Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μένω στην Καλαμαριά καμιά 400-500 μέτρα το πολύ από τον ΟΤΕ στην Περικλέους και σκέφτομαι να πάω στην HOL. Έχει να δώσει κανείς κανένα στοιχείο σχετικά με ταχύτητες και ποιότητα τηλεφώνου; Thanks.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μένω στην Καλαμαριά καμιά 400-500 μέτρα το πολύ από τον ΟΤΕ στην Περικλέους και σκέφτομαι να πάω στην HOL. Έχει να δώσει κανείς κανένα στοιχείο σχετικά με ταχύτητες και ποιότητα τηλεφώνου; Thanks.

 

Το οτι μενεις 400 μ απο τον οτε δεν δημαινει τιποτα, αν θελεις να πας στην ΗΟΛ πρεπει να μαθεις που εχει dslam η ΗΟΛ.

Link to comment
Share on other sites

Το οτι μενεις 400 μ απο τον οτε δεν δημαινει τιποτα, αν θελεις να πας στην ΗΟΛ πρεπει να μαθεις που εχει dslam η ΗΟΛ.

 

Υποθέτω εκεί. Αν δεν κάνω λάθος, συνήθως τα μηχανήματα τα έχουν σε χώρους κοντά ή και μέσα στις εγκαταστάσεις του ΟΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω εκεί. Αν δεν κάνω λάθος, συνήθως τα μηχανήματα τα έχουν σε χώρους κοντά ή και μέσα στις εγκαταστάσεις του ΟΤΕ.

 

Σαφως και οχι, σιγα μην εκανε η χολ και καθε χολ επενδυσεις σε 200 250 σημεια σε ολη την Ελλαδα που εχει κεντρα ο οτε.

 

.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μια ερώτηση στα γρήγορα. Η HOL μαζί με το μοντεμ στέλνει και συσκευή τηλεφώνου ή όχι;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μια ερώτηση στα γρήγορα. Η HOL μαζί με το μοντεμ στέλνει και συσκευή τηλεφώνου ή όχι;

 

Όχι βέβαια:)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, όσοι φύγατε από άλλο παροχο και πήγατε στην HOL κάνατε εσείς αίτηση διακοπής η την έκανε η HOL την αίτηση;
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

κανονικα την κανει η hol,αλλα για να εισαι σιγουρος και δεν εχεις τρεχαματα ( οπως εχουν ολοι συνηθως σε μια τετοια διαδικασια ) ρωτα και στους 2 παροχους με τους οποιους εχεις να κανεις,τι χρειαζετε να κανεις απο μερους σου!
http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, όσοι φύγατε από άλλο παροχο και πήγατε στην HOL κάνατε εσείς αίτηση διακοπής η την έκανε η HOL την αίτηση;

 

Εγώ πάντως και άλλοι 2 συνάδελφοί μου από το γραφείο μόνο στη HOL κάναμε αίτηση και μάλιστα ηλεκτρονικά. Ούτε που μιλήσαμε με κάποιον και όλα πήγαν ρολόι. Από τον ΟΤΕ φύγαμε και οι 3 όμως. Δεν ξέρω τι γίνεται αν θες να φύγεις από άλλο πάροχο.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα. Εχω φορθνετ μονο ιντερνετ και εχω κλεισει χρονο. οποτε λεω να παω στην χολ τωρα που εκανε νεο πακετο adsl plus (αντιστοιχο του πακετου της φορθνετ) αλλα ποιο συμφερων αφου η χρεωση ειναι 15 ευρω για ολο το χρονο(μετα 25 ευρω) συν το οτι για ον λαιν αιτηση θα εχω 3 μηνες δωρεαν παγιο. αριθμο εχω φορθνετ οχι οτε αφου δεν υπηρχε γραμμη πριν βαλω εγω. το θεμα ειναι ... θα πληρωσω κατι στην χολ για την ενεργοποιηση; θα πρεπει να ζητησω νεο αριθμο ; δεν με αποσχολει ο παλιος αφου δεν εχω καν συσκευη!

επειδη εχω και vodafon με παγιο 37 ευρω θα εχω και την εκπτωση για την συνδιαστικη προσφορα; εκπτωση 10 ευρω!

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα. Εχω φορθνετ μονο ιντερνετ και εχω κλεισει χρονο. οποτε λεω να παω στην χολ τωρα που εκανε νεο πακετο adsl plus (αντιστοιχο του πακετου της φορθνετ) αλλα ποιο συμφερων αφου η χρεωση ειναι 15 ευρω για ολο το χρονο(μετα 25 ευρω) συν το οτι για ον λαιν αιτηση θα εχω 3 μηνες δωρεαν παγιο. αριθμο εχω φορθνετ οχι οτε αφου δεν υπηρχε γραμμη πριν βαλω εγω. το θεμα ειναι ... θα πληρωσω κατι στην χολ για την ενεργοποιηση; θα πρεπει να ζητησω νεο αριθμο ; δεν με αποσχολει ο παλιος αφου δεν εχω καν συσκευη!

επειδη εχω και vodafon με παγιο 37 ευρω θα εχω και την εκπτωση για την συνδιαστικη προσφορα; εκπτωση 10 ευρω!

Απο τη στιγμη που εχεις ηδη γραμμη απο την forthnet δεν υπαρχει προβλημα.

Στην αιτηση θα συμπληρωσεις οτι εχεις ήδη αριθμο,και θα βάλεις αυτο που σου εχει δωσει η forthnet.

Σε συμφερει η μεταφορα της γραμμης απο forthnet σε hol,γιατι θα πληρωσεις μονο τελη ενεργοποιησης 35 ευρω.

Ενω αν κανεις αιτηση για νεα γραμμη,πληρώνεις 85 ευρω.

 

Αρα κανε την αιτηση Online αφου λογικα τρεχει προσφορα με 3 παγια δωρο,και μολις ενεργοποιηθεις στην Hol,παιρνεις στο κεντρο εξυπηρετησης για να γραφτεις στην συνδυαστικη προσφορα της vodafone-hol. Στο 13844.

Προυποθεση ομως τα στοιχεια και του κινητου και του σταθερου να ειναι στο ιδιο ονομα και φυσικα στο ιδιο αφμ.

 

Αρα θα σου ερχεται λογαριασμος hol στα 10 ευρω το μηνα, και θα χεις εκπτωση στο παγιο κινητου αλλα -5ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Απο τη στιγμη που εχεις ηδη γραμμη απο την forthnet δεν υπαρχει προβλημα.

Στην αιτηση θα συμπληρωσεις οτι εχεις ήδη αριθμο,και θα βάλεις αυτο που σου εχει δωσει η forthnet.

Σε συμφερει η μεταφορα της γραμμης απο forthnet σε hol,γιατι θα πληρωσεις μονο τελη ενεργοποιησης 35 ευρω.

Ενω αν κανεις αιτηση για νεα γραμμη,πληρώνεις 85 ευρω.

 

Και μια ερώτηση πάνω σε αυτό: Πώς μπορεί κανείς να αποφύγει τα 85 ευρώ?

 

Συγκεκριμένα, μετακομίζω σε σπίτι που ο τωρινός κάτοικος έχει adsl στο όνομά του, χωρίς να γνωρίζω λεπτομέρειες.

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Και μια ερώτηση πάνω σε αυτό: Πώς μπορεί κανείς να αποφύγει τα 85 ευρώ?

 

Συγκεκριμένα, μετακομίζω σε σπίτι που ο τωρινός κάτοικος έχει adsl στο όνομά του, χωρίς να γνωρίζω λεπτομέρειες.

Να τα αποφυγεις δεν γινεται,αν δεν εχεις ενεργη γραμμη στο ονομα σου..

Link to comment
Share on other sites

Σαφως και οχι, σιγα μην εκανε η χολ και καθε χολ επενδυσεις σε 200 250 σημεια σε ολη την Ελλαδα που εχει κεντρα ο οτε.

 

Τα 308 κεντρα (dslam) που υπαγονται στη HOL ειναι φυσικη συνεγκατασταση σε κτιρια που υπαρχουν ηδη τα μηχανηματα του ΟΤΕ.

 

Εννοειτε οτι δεν μπορεις να συγκρινεις τον ΟΤΕ με τον καθε εναλλακτικο ή ακομα και με ολους μαζι. Και προσθεση να κανεις τα dslam ολων των εναλλακτικων δεν φτανουν τα ~1500 του ΟΤΕ :p

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να μαθαίνω το υπόλοιπο από τα 60΄ προς κινητά που δίνει το double play;

 

Same here..

 

νομιζα πως με την on line προσβαση στο μηνιαιο λογαριασμο που δινει η HOL θα μπορουσαν να ελεγχω τα υπολοιπα απο τους χρονους μου,η εστω να δειχνει ποσο εχω μιλησει ωστε να κανω εγω τους υπολογισμους, αλλα το μονο που προσφερει ειναι ενα pdf με τον λογαριασμο που εχω ηδη πληρωσει κ αρα δν με ενδιαφερει αλλο να τον παρακολουθω. Κριμα, ακουγοταν πολυ πιο ενδιαφερον κ χρησιμο το feature.

Edited by fantomas_ktm
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

γεια σας. θα ηθελα τη βοηθεια σας. μενω πατρα,κεντρο κοντα πλ.Γεωργειου και θελω να μου πουν οσοι ξερουν αν εχει καλο νετ εκει η hol. εχω connex2mbps αλλα κολλαει. λεγαμε να βαλουμε μεγαλητερη ταχυτητα αλλα ειναι ακριβο το κονεξ.χρησημοποιουμε το νετ 3 ατομα και θελω κατι πολυ γρηγορο και οικονομικο.ασυρματο παντα.η ομιλια δε με ενδιαφερει. ευχαριστω Edited by RAVEN_
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Κάτι πήρε το μάτι μου πριν λίγο στην TV για double play της HOL σε συνδυασμό με Vodafone στα 25 ευρώ. To είδε κανείς?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κάτι πήρε το μάτι μου πριν λίγο στην TV για double play της HOL σε συνδυασμό με Vodafone στα 25 ευρώ. To είδε κανείς?

Δες εδώ... http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=9174

 

Ωστόσο εγω δεν καταλαβαίνω κατι, για υφιστάμενους συνδρομητές αυτο θα ενεργοποιηθεί αυτόματα ή πρεπει να κάνουμε κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Στα ψιλά γράμματα στη διαφήμιση αναφέρεται ότι υπάρχει κόστος ενεργοποίησης στα 36 ευρώ.

Πάντως όλα τα πακέτα δεν συμφέρουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Για νέα αριθμοδότηση...ο τεχνικός παίρνει τηλ πριν ή μετά την προβλεπόμενη ημερομηνία ενεργοποίησης???
Link to comment
Share on other sites

Για νέα αριθμοδότηση...ο τεχνικός παίρνει τηλ πριν ή μετά την προβλεπόμενη ημερομηνία ενεργοποίησης???

 

Tι συμαινει νεα αριθμοδοτηση?

Link to comment
Share on other sites

Έχω internet και τηλεφωνία από την HOL, την Τετάρτη το πρωί κόπηκε το internet και το τηλέφωνο, δήλωσα βλάβη και σε έλεγχο που κάνανε μου είπαν ότι δεν βλέπουν πρόβλημα.

Την Πέμπτη το απόγευμα επανήλθε μόνο το internet αλλά από εκείνη τη στιγμή το modem συγχρονίζει πολύ χαμηλά στα1500 kbps, κάλεσα πάλι και ξαναδηλωσα βλάβη και μου είπαν ότι θα δώσουν εντολή σε συνεργείο του ΟΤΕ να το κοιτάξει, σήμερα με κάλεσαν και μου είπαν ότι ο ΟΤΕ δεν βλέπει βλάβη!! Τη να κάνω; οποιαδήποτε βοήθεια δεκτή.

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...