Jump to content

Redmi Note 9 Duo 128gb


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/wifi_calling.html

Νομίζω πως συμβατές Redmi Note συσκευές είναι τα 8T, 8pro και 9S μόνο προς το παρόν!

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Τον έχω δει τον κατάλογο των συμβατών Xiaomi, αλλά πουλάει η Cosmote συσκευές μη συμβατές με Volte και WiFi calling;

Θα δείξει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 131
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Τον έχω δει τον κατάλογο των συμβατών Xiaomi, αλλά πουλάει η Cosmote συσκευές μη συμβατές με Volte και WiFi calling;

Θα δείξει.

Κανονικά όλες πρέπει να τις πουλάει. Κάποια στιγμή θα μπουν κι εκείνες στο πρόγραμμα των συμβατών συσκευών.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Έχω το 9 προ και ενώ δε το έχει στη λίστα, έστειλα κανονικά το σμσ και ήρθαν οι ρυθμίσεις.

Κάποια στιγμή θα τις βάλουν όλες

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω πως και το απλό Redmi Note 9 πήρε τις ρυθμίσεις αμέσως με αποστολή SMS στο 1333 της Cosmote.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μια ερώτηση, λήψη φωτογραφιών με τον αισθητήρα του αποτυπώματος βγάζει, δεν βρίσκω τη σχετική ρύθμιση. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

ΡΥΘΜΉΣΕΙΣ -> ΜΠΑΤΑΡΊΑ & ΑΠΌΔΟΣΗ -> ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΉ ΕΞΟΙΚΟΝΌΜΙΣΗ ΜΠΑΤΑΡΊΑΣ

Μια επιλογή που πραγματικά λύνει τα χέρια αν είσαι εκτός σπιτιού και κοντεύεις να μείνεις από μπαταρία

Σαν να έχεις ένα απλό με πληκτρολόγιο κινητό

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα

εχει κανείς πρόβλημα με την σκονη στην κάμερα που εχει αναφερθεί??

ειμαι ανάμεσα σε αυτό 4/128 κ στο redmi 9 4/64

τι λετε αξίζει αυτο πιο πολύ με 20€ διαφορά σχεδόν??

Edited by scorpio3

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα

εχει κανείς πρόβλημα με την σκονη στην κάμερα που εχει αναφερθεί??

ειμαι ανάμεσα σε αυτό 4/128 κ στο redmi 9 4/64

τι λετε αξίζει αυτο πιο πολύ με 20€ διαφορά σχεδόν??

 

Το πρόβλημα είναι στο 9 pro απ' ότι έχω καταλάβει και όχι για το 9άρι

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι στο 9 pro απ' ότι έχω καταλάβει και όχι για το 9άρι
ευχαριστώ πολύ

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

4Κ δεν έχει ακόμα σε βίντεο απ' όσο ξέρω , και λίγο με νοιάζει για να πω την προσωπική μου άποψη .

Αυτό που δοκίμασα είναι ότι άντεξε 4 μέρες συνεχόμενες χωρίς φόρτιση με εναλλαγή της ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΉ ΕΞΟΙΚΟΝΌΜΙΣΗ ΜΠΑΤΑΡΊΑΣ και της κανονικής λειτουργείας όταν δεν χρειαζόμουν όλες της λειτουργείες , π.χ. νύχτα - δουλεία - σπίτι παίζοντας με την μικρή .

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα με το redmi note 9. σε εξωτερικούς χώρους εκτός σπιτιού ανεβαίνει απότομα η φωτεινότητα σε τόσο μεγάλο βαθμό που το γκρίζο φαίνεται σχεδόν μαύρο και αλλοιώνει τα χρώματα στην οθόνη έχω κλείσει το auto brightness αλλά το πρόβλημα συνεχίζεται έχω πάνω την miui 12 και διάβασα στο internet ότι αυτή η συμπεριφορά το ότι αυξάνει απότομα η ένταση στους εξωτερικούς χώρους είναι ουσιαστικά ένα feature που ονομάζεται sunlight mode στην δικιά μου συσκευή δεν τη βρίσκω αυτή την επιλογή πουθενά στης γυναίκας μου το note 8 pro υπάρχει ως ρύθμιση.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα σας, θέλω ένα κινητό για συγγενικό μου πρόσωπο στα 200 €

Κατέληξα στο Xiaomi redmi note 9.

Πώς είναι η συσκευή γενικότερα?

Αντιμετωπίζει θέματα? Είναι οκ?

ή στα ίδια χρήματα να προτιμήσω ένα pro?

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Έχει προεγκατεστημένη μια μεμβράνη προστασίας. Για να βάλω τζαμακι πρέπει να βγει η μεμβράνη; Έχετε να προτείνετε κάποιο που να το χρησιμοποιήσατε και να έχει καλή εφαρμογή; (Αν γίνεται, από ελληνικό μαγαζί, μην περιμένουμε ένα μήνα να έρθει από κινα)
Link to comment
Share on other sites

Έχει προεγκατεστημένη μια μεμβράνη προστασίας. Για να βάλω τζαμακι πρέπει να βγει η μεμβράνη; Έχετε να προτείνετε κάποιο που να το χρησιμοποιήσατε και να έχει καλή εφαρμογή; (Αν γίνεται, από ελληνικό μαγαζί, μην περιμένουμε ένα μήνα να έρθει από κινα)

 

Εγώ προσωπικά έβγαλα την μεμβράνη έβαλα τζαμάκι και ξανά έβαλα την μεμβράνη από πάνω και δουλεύει μια χαρά η οθόνη

Απο e-shop την πήρα , απλά κοίτα να έχει την οπή πάνω αριστερά για την κάμερα

 

xristos1975@ κάνε αναζήτηση για φωτεινότητα στης ρυθμίσεις μήπως βρεις τίποτα σχετικό

guy_fawkes@ το έχω κοντά 3 μήνες περίπου και είμαι ευχαριστημένος , έχω την έκδοση 4/128 NFC , δεν είμαι φαν της φωτογραφίας ούτε θα στεναχωρηθώ αν δε έχει σουπέρ-ντούπερ επεξεργαστή για της εφαρμογές που θέλω να έχω μια χαρά δουλεύει και 2~3 απλά παιχνίδια που έχω μια χαρά τα τρέχει οπότε μια χαρά είμαι .... είχα και redmi 4X & redmi 5 plus με της οποίες είμαι ακόμα ευχαριστημένος

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Καλημέρα! :)

 

Αυτές τις μέρες στους επίσημους προμηθευτές τρέχει μια προσφορά που έχει το Xiaomi Redmi Note 9 128GB Dual Sim 4G Smartphone - Grey στα 169 ευρώ (τελική τιμή) και σκέφτομαι να το πάρω για τον γιο μου. Προσωπικά έχω εδώ και 1+ έτος το Redmi Note 7 4/64 και είμαι ευχαριστημένος από το κινητό μου.

 

Ήθελα να ρωτήσω εάν, κατά τη γνώμη σας, το συγκεκριμένο 9άρι είναι καλή αγορά. Ό,τι κρίνετε ότι θα άξιζε να ξέρω, θα το διαβάσω με χαρά! ;)

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας! :up:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! :)

 

Αυτές τις μέρες στους επίσημους προμηθευτές τρέχει μια προσφορά που έχει το Xiaomi Redmi Note 9 128GB Dual Sim 4G Smartphone - Grey στα 169 ευρώ (τελική τιμή) και σκέφτομαι να το πάρω για τον γιο μου. Προσωπικά έχω εδώ και 1+ έτος το Redmi Note 7 4/64 και είμαι ευχαριστημένος από το κινητό μου.

 

Ήθελα να ρωτήσω εάν, κατά τη γνώμη σας, το συγκεκριμένο 9άρι είναι καλή αγορά. Ό,τι κρίνετε ότι θα άξιζε να ξέρω, θα το διαβάσω με χαρά! ;)

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας! :up:

Είχε η σύζυγός μου την συσκευή σου και έκανε το καλοκαίρι την μετάβαση σε RN 9 4/128.

Το κινητό είναι βελτιωμένο σε όλα τα σημεία και ειδικά στην οθόνη υπάρχει διαφορά.

Εννοείται και πιο γρήγορο. Και παρόλο που έχει πλαστική πλάτη, overall μου κάνει καλύτερη κατασκευή. Μπαταρία καλή, αλλά όχι τόσο για 5000mAh.

Link to comment
Share on other sites

Είχε η σύζυγός μου την συσκευή σου και έκανε το καλοκαίρι την μετάβαση σε RN 9 4/128.

Το κινητό είναι βελτιωμένο σε όλα τα σημεία και ειδικά στην οθόνη υπάρχει διαφορά.

Εννοείται και πιο γρήγορο. Και παρόλο που έχει πλαστική πλάτη, overall μου κάνει καλύτερη κατασκευή. Μπαταρία καλή, αλλά όχι τόσο για 5000mAh.

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση! Το χτύπησα ήδη σήμερα το πρωί! :up:

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα σήμερα, του πέρασα updates, και δοκίμασα την κάμερα (νύχτα) στο σπίτι: έχω την εντύπωση ότι η κάμερα του Redmi Note 7 είναι καλύτερη! :!:
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα χτες για δεύτερο τηλ. Στην αρχή μου έβγαζε αναβάθμιση στην 12.04 αλλά επειδή το έστηνα το άφησα για πιο μετά. Όταν πήγα να την κάνω μου έβγαζε την 12.03. Την αποσύρανε η έφαγε σκάλωμα το δικό μου;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα χτες για δεύτερο τηλ. Στην αρχή μου έβγαζε αναβάθμιση στην 12.04 αλλά επειδή το έστηνα το άφησα για πιο μετά. Όταν πήγα να την κάνω μου έβγαζε την 12.03. Την αποσύρανε η έφαγε σκάλωμα το δικό μου;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Εγώ χθες το βράδυ του πέρασα update και μου έβγαλε την 12.0.3.0 την οποία και έβαλα και φοράει τώρα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Duo 128gb

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...