Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν συνεργάζεται πλέον με την vodafone.

 

Τι λες φιλε μου και οι τοσες διαφιμισεις ??αλλα και περα απο αυτο ,που δεν νομιζω ναι ισχυει, εχει καλο δικτυο στη Πατρα?

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

τοσες διαφημησεις?

πραγματικα δεν εχω δει καμια διαφημησει για vodafone ιντερνετ εδω και 4 μηνες περιπου,οπου και μου ειχε ερθει ειδοποιηση οτι η vodafone δεν αναλαμβανει πλεον την εν λογω υπηρεσια και να απευθηνομαι στην hol για οποιοδηποτε προβλημα καθως και για την πληρωμη των λογαριασμων!

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και παλι παιδια ..να σας ρωτησω κατι.....εγω εχω οτε.... και , οπως εχω γραψει πιο πανω , τη τριτη που περασε εκανα αιτηση στην hol για φορητοτητα αριθμου !!! ...Το εχω μετανιωσει ομως ..και απο δευτερα θα ακυρωσω την αιτηση πριν ενεργοποιηθει!!!!.....Δε πιστευω η hol να με αφησει χωρις τηλεφωνο?? (δεν νομιζω ...εφοσον δε θα εχει ενεργοποιηθει η αιτηση )... και επισης μηπως ξερετε αν θα πληρωσω καποιο προστιμο???(και παλι δε νομιζω)

Ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και παλι παιδια ..να σας ρωτησω κατι.....εγω εχω οτε.... και , οπως εχω γραψει πιο πανω , τη τριτη που περασε εκανα αιτηση στην hol για φορητοτητα αριθμου !!! ...Το εχω μετανιωσει ομως ..και απο δευτερα θα ακυρωσω την αιτηση πριν ενεργοποιηθει!!!!.....Δε πιστευω η hol να με αφησει χωρις τηλεφωνο?? (δεν νομιζω ...εφοσον δε θα εχει ενεργοποιηθει η αιτηση )... και επισης μηπως ξερετε αν θα πληρωσω καποιο προστιμο???(και παλι δε νομιζω)

Ευχαριστω...

 

Νομιζω τα ειπαμε και ας μην επαναλαμβάνουμε τα ίδια, κατα την γνώμη μου πάντως εχεις αργήσει.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και παλι παιδια ..να σας ρωτησω κατι.....εγω εχω οτε.... και , οπως εχω γραψει πιο πανω , τη τριτη που περασε εκανα αιτηση στην hol για φορητοτητα αριθμου !!! ...Το εχω μετανιωσει ομως ..και απο δευτερα θα ακυρωσω την αιτηση πριν ενεργοποιηθει!!!!.....Δε πιστευω η hol να με αφησει χωρις τηλεφωνο?? (δεν νομιζω ...εφοσον δε θα εχει ενεργοποιηθει η αιτηση )... και επισης μηπως ξερετε αν θα πληρωσω καποιο προστιμο???(και παλι δε νομιζω)

Ευχαριστω...

 

Προστιμο να πληρωσεις γιατι?? Επειδη εγραψες πανω σε ενα χαρτι της HOL με στυλο?? :lol::lol: Απο τι στιγμη που η αιτηση σου δεν εχει παει ακομα στα γραφεια, η γραμμη δεν εχει μεταφερθει, δεν εχεις πληρωσει και τιποτα μην αγχωνεσαι!! Ουτε θα σε αφησει χωρις τηλεφωνο.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Προστιμο να πληρωσεις γιατι?? Επειδη εγραψες πανω σε ενα χαρτι της HOL με στυλο?? :lol::lol: Απο τι στιγμη που η αιτηση σου δεν εχει παει ακομα στα γραφεια, η γραμμη δεν εχει μεταφερθει, δεν εχεις πληρωσει και τιποτα μην αγχωνεσαι!! Ουτε θα σε αφησει χωρις τηλεφωνο.

 

Να σου πω την γνώμη μου, τι θα πει "η αιτηση δεν εχει παει ακομα στα γραφεια"? Με τι παει με το τραμ? Αυτα γινονται online. Απλως τον καθηστερουν για να περασουν το αιτημα στον ΟΤΕ.....

 

Μακαρι φιλε μου να βγώ ψευτης και να τελειωσουν ολα καλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την γνώμη μου, τι θα πει "η αιτηση δεν εχει παει ακομα στα γραφεια"? Με τι παει με το τραμ? Αυτα γινονται online. Απλως τον καθηστερουν για να περασουν το αιτημα στον ΟΤΕ.....

 

Μακαρι φιλε μου να βγώ ψευτης και να τελειωσουν ολα καλα!!!

 

Οταν λεω στα γραφεια εννοω δεν εχουν ασχοληθει ακομα με την αιτηση του. ;)

 

Η φαση με τις ακυρωσεις αιτησεων εχει ως εξης, θα ακυρωθει γρηγορα και απλα αν ζητησεις να μιλησεις με τον προισταμενο που αναλαμβανει αυτο το κομματι (του πετας και κανα ΙΝΚΑ) , αν μιλησες με τον απλο υπαλληλο που βαριεται να μιλησει πολυ πιθανο να σε γραψει στα @@ του!! :rolleyes:

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

τοσες διαφημησεις?

πραγματικα δεν εχω δει καμια διαφημησει για vodafone ιντερνετ εδω και 4 μηνες περιπου,οπου και μου ειχε ερθει ειδοποιηση οτι η vodafone δεν αναλαμβανει πλεον την εν λογω υπηρεσια και να απευθηνομαι στην hol για οποιοδηποτε προβλημα καθως και για την πληρωμη των λογαριασμων!

 

Τελοσπαντων και στο σαιτ της hol και στης vodafone ειναι αναρτημενες οι προσφορες,αλλα εγω ρωταω γενικα αν εχει καλο δικτυο η hol στη Πατρα...

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Τραγική η Hol με άθλια pings για τουλάχιστον ένα 8ωρο και με ανύπαρκτο streaming.

 

Η κατάσταση συνεχιζόταν για αρκετούς μήνες, με τον Νοέμβριο - Δεκέμβριο κάπως να στρώνει το πράγμα, αλλά με το νέο έτος πάλι τα ίδια.

 

Ελάχιστη υπομονή και αν δεν υπάρξει δραστική αλλαγή, αντίο HOL.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μπορεί κανείς να εξηγήσει γιατί το modem κλειδώνει στα 10?Πριν λίγους μήνες κλείδωνε 17.Δεν άλλαξα τπτ....Ας βοηθήσει κάποιος...http://img42.imageshack.us/img42/1208/adsl2.jpg
Οι αγγελίες είναι επιτρεπτές μόνο στο buy&sell.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και παλι παιδια ..να σας ρωτησω κατι.....εγω εχω οτε.... και , οπως εχω γραψει πιο πανω , τη τριτη που περασε εκανα αιτηση στην hol για φορητοτητα αριθμου !!! ...Το εχω μετανιωσει ομως ..και απο δευτερα θα ακυρωσω την αιτηση πριν ενεργοποιηθει!!!!.....Δε πιστευω η hol να με αφησει χωρις τηλεφωνο?? (δεν νομιζω ...εφοσον δε θα εχει ενεργοποιηθει η αιτηση )... και επισης μηπως ξερετε αν θα πληρωσω καποιο προστιμο???(και παλι δε νομιζω)

Ευχαριστω...

 

Εχεις κανενα νέο????

Link to comment
Share on other sites

Μια που την εκανα την αιτηση ...δε ξερω... λεω να την δοκιμασω σαν εταιρια (...μπορει να βγει και καλη) και αν δε με ικανοποιει θα την αλλαξω παλι.... Χωρις να την εχω δοκιμασει δε μπορω να κρινω ...αν και ειμαι επιφυλακτικος πολυ!!

Αξιζει να κανω μια δοκιμη ?? Ιδου η απορία..:D:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μια που την εκανα την αιτηση ...δε ξερω... λεω να την δοκιμασω σαν εταιρια (...μπορει να βγει και καλη) και αν δε με ικανοποιει θα την αλλαξω παλι.... Χωρις να την εχω δοκιμασει δε μπορω να κρινω ...αν και ειμαι επιφυλακτικος πολυ!!

Αξιζει να κανω μια δοκιμη ?? Ιδου η απορία..:D:rolleyes:

 

Σου ειχα πει και παλιοτερα, πως οτι διαβαζεις κακες κριτικες για την HOL δεν σημαινει οτι και εσενα θα σου βγει "πατατα". Εαν θες να δοκιμασεις σε αλλον παροχο απλα απο καπου αρχιζεις, εαν δεν θες να φυγεις απο την σταθεροτητα του ΟΤΕ τοτε μενεις εκει που εισαι!! ;)

 

Ρωτα κακεναν στην περιοχη σου να σου πει τι παιζει με την HOL ταχυτητα, ping κλπ.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Έπαθε κάτι σήμερα το δίκτυο της Hol; Προσπαθούσα από τις 7 μέχρι τις 7:30 να μπω στο Internet και μου έβγαζε συνεχώς σφάλματα ενώ τα φωτάκια στο modem έδειχναν ότι το modem έχει συγχρονιστεί και παρείχε κανονικά Internet. Τώρα όλα είναι κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ολα οκ με εμενα... Εκανα χτες αιτηση ακυρωσης και σημερα διακοπηκε η διαδικασια μεταφορας στη hol !!!!....παρεμεινα στον οτε :lol::p!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ολα οκ με εμενα... Εκανα χτες αιτηση ακυρωσης και σημερα διακοπηκε η διαδικασια μεταφορας στη hol !!!!....παρεμεινα στον οτε :lol::p!

 

Παντα μου αρεσαν οι ανθρωποι με σταθερες αποψεις!! :lol:

 

Αμα εκει δεν εχεις προβληματα καλα εκανες και εμεινες!! :)

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Παντα μου αρεσαν οι ανθρωποι με σταθερες αποψεις!! :lol:

 

Αμα εκει δεν εχεις προβληματα καλα εκανες και εμεινες!! :)

 

Χαχαχαχα ...σωστος .... μενω στα σιγουρα ...χαχαχαχα:lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια στα καλα καθουμενα προχτες ολα νεκρωσαν το μοντεμ δε συγχρονιζει. τελος.

δοκιμασα αλλο ρουτρ τιποτα. μετ απο πολλα τηλεφωνα στην hol μου πανε οτι δε βλεπουν τιποα και θα στειλουν τεχνικο. ο οποιος χρεωνει 49.90 αν βρει κατι στο χωρο μου. αντιμετωπιζειγε κανεις κατι αντιστοιχο προσφατα? περιοχη ζωγραφου

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

Απλά αν έχεις κάπου αλλού στο σπίτι που μπαίνει η γραμμή του τηλεφώνου, αν μπορείς να δοκιμάσεις να συνδέσεις το modem εκεί. Αυτό για να αποκλείσεις δική σου ευθύνη. Αλλιώς περίμενε τον τεχνικό, ο οποιός λογικά θα διαπιστώσει βλάβή στο καλώδιο του ΟΤΕ και θα τη δηλώσει. (πάντως θα έπρεπε να σου δείνει η HOL τη δυνατότητα να δηλώσεις βλάβη χωρίς να έρθει τεχνικός - δε ξέρω γιατί σε καθοδηγήσανε σε αυτην τη λύση.)

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Απλά αν έχεις κάπου αλλού στο σπίτι που μπαίνει η γραμμή του τηλεφώνου, αν μπορείς να δοκιμάσεις να συνδέσεις το modem εκεί. Αυτό για να αποκλείσεις δική σου ευθύνη. Αλλιώς περίμενε τον τεχνικό, ο οποιός λογικά θα διαπιστώσει βλάβή στο καλώδιο του ΟΤΕ και θα τη δηλώσει. (πάντως θα έπρεπε να σου δείνει η HOL τη δυνατότητα να δηλώσεις βλάβη χωρίς να έρθει τεχνικός - δε ξέρω γιατί σε καθοδηγήσανε σε αυτην τη λύση.)

 

:D:D ...και πως θα παρει το 50αρικο??

Link to comment
Share on other sites

hol double-play GR & hol telephony GR - οι νέες υπηρεσίες της hellas online

Η hellas online, ένας από τους ισχυρότερους παρόχους ολοκληρωμένων ευρυζωνικών υπηρεσιών στην Ελλάδα, παρουσιάζει τα νέα πακέτα επικοινωνίας hol telephony GR και hol double-play GR.

 

Με επίκεντρο την καλύτερη εμπειρία του πελάτη, η hellas online προσφέρει υπηρεσίες οι οποίες ανταποκρίνονται στις ανάγκες κάθε συνδρομητή. Έτσι, τα νέα πακέτα απευθύνονται σε όλους όσους θέλουν να κάνουν απεριόριστες κλήσεις προς σταθερά, σε όλη την Ελλάδα και για όλο το 24ωρο, με ακόμα χαμηλότερες χρεώσεις.

 

Συγκεκριμένα, τα νέα πακέτα hol double-play GR και hol telephony GR προσφέρουν

απεριόριστες αστικές & υπεραστικές κλήσεις σε ιδιαίτερα ανταγωνιστικές τιμές:

hol telephony GR 22,90 € / μήνα

hol double-play GR 32,90 € / μήνα

 

Το hol double play GR συνδυάζει απεριόριστο και γρήγορο adsl internet έως 24Mbps, ενώ συνοδεύεται και με δωρεάν ασύρματο (wifi) εξοπλισμό.

Τέλος, οι συνδρομητές που θα εγγραφούν στη συνδυαστική προσφορά hol – Vodafone, μπορούν να επωφεληθούν με έκπτωση 5€ στο λογαριασμό τους hellas online και έως και 15€ στο λογαριασμό του κινητού τους Vodafone κάθε μήνα, για πάντα!

http://www.hol.gr/default.asp?pid=11&la=1&pre_pressID=132&pre_yr=10

Link to comment
Share on other sites

hol double-play GR & hol telephony GR - οι νέες υπηρεσίες της hellas online

Η hellas online, ένας από τους ισχυρότερους παρόχους ολοκληρωμένων ευρυζωνικών υπηρεσιών στην Ελλάδα, παρουσιάζει τα νέα πακέτα επικοινωνίας hol telephony GR και hol double-play GR.

 

Με επίκεντρο την καλύτερη εμπειρία του πελάτη, η hellas online προσφέρει υπηρεσίες οι οποίες ανταποκρίνονται στις ανάγκες κάθε συνδρομητή. Έτσι, τα νέα πακέτα απευθύνονται σε όλους όσους θέλουν να κάνουν απεριόριστες κλήσεις προς σταθερά, σε όλη την Ελλάδα και για όλο το 24ωρο, με ακόμα χαμηλότερες χρεώσεις.

 

Συγκεκριμένα, τα νέα πακέτα hol double-play GR και hol telephony GR προσφέρουν

απεριόριστες αστικές & υπεραστικές κλήσεις σε ιδιαίτερα ανταγωνιστικές τιμές:

hol telephony GR 22,90 € / μήνα

hol double-play GR 32,90 € / μήνα

 

Το hol double play GR συνδυάζει απεριόριστο και γρήγορο adsl internet έως 24Mbps, ενώ συνοδεύεται και με δωρεάν ασύρματο (wifi) εξοπλισμό.

Τέλος, οι συνδρομητές που θα εγγραφούν στη συνδυαστική προσφορά hol – Vodafone, μπορούν να επωφεληθούν με έκπτωση 5€ στο λογαριασμό τους hellas online και έως και 15€ στο λογαριασμό του κινητού τους Vodafone κάθε μήνα, για πάντα!

http://www.hol.gr/default.asp?pid=11&la=1&pre_pressID=132&pre_yr=10

 

Αυτο τι ακριβώς ειναι. Διαφήμιση??

Link to comment
Share on other sites

αν εννοεις εμενα επειδη το ποσταρω, θα σου πω οχι δεν ειναι.

συνηθιζω να ποσταρω δελτια τυπου(ανεξαρτήτου εταιριας) που στο Myphone περνανε απαρατηρητα και δεν δημοσιευονται.

εγω χρησιμοποιησει και αυτο http://www.myphone.gr/forum/dropbox.php

ωστε να τα βλεπουν και να ενημερωνεται το φορουμ, αλλά δεν δημοσιευονται.

Link to comment
Share on other sites

:D:D ...και πως θα παρει το 50αρικο??

 

τελικα ηρθε σημερα ο τεχνικος. εβαλε μετρησε κ διαπιστωσε κομμενο καλωδια στα 200 μετρα. θα δηλωθει βλαβη στον οτε λειει. ποσο να περιμενω δηλαδη? και τοσες μερες που μαι χωωρις υπηρεσιες ποιος ευθυνεται? το λεω γιατι ελος του μηνα μαλλον θα μου ζητησει ολοκληρο το παγιο. σωστα?

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...