Jump to content

Redmi Note 9 Duo 128gb


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάνε μια εργοστασιακή επαναφορά μπας και κάτι δεν έκατσε καλά
Το έκανα και όχι μόνο δεν είδα αποτέλεσμα αλλά πλέον το κινητό κολλάει απίστευτα και έχω θέμα και με το dark mode(κάτι που δεν είχα τις προηγούμενες μέρες). Το πρόβλημα της οθόνης εξακολουθεί να υπάρχει.

 

Στάλθηκε από το M2003J15SC μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 131
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το 128άρι που πήρα από Κωτσόβολο είχε NFC πάντως!

 

Ψάχνοντας στο gsmarena βρήκα αυτό:

NFC Yes (market/region dependent)

M2003J15SG (Yes); M2003J15SS (No)

 

Και στο Kimovil βρήκα αυτό:

Global 3GB · 64GB 4GB · 128GB

Διεθνές 3GB · 64GB · No NFC 4GB · 128GB · No NFC

 

Συμπέρασμα: Η International έκδοση (που προφανώς πουλάνε αρκετά, αν όχι όλα τα Σκρουτζομάγαζα) ΔΕΝ έχει NFC, μόνο η Global έκδοση έχει

Αν σε ενδιαφέρει το NFC γύρνα το πίσω με τη δικαιολογία ότι στην απόδειξη γράφει Global Version, εκτός κι αν στην ιστοσελίδα του πωλητή γράφει International

Στης συζύγου το 4/128 δεν έχει nfc και είναι ελληνικό, από wind.

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και όχι μόνο δεν είδα αποτέλεσμα αλλά πλέον το κινητό κολλάει απίστευτα και έχω θέμα και με το dark mode(κάτι που δεν είχα τις προηγούμενες μέρες). Το πρόβλημα της οθόνης εξακολουθεί να υπάρχει.

 

Στάλθηκε από το M2003J15SC μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με ΟΤΑ πέρασες την αναβάθμιση; γνωρίζεις να την περάσεις την rom που φοράς χειροκίνητα πάλι; Δεν είναι φυσιολογική λειτουργία κινητού αυτή που μόλις αναβαθμίστηκε. Τι ακριβώς προβλήματα έχεις; για να δούμε πώς μπορούν να διορθωθούν.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Με ΟΤΑ πέρασες την αναβάθμιση; γνωρίζεις να την περάσεις την rom που φοράς χειροκίνητα πάλι; Δεν είναι φυσιολογική λειτουργία κινητού αυτή που μόλις αναβαθμίστηκε. Τι ακριβώς προβλήματα έχεις; για να δούμε πώς μπορούν να διορθωθούν.
Με OTA την πέρασα. Δεν γνωρίζω πως να την περάσω χειροκίνητα.

Πριν την αναβάθμιση, το κινητό άνοιγε μόνο του εκεί που ήταν σε sleep mode(την ρύθμιση να ανοίγει με την κίνηση την εχω απενεργοποιημενη). Μετά την αναβάθμιση, το κινητό σέρνεται, το πρόβλημα με την οθόνη και έχω θέμα και με το dark mode(δεν αναγνωρίζει ποιες εφαρμογες είναι ήδη σε dark mode και επηρεάζονται τα χρώματα μιας και κάνει τις εφαρμογές ακόμα πιο σκούρες). Το κινητό το έχω κάνει restore δύο φορές αλλά τίποτα.

 

Στάλθηκε από το M2003J15SC μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με OTA την πέρασα. Δεν γνωρίζω πως να την περάσω χειροκίνητα.

Πριν την αναβάθμιση, το κινητό άνοιγε μόνο του εκεί που ήταν σε sleep mode(την ρύθμιση να ανοίγει με την κίνηση την εχω απενεργοποιημενη). Μετά την αναβάθμιση, το κινητό σέρνεται, το πρόβλημα με την οθόνη και έχω θέμα και με το dark mode(δεν αναγνωρίζει ποιες εφαρμογες είναι ήδη σε dark mode και επηρεάζονται τα χρώματα μιας και κάνει τις εφαρμογές ακόμα πιο σκούρες). Το κινητό το έχω κάνει restore δύο φορές αλλά τίποτα.

 

Στάλθηκε από το M2003J15SC μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κατέβασε απο εδώ την rom (Version: V12.0.1.0.QJOEUXM (MIUI11)

Size: 1.9G

Redmi Note 9 EEA), και πέρασε την χειροκίνητα, απο τον οδηγό εδώ (εσύ θα εγκαταστήσεις την rom που σου παράθεσα παραπάνω, δε θα εγκαταστήσεις οτιδήποτε άλλο που αναφέρεται στον οδηγό, διάβασέ τον, και ακολούθησε τα βήματα απο το βήμα 3. και έπειτα).

 

Ευχαριστώ.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε απο εδώ την rom (Version: V12.0.1.0.QJOEUXM (MIUI11)

 

Size: 1.9G

 

Redmi Note 9 EEA), και πέρασε την χειροκίνητα, απο τον οδηγό εδώ (εσύ θα εγκαταστήσεις την rom που σου παράθεσα παραπάνω, δε θα εγκαταστήσεις οτιδήποτε άλλο που αναφέρεται στον οδηγό, διάβασέ τον, και ακολούθησε τα βήματα απο το βήμα 3. και έπειτα).

 

 

 

Ευχαριστώ.

Θέλω να ρωτήσω κάτι πάνω σε αυτό. Αφού η έκδοση είναι v12. 0.1 κτλ πώς γίνεται να είναι η miui 11; Και κάτι ακόμα. Δεν χάνω την εγγύηση με την διαδικασία αυτήν, έτσι;

 

Στάλθηκε από το M2003J15SC μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω κάτι πάνω σε αυτό. Αφού η έκδοση είναι v12. 0.1 κτλ πώς γίνεται να είναι η miui 11; Και κάτι ακόμα. Δεν χάνω την εγγύηση με την διαδικασία αυτήν, έτσι;

 

Στάλθηκε από το M2003J15SC μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

MiUi 12 είναι. Απλά έτσι αναγράφεται εκεί στο site.

Όχι, δε χάνεις την εγγύηση αφού περνάς μια stock rom.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

MiUi 12 είναι. Απλά έτσι αναγράφεται εκεί στο site.

 

Όχι, δε χάνεις την εγγύηση αφού περνάς μια stock rom.

Ωραία. Θα το δοκιμάσω και θα σας πω τα αποτελέσματα. Σας ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το M2003J15SC μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

MiUi 12 είναι. Απλά έτσι αναγράφεται εκεί στο site.

 

Όχι, δε χάνεις την εγγύηση αφού περνάς μια stock rom.

Το έκανα και αποτέλεσμα δεν είδα.. Τα προβλήματα εξακολουθούν να υπάρχουν.

 

Στάλθηκε από το M2003J15SC μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και αποτέλεσμα δεν είδα.. Τα προβλήματα εξακολουθούν να υπάρχουν.

 

Στάλθηκε από το M2003J15SC μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τότε απλώς θα περιμένεις την αναβάθμιση.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τότε απλώς θα περιμένεις την αναβάθμιση.
Σκέφτομαι από Δευτέρα να το πάω σε ένα κατάστημα xiaomi store για να το στείλουν στην info quest να το δουν...

 

Στάλθηκε από το M2003J15SC μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι από Δευτέρα να το πάω σε ένα κατάστημα xiaomi store για να το στείλουν στην info quest να το δουν...

 

Στάλθηκε από το M2003J15SC μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εάν δε μπορείς να περιμένεις την αναβάθμιση ή το θεωρείς ρίσκο, τότε ναι, μπορείς να κινηθείς και με αυτό το τρόπο.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Προτεινόμενο τηλέφωνο σε οικογενειακό μου μέλος. Σχετικά καλό τηλέφωνο, όμορφο εμφανισιακά, μεγάλη οθόνη η οποία χρειαζόταν λίγο περισσότερη φωτεινότητα, η κάμερα του καλή αλλά δεν δείχνει να είναι ποιοτικά 48Mp. Δυνατό ηχείο στα συν, ράδιο που παίζει χωρίς ακουστικά και μεγάλη μπαταρία με ταχείας φόρτιση.Αντιμετωπίζω ένα θέμα... στις κλήσεις καθώς επικοινωνείς κάνει συχνά διακοπές σαν να μην έχει καλό σήμα... υπάρχει κανείς που να έχει παρόμοιο πρόβλημα? Μήπως γνωρίζει κάποιος τι μπορεί να φταίει ή αν πέσαμε σε ελαττωματικό μοντέλο? Edited by BlueStelth1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Προτεινόμενο τηλέφωνο σε οικογενειακό μου μέλος. Σχετικά καλό τηλέφωνο, όμορφο εμφανισιακά, μεγάλη οθόνη η οποία χρειαζόταν λίγο περισσότερη φωτεινότητα, η κάμερα του καλή αλλά δεν δείχνει να είναι ποιοτικά 48Mp. Δυνατό ηχείο στα συν, ράδιο που παίζει χωρίς ακουστικά και μεγάλη μπαταρία με ταχείας φόρτιση.Αντιμετωπίζω ένα θέμα... στις κλήσεις καθώς επικοινωνείς κάνει συχνά διακοπές σαν να μην έχει καλό σήμα... υπάρχει κανείς που να έχει παρόμοιο πρόβλημα? Μήπως γνωρίζει κάποιος τι μπορεί να φταίει ή αν πέσαμε σε ελαττωματικό μοντέλο?

 

Τις κλήσεις προφανώς τις κάνει με VoLTE ή με Vowifi οπότε να τα κλείσει. Όπως επίσης όταν μιλάει να κλείσει και τα δεδομένα και να κάνει δοκιμή ομιλίας με όλα αυτά κλειστά. Ή η διακοπές είναι απο τον συνομιλητή, εκτός κι εάν γίνεται σε όλες τις κλήσεις.

Και ενημέρωσέ μας με τις ως άνωθεν προτάσεις εάν έστρωσε.

 

Ευχαριστώ.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν και μου έχει αναφερθεί πως τα έχει όλα κλειστά και συνεχίζονται οι διακοπές αύριο θα το έχω στα χέρια μου για να βγάλω ακριβώς τα συμπεράσματα μου και θα σας ενημερώσω.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

:O - επειδη δεν ειμαι γνωστης θα ηθελα να σας κανω 2 ερωτησεις,μπορει να σας φανουν απλοϊκες αλλα για μενα που δεν γνωριζω πολλα ειναι σημαντικες

1) σε αυτο το μοντελο το ξυπνητηρι δουλευει ενω ειναι σβηστο το κινητο; στο Nokia 5.1 plus που εχω δεν χτυπαει και πρεπει να το εχω συνεχως αναμμενο στο κομοδινο

2) δεδομενου οτι υπαρχει θεμα με το Play Store στα Huawei γινονται διαφορες ''πατεντες", το ιδιο ισχυει και στην Xiaomi ή οχι;

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

1.δε ξέρω αν υποστηριζει τ λειτουργία που θελεις, όμως λύνεται εύκολα απλά ενεργοποιώντας την λειτουργία πτήσης

2. Όχι, όλα κομπλέ στα χιαομι

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1.δε ξέρω αν υποστηριζει τ λειτουργία που θελεις, όμως λύνεται εύκολα απλά ενεργοποιώντας την λειτουργία πτήσης

 

:worry: - φιλε μου λειτουργια πτησης ΟΝ σημαινει αυτοματα wifi OFF,πως επηρεαζει αυτο το ξυπνητηρι ωστε να του δινει την δυνατοτητα να χτυπησει με σβηστο το κινητο? παντως το δοκιμασα στο Nokia μου και δεν δουλευει δυστυχως.

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

:worry: - φιλε μου λειτουργια πτησης ΟΝ σημαινει αυτοματα wifi OFF,πως επηρεαζει αυτο το ξυπνητηρι ωστε να του δινει την δυνατοτητα να χτυπησει με σβηστο το κινητο? παντως το δοκιμασα στο Nokia μου και δεν δουλευει δυστυχως.
Όντως δεν είστε γνώστης. Σας το αναγνωρίζω. Λοιπόν, το WiFi μπορείτε κάλλιστα να το ενεργοποιήσετε αφού έχετε ενεργοποιήσει πρώτα και το flight mode. Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Όπως επίσης ουδεμία σχέση έχει η λειτουργία του ξυπνητηριού με το WiFi. Προγραμματίζουμε λοιπόν το ξυπνητήρι > ενεργοποιούμε το flight mode > ενεργοποιούμε ξανά και το WiFi. Αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Όντως δεν είστε γνώστης. Σας το αναγνωρίζω.

Προγραμματίζουμε λοιπόν το ξυπνητήρι > ενεργοποιούμε το flight mode > ενεργοποιούμε ξανά και το WiFi. Αυτό.

 

;) - το παραδεχομαι και δη δημοσιως

οσον αφορα το 2ο σκελος αν αυτο δουλευει στα xiaomi τοτε καλως γιατι στο nokia ''δεν'' κι ετσι αναγκαζομαι να χρησιμοποιω ως ξυπνητηρι το παλιο μου 7390.

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Τις κλήσεις προφανώς τις κάνει με VoLTE ή με Vowifi οπότε να τα κλείσει. Όπως επίσης όταν μιλάει να κλείσει και τα δεδομένα και να κάνει δοκιμή ομιλίας με όλα αυτά κλειστά. Ή η διακοπές είναι απο τον συνομιλητή, εκτός κι εάν γίνεται σε όλες τις κλήσεις.

Και ενημέρωσέ μας με τις ως άνωθεν προτάσεις εάν έστρωσε.

 

Ευχαριστώ.

 

Καλημέρα.Σε ευχαριστώ για τις συμβουλές σου.

Το πρόβλημα λύθηκε καθώς χρειαζόταν τις απαραίτητες αναβαθμίσεις του.Να υπενθυμίσω πως η συσκευή προτεινόμενη από εμένα σε συγγενικό μου πρόσωπο αντιμετώπιζε διακοπές στην ομιλία με συνομιλητές (κλειστά δεδομένα και wifi) και πολλές φορές εδειχνε όταν καλούσες την συσκευή ότι είναι εκτός σύνδεσης. Πλέον δουλεύει απροβλημάτιστα με τις κλήσεις.

Επίσης αυτό που με γέμισε ικανοποίηση σε σχέση με πριν, είναι η μεγάλη βελτίωση στις κάμερες που αρχικά όταν είδα την κύρια κάμερα με την αρχική μορφή χωρίς τα update, δεν φαινόταν ποιοτικά να αντιστοιχεί σε 48Mp ενώ πλέον μετά τις αναβαθμίσεις η κάμερα είναι αρκετά καλή.Πλέον μετά και το αίσιο τέλος το πρότεινα και σε φιλικό μου πρόσωπο και το αγόρασε ενώ τις αναβαθμίσεις και τις όποιες ρυθμίσεις τις έχω κάνει εγώ και στα δυο.Οπότε θεωρώ πως είναι ένα καλό τηλέφωνο και αξίζει για τα λεφτά του.

Link to comment
Share on other sites

;) - το παραδεχομαι και δη δημοσιως

οσον αφορα το 2ο σκελος αν αυτο δουλευει στα xiaomi τοτε καλως γιατι στο nokia ''δεν'' κι ετσι αναγκαζομαι να χρησιμοποιω ως ξυπνητηρι το παλιο μου 7390.

Στα χιαομι μπορείς να ενεργοποιήσεις το wifi ενώ είσαι σε flight mode ;)

Το οποίο σημαίνει ότι μπορείς να έχεις vowifi ;)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στα χιαομι μπορείς να ενεργοποιήσεις το wifi ενώ είσαι σε flight mode ;)

Το οποίο σημαίνει ότι μπορείς να έχεις vowifi ;)

 

:) - σε ευχαριστω φιλε μου αλλα μιας και στο Xiaomi ΔΕΝ χτυπαει το ξυπνητηρι οταν ειναι σβηστο τοτε το ξεχναω (δεν χτυπαει σε Nokia-Alcatel-Huawei νεα μοντελα).

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Το Redmi Note 9 (128/4), αγορασμένο από Cosmote (επιδότηση), είναι συμβατό με WiFi calling;

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/wifi_calling.html

Νομίζω πως συμβατές Redmi Note συσκευές είναι τα 8T, 8pro και 9S μόνο προς το παρόν!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Duo 128gb

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...