Jump to content

Redmi Note 9 Duo 128gb


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως μπορώ να περάσω μόνος μου μια official rom στο κινητό, χωρίς υπολογιστή; Θυμάμαι παλιά εκεί που σου έγραφε την ρομ,που φοράει το κινητό,είχε τρεις τελίτσες που τις πάταγες και σου έγραφε : διάλεξε πακέτο εγκατάστασης. Τώρα βλέπω δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 131
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

12.0.5 από σήμερα με security patch Νοεμβρίου

 

 

Την πέρασε κανείς; Δεν την εμφανίζει ακόμα για ota.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασε κανείς; Δεν την εμφανίζει ακόμα για ota.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Εμένα κάτι έβγαλε τις προάλλες αλλά έκανα το λάθος ( ; ) να πατήσω νέο έλεγχο για αναβαθμίσεις και χάθηκε! χαχαχα

 

(Δεν χρησιμοποιείται ακόμα ενεργά το τηλέφωνο, είναι σχεδόν όλη μέρα σε flight mode και το ανοίγω 5-10 λεπτά τη μέρα.)

Link to comment
Share on other sites

Εγω την πέρασα εδώ και 3 μέρες. Δεν έχω κάποιο πρόβλημα μετά την εγκατάσταση.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά χαρά. Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα στο τηλέφωνό μου (redmi note 9).

Όταν αλλάζω θέματα δεν μου αλλάζουν τα 4 στάνταρ εικονίδια που βρίσκονται στο κάτω μέρος της οθόνης (τηλέφωνο, μηνύματα, επαφές, κάμερα) ενώ όλα τα άλλα αλλάζουν ανάλογα με το κάθε θέμα.

ΚΑΝΕ ΑΥΡΙΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΚΑΝΕΣ ΣΗΜΕΡΑ.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Παιδιά γειά χαρά. Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα στο τηλέφωνό μου (redmi note 9).

Όταν αλλάζω θέματα δεν μου αλλάζουν τα 4 στάνταρ εικονίδια που βρίσκονται στο κάτω μέρος της οθόνης (τηλέφωνο, μηνύματα, επαφές, κάμερα) ενώ όλα τα άλλα αλλάζουν ανάλογα με το κάθε θέμα.

Δοκίμασες διαφορετικό launcher ;

 

Στάλθηκε από το M2003J15SC μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Redmi Note 9 NFC 4/128

Android 10 | MiUI 12.0.9

Link to comment
Share on other sites

Θα πας στο themes. My page. Και επιλέγεις το εικονίδιο themes. Επιλέγεις αυτό που θες. Προτού κάνεις apply, ακριβως απο πάνω έχει κάποιες επιλογές. Η τελευταία είναι τα εικονίδια. Την επιλέγεις και μετά κάνεις apply.
Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Δοκίμασες διαφορετικό launcher ;

 

Στάλθηκε από το M2003J15SC μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι δεν έχω δοκιμάσει άλλο launcher. Εκτός από τον nova προτείνεις κάποιον άλλο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα πας στο themes. My page. Και επιλέγεις το εικονίδιο themes. Επιλέγεις αυτό που θες. Προτού κάνεις apply, ακριβως απο πάνω έχει κάποιες επιλογές. Η τελευταία είναι τα εικονίδια. Την επιλέγεις και μετά κάνεις apply.

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου αλλά δυστυχώς αυτό κάνω και πάλι δεν αλλάζουν.

ΚΑΝΕ ΑΥΡΙΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΚΑΝΕΣ ΣΗΜΕΡΑ.
Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε στο εικονίδιο icons τι επιλογή έχεις. Και αν είναι κάνε μία εκκαθάριση στο themes και μετά προσπάθησε από την αρχή.
Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε στο εικονίδιο icons τι επιλογή έχεις. Και αν είναι κάνε μία εκκαθάριση στο themes και μετά προσπάθησε από την αρχή.

 

Τι εννοείς στο icons τι επιλογή έχω? Έκανα εκκαθάριση δοκίμασα αλλά πάλι τίποτα.

ΚΑΝΕ ΑΥΡΙΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΚΑΝΕΣ ΣΗΜΕΡΑ.
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς στο icons τι επιλογή έχω? Έκανα εκκαθάριση δοκίμασα αλλά πάλι τίποτα.

 

Θα πας στο themes. My page. εκει θα επιλέξεις το icons αντί για themes.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους. Xiaomi redmi Note 9 ή Xiaomi Poco M3 ? Έχω μπερδεύει.

Αν νομίζετε ότι είναι άσχετο με το θέμα να σβηστεί, κανένα πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Έχω παρατηρήσει ένα back στη κάμερα,στο pro mode σε βραδινή φώτο βάζοντας το iso μεταξύ 100 έως και 2000 shutter speed από 2 δευτερόλεπτα και άνω και διάφραγμα ανοιχτό ,όλη η φώτο είναι γεμάτη με άσπρες κουκίδες σαν καμμένα pixels!!Αν το γυρίσω ρε Raw μορφή είναι πεντακάθαρη..Το έχετε παρατηρήσει;;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα ... είμαι καινούργιος κάτοχος του εν λόγω τηλεφώνου και θέλω να ρωτήσω το εξής : πώς μπορώ να απενεργοποιήσω τις αναμαθμίσεις του ΜΙ ? την δεύτερη μέρα που το είχα στην κατοχή μου έλαβα μια ενημέρωση για αυτή την αναβάθμιση και δεν μπορούσα να την αποφύγω. Το εικονίδιο της ενημέρωσης δεν μπορούσα να το σβήσω με τίποτα.

Πάντως ειμαι πολύ ευχαριστημένος το θεωρώ κορυφαίο smartphone.

Festina Lende
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Έχω το κινητό περίπου 40 μέρες, (είχα το Redmi 6A πριν), αλλά πολύ κολλάει, στην αρχή περισσότερο. Το έχετε παρατηρήσει εσείς που το έχετε; Αν ναι, στρώνει στην πορεία;
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Καλημέρα σε όλους παιδία

Προέρχομαι από HUAWEI P10lite που του έχω βγάλει τα μάτια.

Νερά , έχω σπάσει την οθόνη κλπ , αλλά αυτό δουλεύει ακόμα.

Αποφάσισα να το αλλάξω και να δοκιμάσω το redmi note 9.

Περιμένω να μου έρθει σήμερα redmi note 9 4 gb ram 128 , ακούω για πολλά προβλήματα με καθυστερήσεις σε εφαρμογές , ότι κολλαει κλπ.

Ισχύουν ?

Αν ναι τότε πρέπει να αποφυγω κάποια rom ? Η να κρατήσω κάποια παλιότερη ?

Τέλος θα ήθελα να μου πείτε αν έχει μέσα κάποια εφαρμογή έτσι ώστε να μεταφέρω τα data μου από το Huawei ?

H Huawei έχει δική της εφαρμογή to phone clone.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

:)

Edited by dankannn
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Η αναβάθμιση σε MIUI 12.5 άλλαξε τη MAC address του WiFi!

Είναι φυσιολογικό αυτό; Δεν μου έχει ξανατύχει σε κανένα Redmi Note σε οποιαδήποτε αναβάθμιση, οπότε μου έκανε εντύπωση!

Μιλάμε για το Redmi Note 9 4/128, αγορασμένο από επίσημο πωλητή στην Ελλάδα (εάν το λέω σωστά), που (πλέον) φοράει MIUI Global 12.5.1 Σταθερή.

Link to comment
Share on other sites

Πρακτικά τι πρόβλημα δημιουργεί αυτό; 

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, p_k said:

Πρακτικά τι πρόβλημα δημιουργεί αυτό; 

Προσωπικά το κατάλαβα γιατί το κινητό μετά από το update δεν έμπαινε σε WiFi δίκτυο με Mac address filtering, οπότε ... να ένα πρόβλημα! 

Κυρίως με ενδιαφέρει εάν αυτό έγινε και σε κανέναν άλλο!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και σε εμάς η αναβάθμιση σε 12.5.1 από την  επίσημη Xiaomi, άλλαξε την ταπετσαρία του θέματος σε άλλη εικόνα και η κλασσική του Φεγγαριού δεν υπάρχει πλεόν

Συνέβη σε άλλους αυτό???😗

Επίσης βρήκα ένα νήμα στο 

https://www.gizchina.com/2020/08/23/the-rear-camera-of-the-redmi-note-9-series-has-a-serious-dust-issue/

Σύμφωνα με το οποίο η πίσω κάμερα όλης της σειράς Redmi (Note) 9 έχει πρόβλημα με την σκόνη στην κύρια πίσω κάμερα.

Ισχύει το έχετε παρατηρήσει, επιβεβαιώσει...?

Ευχαριστώ.

 

 

Edited by dpa2007
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Duo 128gb

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...