έναν πάροχο στον άλλο.

 

Τι εννοείς;

Link to comment
Share on other sites

δηλάδη απλά ζήτησες να μιλήσεις μαζί τους επείδη έχει λήξει το συμβόλαιο σου και στο έδωσαν με τη 1η?

 

 

 

Είχα πρόβλημα δεν μπορούσα να συνδεθώ στο myaccount και τους έστειλα μειλ. Με καλέσανε τους λέω το πρόβλημα μου και επιπλέον τους είπα σε 15 μέρες λήγει το συμβόλαιο και θέλω να ανανεώσω. Επειδή ήταν αργά το βράδυ μου είπαν θα κάνει αίτημα να με καλέσει το αρμόδιο τμήμα και όταν με κάλεσε μου είπε κατευθείαν το καλύτερο που μπορούν να κάνουν είναι 18,50 και συμφώνησα. Πρώτη χρονιά τόσο εύκολη διαπραγμάτευση. Συνήθως έκανα φορητότητα μετά με ξανά καλούσαν με τη «σωστή» προσφορά και έστελνα φαξ για ακύρωση της φορητότητας. Ευτυχώς τα γλίτωσα αυτά γιατί έχει αλλάξει η διαδικασία στη φορητότητες και δεν ξέρω ακριβώς τι γίνεται πλέον.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς;
Πλέον οταν κάνεις αίτημά φορητότητας από κατάστημα η αίτηση που προχωράει κανονικά και δεν έχεις το δικαίωμα της ακύρωσης όπως με το προηγούμενο καθεστώς ενώ αν κάνεις αίτημά φορητότητας τηλεφωνικά έχεις 14 μέρες διορία αν θέλεις να προχωρήσει η αίτηση αν πάει προς υλοποίηση δεν έχεις δικαίωμα να την ακυρώσεις. Όλα αυτά έχουν ως αποτέλεσμα οι πάροχοι να μην έχουν την δυνατότητα να κάνουν αντιπροσφορες.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...