Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπας και εχεις κανα τορρεντ ανοιχτο?

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

 

Μπορώ να πω ότι υπάρχουν πολλές συνδεδεμενες συσκευές στο δίκτυο αλλα το bit torrent πάντα κλειστο

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σύμφωνα για αυτά που είπα πιο πανω για την ταχύτητα του ιντερνετ,έβαλα ένα παλιό Thompson επάνω και πιάνω 2-3 mbps πιο πανω,αλλα σαν να cap-άρει στα 10 ,οποτε σε αυτο φταει το ρουτερ.Εσεις τι λέτε;

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Επίσης αν αντικαταστήσω το ρουτερ , ποιο να ζητήσω

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Ολα τα ρούτερ που δινουν δωρεάν οι πάροχοι είναι μετριότατα. Οποιο και να πάρεις δεν θα σου κάνει διαφορά..
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μέχρι σήμερα κανείς δεν ασχολήθηκε να επικοινωνήσει μαζί μου και έτσι προχώρησα σε καταγγελία και στην ΕΕΤΤ
Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Σταθερά απεριόριστο

Ιντερνετ

Κινητά 4 ώρες

Εξωτερικό 25 ώρες/ μήνα

 

Είναι καλά για 29,40€ συμβόλαιο δύο ετών χωρίς κινητό στην Vodafone?

 

Μπορώ να πάρω κάποια καλύτερη τιμή αν πιέσω?

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται. Αν είσαι υφιστάμενος πελάτης και αυτό είναι προσφορά για ανανέωση, με αίτημα φορητότητας θα πιεστούν για κάτι καλύτερο.

 

Sent from my XT1068

Link to comment
Share on other sites

Στην ιστοσελίδα τους αυτή την στιγμή δίνουν καλύτερη προσφορά και με VDSL 30.

http://i.imgur.com/TJ2RVRF.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σταθερά απεριόριστο

Ιντερνετ

Κινητά 4 ώρες

Εξωτερικό 25 ώρες/ μήνα

 

Είναι καλά για 29,40€ συμβόλαιο δύο ετών χωρίς κινητό στην Vodafone?

 

Μπορώ να πάρω κάποια καλύτερη τιμή αν πιέσω?

 

Θεωρώ πως όχι. Έχω το προγραμμα Απεριόριστα Αστικά/Υπεραστικά/Διεθνή, 300' προς κινητά και εως 24Mbps Internet. Προσωπικά πληρώνω 23,67(Τελικη τιμή με φόρους κινητής και από όλα) χωρίς κινητό στην Vodafone και με ένα χρόνο συμβόλαιο(τους ξεκαθαρίζω οτι ΔΕΝ κάνω διετίες και ΔΕΝ πληρώνω και το 5ευρω ανανέωσης). Περιμένω τηλέφωνό τους, επειδή έχει τελειώσει το συμβόλαιό μου για να δω τι καλυτερο θα κάνουν και πως θα γκρινιάξουν

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ πως όχι. Έχω το προγραμμα Απεριόριστα Αστικά/Υπεραστικά/Διεθνή, 300' προς κινητά και εως 24Mbps Internet. Προσωπικά πληρώνω 23,67(Τελικη τιμή με φόρους κινητής και από όλα) χωρίς κινητό στην Vodafone και με ένα χρόνο συμβόλαιο(τους ξεκαθαρίζω οτι ΔΕΝ κάνω διετίες και ΔΕΝ πληρώνω και το 5ευρω ανανέωσης). Περιμένω τηλέφωνό τους, επειδή έχει τελειώσει το συμβόλαιό μου για να δω τι καλυτερο θα κάνουν και πως θα γκρινιάξουν

 

Καλυτερη λυση ενα αιτηματακι φορητοτητας. Να δεις μετα τι θα σου δωσουνε. Και ο αγιος φοβερα θελει.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι υφιστάμενος πελάτης αρκετά χρόνια σε αυτό το πρόγραμμα.

 

Αίτηση φορητότητας φοβάμαι να κάνω γιατί οσο και να ακούγεται περίεργο είχαμε στην γειτονιά wind, cosmote και είχαμε σοβαρά προβλήματα.

 

Ξέρω οτι είναι ίδιες γραμμές αλλά δεν ξέρω τι γινόταν.

 

 

*Έχω το εξωτερικό αλλιώς θα μπορούσε να πέσει αρκετά η τιμή

Link to comment
Share on other sites

Είμαι υφιστάμενος πελάτης αρκετά χρόνια σε αυτό το πρόγραμμα.

 

Αίτηση φορητότητας φοβάμαι να κάνω γιατί οσο και να ακούγεται περίεργο είχαμε στην γειτονιά wind, cosmote και είχαμε σοβαρά προβλήματα.

 

Ξέρω οτι είναι ίδιες γραμμές αλλά δεν ξέρω τι γινόταν.

 

 

*Έχω το εξωτερικό αλλιώς θα μπορούσε να πέσει αρκετά η τιμή

 

Προφανώς και χωρις το εξωτερικό πάει πιο χαμηλά αλλα γνωρίζεις οτι μπορείς και με το υφιστάμενο προγραμμα πιο χαμηλα(αφου σε εμένα το κάνουν 23,67) και έχω μάθει και για χαμηλότερη τιμή....

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και χωρις το εξωτερικό πάει πιο χαμηλά αλλα γνωρίζεις οτι μπορείς και με το υφιστάμενο προγραμμα πιο χαμηλα(αφου σε εμένα το κάνουν 23,67) και έχω μάθει και για χαμηλότερη τιμή....

 

 

Είδα που έγραψες παραπάνω. Έχεις αυτά ήδη στην vodafone με συμβόλαιο ενός χρόνου?

Link to comment
Share on other sites

Είδα που έγραψες παραπάνω. Έχεις αυτά ήδη στην vodafone με συμβόλαιο ενός χρόνου?

 

Ναι. Και έχω ακούσει και χαμηλότερη τιμή να ξέρεις την οποία θα προσπαθήσω να πάρω :)

Link to comment
Share on other sites

εχω κανει πολλες φορητοτητες σε σταθερο και κινητο,αυτο που επαθα σημερα δεν το εχω ξαναπαθει!

εκανα σημερα φορητοτητα στην wind απο hol,πριν κανω μου εδιναν για vdsl 30 σκαρτα 29 ευρω,ενω ειμαι στην hol περιπου δεκα χρονια.

το μεσημερι με πηραν απο την vodafone με ρωτησε γιατι φευγω και αφου της ειπα για οικονομικους λογους μου απαντησε πως τωρα ειναι απο το τμημα των εδικων προσφορων και θα μου κανει τιμη για να μεινω.με ρωτησε τι παροχες θελω και της ειπα πως αφου εχει τωρα η περιοχη μου vdsl θελω να κανω αναβαθμιση και να παω σε vdsl.αφου κοιταζει πως οντως εχει vdsl η γραμμη μου μου λεει 28,5 ευρω για vdsl 50,της απαντω αφου ειδη τα ειχα ψαξει και ηξερα πως δεν εχει 50 αλλα μονο vdsl 30,εχω δικιο μου απαντα και πως τωρα το ειδε και μου δινει καλυτερη τιμη για το vdsl 30 στα 28 ευρω,δηαλδη μου εκοψε λιγοτερο απ οενα ευρω απο πριν και μου δινει την ιδια τιμη πριν την φορητοτητα!σημειωτεον πως ολη αυτη την ωρα δεν με ρωτησε καν τι προσφορα εχω!της απαντω γνωριζετε ποσα χρονια εχω στην hol kai μου απαντα πολλα!της λεω πρωτα απ ολα μου δινεται ιδια τιμη με πριν την φορητοτητα και δευτερον μου κανετε την ιδια τιμη που δινεται σε νεους πελατες με μενα που ειμα ιτοσα χρονια?μου απαντα πως ξερετε ποσο το δινει ο οτε?της λεω μα για αυτο δεν ειμαι στον οτε!συνεχιζω και την ρωταω γνωριζετε ποσο εχει το vdsl 30 τιμοκαταλογος σε νεους πελατες που μου το δινεται εμενα 28 ευρω?μου απαντα πως οχι!με βαζει σε αναμονη να το δει και οταν επιστρεφει μου απαντα 39 ευρω!!!!!!!!!!εγω ειχα αρχιζει να αγριευω μετα ολα αυτα και της λεω που το ειδατε αυτο το 39?λετε ψεματα εχει 26,9 και πως ειναι δυνατον να γνωριζω εγω καλυτερα απο αυτη τον τιμοκαταλογο?με κοροιδευεται!αρχισε να τα μασαει ελεγε ασυναρτησιες του στυλ αλλη τιμη δινουν τα καταστηματα αλλη αλλου ενω εγω την ρωτησα τι τιμη δινει επισημα το σαιτ της vodafone to vdsl 30.μετα ολα αυτα κ ιενω ειχα αρχισει να τσαντιζομαι επειδη η γυναικα ηταν ασχετη μου λεει με υφος ειρωνικο...επειδη εχουν ανεβει οι τονοι τελικα μενετε η φευγετε?της απαντω γεια σας... και κλεισαμε.

μετα απ οολα αυτα απο το τσατ της vodafone εκανα εντονα παραπονα για τον τροπο που μιλησε ολη την διαρκεια,τις ανακριβιες που ελεγε και ζητησα να ακουσει ο αρμοδιος προισταμενος ολη την συνομιλια μας.μου ειπαν πως θα το κοιταξουν και θα μου απαντησουν.

Edited by dim74
Link to comment
Share on other sites

εχω κανει πολλες φορητοτητες σε σταθερο και κινητο,αυτο που επαθα σημερα δεν το εχω ξαναπαθει!

εκανα σημερα φορητοτητα στην wind απο hol,πριν κανω μου εδιναν για vdsl 30 σκαρτα 29 ευρω,ενω ειμαι στην hol περιπου δεκα χρονια.

το μεσημερι με πηραν απο την vodafone με ρωτησε γιατι φευγω και αφου της ειπα για οικονομικους λογους μου απαντησε πως τωρα ειναι απο το τμημα των εδικων προσφορων και θα μου κανει τιμη για να μεινω.με ρωτησε τι παροχες θελω και της ειπα πως αφου εχει τωρα η περιοχη μου vdsl θελω να κανω αναβαθμιση και να παω σε vdsl.αφου κοιταζει πως οντως εχει vdsl η γραμμη μου μου λεει 28,5 ευρω για vdsl 50,της απαντω αφου ειδη τα ειχα ψαξει και ηξερα πως δεν εχει 50 αλλα μονο vdsl 30,εχω δικιο μου απαντα και πως τωρα το ειδε και μου δινει καλυτερη τιμη για το vdsl 30 στα 28 ευρω,δηαλδη μου εκοψε λιγοτερο απ οενα ευρω απο πριν και μου δινει την ιδια τιμη πριν την φορητοτητα!σημειωτεον πως ολη αυτη την ωρα δεν με ρωτησε καν τι προσφορα εχω!της απαντω γνωριζετε ποσα χρονια εχω στην hol kai μου απαντα πολλα!της λεω πρωτα απ ολα μου δινεται ιδια τιμη με πριν την φορητοτητα και δευτερον μου κανετε την ιδια τιμη που δινεται σε νεους πελατες με μενα που ειμα ιτοσα χρονια?μου απαντα πως ξερετε ποσο το δινει ο οτε?της λεω μα για αυτο δεν ειμαι στον οτε!συνεχιζω και την ρωταω γνωριζετε ποσο εχει το vdsl 30 τιμοκαταλογος σε νεους πελατες που μου το δινεται εμενα 28 ευρω?μου απαντα πως οχι!με βαζει σε αναμονη να το δει και οταν επιστρεφει μου απαντα 39 ευρω!!!!!!!!!!εγω ειχα αρχιζει να αγριευω μετα ολα αυτα και της λεω που το ειδατε αυτο το 39?λετε ψεματα εχει 26,9 και πως ειναι δυνατον να γνωριζω εγω καλυτερα απο αυτη τον τιμοκαταλογο?με κοροιδευεται!αρχισε να τα μασαει ελεγε ασυναρτησιες του στυλ αλλη τιμη δινουν τα καταστηματα αλλη αλλου ενω εγω την ρωτησα τι τιμη δινει επισημα το σαιτ της vodafone to vdsl 30.μετα ολα αυτα κ ιενω ειχα αρχισει να τσαντιζομαι επειδη η γυναικα ηταν ασχετη μου λεει με υφος ειρωνικο...επειδη εχουν ανεβει οι τονοι τελικα μενετε η φευγετε?της απαντω γεια σας... και κλεισαμε.

μετα απ οολα αυτα απο το τσατ της vodafone εκανα εντονα παραπονα για τον τροπο που μιλησε ολη την διαρκεια,τις ανακριβιες που ελεγε και ζητησα να ακουσει ο αρμοδιος προισταμενος ολη την συνομιλια μας.μου ειπαν πως θα το κοιταξουν και θα μου απαντησουν.

 

Wind και παλι wind.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, Μετά από αντικατάσταση του ρούτερ λόγο παλαιότητας, νομίζω ότι αυτό που μου έστειλαν είναι πιο παλιό από αυτό που ειχα. Εγώ είχα το ZTE zxhn h367n, και αυτό που μου έστειλαν είναι το ZTE zxhn h267a. Πιο θεωρείτε ότι είναι καλύτερο?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς αντικατάσταση router λόγω παλαιότητας;

Είχες κάποιο πρόβλημα και στο άλλαξαν ή ζήτησες να στο αλλάξουν επειδή απλά ήταν παλιό;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς αντικατάσταση router λόγω παλαιότητας;

Είχες κάποιο πρόβλημα και στο άλλαξαν ή ζήτησες να στο αλλάξουν επειδή απλά ήταν παλιό;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το τηλ είναι μέσω voip και τον τελευταίο καιρό κολλούσε συνεχεια, είχε έρθει 3 φορές τεχνικός αρνιόταν ότι έφταιγε ο εξοπλισμός και ότι έφταιγε η καλωδίωση του σπιτιού και έπρεπε να αλλαχθεί. Ευτυχώς το σπίτι είναι μονοκατοικία και το καλώδιο ήταν εξωτερικό όλο και το άλλαξα μόνος μου.. .Αλλά συνεχίστηκαν οι αποσύνδεσεις. Έτσι τώρα μου άλλαξαν ρούτερ. Αν συνεχιστεί το πρόβλημα υπεύθυνος θα είναι ο ΟΤΕ με τα καλώδια του μέχρι το κέντρο....δεν θα βγάλω άκρη εύκολα

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, Μετά από αντικατάσταση του ρούτερ λόγο παλαιότητας, νομίζω ότι αυτό που μου έστειλαν είναι πιο παλιό από αυτό που ειχα. Εγώ είχα το ZTE zxhn h367n, και αυτό που μου έστειλαν είναι το ZTE zxhn h267a. Πιο θεωρείτε ότι είναι καλύτερο?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κάνεις?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

To 367n ειναι discontinued. Από και και πέρα, αν το H267a δουλεύει καλά στην εγκατάστασή σου τότε εισαι ΟΚ.

Πάντως κανένα από τα CPEs αυτά δεν ειναι τίποτα το αξιόλογο δυστυχώς

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Wind και παλι wind.

 

Wind-άρα !

Μπορεί να μας ταλαιπωρεί αλλά μας τα δίνει όλα (χωρίς ποτέ να ξέρεις το τίμημα ) :lol:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όλα καλά. Μετά από το μειλ που έστειλα στη wind η φορητότητα σταμάτησε και σήμερα ενεργοποιήθηκε το vdsl από τη voda! :D Αν συνεχίσω με αυτές τις ταχύτητες θα είμαι υπερ ευχαριστημένος!!!c4b0472b3d89f9fbbf4930040193f38f.jpg

 

Στάλθηκε από το D5803 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Τελικά όλα καλά. Μετά από το μειλ που έστειλα στη wind η φορητότητα σταμάτησε και σήμερα ενεργοποιήθηκε το vdsl από τη voda! :D Αν συνεχίσω με αυτές τις ταχύτητες θα είμαι υπερ ευχαριστημένος!!!c4b0472b3d89f9fbbf4930040193f38f.jpg

 

Στάλθηκε από το D5803 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μπραβο σου. Πολυ καλα στατιστικα.

Link to comment
Share on other sites

85e2405d116fb7923092075ebc7acfcd.png

Σήμερα μου έδωσαν δοκιμαστικά από vodafone σύνδεση μέσο δυκτιου 4G από το απόγευμα που το δουλευεω δεν έχω δει κάποιο πρόβλημα έχει κανείς αναλογη εμπειρία ?

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...